Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jirka_h 15. 12. 2017 14:10

Franklin píše:Pozor, notifikace na Androidu nefungují tak, že by běžící aplikace v telefonu neustále něco zjišťovaly. To by bylo velmi neefektivní, minimálně z pohledu spotřeby energie a dat. Ve skutečnosti je to tak, že e-mail server posílá notifikační zprávu na notifikační server Googlu (GCM) a na mobil dorazí upozornění až ve chvíli, kdy "něco přijde". Čili androidí notifikace jsou přesně to, co hledáš.



Díky, to už zní zajímavě. Nemohl by jste prosím poradit jak to tedy mám na svém (seznam) email serveru nastavit? :D
díky Jirka
jirka_h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 15. 12. 2017 16:17

Jednoduše, přidej do telefonu svůj seznam účet a je to.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka_h 15. 12. 2017 19:41

Aha, jednoduché a prosté- Proč mě to nenapadlo...
Díky Jirka
jirka_h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirdasl 19. 12. 2017 19:47

Začínající strašpytel / nováček androidu. ;-]

Někde jsem se v hloubi internetu dočetl, že launchery nakopávají " systém / nechci psát doslovně :D
Chtěl bych vyzkoušet tu novu launcher.
Lze se pak vrátit zpátky v pohodě? nebo budou rozházený ikony a nastavení. Díky
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 12. 2017 20:18

ne, všechno zustane jak je, jenom přepneš v nastavení
Teď je Nova Launcher Prime v akci za 20kč, jinak stojí 150, kupuj, není lepší launcher
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuann 24. 12. 2017 21:00

Nejlepsi je HTC Sense.
tuann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirdasl 27. 12. 2017 22:22

Zdarec,

Příklad / mám aplikaci ČT 24. Najdu si ji v seznamu. Kliknu na informaci a objeví se mi úložiště a spousta jiných možností. když kliknu na úložiště, tak je tam něco MB dat a mezipamět. Mohu to promazávat? zjistil jsem, že se dá i našetřit " i nějaká stovka MB / z různých aplikací..


...androidový noob :D
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 27. 12. 2017 22:52

"Vymazat data" není dobrý nápad, protože bys tím přišel o veškerá nastavení aplikace, potřebné datové soubory (například stažené mapy), stavy her apod. Aplikace se tím dostane do stavu, jako bys ji pouštěl úplně poprvé. Používá se to hlavně v situaci, kdy aplikace úplně přestane fungovat a vymazání dat je jedinou cestou, jak to dát do pořádku.

"Vymazat mezipaměť" tolik nevadí, odstraní se tím jen dočasné pracovní soubory.

Více info: http://www.svetandroida.cz/vymazat-mezipamet-201701/
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 28. 12. 2017 10:25

Vymazat mezipaměť můžeš kdykoli.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aaaales 30. 12. 2017 12:43

Jak přenesu kontakty a zprávy z WP10 do LG V30? Doporučte nějakou dobrou aplikaci.
aaaales
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 30. 12. 2017 14:28

Kontakty jednoduse, pokud je mas zalohovane pod uctem u MS, tak ho zadas do LG a hotovo. Pripadne si je muzes exportovat na webu a importovat do Google uctu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aaaales 30. 12. 2017 17:19

a SMS by šlo nějak přetáhnout?
aaaales
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 30. 12. 2017 18:05

Podle googlu, ale nevyzkouseno:
http://fwlumia.cz/sms.html

Pripadne tohle by mohla byt aplikace, co to importuje bez prevodu formatu, opet nevyzkouseno:
https://play.google.com/store/apps/deta ... rter&hl=cs
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod beta.t 30. 12. 2017 22:33

Ahoj,
omlouvám se za laický dotaz, ale věřím, že budete znát odpověď hned a já ušetřím celou noc zoufalého hledání informací. Mobil Samsung SM-G386F Galaxy Core LTE, má Android 4.2. Nyní potřebuji nainstalovat aplikaci, která vyžaduje alespoň verzi 4 nebo vyšší. Jakým způsobem bych ji mohla nainstalovat, jde to vůbec, jde to legálně (např. v servisu), nebo musím někde něco pokoutně stahovat? :-)

Předem tisíceré díky za případnou odpověď!
beta.t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 12. 2017 22:39

když máš Android 4.2 Jelly Bean, tak aplikaci vyžadující KitKat 4.4 nenainstaluješ a to ani v servisu, jediná možnost je upgrade telefonu na KitKat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků