Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jackal 24. 6. 2010 13:18

Android na Desire reaguje tak, že nepoužíváné aplikace sám začne vypínat, ani si ničeho nevšimneš a nic co právě používáš ti neschodí, na to jsou jiné programy.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 24. 6. 2010 15:31

a existuje něco jako nastavení priority ?? aby OS věděl, že danou aplikaci má vypnout až jako poslední nebo vůbec ?
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 24. 6. 2010 15:59

Existují na to programy. Nastavíš do whitelistu aplikace, které se nemají schazovat, nebo které se mají vypínat.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pawleta 24. 6. 2010 19:46

Snad nevadi, kdyz to pripisu sem, mam taky par otazek (mozna hloupych, nevim) tykajici se Androidu. Na poli smartphonu jsem zacatecnik, rozhoduju se mezi Androidem a WM, procetl jsem par diskusi, ale par veci mi neni jasnych

1. Jak presne probiha komunikace s uctem na gmailu? Napr. kdyz si chci pridat udalost do kalendare, pripojuje se mobil pokazde k internetu? Nebo se to da zadat normalne offline a synchronizovat treba 1x denne?

2. Existuje nejaka jina moznost, jak dostat aplikaci do mobilu, nez je stazeni z marketu? Slysel jsem, ze Android nejde vubec pripojit k notebooku, ale nekdo tvrdi, ze ano. Mam samozrejme na mysli nejaky "normalni" zpusob bez nutnosti provest zasahy, ktere by znamenaly ztratu zaruky.

Predem diky za pripadne odpovedi a rady
pawleta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wlashack 24. 6. 2010 20:43

1. Je to na tobě. Výchozí nastavení samozřejmě je automatická okamžitá synchronizace. Stačí ale jen jedna návštěva Nastavení a můžeš mít synchronizaci jednotlivých položek pod kontrolou, samozřejmě se tedy zadané události ukládají i lokálně v telefonu

2. Android jako takový nemá software pro PC pro synchro s Outlookem a podobně, s vyjímkou produktů HTC. Každý Android (resp. jeho SD karta) jde připojit jako Mass Storage pro nahrávání hudby a jakýchkoli ostatních dat.

S tím souvisí i druhá část dotazu. Aplikace nemusíš instalovat jen z Marketu, ale odkudkoli (i přímo z telefonu) pomocí balíčků (*.apk). Poté jen balíček v telefonu nainstaluješ pomocí libovolného správce souborů (např. výborný je Astro).

(Napsal jsem to kostrbatě, ale prostě stáhneš program.apk na SD kartu a pomocí Astra balíček jednoduše nainstaluješ :D )
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 6. 2010 10:25

Možná mám takový blbý dotaz (včera jsem si koupil Desire a poprvé vidím Android), ale přesto se zeptám... Jak je to se spuštěnými aplikacemi? Můžu nějak vidět, které jedou na pozadí? Někde v nastavení je záložka "Spuštěné služby", ale to je zřejmě něco jiného.
Ty aplikace nemaj nikde křížek nebo jiné zavírátko a velmi nerad bych spustil miliardu aplikací a po půl hodině měl vybitou baterku. Nebo jak to vlastně na tom Androidu funguje? :mrgreen:
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKK1903 25. 6. 2010 12:22

Lexx: Stáhni si Task Manager. Android nemá "základní" funkce jako Správce úloh či souborový manager.
SKK1903
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 6. 2010 13:15

Aha, tak to by mě v životě nenapadlo, že nemá Task manager. To jsem si spíš myslel, že jsem blbej a nemohu to najít. Dík za radu, už vše maká, jak má :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BreC 25. 6. 2010 19:41

Lze u Androidu mit zaple icq a skype dohromady ?
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKK1903 25. 6. 2010 21:43

Samozřejmě
SKK1903
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BreC 26. 6. 2010 07:02

No u iPhone mi to nefunguje ani antimonopolní ios 4, který ma multitasking.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKK1903 26. 6. 2010 09:40

Tak na Androidu (2.1) lze mít spuštěný aplikace, které multitasking podporují, což je např. Meebo, MSN Talk, Nimbuzz (Skype) - což jsou IM a můžeš je mít zaplý všechny, do toho můžeš mít zapnutej music přehrávač, do toho hledat fajn místo na dovolenou přes Google Earth, procházet Internet a ještě stíhat psát SMSky a na pozadí se ti stahují e-maily a synchronizuje se ti telefon s fejsbučkem.
SKK1903
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lenka2003 26. 6. 2010 13:47

Uvažuji o koupi Desire. Chtěla bych vědět, jak je to u Androidu s protokolem hovorů a měřičem paketových dat. Má vestavěný nebo je k tomu potřeba nějaká aplikace? Dále je pro mně velice důležitý kalendář. Lze v něm použít libovolný zvuk? Upomínky jdou nastavovat v různých intervalech opakování? Kdesi jsem četla, že kalendář není nic moc. Vím, že existují jiné v marketu, jsou v CZ? A poslední věc: Je tam nějaký poznámkový blok, který jde dát na plochu a běhen dne v něm kdykoliv jednoduše přepisovat poznámky?? Velice děkuji za odpověď.
lenka2003
Junior

Odeslat příspěvekod SKK1903 26. 6. 2010 14:26

Tak co se týče protokolu hovorů, tak ten je v Desire v základu obsažen a dají se dodatečně stáhnout i na Marketu, které mají např. schopnost blokovat příchozí hovory apod. Měřič paketových dat v Androidu (v Desire) obsažen není ale dají se dohledat desítky na Marketu, stačí si vybrat. Lze použít libovolné zvuky, jak pro Kalendář, tak pro příchozí volání apod. Kalendář moc nepoužívám, takže nevím co by měl takový kalendář obsahovat, aby splnil vaše požadavky. Mohu jen říct, že kalendář obsahuje Desire hned dva a to jeden klasický "androiďácký" a druhý od HTC v rámci prostředí Sense. Ten druhý jmenovaný mám jako widget na ploše a lze si vybrat až tři provedení kalendáře, jako widget (sloupec - schůzky, klas.kalendář nebo malý baner). HTC Kalendář má funkce jako Agenda, Události, Schůzky a obsahuje české státní svátky. Ano, poznámkový blok lze dodatečně stáhnout přímo v meny nastavení widgetů přímo od HTC. Poznámkový blok lze umístit na plochu jako widget a lze na něm dělat více poznámek najednou mezi kterými pak můžete listovat a jdou přepisovat a můžete si na ně i kreslit prstem.
SKK1903
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lenka2003 26. 6. 2010 14:30

Moc děkuji za naprosto vyčerpávající odpovědi! Jen ještě jedna/možná hloupá/ otázka: Aplikace stažené z marketu jsou anglicky? Nebo i v CZ?
lenka2003
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků