Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 4. 5. 2012 08:30

tunaks: ZTE se zatím nevyjádřilo, které jejich modely se dočkají aktualizace na ICS, takže zatím asi nic.. :) Kdyžtak sleduj tuhle stránku, vyjádření ZTE by mohlo být doplněno.. ;) http://smartmania.cz/clanky/prehled-zarizeni-ktera-se-dockaji-aktualizace-na-android-40-1587
jo, a ještě malý OT, který si ale neodpustím - slovo samozdřejmě neexistuje, bez toho ´d´ už ano... ;)
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tunaks 4. 5. 2012 14:59

Děkuji za odpověď a za tu stránku :-) Jo a taky díky za upozornění o překlepu :-)
tunaks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viliem 6. 5. 2012 15:41

Ahoj, neznáte nějakou stránku, nebo aplikaci, kde se dá najít aktuální slevy aplikací/her na marketu?
Viliem
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 5. 2012 15:50

Třeba Apps on Sale, App Hunter
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 5. 2012 16:47

Hojka,
tak užívám Android už od února, zatim spokojenost :-D Vzhledem k tomu, že ne všechny aplikace jsou v češtině, rozhodl jsem se přispět svou maličkostí k rozšíření českých programů (překladů). Zatím jsem dělal překlady pro menší programy (Fo File Manager, Rec and Save,...) s tím, že mi autor vždy poslal zdrojový soubor strings.xml .
Některé programy jsou ale vyvíjeny ne jedním vývojářem, ale velkou společností - třeba ta hnusná (nečeská) nová verze Skypu. :-/

Chtěl bych si ho (a další) tréninkově a pro vlastní potřebu přeložit.
Mohl by mi někdo pls poradit, jak takový překlad urobit?
1) a) Potřebuji identifikovat soubor v aplikaci (*.apk) ve kterém jsou ty překlady (strings.xml ani jiný jsem nikde nenašel).
b) Mám pocit,že by to mohl být resources.arsc v kořenovém adresáři, ale ten bude asi třeba nejdříve nějakým způsobem dekompilovat, ne?
2) Existuje na tvorbu překladů nějaký program na PC? Našel jsem nějaký APKtool,ale je to *.jar a nevim jak to spustit bez instalace zbytečných dalších věcí...
Dík za jakoukoliv kvalitní radu :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Mikey89 12. 5. 2012 16:00

Existuje na Androida něco jako je iGun na iPhonu? To co sem zatím našel byla dost slabota, akorát zvuk zbraně a to je vše...
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 17. 5. 2012 11:36

ako je to so zakupenymi aplikaciami? su viazane na telefon alebo na google účet? tj ked mam učet v 2 telefonoch naraz a v obidvoch nainštalujem zakupenu aplikaciu tak je všetko OK nie?
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kymlalu 17. 5. 2012 12:37

Ano presne tak.
kymlalu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 17. 5. 2012 21:51

Co přesně tak ?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pota 17. 5. 2012 22:06

Že můžeš mít jeden účet, více telefonů/tabletů a platíš jen jednou. Škoda, že to nefunguje mezi platformami.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IMI5 30. 5. 2012 16:19

Zdravím mám SGS ICS 4.0.4 je už nějaká příručka,návod na tuto novou verzi v CZ dík
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod O4444 1. 6. 2012 13:43

Ahoj, dneska jsem se naštval na svuj "super"mobil a napadla mě otázka, ne přímo k systému, ale k mobilum s ním uvnitř. Vyrábá se nějakej telefon s androidem, kterej by neměl tak debilně řešenej hlasitej reproduktor - tzn pouze jeden a ještě k tomu na zádech přístroje?
Díky za odpověd
O4444
Junior

Odeslat příspěvekod beat 1. 6. 2012 15:48

IMI5: ICS je tak snadné, že příručka není zapotřebí.... Vlastně jediná velká změna je v podržení HOME tlačítka. Princip ovládání ICS je jinak podobný předchozím Androidům.

O4444: O stereo Andoridech nevím, a kde má telefon umístění reproduktor se dozvíš asi až v recenzích - nebo ve zkoumání fotografií. Já z domácnosti vím, že LG Optimus One nemá reproduktor vzadu. Po vzoru starších Samsungů používá jeden jediný reproduktor "ve sluchátku".
beat
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 1. 6. 2012 22:30

Steroreproduktory má SE live with walkman.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod elipsoid 14. 6. 2012 19:03

Ahoj. Dá se v Androidu nějak zajistit, aby aplikace nastavená jako defaultní (např. pro sms) zůstala defaultní i po jejím updatu? Třeba GoSMS se updatuje každou chvíli a musím pak pokaždé, když chci otevřít sms, znova vybírat defaultní aplikaci.
elipsoid
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků