Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tziky 21. 7. 2012 17:48

Na odebrani sys apk staci tusim root+ root explorer a odinstalujes i smsky kdyz chces ;)
Tziky
Junior

Odeslat příspěvekod JimMorrison 21. 7. 2012 20:32

Lexx píše:1) Ne tak, jak je znáš z Nokie. Co se týče vibrací a hlasitosti vyzvánění, to můžeš jednoduše měnit tlačítky na boku telefonu. Na změnu vyzvání potřebuješ aplikaci, jak píše beat. Je to mnohem sofistikovanější způsob než na Nokiích, lze si nastavit profily podle místa, kde se nacházíš (telefon pozná podle buňky mobilního operátora), takže třeba při příchodu do práce se ti zapne tichý profil, po odchodu z práce máš hlasitý, zapna a vypne ti to wifi a spoustu dalšího... Jakkoliv si to nastavíš. Ale žere to dost baterku, to je pravda :-)

2) Posílá povely pouze do BT handsfree. Teď jsem to vyzkoušel na mém BT sluchátku. Možná lze nastavit jinak, nevím.

3) Předinstalované programy bohužel neodstraníš, ale třeba Facebook a Twitter tam ani nejsou, ty si musíš teprve doinstalovat :-)

Já jako bývalý zarytý symbianista jsem byl tehdy rád, že jsem se Symbianu zbavil :-)

dík za info hlavně k bodu 2, kdyby to šlo jen do hlasitýho repráku, tak by mi to vadilo, není to slyšet přes rádio, jsem zvyklej, že mi to jde rovnou do ucha ;-)
ad 3 FB a podobný jsem myslel, že jsou v Sense, Touchwiz a podobně, asi by pro mě bylo nejlepší sehnat nějaký Nexus s čistým androidem a nebo rootnout a hodit tam třeba Cyanogenmod. Stejně asi pro začátek kvůli penězům půjdu do nějaký bazarovky. A případně si pořídím HTC HD2 a nainstaluju co se mi bude líbit :-D

-- 21. 7. 2012 20:46 --

jo a ještě jedna věc - co Java? používám Jízdní řády v mobilu (Pardubice) a ten prográmek je jen v Javě. Vím, že to najdu na netu, ale tohle velmi použitelné a hlavně rychlé a offline. Dají se nainstalovat .jad nebo .jar soubory? Případně aspoň nějaká emulace? Díky
JimMorrison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tziky 21. 7. 2012 22:32

JimMorrison píše:
Lexx píše:1) Ne tak, jak je znáš z Nokie. Co se týče vibrací a hlasitosti vyzvánění, to můžeš jednoduše měnit tlačítky na boku telefonu. Na změnu vyzvání potřebuješ aplikaci, jak píše beat. Je to mnohem sofistikovanější způsob než na Nokiích, lze si nastavit profily podle místa, kde se nacházíš (telefon pozná podle buňky mobilního operátora), takže třeba při příchodu do práce se ti zapne tichý profil, po odchodu z práce máš hlasitý, zapna a vypne ti to wifi a spoustu dalšího... Jakkoliv si to nastavíš. Ale žere to dost baterku, to je pravda :-)

2) Posílá povely pouze do BT handsfree. Teď jsem to vyzkoušel na mém BT sluchátku. Možná lze nastavit jinak, nevím.

3) Předinstalované programy bohužel neodstraníš, ale třeba Facebook a Twitter tam ani nejsou, ty si musíš teprve doinstalovat :-)

Já jako bývalý zarytý symbianista jsem byl tehdy rád, že jsem se Symbianu zbavil :-)

dík za info hlavně k bodu 2, kdyby to šlo jen do hlasitýho repráku, tak by mi to vadilo, není to slyšet přes rádio, jsem zvyklej, že mi to jde rovnou do ucha ;-)
ad 3 FB a podobný jsem myslel, že jsou v Sense, Touchwiz a podobně, asi by pro mě bylo nejlepší sehnat nějaký Nexus s čistým androidem a nebo rootnout a hodit tam třeba Cyanogenmod. Stejně asi pro začátek kvůli penězům půjdu do nějaký bazarovky. A případně si pořídím HTC HD2 a nainstaluju co se mi bude líbit :-D

-- 21. 7. 2012 20:46 --

jo a ještě jedna věc - co Java? používám Jízdní řády v mobilu (Pardubice) a ten prográmek je jen v Javě. Vím, že to najdu na netu, ale tohle velmi použitelné a hlavně rychlé a offline. Dají se nainstalovat .jad nebo .jar soubory? Případně aspoň nějaká emulace? Díky

Java ti neposlape alespon ne bez zasahu do os... emulace tak max psx :D, jinak vsechen potrebny soft najdes na google play co se tyka jizdnich radu.. jinak vyhledat na netu a ulozit do off je tez reseni, navic mas vzdy jistotu ze je aktualni a android pouzivat v offline je jako szrilet slepejma nabojema :-D
Tziky
Junior

Odeslat příspěvekod JimMorrison 22. 7. 2012 07:34

OK, díky, tohle je prográmek přímo od dopravního podniku, jsem na něj zvyklej... najít si to na netu není problém, datovej tarif samozřejmě mám, ale tohle je pohodlný a rychlý. Tak snad něco použitelnýho najdu
JimMorrison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 22. 7. 2012 19:53

Já používám výborné jízdní řády CG transit. Je super, že si vybereš konkrétní město pro MHD, nebo autobusy/vlaky ČR a těch několik MB se ti uloží na kartu a pak je vyhledávání velmi rychlé a hlavně i když není signál. Je možno nastavit položku "odkud" podle GPS. Dobré je, že jízdní řády jsou často aktualizovány.
Jinak, co se týče Javy, tak vzpomínám, že na G1 jsem používal jakýsi emulátor.
Samsung Galaxy Note II & Nokia Lumia 520
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JimMorrison 22. 7. 2012 21:34

tak pokud je možnost takovýho řešení, tak je to v pohodě, Java aplikace nepoužívám, s výjimkou těch jízdních řádů, šlo mi jen o tohle, jinak emulátor nepotřebuju ;-)
JimMorrison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 24. 7. 2012 22:29

Ještě k jízdním řádům. Je nutné si prodlužovat licenci u autobusů, když vím, že se rok nebudou měnit. Jde mi hlavně o to jestli to přestane fungovat anebo pojedu v klidu dál na těch co jsem si zatím zadarmo stáhnul.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 27. 7. 2012 22:24

možná jsem měl ještě doplnit, že se jedná o CG Transit. :-D

P.S. sorry, že to je ve dvou příspěvcích
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zelych 28. 7. 2012 11:13

O CG transitu píšu o 2 příspěvky výše, a aby jsi to nemel ve dvou příspěvcích, na to slouží tlačítko EDIT ;-)
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wizzy22 1. 8. 2012 16:27

Ahoj, neví někdo, jestli jdou u Androidu něak získat zpět smazané fotky? Třeba jestli je něaký program na obnovu ztracených dat podobně jako u pc. Díky
Wizzy22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 8. 2012 17:41

Z paměťovky ano. Z telefonu asi ne. Tvoje blbost, dobře ti tak. Aspoň se poučíš a budeš zálohovat, ne? :wink:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Zelych 1. 8. 2012 18:05

Do telefonu se fotky neukladaji, takze z karty je obnovi, pokud uz na ni nebylo zapisovano po smazani.
Zkousel jsem na to nekolik programu a dva se mi osvedcili, jen se me ted neptejte na nazev. Ale strejda Google pomuze ;-)
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod beat 1. 8. 2012 18:18

No nevím, já v telefonu fotky mám, a nemám tam kartu. Takže to asi nebude tak, že se neukládají do telefonu.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 1. 8. 2012 18:23

Myslel jsem jako interni systemovy oddil, uloziste lze bez problemu pripojit pres mass storage, kde se pak chova jako bezna flashka ze ktere jdou data obnovit.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wizzy22 1. 8. 2012 19:14

Tak už to mám obnoveno, program se jmenuje Recuva. Nj, zálohovat je potřeba, ale s 2 promilema na dovolené na to moc nemyslíš a při formátování Ti některé slovíčko unikne a ledaco uděláš blbě ;-] 8-D
Wizzy22
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka