iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mike-biker 30. 11. 2020 16:32

Já jsem koupil již loni nabíječku
https://www.datart.cz/nabijecka-do-site-connect-it-fast-charge-2x-usb-3-4a-s-funkci-rychlonabijeni-bila.html, k tomu mám Nillkin bezdrátový stojánek 15W. Nabíjel jsem přes noc a za rok baterie stále 100%. Kapacita klesla jen o maličko. Takže za mě spolehlivá.
Rychlonabíječka je dobrá na nouzový stav, když potřebuješ velmi rychle dobít. Jinak není moc vhodná.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowfrost767 30. 11. 2020 17:50

Mam iP 12 pro a chci USB-C.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod marts 30. 11. 2020 19:39

Já si tu 20W u Alzy koupil. Hlavně na cesty. Normálně mám ale mobil ve stojánku napájeném starým 5W adaptérem :-) a to mám 12 Pro Max - takže se nabíjí poklidnou rychlostí.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowfrost767 30. 11. 2020 19:49

Marts:
A jaky stojanek mas?

Protoze manzelka mi koupila tenhle:

https://www.alza.cz/alzapower-wf220-wir ... 103154.htm


A ja si pak koupil do prace tenhle:

https://www.alza.cz/alzapower-wf210-wir ... 598129.htm

Jsou prakticky totozne. Nicmene ten od manzelky mi iP 12 Pro nenabiji. Resp. zacne nabijet, ale nabiji strasne pomalu, snad 10% za hodinu a navic se obcas nabijeni prerusi, LEDka zacne blikat, coz znamena podle manualu chybu s oznacenim: Odstrante prekazku. Sundal jsem i kryt z mobilu, ale chyba se opakovala.
Ten, co jsem si koupil ja (wf210), tak funguje v pohode.

Ale na cesty taky potrebuji doplnit konektor ke kabliku, co byl v baleni (EKO lež od applu!!!).
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod giam 1. 12. 2020 01:12

Na cesty doporucuju anker nano ma 20w a je neuveritelne maly.

https://www.amazon.de/-/cs/dp/B07XZ96LC ... 410&sr=8-5
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 2. 12. 2020 08:08

Lidi, vcera jsem si hral zase s nastaveni, protoze, jak jsem psal, mam iphone po asi 10 letech, tak se seznamuji.

A tak by me zajimalo...kdyz jsem na androidu pouzival gboard, tak jednak se dala nastavit i ciselna řada, aby byla stale viditelna, u ip to nejde? A dale pak...na gboardu se mi jeste nad touto ciselnou radou zobrazovaly navrhy slov, kdyz jsem psal text, toto opet u iphonacke klavesnice nejde?

Zatim gboard instalovat nechci, nechci, at si gboard pamatuje vsechna hesla a podobne. Diky za rady.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 2. 12. 2020 12:56

1) Ne
2) Ne, pouze u EN (CZ není podporována, stejně jako swipe gesta)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 12. 2020 19:38

Majitelé iPhonů 12 (Pro) hlásí vážné problémy s LTE a 5G připojením

Porodní bolesti nových iPhonů 12 (Pro) neustávají ani po uplynutí více než měsíce od vydání prvních modelů. Čím dál více uživatelů po celém světě totiž začíná poukazovat na problémy s LTE a 5G připojením, které jim má i v místech, která jsou podle nich velmi dobře pokryta signálem, vypadává.

Zatímco někteří majitelé novinek si všímají “naštěstí” jen výrazných poklesů signálu, jiní trpí přímo na jeho úplné výpadky. Poměrně zajímavé je nicméně i to, že zatímco některým se připojení po chvilce samovolně obnoví, jiní uživatelé musí aktivovat a deaktivovat mobilní data či režim Letadlo, potažmo telefon restartovat nebo z něj vyjmout SIM, jelikož jinak nejsou schopní připojení k datové síti obnovit. Zprvu se sice zdálo, že by mohl problém souviset “jen” s chytrým datovým režimem, který umožňuje automatické přepínání LTE a 5G připojení v závislosti na síle signálu, avšak potíže se mají u jablíčkářů projevovat i v případě, že mají nastaveno i striktně LTE či 5G.

[Zdroj: letemsvetemapplem.eu]

Majitelé iPhonů 12 (Pro) hlásí problém s enormně rychlým vybíjením telefonu

Problémy iPhonů 12 zatím neberou konce. Poté, co začali jejich majitelé hlásit výpadky LTE/5G připojení či potíže s doručováním textových zpráv nebo citlivostí displeje u modelů 12 mini se totiž začínají objevovat stížnosti i na jejich výdrž. Ta totiž letí u některých “dvanáctek” strmě dolů a to bez ohledu na to, co s nimi jejich majitelé dělají.

Na diskuzních fórech po celém světě se začínají čím dál častěji objevovat stížnosti na výdrž týkající se primárně toho, že má telefon obrovskou energetickou spotřebu zejména v pohotovostním nebo chcete-li stand-by režimu, kdy na něm uživatelé nic nedělají. Jednat by se konkrétně mělo i o 4 % baterie dolů za hodinu a to i při vypnutých datech, WiFi, Bluetoothu, polohových službách a dalších věcech, které baterii zatěžují. Kvůli tomu je tak telefon schopný se vybít přes noc klidně i o 40 %, což je opravdu extrémní a rozhodně nestandardní.

[Zdroj: letemsvetemapplem.eu]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 3. 12. 2020 16:11

Z hrozou takisto citam, ze modely 12 trpia lahkym poškrabanim displeja.
Ako ste na tom majitelia rady 12 ?
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 3. 12. 2020 16:12

Žádný kondom, žádné ochranné sklo a žádný problém
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 3. 12. 2020 16:15

No to je dobra sprava. 12 pro caka na položenie pod strom, zatial fungujem s Xs a citam same jóbovky. Vdaka za dobru spravu.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 4. 12. 2020 07:32

snowfrost767 píše:Lidi, vcera jsem si hral zase s nastaveni, protoze, jak jsem psal, mam iphone po asi 10 letech, tak se seznamuji.

A tak by me zajimalo...kdyz jsem na androidu pouzival gboard, tak jednak se dala nastavit i ciselna řada, aby byla stale viditelna, u ip to nejde? A dale pak...na gboardu se mi jeste nad touto ciselnou radou zobrazovaly navrhy slov, kdyz jsem psal text, toto opet u iphonacke klavesnice nejde?

Zatim gboard instalovat nechci, nechci, at si gboard pamatuje vsechna hesla a podobne. Diky za rady.


Buď v klidu, GBoard přístup k heslům mít nebude. Je to asi nejlepší klávesnice pro iPhone, minimálně co se týká slovníku a nabízení slov.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 6. 12. 2020 10:58

Nevite nekdo kdy vyjde ios 14.3.?
Tu betu se mi instalovat nechce, ale ty Pro Raw snimky jsou dle internetu pecka a prestavam tahat fotak. To se fakt povedlo !!!
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 6. 12. 2020 11:25

Podle mě před Vánoci, ale bohužel v tomto je APPLE poněkud nesdílný....
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 6. 12. 2020 13:16

snowfrost767 píše:Marts:
A jaky stojanek mas?

Originál Apple se sluchátkovým výstupem, který jsem kdysi koupil ještě pro iPhone 5S, tzn. v roce 2013, model A1717 který umí max. 2.5A, je to nabíjení po drátu, v podstatě je to asi tento https://www.alza.cz/iphone-lightning-do ... 59.htm?o=1 akorát ve stříbrné.

Používáno v práci, do sluchátkového výstupu zapojené aktivní repráky, poslouchám hudbu. Potřebuju odběhnout z kanceláře na poradu - vytáhnu mobil z doku, hudba se zastaví. Přijdu zpět, zapíchnu do doku, pustím muziku a pokračuju v práci :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků