iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 11. 2020 16:19

Jestli porovnáváš se 120Hz režimem, tak se není co divit :)
Jinak ve FullHD+ a 60Hz je baterka u Note 20 Ultra znatelně lepší.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 23. 11. 2020 19:27

No pouzival jsem to adaptivni nastaveni.
Takze v mem pripade jel Note asi vetsinu casu na min, nez 120Hz.
Ale urcite mi neprijde, ze by existoval scenar, kde Note vydrzi podstatne vic. Je fakt, ze iPhone se 120Hz by dal urcite min a u Samsungu jsem mel Exynos, coz je dle vseho horsi varianta.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 11. 2020 20:16

Na GSMareně máš výsledky :-)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowfrost767 23. 11. 2020 20:23

Tak dneska prvni objednavka u istores, barva grafit, ale neumoznuji ani vyzvednuti, jen dpd prepravu. Ted vecer jsem mrknul na Datart a kupodivu pobliz maji Pacific Blue, takze jsem na istoru objednavku stornoval a objednal u datartu, kde si to zitra vyzvednu osobne. Moc jsem nechtel, aby mi s mobilem za 30K hazel nejaky mladik v bile dodavce. Takze zitra uz budu testovat 12 Pro.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 23. 11. 2020 20:49

Tak já testuji iPhone 12 Pro, zítra mi přijde 12 Mini a 12 Pro Max. Sám jsem zvědav, který u mě zůstane?! :-))
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 11. 2020 00:29

Snowfrost: Mel jsem to podobne. Tak at slouzi.

Mike-biker: Tady jde fakt jen o velikost displeje a baterku.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 26. 11. 2020 20:27

https://youtu.be/0sBD4vvQfE0

On ten iPhone není na baterku úplně marný. Vzhledem k nižší kapacitě je dokonce famózní.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 11. 2020 22:01

Asi myslíš Maxe :)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georf 27. 11. 2020 15:55

Tak jsem koupil iphone 12 pro max, ale děsně padá baterka, od 6 do 16h. Při minimálním využití 60 procent. Hrůza.
Georf
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 27. 11. 2020 16:02

Tak reklamuj, to není normální.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 27. 11. 2020 22:16

https://smartmania.cz/otestovali-jsme-vydrz-iphone-12-mini-opravdu-je-na-tom-tak-spatne/
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 27. 11. 2020 23:04

Já jsem držel v ruce a testoval všechny modely. Je to těžká volba, Mini v červené je doslova čertovsky krásný a nádherně kompaktní, před takovými sedmi lety by se z něj všichni posadili na pr:del - myslím designově.
Jinak je to už malé, pracoval jsem teď nějaký čas na iPhone 7, dá se, ale je to nic moc, zejména po přechodu z iPhone 11 Pro Max. Ideální volba je asi 12 Pro, který je dostatečně velký se slušnou výdrží (pro méně náročné stačí 12). 12 Pro Max je prakticky stejně velký jako 11 Pro Max a je už na hraně. Za mě bych snesl nějaký telefon okolo 6,3" úhlopříčky, klidně trochu tlustší s výdrží Pro Max a stejným foťákem.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowfrost767 29. 11. 2020 22:33

Tak po zhruba tydnu musim prozatim 12 Pro a prechod z A na iOS pochvalit. Dnes jsem si nastavil i vlastni vyzvaneni (coz neni nejaky div, ale jde to a je to vcelku jednoduche, jsem na nej uz 10 let zvykly, tak jsem ho chtel zachovat). Trosku jsem tapal v nastaveni systemu, nez jsem si vse trosku osahal a zjistil kde co je. Co me mrzi: iOS neumi haptickou odezvu u klavesnice (gboard jo, zase nechci dalsi instalovat a stejne ji umi uplne neznatelne), lze nastavit vlastni zvuk pro sms, ale uz ne pro whatsapp, mrzi me, ze neumi lepe widgety, kdyz dojde norifikace a nejsem u mobilu, tak o ni nevim (schazi always OD i dioda nebo jiny zpusob indikace), nechapu, proc nejde zcela vypnout knihovnu na posledni strance - ja ji vubec nepouzivam a je zcela zbytecna, i po odemknuti pres Face ID stejne musim swipnout pres displej - opet nechapu, proc nejde nastavit, aby se mobil hned i otevrel!? I pres to, jak nekteri hovori o tom, ze to je system pro debily, tak zas tak prehledny a jednoduchy neni, ale je to mozna dano tim, ze jsem mel 10 let android. No a jeste par dalsich a dalsich drobnosti...se vsim se da samozrejme v pohode zit. Nic neni dokonale a to ani android.
Co se mi libi: Face ID funguje spickove - u S10+ byla ctecka v displeji tragicka, system slape taky spickove, bez zaseku, bez zadychani. Vydrz baterie je nad ocekavani skvela!!!! A to doslova. Bezne davam den a pul. Mobil je krasne lehky, perfektne padne do ruky a dobre se drzi, i kdyz pouzivam kryt Spigen Rudgger. Displej je krasny, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze pri doteku je zvuk nejaky melky, plastovy.
Zatim tedy spokojenost! Musim ale jeste dokoupit nabijeci konektor s USB-C. Pokud takhle bude slapat i za rok, za tri, bude to pecka.
Fotoaparat a video se testovat teprve chystam, nemel jsem cas ... pokud by mel nekdo nejakou radu, jak fotak co nejlepe nastavit...? I kdyz tam je asi nejlepsi mit automatiku.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod Zigáč 30. 11. 2020 10:28

Já jsem o víkendu přecházel z Androidu (Samsung A3 2017) na mini u telefonu manželky. Přesun dat jsem dělal přes tu appku "move to iOS" a teda docela porod. Sice proces doběhl a nezasekl se, ale spousta kontaktů chyběla, všechny SMS mají stejné datum a čas (tzn. datum a čas z doby přesunu). Fotky, u kterých chyběl EXIF, tak také všechny mají aktuální den, takže orientace v nich je šílená :-( Měl s tím někdo, kdo přecházel z Andoridu podobný problém?

jinak mi Mini přišlo i co se výdrže týče OK, docela jsme ho podrtili nastavováním různým atd. a z nabíječky bylo sundané asi v 8:30 a v 23:00 mělo ještě 27%, celý den tedy na wifi
Zigáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowfrost767 30. 11. 2020 15:45

Zigáč: u me tento přenos proběhl naprosto skvěle.


Lidi, kupovali jste uz někdo nabijecku, resp. konektor? Na alze mají tento:

https://www.alza.cz/apple-20w-usb-c-nap ... 217985.htm

Jak se na nej díváte? Chci, aby se mobil pres noc nabijel pomaleji, než těmi 20W. Vím, ze iPhone má regulaci nabíjení, ale zajímá me váš názor. Nebyla by lepší jiná, treba 10W? Diky.
snowfrost767
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků