iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 1. 2021 10:57

Tak z jeho strany šlo opět jen o hejt.
Ale odpověděl jsem mu slušně, aby zase nemusel zakládat ubrečená témata jak ho nemá nikdo rád.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 22. 1. 2021 11:06

Jj, to automatické ztišení hudby od iOS14 mě taky nebetyčně štve :grr:
Ale obávám se, že dokud na EU nepřijde nějaká žaloba, že nemá právo nařizovat lidem, jak hlasitě smějí nebo nesmějí poslouchat hudbu, tak se s tím asi budeme muset i v dalších verzích iOS smířit. Chápal bych, kdyby to bylo alespoň uživatelsky volitelné - tlumit/netlumit.

Když jsem kvůli tomuto volal minulý týden na Apple podporu, tak mě chlapík (asi po 3 přerušeních na zeptání se u kolegů) poradil jít ještě do Nastavení/Čas u obrazovky (musí být zapnuté)/Omezení obsahu a soukromí/Povolit změny-Tlumit hlasité zvuky/Zakázat. Ale jestli se to tím vypne úplně jsem zatím nezkoušel.
Nejsem si totiž zcela jistý, jestli to není jen paralení možnost jako ve Zvuky a haptika/Bezpečnost sluchátek/Tlumit hlasité zvuky :roll:
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 22. 1. 2021 11:59

Nevypne. To mi vcera uz radil Serif vcetne navodu a nepomohlo. Akorat se zalazala moznost automaticke volby jako mam oznacenou na screenu co je na predchozi strance.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 1. 2021 12:39

Je zajimavy, ze se mi to nikdy nestalo. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 22. 1. 2021 13:08

A vam ta maximalni hlasitost nevadi? Ja se k ni fakt nikdy nedostanu. Mozna nekdy u YT videi se trochu pribilizim, ale u Spotify ani Tidalu to nejde. A to posloucham i v MHD. Zkusil jsem dratovy i bezdratovy sluchatka, a pri max hlasitost jsem malem ohluchnul.
Nechci tim nejak omlouvat ten EU nesmysl, jen by me to zajimalo.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 22. 1. 2021 13:17

Právě že to nijak ukrutně neřve. Mám troje TWS a u všech stejné. Jak jsou na tom dráty netuším, ty jsem už pár let neměl v ruce. Ale netuším jak hrají třeba AirPody.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 1. 2021 13:28

Klasicky airpody nic extra (kor v mhd, kde slysis ten bordel kolem). Ale Pro jsou v pohode a hlasitost
uplne ok.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod marts 22. 1. 2021 13:28

No problém je v tom, že různá sluchátka mají různou citlivost, tzn. kolik skutečného hluku nadělají při určité "hlasitosti" posílané z telefonu.

A tak u méně citlivých sluchátek člověk tu hlasitost vytočí víc, ve skutečnosti to třeba nijak moc nahlas nehraje, ale to telefon neví a pak hlásí překročení bezpečné hladiny hluku ač to v podstatě nijak kritické není.

-- 22. 1. 2021 13:39 --

Například drátové Sennheiser HD 25 light https://www.sennheiser.cz/index.php?id=23&produkt=9446
budou hrát při stejném nastavení "hlasitosti" přibližně 16x hlasitěji (rozdíl v citlivosti je 12dB) než HD 280 Pro
https://www.sennheiser.cz/index.php?id=23&produkt=8879
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 1. 2021 14:07

Airpods Pro mívám nastavené v kanclu s ANC kolem 40%, venku 50-60% a už je to celkem dost nahlas.
70-80% pak v letadle a ještě se mi nestalo, že by se něco samo ztlumilo.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 22. 1. 2021 14:34

orgasmic píše:Ano, když budeš mít dvě sady Airpods a dva iPhony.
Pustíš ve stejný čas stejnou muziku a z jedné sady vezmeš levé sluchátko a z druhé sady pravé.
Hlasitost si pak šteluješ podle sebe z obou mobilů pro každé sluchátko zvlášť. :D


- Pytal som sa normalne, preco mi odpovedas ako hlupak?
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 22. 1. 2021 14:50

Podrobnosti problematiky sluchátek a přehrávačů viz. https://www.itu.int/en/ITU-T/Workshops- ... report.pdf

Na straně 25 pak najdete popis současné situace i s informací, že uživatelé často považují nastavená omezení za otravná a běžně je přenastavují aniž by věnovali pozornost varovné zpávě.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 1. 2021 14:58

red98 píše:
orgasmic píše:Ano, když budeš mít dvě sady Airpods a dva iPhony.
Pustíš ve stejný čas stejnou muziku a z jedné sady vezmeš levé sluchátko a z druhé sady pravé.
Hlasitost si pak šteluješ podle sebe z obou mobilů pro každé sluchátko zvlášť. :D


- Pytal som sa normalne, preco mi odpovedas ako hlupak?


Čekal jsem takovou reakci, bohužel jde o jedinné řešení :-)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 22. 1. 2021 15:00

Na PlayerPro ( na androide) funguje uberanie hlasitosti jednotlivym sluchadlam - po 5%.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 1. 2021 15:05

Můžeš zkusit v Nastavení - Zpřístupnění - Audiovizuální pomůcky - dole je Vyvážení L a R, tak si s tím zkus pohrát.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 1. 2021 23:52

https://youtu.be/ZhrYeCEK7RM

IPhone still the King.
SerifJohn
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků