Vyplatí se ještě iPhone 8+?

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Sevc852 2. 8. 2020 16:53

Hezký den,
koupil jsem si iPhone XS, ale potřebuji větší displej a hlavně se mi vůbec nelíbí OLED displej. Nikdy mi nesedl na Samsungu a ani teď si nemůžu zvyknout - je prostě divný.
Vyplatí se ještě kupovat 8+ nebo už je to moc staré? Podporu to má a asi ještě bude, spíš mě zajímá, jestli nebude nějak výrazněji pomalejší, jak XS. Nemá někdo srovnání?
XR nebo 11 uvažuji taky, ale kvůli nižšímu rozlišení je moc nechci. Třeba Netflix na nich hraje jen 720p video, zatímco na 8+ 1080p.
Děkuji všem za zkušenosti.
Sevc852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod red98 2. 8. 2020 19:17

Nic pod iphone x sa ti kupovat neoplati. Ak mas problem s amoled, kup si iphone 11 s lcd.
red98
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 2. 8. 2020 20:13

iPhone Xs - 5.8", 84.4 cm2 vs. iPhone 8 Plus - 5.5", 83.4 cm2 ... tak kde je problem?

mam Xs Max, je to moj prvy telefon s AMOLED displejom, ale absolutne nevnimam nejaky rozdiel v zobrazeni, ktory by mi prekazal
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone Xs Max 64GB - Silver | Lenovo ThinkPad T430s | Apple Mac mini Server (Late 2012)
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod Sevc852 2. 8. 2020 22:47

red98 píše:Nic pod iphone x sa ti kupovat neoplati. Ak mas problem s amoled, kup si iphone 11 s lcd.

iPhone X je ale převlečený 8+ do jinýho form factoru, takže nechápu to "pod". 8+ rozhodně "pod" X není, má stejný HW. 11 přemýšlím taky, ale 8+ se mi zatím zamlouvá víc kvůli tomu, že umí hrát Netflix v 1080p, XR a 11 jen 720p. Ano, rozdíl poznám. Navíc plocha pro videa je menší, než u 8+.
Mr.Bombastic píše:iPhone Xs - 5.8", 84.4 cm2 vs. iPhone 8 Plus - 5.5", 83.4 cm2 ... tak kde je problem?

mam Xs Max, je to moj prvy telefon s AMOLED displejom, ale absolutne nevnimam nejaky rozdiel v zobrazeni, ktory by mi prekazal

Poměr stran. Potřebuju větší plochu na videa, XS má 5,8", ale je úzký a vysoký. 8+ má největší plochu pro videa ze všech IPS iPhonů, stejnou jako XS MAX a 11 PRO MAX.
Foťák mi asi stačí, protože i otcova 7čka dělá skvělé fotky, jediné co, tak jestli to ještě má cenu co se týče sekání. Ty poslední dvě verze iOS na starém zařízení byly vždycky osina v zadku (u mého dřívějšího iP6 byly poslední dva updaty naprosto šílený) a bojím se, že tak dopadne za rok i to 8+.
Sevc852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moik 10. 9. 2020 13:01

To je přece jen otázka ceny. Iphone 8 je pořád výkonově v pohodě a ještě chvíli bude, vůbec bych se toho nebál. Pokud bys ho měl koupit za cenu nové XS, tak asi ne...pokud za pusu, tak do něj jdi..hlavně když ho chceš.
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 9. 2020 13:28

iPhone 8/8+ naprosto v pohodě. Určitě se vyplatí, pokud chcete velký IPS displej.
dj.kure
Mírně pokročilý