Vypálení OLED zkušenosti

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Sevc852 16. 7. 2020 22:14

Hezký den, mám svůj první OLED a zajímaly by mě zkušenosti uživatelů iPhone s OLED displejem. Máte ho vypálený? Zajímá mě nějaké hromadné info, na základě kterého bych určil co už je na iPhone s OLED panelem moc... Prosil bych tedy o osobní zkušenosti typu - "8 hodin jsem navigoval, mám vypálený Waze" a i v případě, že žádné vypálení nemáte, prosil bych zkušenosti, jakou nejhorší statickou věc jste na tom displeji zobrazovali - například i opačnou zkušenost "8 hodin jsem navigoval na plný jas do Itálie a displej je v pohodě". Jde mi o to, co si k tomu displeji mohu dovolit...
V rodině máme 4 amoled displeje na Samsungách a všechny jsou vypálené (S8, S7 edge, A5, J5), ale Apple tvrdí, že se tomu snaží nějakým způsobem zabránit, tak jsem zvědav na osobní zkušenosti.
Děkuji :)
Sevc852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aje1 16. 7. 2020 22:29

To jsem zvedavej proto mam iphone11 s ips displejem po vypaleni jednoho displeje uz amoled displeje nemusim
aje1
Junior

Odeslat příspěvekod Sevc852 16. 7. 2020 23:06

A jakým způsobem a jaký telefon?
Sevc852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 17. 7. 2020 04:21

Sevc852 píše: ... Apple tvrdí, že se tomu snaží nějakým způsobem zabránit, ...

Softwarově posouvá na displeji dlouhodobě staticky zobrazované prvky systému. Ale každá appka to nepodporuje.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 7. 2020 08:28

Já mohu v mobilu pouze OLED, jedu na nich už posledních cca 10 let a nikdy se mi nic nevypálilo.
Teď mám iP 11 Pro Max a nejdelší statický obraz mám během navigování, cesta Praha-Paříž cca 11 hodin a žádný problém. To samé s předešlými Samsungy.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 17. 7. 2020 09:19

Měl jsem taky hafo OLEDů a nic. Samozřejmě na vystavených kusech třeba v Alza showroomu to je, ale tam je statický obraz vlastně pořád.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod Sevc852 17. 7. 2020 11:04

No já bych to neřešil, kdybych neviděl, že se to neděje na všech Samsungách doma. Třeba na S7 edge je pravidelně sledován youtube v režimu na výšku (třeba 2 hodiny denně, čte si komentáře) a už se na ten displej nedá ani dívat.
S8+ má zase vypálený 16:9 formát v displeji, také od youtube. V případě sledování videa jsou napravo a nalevo černé nudle a při zobrazení bílé webové stránky je vidět, že 16:9 formát je růžový proti bílým pruhům na krajích.
Sevc852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarko01 17. 7. 2020 11:46

Samsung Galaxy Nexus ..... po dvoch rokoch pouzivania (ano aj navigacia v lete na slnku v aute = jas na automatike = na maximum) som ho porovnal s novym .... rozdiel v kvalite priepastny a vypalene staticke ikony od navigacie, navigacnych tlacidiel dole a stavovych ikoniek hore. JerryRigEverything menil S8 tak isto a obraz vypaleny, jemu tam tusim bolo vidno aj klavesnicu atd. OLED sa proste vypaluje, vyrobcovia sa to akurat snazia spomalit.

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=7HCiR5xM3kA ... hovori o tom v case 1:07

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 17. 7. 2020 13:06

U Samsungu (S3) jsem ho měl vypálený po necelém roce používání (navigací, chat, mail, net). Teď mám půl roku iP11pro cca půl roku a nic. Totožná činnost.
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 17. 7. 2020 14:16

Já snad musel mít vždy štěstí. Samsung Note 4, pořád v zápřahu. Navigace, hry, internet a pod dvou letech nic. Ještě sem ho normalne prodal. Note 8, mám ho třetí rok a používam jako pracovní. Navigace cca 50 hodin měsíčně apod. zase kromě umírání baterky žádný problém s vypalováním. Asi kus od kusu...
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod aje1 17. 7. 2020 14:25

Tak já od Samsungu S3 když se me vypálilA navigace a yotube a takový jsem už žádný OLeD displej nepoužil SAME IPS ale i kvůli tomu jsem přešel na iPhone 11 i když systém nějakej divnej ale článek o super regina displeji jsem cetl taky že používat technologie změnou pixelů a pak automaticky kalibruje tak jsem zvědav no uvidím možná že ho vyzkouším ve Ip12
aje1
Junior