Apple: nákup prvního telefonu

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lukodlak 16. 5. 2020 11:00

Alex75 píše:Zdravím a prosím o info. Přemýšlím, že přejdu na iPhone 12 ze svého Note9. Už nepotřebuji stylus ani velký telefon a IP12 se zdá, že bude po HW stránce dle mého gusta. Ale potřebuji pár informací:
Lze mít v IP přednastavené SMS? (používám často několik šablon, nikoliv odpovědí při odmítnutí a velmi nerad bych o tuto možnost přišel).
Lze odeslat soubor do PC přes BT? (např. něco vyfotím a chci to přenést do libovolného PC bez nutnosti to posílat přes cloud).
Je zde něco jako zabezpečená složka, kam můžu dát soubory, fotky, případně i aplikace, které nechci, aby byly přístupné, pokud třeba někomu půjčím telefon.
Děkuji za odpověď někoho, kdo informaci má.


Ano, přednastavené SMS má. Lze si napsat vlastní.
Ano, jde to.
Tohle se řeší nějakou aplikací, kterou si stáhneš z App store. Samotný ios umí skrýt fotky.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Alex75 17. 5. 2020 21:43

lukodlak píše:
Alex75 píše:Zdravím a prosím o info. Přemýšlím, že přejdu na iPhone 12 ze svého Note9. Už nepotřebuji stylus ani velký telefon a IP12 se zdá, že bude po HW stránce dle mého gusta. Ale potřebuji pár informací:
Lze mít v IP přednastavené SMS? (používám často několik šablon, nikoliv odpovědí při odmítnutí a velmi nerad bych o tuto možnost přišel).
Lze odeslat soubor do PC přes BT? (např. něco vyfotím a chci to přenést do libovolného PC bez nutnosti to posílat přes cloud).
Je zde něco jako zabezpečená složka, kam můžu dát soubory, fotky, případně i aplikace, které nechci, aby byly přístupné, pokud třeba někomu půjčím telefon.
Děkuji za odpověď někoho, kdo informaci má.


Ano, přednastavené SMS má. Lze si napsat vlastní.
Ano, jde to.
Tohle se řeší nějakou aplikací, kterou si stáhneš z App store. Samotný ios umí skrýt fotky.


Díky moc, pokud to tak je, tvá odpověď mi pomohla. Ještě jednou děkuji.

-- 18. 5. 2020 00:20 --

Jen pro jistotu, ty SMS.
Nejedná se mi o přednastavené SMS při odmítnutí telefonu. To nepotřebuji.
Potřebuji při psaní SMS mít možnost využít šablony. Je to pro mě jedna ze zásadních vlastností, kterou mám na Samsungu a nerad bych o ni přišel.
Např. často posílám někomu kontakty a provozní dobu - vyberu a odešlu, nemusím psát.
Každý měsíc posílám zaměstnancům něco jako report - vyberu šablonu, doplním jen pár údajů a odešlu, nemusím psát nebo kopírovat.
Přijít o toto se mi kvůli přechodu nechce, proto se ptám.
Děkuji.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 18. 5. 2020 06:56

Obecně platí “There’s an App for that”, např: https://apps.apple.com/cz/app/sms-templ ... d590361993

Jinak s tím přesunem do PC (předpokládám Windows PC, ne Mac) přes BT bude asi problém. Pokud to nepotřebujete zrovna dělat x-krát za den, doporučuju využít Files app, popř. iCloud - je to pohodlné a výsledek podobně efektivní.

Co se týká secure adresáře, tady bude taky problém - totiž, zásadní rozdíl je, že iOS nepoužívá klasickou adresářovou strukturu v rámci hierarchického filesystemu, ale každá appka operuje ve svém vlastním sandboxu a drží si v něm veškerá data (kromě několika málo systémových vyjímek). Tzn. že nelze přesunout obsah různých aplikací a nacpat ho na jedno zamčené místo. Jistá omezení (přístup k některým systémovým appkám) lze nastavit na OS úrovni, další restrikce lze vynutit v tzv. Screen Time, ale to je asi vše co mě takhle ‘z patra’ napadá.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex75 18. 5. 2020 07:52

Děkuji také za informaci.
Obecně pro telefonování, SMS a podobné základní funkce nechci stahovat alternativní aplikace.
Předpokládám, že takto samozřejmé věci by měla umět nativní aplikace.
Už kvůli pocitu zabezpečení nebudu používat na tyto věci aplikace třetích stran.
Ale děkuji.
Pokud to Apple nezvládne, budu muset zvážit, jestli mi za to přechod z Androidu stojí.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 18. 5. 2020 08:36

Rádo se stalo.

Asi úplně nerozumím tomu lpění na nativní funkci (myslím v tomto konkrétním případě) iMessage, ale to už není moje starost :-)
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 17. 7. 2020 20:39

Dá se to udělat například tak, že člověk má připravené texty zpráv v Poznámkách a dvěma kliknutími je z takového textu SMS.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 7. 2020 10:36

Nebo se dá udělat na ty predpripravene odpovědi udělat zkratka.
Akciový Klokan
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků