Apple: nákup prvního telefonu

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mirekd11 29. 12. 2019 15:22

Ahoj.Zdravím všechny uživatele Applu a zároveň prosím o pomoc při rozhodování :-D
Jsem dlouholetým uživatelem androidu a rozhodl jsem se pro změnu.Jelikož jsem Apple nikdy neměl tak mě zajímá řada věcí.
Telefon budu využívat hlavně na volání :-D občas pár fotek a nějaké video.
Přiznám se že nějaké přehnané požadavky nemám.Spíš mě zajímá jak ios funguje atd.
Do srovnávače na alze jsem dal tyto kousky :
https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=RI0 ... 1;RI021b1;
Moc ale netuším který by byl nejvhodnější.

nejdříve ale k věcem které při přechodu na ios budou asi problém. :-]
1.bluetooth- nepůjde mi asi spárovat s androidem (přenos dat řešíte pouze přes NFC-jestli to teda vůbec umožnuje)?
2.absence jack 3,5 -dá se řešit redukcí
3.Jakým způsobem se dá připojit telefon k pc ???? dá se tam případná hudba k poslechu ve formátu mp3 jednoduše nakopírovat nebo ne ? (tuším že tak jednoduché to nebude).
4.Jaký parametr je v mnou uvedených telefonech klíčový pro výběr??? Podle toho co jsem načetl tak asi procesor a verze ios???? nebo se dá udělat i upgrade třeba z 11 na ios 12 ????
Omlouvám se za možná pro někoho triviální otázky a děkuji za reakce a postřehy. :-|
Naposledy upravil opasino dne 3. 1. 2020 20:46, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu.
mirekd11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mizi 29. 12. 2019 18:37

ad 1: data přeneseš pomocí k tomu určené aplikace
https://support.apple.com/cs-cz/HT201196

ad 3: pomocí iTunes
https://support.apple.com/cs-cz/HT210612

ad 4: zvážil bych iPhone XR, obzvlášť pokud nestřídáš telefony často. čím novější procesor, tím déle ti telefon vydrží. všechny telefony v tvém výběru mají podporu aktuální verze iOS 13
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirekd11 3. 1. 2020 17:51

Ahoj.po delší úvaze a rozhodování to vyhraje asi Iphone 8.Ještě by mě zajímalo jakou má telefon " výdrž"
Nenosím telefon v obalu,nehodlám ani lepit další sklo.Prostě telefon běžně užívám :-)))
Jaké jsou zkušenosti vás majitelů v tomto ohledu ???? :hm
mirekd11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .Hardy 3. 1. 2020 18:53

iPhone nedává moc smysl, pokud již uživatel nemá nějaké další Apple zařízení (Mac, iPad). Zkrátka bez Apple ekosystému to není ono (synchronizace Safari, Airdrop, Handoff...). Jinak bych před samotnou koupí dále zvážil, jestli nebude vadit uzavřenost systému, absence pokročilé/jednoduché správy souborů (OTG, mass storage), (otravná) integrace s iCloud a obchod s aplikacemi, kde je většina aplikací oproti Androidu placených (tj včetně těch, které jsou na Androidu zdarma). A když už bys iPhone fakt chtěl, tak bych možná počkal do jara, kdy se má představit nový „levný“ iPhone.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 3. 1. 2020 20:31

mirekd11 píše:Ahoj.po delší úvaze a rozhodování to vyhraje asi Iphone 8.Ještě by mě zajímalo jakou má telefon " výdrž"
Nenosím telefon v obalu,nehodlám ani lepit další sklo.Prostě telefon běžně užívám :-)))
Jaké jsou zkušenosti vás majitelů v tomto ohledu ???? :hm

13,5 za 8, to bych radši přihodil na XR. Nebo počkal na jaro, jestli fakt výjde kompaktnější a levnější SE2, nebo je to kachna.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 5. 1. 2020 16:10

mirekd11 píše:Ahoj.po delší úvaze a rozhodování to vyhraje asi Iphone 8.Ještě by mě zajímalo jakou má telefon " výdrž"
Nenosím telefon v obalu,nehodlám ani lepit další sklo.Prostě telefon běžně užívám :-)))
Jaké jsou zkušenosti vás majitelů v tomto ohledu ???? :hm

Sám sobě nevěřím a ve svým okolí vidím až moc pobouchanejch telefonů. :-) Mně se osvědčilo koupit k iPhonu nějakej ten originální obal. Sklo ani další ochranu jsem pak už neřešil. Všechny to zatím přežily bez újmy.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McLovin23 10. 1. 2020 18:37

Ahoj, mám tak nějak podobnou situaci, rád bych přešel na ios, klady i zápory znám, jen se chci poradit zda se teď vyplatí koupit Xs max nebo jiný model, popř ještě počkat.

Moje využití telefonu je především Ytb, HBO, hraní náročnějších her a občas nějaký mail a projíždění zdejších diskusí.

Nic pod 6 palců nemá pro mě smysl, teď mám 6,3 a menší už bych asi nechtěl. Přemýšlel jsem ještě nad xr nebo 11, ale tam mě odrazuje menší rozlišení a LCD, foťák neřeším, vzhledem k tomu že většinou fotím jen text nebo jiný dokument

Nad 11pro max asi nemá smysl uvažovat vzhledem k rozdílu v ceně, foťák stejně nevyužiju. Jde mi především o velký displej dostatečný výkon a dlouhou podporu a funkčnost.

Díky za všechny tipy a rady.

Ještě jsem se chtěl zeptat jaký je rozdíl mezi EU verzí a tím co prodává Alza apod.
McLovin23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 13. 1. 2020 16:20

Máme teď v rodině 3x iPhone 11 (bez Pro) a hustota pixelů úplně v pohodě, černá také ucházející. Nebral bych to jako primárně rozhodující parametr.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz.hook 13. 1. 2020 22:27

Čekat můžeš, ale další iPhone vyjde za 9 měsíců. :-) Měl jsem XsMax a byl to super telefon. Výkonu má i teď na rozdávání. Podpora u něj bude několik let příkladná.

Nicméně 11 Pro Max má o mnoho lepší vydrž na baterii. Takže pokud tě nějak moc netrápí kačky, šel bych do něj. Sám si nemohu stěžovat. :-)

EU verze je úplně stejná, jen budeš mít jen jeden rok mezinárodní záruky.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 21. 1. 2020 09:48

2Hardy: Nemusí syncovat Safari, může používat třeba Chrome, správa souborů tam samozřejmě (včetně podpory USB zařízení). Nechápu, co je otravného na integraci s iCloudem, lepší řešení v rámci mobilních platforem zatím neexistuje. Co se týče aplikací, tak ano, větší množství z nich je (oproti Google Play) placených, ale jejich kvalita je také ve většině případů úplně jinde (a hlavně bez reklam).

Úplně bych tuto platformu nehejtil, rozhodně má co nabídnout. Především stabilitu a komfort na dlouhá léta.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.EE 21. 1. 2020 10:40

.Hardy píše:iPhone nedává moc smysl, pokud již uživatel nemá nějaké další Apple zařízení (Mac, iPad). Zkrátka bez Apple ekosystému to není ono (synchronizace Safari, Airdrop, Handoff...). Jinak bych před samotnou koupí dále zvážil, jestli nebude vadit uzavřenost systému, absence pokročilé/jednoduché správy souborů (OTG, mass storage), (otravná) integrace s iCloud a obchod s aplikacemi, kde je většina aplikací oproti Androidu placených (tj včetně těch, které jsou na Androidu zdarma). A když už bys iPhone fakt chtěl, tak bych možná počkal do jara, kdy se má představit nový „levný“ iPhone.


Tak nejak s tebou nemuzu souhlasit. S iphonem jsem byl dost spokojenej a maca se zbavil. V okoli mam dost lidi co maji iphone jako prvni vec od applu a ekosystem nepotrebuji. Casem si nekdo poridil sluchatka nebo hodinky, ale to neni stezejni ekosystem.
Co se tyce aplikaci, tak jsou kvalitnejsi a ja nemel potrebu zadnou kupovat za 5let na ios. Takze nevim o jaky vetsine mluvis.
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 25. 1. 2020 10:22

Podle mě myslí to, že posledních pár let přešla většina lepších dev týmů na systém předplatného, zatímco na AOS jsem tak ostrý přechod na předplatné úplně nezaznamenal.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex75 16. 5. 2020 05:19

Zdravím a prosím o info. Přemýšlím, že přejdu na iPhone 12 ze svého Note9. Už nepotřebuji stylus ani velký telefon a IP12 se zdá, že bude po HW stránce dle mého gusta. Ale potřebuji pár informací:
Lze mít v IP přednastavené SMS? (používám často několik šablon, nikoliv odpovědí při odmítnutí a velmi nerad bych o tuto možnost přišel).
Lze odeslat soubor do PC přes BT? (např. něco vyfotím a chci to přenést do libovolného PC bez nutnosti to posílat přes cloud).
Je zde něco jako zabezpečená složka, kam můžu dát soubory, fotky, případně i aplikace, které nechci, aby byly přístupné, pokud třeba někomu půjčím telefon.
Děkuji za odpověď někoho, kdo informaci má.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod suram 16. 5. 2020 07:34

Negunguje BT u výrobku Apple náhodou jen v rámci výrobků Apple? Alespoň dřív to tak bylo.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 16. 5. 2020 10:07

dj.kure: trapné. jako kolovrátek. nikde na drojdu reklamy nejsou. ekosystém stejný a bez reklam. už mi to připadá na zalagování jedinců.
tím netvrdím že nejsou App z reklamou. navíc u drojdu dojdeš větší svobody,výběru či možností. nemáš to od nikoho nalinkováno.
Ps: a nezačínejte tu teď lagováním,vydrží či podporou prosím.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků