iPhone 11/Pro/Pro Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod copper 9. 9. 2019 13:18

Obrázek
Naposledy upravil opasino dne 20. 9. 2019 13:11, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod copper 10. 9. 2019 19:36

iPhone 11 - 699 USD
iPhone 11 Pro - 999 USD
iPhone 11 Pro Max - 1099 USD
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 10. 9. 2019 19:55

iP11:
64: 20 990,-
128: 22 490,-
256: 25 590,-

iP11 Pro:
64: 29 990,-
256: 34 590,-
512: 40 790,-

iP11 Pro Max:
64: 32 990,-
256: 37 590,-
512: 43 790,-

Edit: opraveno iP11
Naposledy upravil Karl Kopfrkingl dne 11. 9. 2019 08:39, celkově upraveno 1
Karl Kopfrkingl
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 11. 9. 2019 07:46

u IP11 máš špatně kapacity, má být 64,128 a 256. Ceny souhlasí.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 11. 9. 2019 08:39

Škoda, že základní model Pročka nezačíná na 128 Gb :-|
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 11. 9. 2019 09:19

Nevíte, kdy budou nové iPhony k vyzkoušení v obchodech?
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 20. 9. 2019 14:30

Sakra, hecnul jsem se a chtěl jsem si koupit první Iphone vůbec.

Nikde není skladem, nemáte někdo nevyzvednout rezervaci pro Iphone Pro 256 zelený? V pondělí jedu na dovču, tak bych chtěl mít hezké fotky. Díky
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 20. 9. 2019 14:48

Jedině přes píčusky na bazoši, ale dost si připlatíš. Nebo objednej už teď a rovnou zaplať, aby se na tebe dostalo s další vlnou v půlce října.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Amateer 20. 9. 2019 15:27

iPhone 11 Pro - UNBOXING A PRVNÍ POCITY [4K]
Petr Mára

Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 20. 9. 2019 19:42

orgasmic píše:Jedině přes píčusky na bazoši, ale dost si připlatíš. Nebo objednej už teď a rovnou zaplať, aby se na tebe dostalo s další vlnou v půlce října.

Tak nakonec jsem sehnal model co jsem chtěl a jen o 1500 Kč více než offiko. Takže snad z dovolené budou hezké fotky.

Jinak překupník nelenil a měl plný ale opravdu plný kufr Iphonu 11 Pron 8-D
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 20. 9. 2019 20:11

Trochu jsem se té zelené děsil, ale musím říct, že v tom matu to vypadá hodně dobře!
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 23. 9. 2019 09:09

Tak jsem zatím zjistil dva bugy:
- první připojení Airapods2 doprovázely časté výpadky a záseky; zejména, když jsem počas přehrávání vlezl do WhatsApp nebo mailů.
- v mail klientovi občas mizí šipky, kterými se listuje v mailech nahoru a dolů.
Celkově je telefon a odezvy znatelně rychlejší, než u XS. Fotky opět o kus vpřed. Baterka tak o ¼ lepší výdrž...bych řekl.
Karl Kopfrkingl
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 9. 2019 10:05

Oproti Note 10+ zjišťuji vyšší výdrž u Max varianty. Procenta nelezou tak rychle dolu (při navigaci a hraní her).
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 9. 2019 20:19

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 24. 9. 2019 06:46

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 9. 2019 10:40

NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 9. 10. 2019 06:19

https://mobilenet.cz/clanky/displej-iphonu-11-je-extremne-nachylny-naposkrabani-zakaznici-sopti-hnevem-39109
Samsung Galaxy Note 10+
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 17. 10. 2019 13:31

Asi nejlepší recenze iPhonu 11 Pro: https://www.anandtech.com/show/14892/th ... max-review

-- 17. 10. 2019 14:48 --

Jinak, už roky si objednávám z US pouzdra od Caudabe a nikdy jsem nic lepšího neviděl. Jejich Sheath řada je top, doporučuju: https://www.caudabe.com/collections/iph ... ccessories

K iP 11 Pro mám ten šedý a esteticky sedí perfektně.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod Joshuax_ 19. 10. 2019 23:57

Jaká je doba dodání toho pouzdra do ČR a objednáváš od nich i ochranné sklo?
Joshuax_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rewolwer 20. 10. 2019 05:49

29.9. jsem ho objednal a 11.10. bylo doma.

Ne, jenom to pouzdro, sklo jsem koupil lokálně “v akci” - Spigen za 300,- CZK. Ze zkušenosti se vyplatí spíše to značkové - menší trable s nalepování a následně delší výdrž. To, které prodává Caudabe, je top, šel bych do něj.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 20. 10. 2019 07:48

Také poradím velmi dobré pouzdro za rozumnou cenu: https://www.amazon.de/gp/product/B07TS1 ... UTF8&psc=1
Samsung Galaxy Note 10+
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 20. 10. 2019 19:57

Vypadá taky dobře!
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 21. 10. 2019 10:39

Zdravím,

Mám Iphone 11 Pro 256 Gb z iWantu, jedná se o můj první Iphone, dříve vždy Android.

Když mi někdo volá a já to zvednu ihned řeknu "Ahoj,Dobrý Den Novák" tak oni mě neslyší a musím to říct znova, pak již není problém při volaní. Prostě jako kdyby se mikrofon na Iphonu aktivoval třeba až po 1 sekundě při zvednutí telefonu. Mám Vodafone SIM

Nesetkal se někdo s podobnou chybou?
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod polda 21. 10. 2019 11:49

Se stává i na obyčejnejch. Máš sim nebo eSim ? Nebo zapnuté wifi volání?
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rewolwer 21. 10. 2019 13:52

FatalError.cz píše:Zdravím,

Mám Iphone 11 Pro 256 Gb z iWantu, jedná se o můj první Iphone, dříve vždy Android.

Když mi někdo volá a já to zvednu ihned řeknu "Ahoj,Dobrý Den Novák" tak oni mě neslyší a musím to říct znova, pak již není problém při volaní. Prostě jako kdyby se mikrofon na Iphonu aktivoval třeba až po 1 sekundě při zvednutí telefonu. Mám Vodafone SIM

Tohle je chyba operátora, určitě bych to prověřil s něma. Mám T-Mobile se zapnutým WiFi calling a druhá strana mě slyší okamžitě.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 29. 10. 2019 07:45

Jak na iPhonu zapnout novou funkci Deep Fusion?

Pro aktivování Deep Fusion stačí jít do Nastavení > Fotoaparát > a pod kolonkou Kompozice deaktivujte možnost Na fotkách zachycovat okolí snímků. I když bude nutné zbavit se celkem příjemné funkce zachycování okolí snímků, funkce Deep Fusion také stojí za to.

Obrázek

Obrázek
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod rewolwer 30. 10. 2019 14:26

Jenom doplním:
1) Make sure you’ve updated your iPhone 11, 11 Pro, or 11 Pro Max to iOS 13.2
2) Head to Settings > Camera > and make sure Photos Capture Outside the Frame is turned off
3) Make sure you’re using the wide or telephoto lens (1x or greater in Camera app)
=> Deep Fusion is now working behind the scenes when you shoot photos (won’t work with burst photos)
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 11. 2019 10:20

iPhone 11 Pro nemá nejlepší foťák současnosti, potvrdil DxOMark

Jablečná novinka dokázala přesvědčit a od redakce DxOMark si odnáší souhrnné skóre ve výši 117 bodů. Za fotoaparát dostal iPhone 124 bodů, za video pak 102. Celkovým počtem bodů ztrácí čtyři body na Huawei Mate 30 Pro a Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition (v Evropě prodávaný jako Xiaomi Mi Note 10 Pro). Video má již tradičně Apple opravdu perfektní a v této oblasti je tak spolu s Xiaomi na prvním místě.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod mišelin224 2. 12. 2019 12:31

zumzumzum píše:Jak na iPhonu zapnout novou funkci Deep Fusion?

Pro aktivování Deep Fusion stačí jít do Nastavení > Fotoaparát > a pod kolonkou Kompozice deaktivujte možnost Na fotkách zachycovat okolí snímků. I když bude nutné zbavit se celkem příjemné funkce zachycování okolí snímků, funkce Deep Fusion také stojí za to.

Obrázek

Obrázek

Si si istý, že takýmto spôsobom zapneš/vypneš Deep Fusion? Tu (https://svetapple.sk/navody/ako-spustit ... e-odpoved/) sa píše, že sa to nedá. Podľa tvojho návodu som to skúšal ale rozdiel som nevidel (čo samozrejme nemusí znamenať, že nefunguje) :D
mišelin224
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rewolwer 2. 12. 2019 13:15

How to use the Deep Fusion camera feature on iPhone 11 and iPhone 11 Pro:

1) Make sure you’ve updated your iPhone 11, 11 Pro, or 11 Pro Max to iOS 13.2
2) Head to Settings > Camera > and make sure Photos Capture Outside the Frame is turned off (disabled)
3) Make sure you’re using the wide or telephoto lens (1x or greater in Camera app)
4) Deep Fusion is now working behind the scenes when you shoot photos (won’t work with burst photos)
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod Daff.cz 2. 12. 2019 20:02

Zdravím, mám dotaz. Když v iPhone 11 využiju dvě sim karty, budou obě dvě sim karty na příjmu, tak jak u android telefonu?
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 3. 12. 2019 10:33

Zdravím,
dualSIM v iPhonech XS/XR/11/11Pro pracuje v režimu DSDS nebo-li Dual SIM Dual Standby což znamená, že obě SIM karty (fyzicka a eSIM) jsou neustále na příjmu, můžete vyřizovat hovory a SMS z obou čísel atd. Jediný "downside" tohoto řešení je, že nemůžete simultáně přijímout dva hovory směřující na dvě SIM karty najednou - během aktivního hovoru spadne ten druhý do voicemailu, popř. budete v tu chvíli pro druhou stranu nedostupný, narozdíl od toho jak funguje jedna SIM, kde máte možnost v případě příchozího hovoru aktuální hovor ukončit anebo ho dát "on hold", vyřídit ten druhý a následně se vrátit k původnímu hovoru.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 4. 12. 2019 15:40

Zdravím, chci se zeptat, funguje někomu to optimalizované nabíjení baterie? 11 mám už přes měsíc, nabíjim dle večerky, kterou mám nastavenou a ještě jsem tuto funkci nezaznamenal. Jak dlouho telefon sbírá data o nabíjení, než to začne fungovat?
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 5. 12. 2019 13:35

Zdravím,
otázka: jak byste si "vnější projev" této funkce představoval? Tato funkce je pro uživatele 'neviditelná'. Zapňete si ji v "Battery Health" a je to.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 5. 12. 2019 14:39

No, tak představoval bych si ji asi tak, že když tedy mobil píchnu kolem půlnoci na nabíječku s 20 % baterie, přičemž mobil odpojuju kolem 7 ráno, tak nebude mít ve 4-5 ráno více, než 80 % baterie. Někde jsem tuším i četl, že potom vyskočí na displeji hláška, že probíhá oprimalizované nabíjení nebo něco takovýho :)

Nissan350Z
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 5. 12. 2019 16:16

Je to tak; na lock screenu by se mělo objevit oznámení o tom, že se optimalizovaný nabíjení používá. Já jsem ho na XS ale taky ještě neviděl, byť nabíjím pravidelně.
Majkl
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 6. 12. 2019 08:16

Mi to funguje, budík mám nastavený na 7:00 a nabíjím pravidelně každou druhou noc.
Přílohy
IMG_0746.png
Mizi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 12. 2019 13:03

Přesně takhle si to představuju. Mně to nakrmí hned na 100 % a drží to, dokud neodpojim z nabíječky, divný :hm
Nissan350Z
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 6. 12. 2019 13:32

Netuším od kdy mi to tak dělá, iPhone 11 mám od oficiálního začátku prodeje.
Mizi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 12. 2019 16:02

Budu ještě chvíli sledovat, jestli se to nezmění.

Nissan350Z
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 6. 12. 2019 16:45

Já si to představuju přesně tak, jako to měl kamarád.
Přílohy
IMG_1228.JPG
Majkl
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 10. 12. 2019 14:16

iOS 13 uses Optimized Battery Charging to slow the rate of battery aging by reducing the time that your iPhone spends fully charged. Your iPhone uses on-device machine learning to understand your daily charging routine so that it can wait until you need to use your iPhone to finish charging past 80 percent.* Charging in this way reduces the wear on your battery and improves its lifespan. Optimized Battery Charging is active only when your iPhone predicts that it will be connected to a charger for a long period of time.

https://support.apple.com/en-us/HT210512

===> Z toho vyplývá několik jasných podmínek:
- musí jít o pravidelný režim nabíjení
- ML musí umět predikovat, že bude iPhone v nabíječce dostatečně dlouhou dobu
- ML musí rozpoznat, kdy ho z nabíječky vytáhnete
- tento režim se ML musí "naučit", takže se z toho musí stát pravidelný zvyk

Celkově nic pro mě, protože já nabíjím telefon pouze ráno než odejdu z domu a při návratu mám zhruba 40-50% zbývající energie.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod stanli89 30. 12. 2019 01:57

Zdravím,
chtěl bych se s vámi poradit, zda i někdo z vás zkoušel fotit v noci s bleskem (věřím, že většina z vás, stejně jako já si hrála s parádním nočním režimem, který je vážně super)?
Já to zkoušel dnes v interiéru bytu a ty fotky jsou přímo tragický - jakoby zahalené mléčným oparem a když jsem srovnal se Samsungem A50 co má přítelkyně tak sem se fakt zděsil.
Přijde mi, že na vině je slabý blesk iPhonu, kdy i třeba jako svítilna svítí mnohem méně než třeba zmiňovaný Samsung.
Můžete prosím ozkoušet zda máte podobný problém, ať vím zda řešit reklamaci nebo hold požívat spíš noční režim Který je super (jen podotknu že za úplné tmy automatika nabízí právě blesk).
Díky a fajn večer přeju
Přílohy
44A53661-6564-4CF8-A478-FBE0D3FD5716.jpeg
stanli89
Junior

Odeslat příspěvekod BreC 30. 12. 2019 11:22

Tak s bleskem tam takový mléčný opar nemám. Jinak ten noční režim je vážně top.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 30. 12. 2019 11:37

stanli89 píše:Zdravím,
chtěl bych se s vámi poradit, zda i někdo z vás zkoušel fotit v noci s bleskem (věřím, že většina z vás, stejně jako já si hrála s parádním nočním režimem, který je vážně super)?
Já to zkoušel dnes v interiéru bytu a ty fotky jsou přímo tragický - jakoby zahalené mléčným oparem a když jsem srovnal se Samsungem A50 co má přítelkyně tak sem se fakt zděsil.
Přijde mi, že na vině je slabý blesk iPhonu, kdy i třeba jako svítilna svítí mnohem méně než třeba zmiňovaný Samsung.
Můžete prosím ozkoušet zda máte podobný problém, ať vím zda řešit reklamaci nebo hold požívat spíš noční režim Který je super (jen podotknu že za úplné tmy automatika nabízí právě blesk).
Díky a fajn večer přeju

Já s bleskem prakticky nefotím, ale zkusím večer pár fotek a přiložím je sem..
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod stanli89 30. 12. 2019 12:41

BreC píše:Tak s bleskem tam takový mléčný opar nemám. Jinak ten noční režim je vážně top.

Díky moc za info a zkoušel si za úplné tmy a ideál třeba místnost?
resp mám pocit, že díky menší svítivosti mého blesku neosvítí místnost dostatečně.

Jinak přikládám tu samou fotku, kterou sem fotil na ten Samsung.
Přílohy
8AC0B082-034B-4DDE-BE42-016E91726C79.jpeg
stanli89
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 30. 12. 2019 12:51

Já v noci nic takového nemám (iPhone 11 Pro). Určitě bych očistil objektivy, blesk a hlavně, jestli máte telefon v pouzdře (jakože tohle je typický výsledek fotografie z pouzdra, které je hluboké nebo úzké), tak vyjmout. Nesmí být žádná překážka v okolí objektivů (prsty, obal, ruka...).
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
Můj referal pro Twisto: PETRM264 (500,- pro oba)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BreC 30. 12. 2019 13:28

Večer to taky vyzkouším a hodím sem nějakou fotku.
BreC
Junior

Odeslat příspěvekod jiras7 30. 12. 2019 16:29

stanli89: Taková mléčná fotka většinou vznikne, když je znečištěné sklíčko nebo je telefon v nevhodném krytu, který hází nevhodné odrazy.
jiras7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 30. 12. 2019 17:07

Apple iPhone 11 Pro, téměř úplná tma:

S bleskem - https://www.dropbox.com/s/adoytw4gzppjt ... 1.jpg?dl=0
Bez blesku (3s noční režim) - https://www.dropbox.com/s/7fekufpgxv71b ... 2.jpg?dl=0

Drženo pouze v ruce, tak to asi nebude úplně nejostřejší.
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rewolwer 31. 12. 2019 12:00

Moc pěkný.

Včera to nevyšlo otestovat, ale vyfotil jsem 3sec night modem skoronoční Brno ^^

https://imgur.com/UxMBpXP
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod BreC 31. 12. 2019 12:23

Fotka top. To je z Kohoutovic nebo z jaké části Brna?
BreC
Junior

Odeslat příspěvekod stanli89 31. 12. 2019 12:42

Tak jsem zkoušel odendat kryt, to nepomohlo, ale když jsem to zkoumal více, tak jsem zjistil, že mi v práci před při nalepování tvrzeného sklíčka nalepili i tvrzená sklad na jednotlivé čočky a asi se v nich ten blesk nějak lámal.
Taková blbina, ale člověk si toho nevšimne, když o tom neví.

Teď už je to jak má, každopádně díky vám všem za pomoc a přeju super novej rok (p.s. noční režim se bude myslím docela hodit dnes večer.. :-).

Díky
Standa
stanli89
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 31. 12. 2019 13:58

BreC píše:Fotka top. To je z Kohoutovic nebo z jaké části Brna?

Je to focené z Líšně nad roklí
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 1. 2020 23:10

S tím DSDS to je trošku oříšek. Dnes jsem si teprve poprvé vyzkoušel nepříjemný stav, kdy mám soukromou SIM, data jsem na ní zrušil. A pak firemní eSIM, na které mám data neomezená. Když pak volám ze soukromé SIM, tak jsem offline, protože data z firemní SIM přestanou fungovat. To jsem úplně nečekal :-(

-- 9. 1. 2020 22:16 --

FatalError.cz píše:Zdravím,

Tohle se mi občas stává u příchozích hovorů s aktivní funkcí WiFi Volání, síť Vodafone. Už jsem se naučil cca vteřinu-dvě po přijetí hovoru počkat a pak až mluvit. S VoLTE se mi to nikdy nestalo. Každopádně tohle se mi dělo na všech iPhonech, kde jsem WiFi volání (VoWiFi) používal (iP6, iP8 i teď 11 Pro). Odchozí hovory vždy 100% v pořádku.
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martyczz 12. 1. 2020 12:37

No nedá mi to napsat..

Kupuji si asi každou generaci co vyjde. Na iPhone 11 Pro jsem přešel v září z XS. Musím říct, že je to první iPhone, u kterého nevidím žádný rozdíl. Kdyby tam nebyl ten širokouhlý foták, tak si řeknu, že tam není nic. Kromě toho, že je těžký jak cihla, tak nic nepozoruji. Co tam vidíte vy nového?
martyczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.hook 12. 1. 2020 17:38

Lepší kvalita fotek - jak obecně tak i s pomocí deep fusion, noční režim, ultrawide, lepší portrétní režim a kvalita + rychlejší ostření, kvalita se zvedla i u videa, i rawy jsou lepší, selfie kamera má 12mpx a 4K a celkově fotí lépe ... Tohle se fakt povedlo

Baterie o mnoho lepší - XsMax měl výdrž průměrnou, 11 Pro Max mi vydrží mnohem déle, pro mě osobně cca 2-3 denní mobil, ale samozřejmě dokážu ho vybít i za den, když hodně fotím a natáčím, jenže tam už by XsMax byl dávno na powerbance

Displej mám nakalibrovaný přesněji, bílá je víc bílá a teplejší nádech z XsMax je pryč, ale to jsem měl možná jen štěstí na kus, nicméně na přímém slunci má vyšší jas a lepší čitelnost

Mám dojem, že mám lepší signál než s XsMax a buď to je kvůli novějšímu čipu od Intelu nebo placebo

No a pak takový drobnosti jako lepší IP krytí - 4m vs 2m atd
iPhone 11 Pro Max - iPad Pro 11 - Apple Watch 5
cz.hook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 12. 1. 2020 20:17

Měl jsem oba a u 11 Pro jsem si všiml maximálně lepší výdrže na baterku a hezčí barvy na zádech :)
Jinak to bylo úplně to samé.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 13. 1. 2020 13:59

Já jsem přecházel z iP8 na iP11Pro a tam už je samozřejmě skok obrovský. Sice o dost těžší telefon, ale paradoxně mi to nevadí, to držení je takové jistější. V ostatních věcech samozřejmě skok (výdrž, fotoaparát, displej a v neposlední řadě i výkon - asi díky větší RAM, kdy telefon udrží více spuštěných aplikací). Tím samozřejmě iP8 nehraním, stále je to luxusní zařízení :-)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rewolwer 15. 1. 2020 10:10

martyczz píše:No nedá mi to napsat..

Kupuji si asi každou generaci co vyjde. Na iPhone 11 Pro jsem přešel v září z XS. Musím říct, že je to první iPhone, u kterého nevidím žádný rozdíl. Kdyby tam nebyl ten širokouhlý foták, tak si řeknu, že tam není nic. Kromě toho, že je těžký jak cihla, tak nic nepozoruji. Co tam vidíte vy nového?

V pohodě, to cos napsal je pravda a proto je od věci kupovat každou novou generaci. Buďto se smíříš s tím, že těch viditelných a citelných změn bude minimum anebo upgraduješ jednou za 2-3 roky a tam už je uvidíš. Upgradovat z XS na 11 Pro je prakticky nesmysl pokud není absolutní prioritou foťák/kamera.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 1. 2020 13:14

Spíše bylo rozhodující mít konečně iPhone, co vydrží na baterku. Oproti Xs Max byla výdrž ohromující u 11 Pro Max.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 15. 1. 2020 15:34

Souhlasím, že výdrž může být dalším rozhodujícím faktorem, ale u XS to není žádná tragédie a ve většině případů vydrží pohodlně celý den.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod red98 17. 1. 2020 17:39

Existuje na nete zoznam veci, ktore ios/iphone 11 pro nedokaze, pripadne nevie ???
red98
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 17. 1. 2020 21:35

Moc nechápu otázku. Co neumí? Neumí třeba zatloukat hřebíky, neumí třeba nakrmit psa, neumí třeba vyžehlit košile. Obecně toho neumí docela dost.
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod red98 17. 1. 2020 21:53

Napriklad nevie prijat subor cez bluetooth z android mobilu a podobne. Hladal som na nete, ale jeden uceleny zoznam som nenasiel, co je dost zaujimave...
red98
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 17. 1. 2020 23:07

Ano, přijímat soubory přes OBEX neumí. Ale zase umí přijímat soubory přes AirDrop (což zase neumí konkurenční platformy), ale to je spíše záležitost samotného systému, než telefonu.
Neumí 5G sítě, neumí třeba používat data z jedné SIM když na druhé probíhá hovor (což mi osobně docela vadí), neumí zobrazovat rychlost připojení WiFi a další kravinky (opět záležitost systému). Ale jsou to vesměs drobnosti, kterých jsme ušetřeni a nemusíme jim věnovat pozornost :-)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod red98 17. 1. 2020 23:39

Daju sa odstranit predinstalovane appky?
red98
Junior

Odeslat příspěvekod Rafanad 18. 1. 2020 10:28

Tak neumi napr, always on displej, ziadne informacna dioda, na hornej liste vsaka vyrezu je vidiet max baterku a signal, podpiemerny zoom, myslim je toho dost a pytam sa pouzivatelov umi rozdelit displej na 2 polky aby boli obe aktivne to je super vec.
Rafanad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.hook 18. 1. 2020 10:39

red98 píše:Daju sa odstranit predinstalovane appky?

Ne všechny, ale daji. Jen mi to přijde zbytečné. Zabírají par mega a na pozadí žádná z nich nebezi, takže na výkon, úložiště ani baterii nemají žádný vliv.
cz.hook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 18. 1. 2020 10:59

Až na FaceTime, Photos, Camera, Clock, Health, AppStore, Wallet a Find My jde odinstalovat všechno.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod red98 18. 1. 2020 13:42

Dokazem na ios/iphone legalne stiahnutu pesnicku zostrihat na 40 sekundovu sekvenciu a nasledne ju pouzit ako vyzvananie na konkretne telefonne cislo?
red98
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 18. 1. 2020 16:08

Ano, třeba přes GarageBand.
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rotakttt 23. 1. 2020 20:49

Po hodně letech s řadou Galaxy S jsem se vrátil do světa iOS, konkrétně s iPhone 11, a nemůžu si zvyknout na "rozmazaný" text během scrollování. Myslel jsem, že je to tím LCD displejem, ale vidím to i na modelu PRO. Na pár androidech pro srovnání(s AMOLED displejem, 60hz, nic vyššího) jsem nic takového nezaznamenal. Je mi to docela nepříjemné a je zvláštní, že se o tomhle "problému" na netu moc nepíše. Všiml si toho i někdo další?
rotakttt
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 23. 1. 2020 21:48

A není to takhle naschvál? Jen jako efekt?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 25. 1. 2020 15:37

red98 píše:Existuje na nete zoznam veci, ktore ios/iphone 11 pro nedokaze, pripadne nevie ???

Spíš by to chtělo seznam konkrétních operací, které potřebujete vysvětlit jak se na iPhonu (iOS) dělají. Obecně platí "There is an app for that!". V AppStore je mraky aplikací, které doplňují chybějící (defaultní) funkce.

-- 25. 1. 2020 15:39 --

red98 píše:Dokazem na ios/iphone legalne stiahnutu pesnicku zostrihat na 40 sekundovu sekvenciu a nasledne ju pouzit ako vyzvananie na konkretne telefonne cislo?

Po 10sec googlení: https://www.imyfone.com/phone-data-tran ... p-for-ios/

-- 25. 1. 2020 15:41 --

Rafanad píše:Tak neumi napr, always on displej, ziadne informacna dioda, na hornej liste vsaka vyrezu je vidiet max baterku a signal, podpiemerny zoom, myslim je toho dost a pytam sa pouzivatelov umi rozdelit displej na 2 polky aby boli obe aktivne to je super vec.

Pokud tohle potřebujete, jste ve špatném vlákně. Lidi co sem chodí naopak potřebují, aby byl jejich telefon spolehlivý, bezpečný, aby to byl produkt s CPU a OS jednoho výrobce, neduplikovanýma službama a dostával 4 roky OS updaty v den vydání.

Nejen pro mě je tohle všechno mnohem mnohem víc než seznam položek, které jste vypsal.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 25. 1. 2020 16:29

Vyjadřuji se jako majitel předchozího Apple produktu k novému Apple produktu, který jsem si dnes pořídil. Nemám zájem Apple špinit, ale dle mého názoru je prostě špatný. Jemnost je příšerná, barevné podání odporné, bílá je žlutá. Přesně to, co jsem nesnášel na Samsungách. Ty IPSka jim šly líp, škoda... Asi budu muset jít do 11ky, zřejmě poslední high end IPS telefon.
Rozhodně ale nebudu měnit názor jen proto, že displaymate se ten displej líbí. Oni obecně s amoledy problém nemají, já ano, ale doufal jsem, že si zvyknu.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 25. 1. 2020 16:49

Alpha8520 píše:Vyjadřuji se jako majitel předchozího Apple produktu k novému Apple produktu, který jsem si dnes pořídil. Nemám zájem Apple špinit, ale dle mého názoru je prostě špatný. Jemnost je příšerná, barevné podání odporné, bílá je žlutá. Přesně to, co jsem nesnášel na Samsungách. Ty IPSka jim šly líp, škoda... Asi budu muset jít do 11ky, zřejmě poslední high end IPS telefon.
Rozhodně ale nebudu měnit názor jen proto, že displaymate se ten displej líbí. Oni obecně s amoledy problém nemají, já ano, ale doufal jsem, že si zvyknu.

To není o špinění Applu (taky proč?), ale o displeji, který je objektivně jeden z nejlepších (aktuálně vůbec nejlepší) na světě (v telefonu). Příšerná jemnost? ~450PPI je málo? Bílá je žlutá? Možná vám nevyhovuje True Tone - stačí vypnout v Settings. Nechce se mi věřit, že máte vadný kus, ale zkusil bych to srovnat někde v obchodě s vystaveným kusem anebo s jiným majitelem 11 Pro. Nic z toho co popisujete nevidím.
Naposledy upravil rewolwer dne 25. 1. 2020 19:42, celkově upraveno 1
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 25. 1. 2020 16:53

iPhone 11 displej bez problemu. Zadnej rozmazanej text pri scrollovani. A celkove je ten displej velmi slusnej, az na vyrez samozrejme. Tohle se povedlo.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 25. 1. 2020 18:38

mas0n: Myslíš klasické 11ky nebo Pro?
rewolwer: Problém asi je, že přecházím z úplně jiného ladění na IPS 8+. To je celkově takové chladné, bílá je víc do modra, pro mě je takový displej líbivější. A ano, jemnost 8+ je lepší jak 11 Pro. Pravděpodobně za to může pentile, s tímhle jsem měl problémy i na samsungu. Vůbec se mi ten displej nelíbí, uvidím, 8+ vypnu a zkusím si zvyknout. Je ale pravdou, že při dřívějších přechodech IPS->IPS jsem nic takového neřešil.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 25. 1. 2020 19:04

Myslim klasickou 11 s LCD. Fakt jsem necekal, ze by mi mohl takhle vyhovovat.
Jinak ja taky Samsung displeje nemusim, nelibi se mi. A zkusil jsem jich hodne, i s nastavenim jsem si vzdycky pohral. Libi se mi displeje Huawei/Honor, vzdy mi prisly takovy pekny, libivy. I ted, kdyz jsem loni mel S10e a P30, tak displej Huawei mi prisel povedenejsi.
Ale muzu rict, ze me v tomto ohledu ten iPhone opravdu mile prekvapil. Pro verzi jsem zkousel jen chvili v obchode, kvuli srovnani, ale neprisel mi, ze by byl tak spatny. Urcite lepsi nez na S10e.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod martyczz 26. 1. 2020 14:21

Měl jsem jednu dobu služební Galaxy S9 a vedle toho iPhone XS a musím říct, že Android udělal obrovskou cestu dopředu, nicméně iOS mě vyhovuje více.

Jinak ano, na iPhone 11 Pro jsem upgradoval skrz fotoaparát, nechci na výlety, dovolené tahat zrcadlovku a přijde mě, že na dokumentační úroveň to stačí. Jinak chápu, pro někoho to vypadá jako rozmazlenost, si každý rok kupovat nový telefon. Ale když vemu, za kolik prodám starý, nový vemu bez DPH, tak mě to ročně stojí cca 5 - 6 tisíc a ono, každý má nějakou neřest :) nechodím moc pít, tak to je 6 víkendů bez chlastu :D :)))

Jediné co mě štve na 11 Pro je váha, je to šílenost. Dál měkost skla, nenosím obal, folie a to sklo je šílene doškrabané. XS mě spadl 2x na asfalt při vsstupování a nic, 11 PRO od září mám 2 velké vrypy..ale tak co se dá dělat.
martyczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 1. 2020 12:35

Bez teleobjektivu ani ránu. Jak dopadl iPhone 11 v testu DxOMark?

Obrázek

-- 1. 2. 2020 11:26 --

Znáte někdo nějakou dobrou aplikaci na iOS rozpočty nebo sledování příjmů a výdajů?
Hlavně kde se dají plánovat rozpočty a nějaký trvalý platby.. Ď.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod rewolwer 1. 2. 2020 20:28

iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 2. 2. 2020 10:21

Používal jsem Spendee, ale nakonec jsem stejně zůstal u klasického Excelu ;-)
https://www.spendee.com/
Apple iPhone 11 Pro 256GB/Space Grey | iOS 13.3.1 || Apple Watch Series 5 Nike 44mm/Black | watchOS 6.1.2 || Apple AirPods Pro
SONY Xperia™ Z1 Compact D5503 | FW: 5.1.1 - 14.6.A.1.236 || SONY MDR-10RC + MDR-EX90LP
RoSch
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 2. 2020 21:19

Vyzařování SAR u Iphone 11 Pro je možná větší než se uvádí

Škodlivost elektromagnetického záření mobilních telefonů na lidský organismus je sice stále objektem vášnivých diskuzí, ale i tak je oficiálně regulována státními orgány. Vše se točí kolem hodnot SAR (Specific Absorption Rate) a výrobci telefonů pro certifikaci na daném trhu musí doložit, že jejich produkty splňují dané normy. Pro Českou republiku a celou EU je maximální hodnota 2W/kg, přičemž americký úřad FCC je ještě přísnější a vyžaduje 1.6W/kg. Firmy většinou hodnoty SAR u svých telefonů přímo uvádějí, ale neobejde se to občas bez kontroverzí.

Jako poslední se do situace zamotal Apple, který u své vlajkové lodi iPhone 11 Pro uvádí oficiální hodnoty SAR 0.99W/kg. Nezávislý test agentury RF Exposure Lab ale naměřil skoro 4x více a 3.8W/kg vysoce převyšuje povolené limity. To připomíná situaci před nějakým časem, kdy se v testech deníku Chicago Tribune podařilo u iPhone 7 překonat oficiálně udávané údaje dokonce 28x… To donutilo certifikační agenturu FCC k dalšímu kolu testů, které však opět vyšly zcela v pořádku. Kde je tedy chyba ? Možná je zakopaný pes v tom, že k testům dostává FCC telefony přímo od výrobce a nezávislé testy si pořizují telefony „na ulici“.

Každopádně se jedná o velmi zneklidňující fakt, který se ale prozatím ani Apple, ani FCC neobtěžovali komentovat. Nejde o oficiální statistiky, tak proč se zneklidňovat a raději strčit hlavu do písku. Samozřejmě si neděláme iluze, že by šlo jen o ojedinělý případ jednoho výrobce, protože si stačí vzpomenout na podobnou aféru Dieselgate u automobilů. I tam se falšovaly emise, aby se vše vešlo do povolených limitů. Takže by možná stálo za to si nějakým tím nezávislým testem proklepnout i telefony jiných značek. A možná bychom se naměřeným hodnotám SAR divili.

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod dj.kure 6. 2. 2020 18:16

Já jsem se pro telefonování naučil používat AirPody. Je to nejen velmi komfortní, ale svým způsobem to eliminuje i záření do hlavy. Samozřejmě to nelze vždy, ale když to jde a očekávám více hovorů, či jejich delší trvání, tak beru sluchátka a mám ruce volné.
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 6. 2. 2020 18:25

Ani dlouhodobé používání in-ear sluchátek není zdravé (říkám jako někdo, kdo je používá velmi často)..
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod red98 17. 2. 2020 19:00

Aky obsah si viem skopirovat z pc do iphonu a aky nie?

Uviediem priklad:

- .BMP - ano
- .FLAC - nie
- .
- .
- .
red98
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 17. 2. 2020 19:50

https://www.lifewire.com/what-audio-fil ... ay-2438433

Mimoto můžeš poslouchat hudbu třeba v appce Documents, která umí formátů ještě víc.
cz.hook
Kolemjdoucí