iPhone 11/Pro/Pro Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod red98 25. 2. 2020 16:32

Da sa v iphone na ploche urobit odkaz na internetovu stranku?
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 25. 2. 2020 18:13

Ano
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 8. 3. 2020 16:34

Uvažuji o iPhonu 11 Pro. Protože jsem ale nikdy neměl iOS, mám triviální dotaz, který ale na Androidu nikdo neřeší. Jde mi o přenos souborů z PC do iPhonu. Přes email to posílat nehodlám, přes bluetooth to nejde, a u iTunes nevím, jak dlouho budou podporovat W7. Proto mě zajímá, když mám např. na Google disku různé PDF dokumenty, mp3, videa, dají se z Googlu disku uložit přímo do telefonu? Tj. aby byly přístupné i bez wi-fi, dat. Děkuji za odpověď.
dinkylinky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelMlha 8. 3. 2020 21:02

Stačí si stáhnout aplikaci google disk a zaškrtnout zpřístupnění off line.
KarelMlha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 9. 3. 2020 08:27

Možností je několik. Můžeš si stahávat hudbu či filmy např přes aplikaci VLC a pouštět si je offline, na soubory je tu aplikace Documentum atd.
Byl jsem sám překvapen, že mě iOS v ničem neomezuje po přechodu z Androidu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 9. 3. 2020 16:46

Děkuji za navedení. VLC synchronizovat s Google diskem. A aplikaci na uložení souborů z netu jsem našel Documents by Readdle.
dinkylinky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 13. 3. 2020 18:42

To podporuje i aplikace Files [by Apple].

BTW:

dinkylinky píše:Přes email to posílat nehodlám, přes bluetooth to nejde, a u iTunes nevím, jak dlouho budou podporovat W7


Spíš bych upradoval W7 :-)) . Na macOS již iTunes neexistuje (rozbili ji do více app - AppleTV, Music, Podcasts), ale to nic neznamená pro Windows, protože na něj z vysoka kašlou.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 3. 2020 10:34

4 důvody, proč byste si měli koupit iPhone 11

- Rychlost a plynulost
- Nejlepší čtečka obličeje
- Fotoaparát
- Nativní aplikace

4 důvody, proč byste si neměli koupit iPhone 11

- Vyšší cena
- Rámečky kolem displeje
- Málo úprav v systému
- Nálepka “iOvce”
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 16. 3. 2020 13:21

Jak triviální pohled na věc. V obou případech jde o 2+2, tj. 2 validní důvody a 2 nesmysly.

V případě 'proč koupit' autor míchá jablka s hruškami - FaceID a Fotoaparát jsou vlastnosti iPhone 11, zatímco zbylé dva jsou vlastnosti platormy.

Stejně tak v případě 'proč nekoupit' - málo úprav v sýstemu (předpokládám, že jde o nemožnost customizovat iOS) je vlastnost platformy a nálepku "iOvce" nechám bez komentáře. Je to věc, na kterou jsem osobně pyšný.

Jinak už jsem to napsal v komentáři - youtuber Linus (mimochodem dřívější veliký odpůrce Apple) uvedl těchto 10 důvodů proč je iPhone a iOS jako platforma tou lepší volbou:

1. Security & Privacy
2. Optimization
3. Industry Leading Support
4. Longevity
5. iOS exclusivity
6. iMessage + User Experience
7. Ecosystem
8. Accessories
9. HW mute button
10. Setup
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 16. 3. 2020 14:35

[OT]
@revolwer:
Prosím nereaguj na takové zbytečné, nic neříkající posty od Zuma.
[/OT]
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 16. 3. 2020 14:46

Souhlasím, příště to budu ignorovat.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 16. 3. 2020 16:13

Jaká je výhoda toho iMessage? Zatím to moc nepoužívám...
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 16. 3. 2020 18:54

Těžko shrnout do jednoduché odpovědi.

iMessage je především defaultní komunikační platforma napříč Apple OS, tj. iOS, iPadOS, macOS a watchOS. Kombinuje jak SMS (zelené zprávy) tak i komunikaci přes iCloud mezi uživateli Apple zařízení (modré zprávy). Je end-to-end encrypted, je sdílená a zálohováná přes iCloud, umí posílat multimedia (obrázky, videa), audiozprávy, group messages, emoji, animoji, GIFy atd., má API pro aplikace, jejichž specifický obsah lze posílat přes zprávy a v US dokonce posílat přímé platby přes Apple Pay Cash.

Je to něco co na Androidu nenajdete.

Příklad z praxe - pracujete na Macu a potřebujete poslat platební příkaz - zalogujete se na webu do svého elektronického bankovnictví, dostanete 2FA autentifikační kód přes SMS, který vám příjde (na Macu) do iMessage a systém automaticky rozpozná řetězec s kódem, který doplní do příslušného pole. Nemusíte mít v tu chvíli telefon vůbec u sebe.
Naposledy upravil rewolwer dne 16. 3. 2020 23:02, celkově upraveno 1
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 16. 3. 2020 19:35

Děkuji
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 17. 3. 2020 14:17

:D :D :D :D
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků