Jaký iPhone vybrat?

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Picos 27. 4. 2019 21:29

Ja som po dlhych rokoch s Androidom od zaciatku roka konecne vyskusal iPhone. Mal som velke obavy co system, ci si zvyknem a hlavne som mal obavy z OLED displejov vseobecne, nakolko mam zeleny zakal a velmi citlive oci v tomto smere. Synov Samsung S8 a S9 mi velmi namahal oci a zvazoval som iPhone XR kvoli IPS. Ale vsetko mi viacej vyhovovalo na XS a XR mi pripadal taky chudobny pribuzny. S velkymi obavami som si kupil iPhone XS 64 GB, Gold. Po velmi kratkom case som zistil, ze displej tohto iPhone je na oci balzam. Po aktivacii true tone mi displej XS absolutne nenamaha oci ( dovtedy som mal tlf len s IPS displejmi vacsinou od HTC ). Apple displej perfektne vykalibroval. Do iPhonu som sa doslova zamiloval a nedam nanho dopustit. Pravdepodobne sa uz k Androidu nikdy nevratim, aj ked som bol s nim spokojny. Ale az ked clovek vyskusa iPhone, moze sa zodpovedne rozhodnut ci naozaj stoji za to. Mne ano a berte to ako radu, resp. skusenost dlhorocneho androidaka.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod bailando67 27. 4. 2019 22:38

A ta paměť 64GB je tedy dostatečná?Na to jsem se tady hlavně ptal,jsem rozhodnutý vzít verzi XS Max 64gb a přiznám se že mne celkem překvapily názory ohledně displeje na XR a to kladné,ten jsem v ruce neměl.
bailando67
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 27. 4. 2019 22:46

Tiez uz mam svoje roky, tak hry nehram. Myslim si, ze 64 GB absolutne staci. XS ma vyborne fotky, tak to vyuzivam a volnych mam stale cca 39 GB ( fotky a videa som si preniesol z Androidu ). Dohromady 450 fotografii a nejake videa. Hudbu riesim cez Spotify. Nainstalovane mam soc. siete, apky na volanie, Sygic, Waze, Google mapy. Cize vsetko co potrebujem.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 4. 2019 23:17

Mám iPhone 8 ve verzi 64GB, desítky aplikací, stovky fotek a stále mám volno přes 40GB místa. Takže žádný problém. Určitě stačí.
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod giam 27. 4. 2019 23:56

@uiqjirka Kdyz mas tak dobry zrak, jak muzes zit stim, ze ten pentile oled nezobrazi rovnou caru ?

@bailando67 Ano rozdil mezi xr xs max se muze podle ppi cisla zdat veliky, ale vez ze prave diky rozdilu pentile oled a ips je ten oled jen o chlup jemnejsi. Samsung s pentile matici ''podvadi'' proto je dobry si ty displeje rozpocitat na subpixely. Pak to neni 326 ppi vs 458 ppi, ale 4451328 vs 5007744.
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 28. 4. 2019 07:02

64GB stačí pokud netočíš 4K videa jak na běžícím pásu.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod bailando67 28. 4. 2019 12:18

Tak teď nevím,nejspíš se na XR půjdu podívat a když by to opravdu bylo tak jak tu většina píše,totiž že ten displej je v pohodě,tak bych šel do něj a za ušetřený peníz bych dokoupil apple watch :-)
bailando67
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 28. 4. 2019 13:04

Dobre bude ak ich budes mat vedla seba XS a XR. Ked som mal v ruke XR, tak sa mi zdal, ze no v pohode. Ale akonahle som zobral do ruky XS, tak to je ina liga. Mne na XS vyhovovala aj velkost. Je treba to vyskusat, porovnat. Ono aj celkove prevedenie XR je take lacnejsie. Miesto oceloveho ramika na XS, ma hlinikovy a je to v konecnom dosledku citit, ze je to lacnejsie prevedenie.
Zelam stastnu ruku pri vybere a napis sem svoje pocity a zistenia.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 28. 4. 2019 13:20

Co jsem viděl opoužívaný Xka, tak ten nerez vypadal hnusně, jak příbory ze závodní jídelny, poškrabaný. Lepší by byl Xr a ty hodinky, dvojnásobná radost, si myslím. Ale pořádně si oba telefony prohlídni a vyzkoušej v ruce, abys byl spokojenej.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod jege 7. 5. 2019 21:25

Ten program je na nic, přenese pár souborů a nikdy nevím, na co zrovna zapomněl...

Asi bych obětoval ještě pár stovek a pořídil si něco takového: https://www.backuptrans.com/android-iph ... -plus.html nebo pokud chceš jenom z Androidu na iOS, tak ještě levnější https://www.backuptrans.com/android-dat ... nsfer.html.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 7. 5. 2019 21:27

Dobrá volba, Xr red je nándhernej. Co potřebuješ přenést? Přidej na iphonu google účet a máš kontakty, mail a kalendář, a fotky můžeš nahrát v PC do icloudu, akorát sms nevím jak přenést.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod bailando24 8. 5. 2019 07:37

No právě, a o ty zprávy mi nejvíc jde ale stále se nedaří donutit aby iphone spolupracoval s mým stávajícím telefonem,v iphonu mám nastavenou wifi,v současném telefonu taky,vše co šlo jsem povypínal,viditelnost telefonu nechal zapnutou a stále to nejde,pouze jsem si všiml že při pokusu o přenos na novém iphonu zmizí ikonka wifi,nemůže být tady problém?
bailando24
Junior

Odeslat příspěvekod petrcermak262 8. 5. 2019 08:48

Pokud člověk není bohatý puberťák se spustou volného času (jak psal kolega ty videa, milion písniček a milion her) tak paměť stačí i 32 g, takže těch 64 bych se také nebál :-). Pokud bych si já teď vybíral nový iphone, a měl bych neomezený rozpočet, šel bych do 7. Ta vydrží ještě dost let a poměr cena výkon je právě proto, že to není žádná novinka hooodně dobrej. Jen ze zvědavosti, pokud to není tajné, proč vlastně uchovávat sms? Já je mažu kdykoli si na to vzpomenu.
petrcermak262
Junior

Odeslat příspěvekod bailando24 8. 5. 2019 15:27

Bohužel tel.budu zřejmě vracet,už na to nemám nervy,pořád mi to hlásí při použití přechodu na iOS hlášku že se zařízením nelze komunikovat,ale pořád nevím proč,stejná wifi a stále nic,problém bude asi u mého SGS8,protože při zahájení přechodu se rozsvítí ikonka wifi s vykřičníkem a na iphonu naopak ikonka zmizí
bailando24
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka