iPhone XS / XS Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mike-biker 22. 2. 2020 20:11

Já bych to moc neřešil, ale přizpůsobil dle mých požadavků.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 22. 2. 2020 22:16

RT751 píše:Zeptám se na takovou zvláštní otázku. Apple (a třeba i Samsung) doporučují používat automatický jas kvůli amoledu a vypalování. Zajímal by mě logický důvod proč? Pokud si nechám jas trvale na třetině, zvyšuji tím možnost vypálení displeje víc, jak s automatikou?
Na IPSkách jsem nikdy automatický jas nepoužíval, teď se s tím snažím nějak žít, ale nedá se to. Venku naprosto zbytečnej přepal, doma, když mám zapnutou lampičku, jede TV (takové přítmí večer), tak stáhne jas na naprosté minimum a nejde na to skoro vidět. Prakticky první co dělám, když zapnu telefon, tak že jdu štelovat jas, protože není tak, jak bych chtěl...


Automaticky jas na smartfonoch sa pouzival este skor, ako sa stal amoled dominatnym typom displeja.

Ciele automatickeho jasu su:

1. Prisposobit jas displeja okoliu
2. Setrenie baterie
3- Setrenie displeja

Preco to nefunguje?

Lebo:

1. Snimac je totalne lacna suciastka - smejd - na ktorom sa proste setri (pritom smartfon stoji 1000 eur)
2. Spina/necistota na snimaci, ktora sposobuje, ze snimac nespravne vyhodnocuje okolie
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RT751 23. 2. 2020 00:06

Tyhle věci jsou mi vcelku jasné. Šlo mi o to, proč se všude uvádí jako prevence vypálení automatický jas. Je to čiště z důvodu, aby si lidé nenastavili trvale maximum nebo ta funkce automatického jasu má i jiné SW vychytávky? Kdysi jsem četl, že Apple používá podobné algoritmy jako výrobci televizí a dokáže v obraze detekovat dlouho zobrazované statické prvky a popřípadě pouze těmto pixelům snižovat jas. Nevypinám třeba tuhle funkci tím, že si vypínám automatickou regulaci?
RT751
Junior

Odeslat příspěvekod red98 23. 2. 2020 00:52

"Je to čiště z důvodu, aby si lidé nenastavili trvale maximum"

- ano, presne tak. Stretol som velke mnozstvo ludi, ktori maju jas permanentne nastaveny na 100%.
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 5. 3. 2020 11:02

Par dni sa mi Xs pri beznom pouzivani zacal silne zahrievat. Mate s tym skusenost ?
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 5. 3. 2020 11:39

Zkusil bych provést restore pomocí DFU přes iTunes a poté nastavil jako nový telefon bez obnovy. Jen synchronizace s iCloudem.
Samozřejmě udělat zálohu. :-)
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 5. 3. 2020 15:28

Zkus shodit app FB nebo Messenger. Po posledním updatu to dělají tyhle appky.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobíšek22 12. 4. 2020 07:44

Dobrý den.Měl jsem SG Note9 ale byl mi ukraden a já řeším otázku nového telefonu.Láká mně iOS a proto bych potřeboval poradit co bude lepší, byl jsem už skoro rozhodnutý jít do SG Note 10+ ale teď jsem si všiml že se vyprodává iPhone XS Max 512GB a tak se ptám,vyplatí se víc než onen zmíněný SG?Vím že si musím některé věci dokoupit,jako silnější nabíječku,usb-c kabel atd.ale ve výsledku mně to cenově vychází stejně.Díky
bobíšek22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rewolwer 12. 4. 2020 21:40

Otázkou spíš je, jestli chceš jít do jiné platformy, iPhone = iOS. Měl jsi už někdy iPhone?
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobíšek22 13. 4. 2020 13:15

Ne,tohle by byl můj první
bobíšek22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Picos 14. 4. 2020 18:06

Rozhodnutie je na tebe.
Moj Xs bol prvym iPhonom a k androidu sa uz nevratim.
Moja rada preto znie, chod do iPhonu, ked mas chut na nieco nove.
Za par chvil budes v iOS doma.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod bobíšek22 14. 4. 2020 20:03

Objednal jsem iPhone a uvidíme, vrátit ho můžu vždy když mi iOs nesedne.
bobíšek22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rewolwer 14. 4. 2020 21:30

Jde čistě o tvoje osobní potřeby a preference. Každá z platforem má svoje pro a proti a každá exceluje zhruba v těchto 10 oblastech:

Android:
1. Přizpůsobení - launchery, vzhled, chování OS, root+podpora open-source komunity atd.
2. Alternativní "App Stores"
3. Interakce s PC (USB Mass Storage Class)
4. Různorodost telefonů
5. Cenový rozptyl telefonů
6. Split screen multitasking
7. USB-C konektor
8. Různorodost odemykání telefonů (kód, vzorec, čtečky otisků prstů, scany obličeje apod.)
9. Dedikované tlačítko "Zpět"
10. Podpora Always-On a notifikačních LED diod

iOS:
1. Bezpečnost a soukromí
2. Optimalizace
3. Podpora
4. Životnost
5. iOS exkluzivita nových aplikací
6. iMessage + User Experience
7. Ekosystem
8. Různorodost příslušenství
9. Dedikovaný "Mute" přepínač
10. Setup
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 3. 9. 2020 20:23

Neustale mi padá apka google. V podstate sa neda ani otvorit. Nepomohol restart, ani preinstalovanie apky.
Mate rovnaky problem ?
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 3. 9. 2020 20:49

Která to je, tahle? https://apps.apple.com/us/app/google/id284815942

Dneska byla updatovaná, je možné, že se něco nepovedlo. Počkal bych na další update - pokud je tam problém, vyjde brzy update s fixem.

Teď jsem ji nainstaloval a spustil - jede bez problému.
Naposledy upravil rewolwer dne 3. 9. 2020 20:51, celkově upraveno 1
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků