iPhone 6S - obecná diskuse

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 10. 2016 18:22

Porovnání fotoaparátu iPhone 6S vs. iPhone7/iPhone7 Plus
http://www.fony.sk/clanky/11743-porovna ... -vs-7-plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 5. 11. 2016 21:12

Přátelé, podělím se s vámi o mou zkušenost s reklamací a ČESKÝM SERVISEM.

Dne 6.10. jsem telefon (po předešlé e-mailové komunikaci) donesl osobně na jejich pobočkou v Praze 4. Příjemce (celkem mladý kluk), telefon prohlédl, přijal ho do záruční opravy (sice popsal stav - vrypy atd - telefon jako nový - nošen v pouzdře a s ochranným sklem, ale budiž) s tím, že za 1-3 dny bude hotová diagnostika. Telefon jsem reklamoval, protože špatně fungovala čtečka prstů - několikrát za den jsem musel zadávat kód, jelikož to nechtělo načíst a občas vypadával signál. Takže jsem čekal, kdy se ze servisu ozvou. Bohužel, téměř měsíc se nic nedělo, na internetu u sledování zakázky svítilo PROBÍHAJÍCÍ. Až v pondělí 31.10. se z probíhajícího stalo - čeká na díl a 3.11. byl iPhone k vyzvednutí - nový kus.

Za celou dobu jediná komunikace ze strany Českého servisu, reklamace téměř měsíc. Absolutně nedoporučuji.

Abych vysvětlil, proč to píšu...

iPhony mám od začátku. Pár reklamacemi jsem si za ta léta prošel. Dříve byla reklamace, dá se říci, do týdne. Kontaktoval jsem servis, poslali mi do mailu odkaz na diagnostiku, objednali náhradní kus, poté mne informovali, že se mám dostavit, technik si na 15-30minut odnesl můj dosavadní telefon, zkontroloval závadu a odcházel jsem domů s novým telefonem. Chápu, že kdybych reklamaci řešil přes prodejce, musím počítat s cestou do a ze servisu. Ale já tam byl osobně a trvalo to bez 3 pracovních dní měsíc. To mi přijde jako hooodně dlouhá doba.
iPhone 7 256gb Jet Black
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod burty s krenem 12. 12. 2016 19:28

Nemate problémy s baterii? Slyšel jsem to už z více míst a ja jsem asi další adept. Náhle vynutí klidně i na 20% a vesměs venku, ale nikoliv v mrazech. To by asi nemělo.
Oživí až nabijecka a hned to naskočí hned zas na 10,20% dle stavu před vypnutím.
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 12. 12. 2016 20:02

Tak se podívej na stránky podpory applu, tak jsou i čísla sérií, kterých se to týká. Ale dělají to i kousky, které v seznamu nejsou. Řeší se to výměnou baterie.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod burty s krenem 12. 12. 2016 22:20

Jo až tak. Tak to kouknu. No stejne to tam hodím. Ale treba by min brblali.
Díky
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob_rik123456 16. 1. 2017 11:07

Ahoj,
jsem nový uživatel Iphonu 6s a mám malé problémy.
Měl jsem předtím systém WP, kde byly kontakty uložené na serveru outlook.com, přes tento server mám v telefonu kontakty viditelné a můžu je používat, ale nevím jak je zkopírovat do telefonu, ať je mám uložené na icloudu. Mohl by mi někdo popsat podrobný popis jak na to?
No a druhá věc, která mě na tomto sytému štve - když si do kalendáře napíši nějakou událost, která se mi v konkrétní hodinu ozve, tak bych ji chtěl mít možnost posunout, at se znova připomene např. za hodinu či za den. Dá se to nějak provést, nebo dá se stáhnout nějaká aplikace kalendáře, který toto umí?
Moc děkuji
bob_rik123456
Junior

Odeslat příspěvekod burty s krenem 25. 1. 2017 21:31

Normálně si přidej účet outlook do iPhone. A zapni dle libosti kontakty, kalendář, upominky,...
V kalendáři mam pocit ze je nabídka odložit kdyz se ozve.
Nebo stahni jinou app
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nakl 27. 1. 2017 12:29

Již mám třetí iPhone, a zatím nebyly nikdy žádné problémy. Akorát ten současný mám od operátora. Když budu muset telefon reklamovat, jak se pak postupuje?
nakl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 27. 1. 2017 12:50

Asi by bylo nejlepší zajít s tím na prodejnu operátora, ne??
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Millanoss 21. 3. 2017 23:46

Zajímalo by mě co myslíte o ceně asi iPhonů obecně, je to předražený telefon nebo za ty peníze stojí? Nedávno jsem měl diskuzi na toto téma, tak by mě zajímaly názory ostatních....
Millanoss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 22. 3. 2017 10:59

Já bych to nijak neprožíval. Je to zboží jako každé jiné. Ten kdo ho chce a má na to, ten si ho koupí. Jestli ale začnu řešit, kolik to stojí, tak na to nemám a je lepší si to nekupovat, natož se kvůli tomu třeba zadlužovat.
iPhone si jako značka drží nejlépe cenu. Samsung, který nemá ceny vlajkových lodí nepodobné, je na tom podstatně hůř a ztráta na takové S7 je propastnější než na iP7.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 22. 3. 2017 11:26

Jako relativně nový vlastník iPhonu můžu říct tolik - ano, je to předražené, ale jsou určité skupiny, pro které to může být dobrá volba:

1) jako firemní telefon pro reprezentaci
2) pro BFU's, kteří chtějí něco, co prostě funguje, a co je pořád ještě cool (a co nemají hluboko do kapsy), jde o telefon, který sice není moc na hraní, moc toho neumí, ale je výborný na telefonování, messaging, internet, v provedení PLUS i na úpravu fotek a videí, je dobrý pro bohaté lenochy, kteří si přes něj kupují aplikace a hudbu
3) pro mě - a to jako hlavní "telefonovací" telefon, abych měl také tu "jablečnou zkušenost" (a není vůbec špatná, stává se ze mě pomalu taková informovaná iOvce light)

iPhone není pro lidi, kteří chtějí nejen telefon, ale také v prvé řadě hračku či pro geeky. iPhone není pro lidi, co mají velkou zásobu hudby v neotagovaných souborech. Není pro lidi, kteří šetří každou korunu. Z finančního hlediska to nikdy není dobrá koupě. Nákup iPhone není investice, je to prostě jednorázový výdaj (jako třeba dovolená, a také přibližně tolik stojí a také přibližně tolik zábavy může poskytnout - jen je dlouhodobější).

Nikdy se nevyplatí kupovat iPhone s malou pamětí. "životní minumum" je 32GB, ale to jen pro ty, kdo na něm nebudou poslouchat hudbu a nebudou trvale uschovávat fotografie. Čím víc paměti, tím líp - jednou zakoupenou paměť nelze rozšířit. Slušným kompromisem je 128GB.

Z mých dvou aktuálních telefonů je Asus Zenfone 2 v uvedené konfiguaci skoro po všech stránkách papírově lepší, než iPhone 6S plus. A na Android je výborný. A stál třetinu, než iPhone, a to včetně externí 128GB paměťovky. Ale ten iPhone má něco, co ten Asus prostě nemá. Něco nepopsateleného. Něco, co ze mě pomalu dělá (zatím ještě) tu informovanou iOvci light.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 22. 3. 2017 11:44

2xlendi: víceméně souhlasím až na dvě věci:

telefon není na hraní a moc toho neumí

Vážně - co konkrétně neumí? Myslím z toho, co opravdu někdo používá - USB Hosta? Sdílení souborů přes BlueTooth? NFC komunikaci? "Otevřený" filesystém? Nebo co konkrétně podstatného neumí? :-) ptám se, používám Android, iOS i W10M a nic moc konkrétního, co neumí, mi nenapadá.
Co se týče her, tak to je hloupost, pro iOS je minimálně stejně, ne-li více herních titulů. A ano, se systémem si tolik "hrát" nemůžete. Prostě funguje, tak nač jej něčím roz*ebávat.

druhá věc, cituji:
Z finančního hlediska to nikdy není dobrá koupě. Nákup iPhone není investice, je to prostě jednorázový výdaj (jako třeba dovolená, a také přibližně tolik stojí a také přibližně tolik zábavy může poskytnout - jen je dlouhodobější).


To je taky naprostá hloupost - když ten telefon za dva roky prodám v rozumném stavu, dostanu minimálně polovinu pořizovací ceny zpět. Dělám to tak už 5 let. Prodejte po dvou letech Samsunga za podobnou nákupní cenu. Budete brečet nad max. 1/4 hodnotou.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 3. 2017 14:37

hlavne nerikej nepouziva to nikdo kdyz ti reknu neumi..
muzes rict nemam paru k cemu to je..
wifidirect mezi libovolnymi os,
transparentproxy all, transparentproxy app kterou urcim
Mohl bych pokracovat dal a dal, nicmene tyto dve veci , plus ipmanager ,MUSI umet system, pokud to neumi je pro mne absolutne nepouzitelny
Sdeni souboru pres blutooth, no vtipne, zkus to s 800 mega pdf, vis kdyz toto potrebujes mas u androida funkci ze nez dokouris cigo je to kde potrebujes.A nejsi omezen platformou, cloudem, kterej ti bude prd platnej na spouste mist , tim jestli sit je dostupna.S tim bluetooth ukazals ze co lze moc nevis.Od 2.1 androida, presneji 2.3 jen na hlavu padly k tomuto pouzije bluetooth z androidaku
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 22. 3. 2017 14:48

to dj.kure:

Tak to už je to další stádium - neinformovaná iOvce, to mě teprve čeká :-)

Nechtěl jsem flame, jsem už také v podstatě "jejich" (iPad mám přes rok, MacBook od června a iPhone necelé dva měsíce). A asi jo, v podstatě máte pravdu, jen ta cena je přemrštěná, ne že ne (neplatí pro MacBook Air, tam se těch 24000, co jsem zaplatil, za bezchybný pracovní nástroj s nízkou hmotností a velkou výdrží vyplatí i finančně).

Jinak iPhone neumí přesně to, co píšete, OTG, NFC, chybějící paměťovka, snadné sdílení souborů AVI, neexistuje DualSim verze apod. Jasně, lecos se dá obejít (VLC Player například či nějaké zařízení typu MobileLight Kingston Wireless). Zařízení od Applu spolu vzájemně komunikují docela dobře apod.). Naprosto šílené jsou ale iTunes pro Windows - to je ze strany Applu bezmála trestný čin (a ty pro MacOs také nejsou žádná sláva). Ale všechno, na co jsem si zvykl, prostě iOS neumí. Třeba jen vlastní rozložení ikon na ploše. Pro normální fungování telefonu jsem si musel dokoupit příslušný software (třeba program Launcher, alternativní kalendář atd.). Mapy od Applu jsou hezké, ale nepoužitelné! Alternativa je opět od Googlu a Here Maps. Na Macovi se nedá normálně pracovat bez balíčku MS Office (třeba viz nekompatabilita u trošku složitějších tabulek). Apple není samospásný, iPhone se mi líbí, ale není pro každého. I ten druhý, dvousimkový, telefon v mojí kapse je android. Jsou lidé, kterým bych iPhone doporučil a lidé, kterým ani omylem.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků