iPhone 5S - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Skijumper 21. 3. 2014 23:53

1. Řekl bych že iPhone vydrží více, ostatně dle všech testů, poměrně markantně.

2. Z PC není problém do telefonu dostat hudbu, obráceně už ano. Dělá se to přes iTunes, fotky no probleme, telefon se hlásí jako fotoaparát ve Windows, + to lze zmíněným iCloudem.

3. S klávesnicí zrovna na iPhone bych neviděl problém, je to prakticky definice klávesnice na kapacitním displeji.
Apple iPhone 7 128GB Mate Black + iPad Mini 4 Cellular 128GB Silver
Skijumper
Junior

Odeslat příspěvekod jnexflex 22. 3. 2014 00:05

Co se tyka me, mel jsem S2, 3 a ted 4ku.Vse slape jak ma, s prechodem na kitkat se me vydrz zlepsila o 30%.Nicmene S5 bych si uz nekoupil.Trochu si z nas Sam dela *****.To bych uz byl padlej na palici.Za 18-19 si rozhodne koupim 5S s 32GB.Stale o tom uvazuju.Jsem ale zvyklej na vetsi rozmer a zpatky na mensi se me moc nechce. :)
Navic jsem si rikal, ze muj dalsi mobil musi bejt vodeodolnej a prachuvzdornej.Coz ajfoun neni.
Takze porad vaham a vlastne nevim. :)
jnexflex
Junior

Odeslat příspěvekod Clothylda 22. 3. 2014 00:12

takže jsi na tom stejně jako já... :-)
Já bych byla spokojená s s4, kdyby se mi neloupal ten stříbrný rámeček okolo displeje, což mě teda děsně naštvalo...
Clothylda
Junior

Odeslat příspěvekod Fruitix 23. 3. 2014 17:46

Já už jsem ho taky našel, konečně se něco neopičí, je dual sim a taky má kvalitní kastli spolu s vnitřnostma 22 000 bodů antutu a dobrá cena http://www.smart-mobil.eu/smart-mobil/produkty/199-huawei-ascend-p6s/. Jak to srovnání vidíte ???
Fruitix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod giam 23. 3. 2014 20:03

Stim bys mel jit spis na android/ huawei fora, s iphonem to nema nic spolecnyho ...
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod Clothylda 24. 3. 2014 10:11

Dá se zapnout iPhone 5s bez sim karty? jako jestli se připojím k wifi a tak než budu mít tu nano sim kartu?
Clothylda
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 24. 3. 2014 10:47

ne, k "aktivaci" iPhone potřebuješ SIM.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 31. 3. 2014 09:36

Fruitix: ty me chlape fakt bavis. Nejdriv tu resis design pristroje - zjevny duvod je ten, ze chces nekoho oslnovat tim, ze mas na iPhone, i kdyz bys ho nemel. To mi pripada jako si na Fabii HTP lepit oznaceni RS nebo 3.0 V6.

Vetsinal lidi co znam (mne nevyjimaje) ma iPhone proto, co jim nabizi. A tim je zejmena vyladenost HW a SW. Musim se smat lidem resicim nejake teoreticke kmitocty procesoru a porovnavajici tabulkove parametry ci vysledky nejake antuky :mrgreen: O tom to totiz az tak neni, dulezite je zejmena to, jak se to chova V REALU, nez jake to ma papirove hodnoty.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior

Odeslat příspěvekod caramelbiscuit 12. 4. 2014 19:00

Zdravím, mohol by mi nejaký vlastník objektívne odpovedať na pár otázok?
Potrebovala by som zistiť výdrž batérie pri plnom využití- surfovanie po internete, FB, hry, v podstate skoro celý deň v pohotovosti- vydrží?
Stáva sa vám, že telefón seká, reštartuje sa, padajú vám aplikácie?
Dá sa regulovať zapnutie/vypnutie prenosu dát? Niekde som čítala, že toto sa už nedá?
Čo je pravdy na tom, že "na iphone je všetko platené"? Mám na mysli aplikácie,tiež je možné si dať napr. hudbu z pc do telefónu bezplatne?
Foťák vám stačí? Spolužiačka má iphone 4 a ten jej vraj fotí dosť zle, je to na 5s lepšie?
Prechádzal niekto z androidu na iphone, ako ste si zvykali?
Prepáčte za toľko otázok, no v telefónoch sa vôbec nevyznám a iphone ma veľmi ťahá hlavne kvôli svojmu designu, nie som vôbec náročný uživateľ a robím len také bežné veci ako asi každá žena :D Ďakujem za každú odpoveď :)
caramelbiscuit
Junior

Odeslat příspěvekod torez_007 12. 4. 2014 19:57

No par tydnu sem si pohraval s i phonem 5s a je to katastrofa to ovladani hruza jako imidzovka dobra ale tim to konci android je android vlastnim sony z1 proste to se neda srovnavat skoda ze se plati za nakousle jablko
torez_007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radzimko 12. 4. 2014 20:09

Torez_007 este mi vysvetli co je pre teba v ovladani "hruuuza"? Nevies co pises chlape
radzimko
Junior

Odeslat příspěvekod torez_007 12. 4. 2014 20:20

To prostredi mi osobne nevihovuje na andoidu je vse lehci me ten telefon nesed
torez_007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rayu 12. 4. 2014 21:29

to caramelbiscuit :
Jeden deň pri plnej záťaži pohode
Nie, neseká, nepadá, aspoň mne sa to nestalo

Podľa toho aké aplikácie používaš, ale je to podľa mna 50/50 s Androidom, áno cez iTunes v pohode dostaneš hudbu do iPhonu cez kábel, nieje to zložité
Foťák mne osobne vyhovuje
Prechádzal som zo strednej triedy Androidu na iP4S a stačilo mi pár dní, späť by som už nešiel
Ako žene ti bude podľa mna plne postačovať hlavne svojou jednoduchosťou.

-- 12. 4. 2014 20:37 --

torez_007 píše:No par tydnu sem si pohraval s i phonem 5s a je to katastrofa to ovladani hruza jako imidzovka dobra ale tim to konci android je android vlastnim sony z1 proste to se neda srovnavat skoda ze se plati za nakousle jablko

OK, tak nech Z1tka slúži, je to krásny kus HW.
Žive -  iMac 21.5" (late 2013)
-2,9GHz q-core i5 Haswell
-8GB RAM
-NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB
MobilMánia -  iPhone 7 Plus 128gb Black
AVmánia - AKG K702 + AKG K451
rayu
Junior

Odeslat příspěvekod cz_hook 13. 4. 2014 13:22

já mám dobu využití na iP 5S cca 8-10h, takže cca 5h on screen time, wifi, gps, 3g zaplé, push iCloud, sync s google - mail, calendar, sync evernote, jas automatika

neseká se vůbec nic, po aktualizaci 7.1 nic nepadá, žádné restarty, systém stabilní a pekelně rychlý :-)

aplikace jsou zdarma i placené, jak na Androidu, s tím, že kvalita je dle mých zkušeností vyšší na iOS

přecházel jsem z Nexus 4, Tablet Xperia Z a Nexus 7.2 a zpátky bych nešel ani modré z nebe :-)
cz_hook
Junior

Odeslat příspěvekod Manek49 16. 4. 2014 15:57

torez_007 píše:To prostredi mi osobne nevihovuje na andoidu je vse lehci me ten telefon nesed

To by mě docela zajímalo, co je na Androidu lehčí, povídej :-)
Z Trutnova od 1582 :-)
Manek49
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka