iOS 7 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Majkl 25. 6. 2013 06:43

Zamykač obrazovky používám často - v pelechu není často překlápění žádoucí. Naopak mě nenapadá, k čemu by bylo dobré vypínat mobilní data…
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rayu 25. 6. 2013 07:38

Ked som doma na wifi data vypnem, ked idem mimo domu zapnem ich, naopak rotate lock som este nepouzil
rayu
Junior

Odeslat příspěvekod pota 25. 6. 2013 08:15

Proboha proč??? Když jsi doma na wifi, telefon tahá data přes wifi, odejdeš z dosahu a přepne se to na data.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rayu 25. 6. 2013 10:27

Čiže ich nechať non-stop zapnuté?
Žive -  iMac 21.5" (late 2013)
-2,9GHz q-core i5 Haswell
-8GB RAM
-NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB
MobilMánia -  iPhone 7 Plus 128gb Black
AVmánia - AKG K702 + AKG K451
rayu
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 25. 6. 2013 11:00

Vypínáš to úplně zbytečně. Pokud jsi na wifi, mobilní data jsou neaktivní automaticky.

-- 25. 6. 2013 12:00 --

Johny. píše:Vyzkousejte nekdo na iOS 7 neoriginalni kabel nebo nabijecku, melo by to napsat chybovou hlasku a nemelo by to fungovat ...

Funguje, nabíjí.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 25. 6. 2013 12:42

rayu píše:Čiže ich nechať non-stop zapnuté?


Nech to nonstop, IMHO to ani nežere moc baterky. Co jsem přešel na iPhone, tak mám vše zapnuté a neřeším nic.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rayu 25. 6. 2013 13:37

Tak fajn, ale myslím, že by to neuškodilo, na druhej strane, záložku mobilné presunuli úplne hore k wifi a bt takže +1 Apple.
OT: Pri zobrazovaní albumov na šírku (nový názov si nepamätám) sa mi nechcú zobraziť covery aj keď ich mám na každom songu, má niekto pod. problém?
Žive -  iMac 21.5" (late 2013)
-2,9GHz q-core i5 Haswell
-8GB RAM
-NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB
MobilMánia -  iPhone 7 Plus 128gb Black
AVmánia - AKG K702 + AKG K451
rayu
Junior

Odeslat příspěvekod Johny. 25. 6. 2013 17:46

Jeste nejaky poznatky nekdo ohledne chyb? Co aplikace facebook? Kalendar se normalne synchronizuje s googlem treba? Whatsapp? atd ..
Johny.
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 25. 6. 2013 18:12

Majkl píše:Naopak mě nenapadá, k čemu by bylo dobré vypínat mobilní data…

Já bych chtěl jednoduše vypínat mobilní data když jsem v práci online a všechny emaily mi pipaji 2x: na pc a na telefonu. Bohužel neznám nějakou pohodlnou app, která to umi ..
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod rayu 25. 6. 2013 18:36

Nejaké veľké chyby aplikácií som zatiaľ nemal, akurát mi nejde Skype, ale ten nepatrí medzi moje najčastejšie používané appky.
Žive -  iMac 21.5" (late 2013)
-2,9GHz q-core i5 Haswell
-8GB RAM
-NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB
MobilMánia -  iPhone 7 Plus 128gb Black
AVmánia - AKG K702 + AKG K451
rayu
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 25. 6. 2013 20:12

Na funkčnost aplikací třetích stran se podle mého pozorování zatím nezměnilo nic. Co mi nefungovalo v první betě, nefunguje ani ve druhé. Google+ nebo Google Translator při pokusu o spuštění zkolabují. V Twitteru zase např. nejde u otevřené reakce nechat vylistovat předcházející tweety. Většina aplikací funguje stejně jako na finálním iOSu 6.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rayu 25. 6. 2013 21:34

Teraz som skúšal Instagram, až na upload foto funguje
Žive -  iMac 21.5" (late 2013)
-2,9GHz q-core i5 Haswell
-8GB RAM
-NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB
MobilMánia -  iPhone 7 Plus 128gb Black
AVmánia - AKG K702 + AKG K451
rayu
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 26. 6. 2013 07:02

Fotku jsem tam uploadoval úspěšně.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony Stark 26. 6. 2013 07:54

pota píše:
rayu píše:Čiže ich nechať non-stop zapnuté?


Nech to nonstop, IMHO to ani nežere moc baterky. Co jsem přešel na iPhone, tak mám vše zapnuté a neřeším nic.


Jen tu výdrž. iPhone znatelně vydrzi dele, kdyz to vypneš. Nebo to necháš automaticky vypnout. Ale samozřejmě, to by Apple nejprve musel povolit takové inteligentní aplikace, aby se o to uživatel nemusel starat. Na Androidu není problém najít aplikaci, ktera v zavislosti na čase nebo umístění vypne WIFI, BT, datové přenosy, GPS a ráno, nebo jakmile se vzdálite od daného mista, je zase automaticky zapne. Toto u iPhone prostě nehrozí, nezlob te.

pota píše:Proboha proč??? Když jsi doma na wifi, telefon tahá data přes wifi, odejdeš z dosahu a přepne se to na data.


To sice taha, ale to NEZNAMENA, ze ta data jsou vypnuta. Ne nejsou. A v případě špatného 3G muze byt rozdil ve vydrzi značny. Nezlobte se, ale takové věci jsou docela důležité, vzhledem k tomu, že Apple stále žije v pravěku se svými 1400 mAH bateriemi.
Tony Stark
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 26. 6. 2013 10:06

Pozor - nepleťme dvě věci dohromady. Mobilní data a 3G neznamená totéž. Mobilní data jako taková zahrnují i (E)GPRS a v případě, že je telefon připojen k wifi, skutečně nejsou používána, tudíž je v takové situace není třeba manuálně vypínat.

3G je ovšem alternativa k GSM, která se používá i pro hovory, SMS a vlastně soustavnou komunikaci se sítí. Aktivní 3G proto může mít na výdrž baterie negativní vliv i v přítomnosti wifi.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků