iPad

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BreC 13. 4. 2011 20:41

určitě počkej na dvojku !!!
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrackonoS 13. 4. 2011 21:48

Urcite se hry sekat na starem iPadu nebudou. Jen budou optimalizovane tak, aby je jednicka zvladala. Takze uvidis napriklad mene detailu. Hry co jsou na AppStore uz ted, jedou vsechny naprosto ok. A pokud bys nevidel iPad v primem srovnani s iPad 2, ani nepoznas, ze jsi o neco prisel. Sviznost systemu bude ale nepochybne lepsi.

Kdyz koupis stary iPad o moc neprijdes a usetrene penize (cca 2000?) muzes dat do kvalitniho obalu a hlavne aplikaci a her.

Ja budu skryte doufat, ze treti generace prijde s jemnejsim displejem. Koukat na iP4 a pote na iPad je neco strasneho :-)
iPhone 4 + AKG Q460 Black
iPad Mini 3G/64GB Slate Black
CrackonoS
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 4. 2011 01:25

To věřím, mě ale připadal displej naprosto v pohodě. Asi tak často nehledím do iPhonu 4 :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.Sybol 5. 5. 2011 09:02

Abych se vyjádřil ohledně výkonu mezi iPad / iPad 2. Pokud dvojáka nevyzkoušíš, o nic nepříjdeš. Až po pořízení druhé generace mohu říci, že rychlost není vidět pouze ve hrách, ale taktéž ve svižnosti systému, v operativnosti / ovládání v internetových prohlížečí, přepínání mezi aplikacemi, delší výdrž aplikace shozené do backgroundu, tam je všude znatelný rozdíl. Na jedničce Ti "vše" pojede plynule, až na občasné kousnutí v náročnějších hrách při komplexnějších scénách např. Dungeon Defenders, kde je kvalita nastavení grafiky nastavena na střední hodnotu a v komplexních scénách se hra občas kouše. Dále, jak tu bylo zmíněno, hry které jsou aktualizovány/optimalizovány pro iPad 2, tzn. vylepšené textury (Real Racing 2, Dead Space) jsou po grafické stránce lépe zpracovány a jejich chod je mnohem svižnější. U 98% her a aplikací ale nepoznáš rozdíl, pojednou Ti naprosto plynule. Na druhou stranu si myslím, že ušetření 2 000 - 2 500 Kč se nevyplatí i přesto, že za zbylé finance bys pořídil dobré pouzdro a jiné příslušenství. Aktuálně, pokud jde o uživatele, který uvažuje o pořízení iPadu, doporučuji jednoznačně dvojku. U uživatele, který má jedničku a chce přejít na dvojku je smysl diskutabilní dle priorit a výhod každého jedince, který se musí rozmyslet sám. Já osobně jedničku prodal a koupil dvojku, takže z 32GB 3G z původní ceny cca. 16 700 Kč jsem tratil prodejem jedničky 3 700 Kč (prodal za 11 000 Kč) a na dvojku 64GB 3G připlácel 8 800 Kč. I přesto mohu říci, že se mi to vyplatilo a s přechodem na dvojku jsem spokojen.

V souhrnu pozitiva pro iPad 2 z mé praktické zkušenosti:
+ Optimalizace některých her
+ Rozehraná hra se dokáže přes jiné aplikace (Email, Safari, AppStore) udržet na pozadí
+ Mnohem svižnější reakce systému, zejm. přepínání mezi aplikacemi, rychlejší otevírání aplikací (samozřejmě jen v řádu 1 či 2s)
+ Internetový prohlížeč, ať už Safari nebo iCab / Atomic udrží mnohem více otevřených tabů bez refreshe, také samotné ovládání prohližečů je plynulejší při více otevřených tabů
+ kamera / foťák (na druhou stranu diskutabilní, kvalita otřesná, ale pro facetime, případně Augmented Reality přes FlighRadar24 nebo StarWalk je vynikající)
+ výstup přes Apple AV HDMI 1080p jak pro videa, tak zrcadlení aplikací a her. 1080p podporuje přehrávání přes video přehrávač, dále Real Racing 2 a v současné době přibyla podpora pro iTap RDP (vzdálená plocha) a StarWalk (pozorování hvězd).
+ váha, mnohem příjemnější držení, především na šířku oběma rukama
+ Smartcover. Především na image, ale svůj účel ochrany taktéž plní dobře.
+ Display má větší jasový rozsah, při automatické regulaci má v zatemnělé místnosti o zhruba 25% méně jasu, než jednička a při osvětlení naopak zhruba 25% jasu přidává.
Petr.Sybol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 5. 5. 2011 11:30

Vidíš a já si koupil jedničku s tím, že si ho během roku otestuju a pak koupím trojku (snad se čtyřnásobným rozlišením displeje). Dvojku ať si koupí ten, kdo chce mít iPad déle než rok, protože tehdy začne jednička opravdu zaostávat.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blejkin 10. 8. 2011 12:31

Mam prosbicku, poterbuji nutne do iphone a ipadi nejaky ukolovnik se synchronizaci pres exchange. Rad bych v cestine,ale to uz bych chtel asi moc.Nemate prosim nekdo nejaky tip?? MOc diky
blejkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X-Kachna 16. 9. 2011 16:16

Ahoj,

chtěl bych se tady s váma poradit. Chci si koupit IPad2, ale zajímá mě jestli třeba nemám počkat aby nevyšel novej model, nebo nějakej novej software. Nevíte někdo jestli si ho mám koupit teď a nebo raději chvíli počkat.

Díky za radu :)
X-Kachna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 9. 2011 16:20

Proč by měl někdo vědět, kdy si ho máš koupit? Nemáš vlastní hlavu? DVojka ti výkonem bude stačit a software, ten se dá doinstalovat a vychází pořád...
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 25. 9. 2011 19:00

blejkin píše:Mam prosbicku, poterbuji nutne do iphone a ipadi nejaky ukolovnik se synchronizaci pres exchange. Rad bych v cestine,ale to uz bych chtel asi moc.Nemate prosim nekdo nejaky tip?? MOc diky


iMExchange2
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsovacz 13. 10. 2011 21:32

dá se s iPadem telefonovat? nemyslím to tak, že si připlácnu ipad na ucho, ale napadlo mě telefonovat sním přes HF v autě nebo pomocí drátové bondovky se sluchátkem a mikrofonem??? jde to?
fanda do aut a všeho technického, mechanického... jezdí v zimě 1,2HTP s červeným P, zbytek roku 290PS 475Nm :-D
jsovacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 10. 2011 21:36

Ne. iPad nemá GSM modul
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsovacz 13. 10. 2011 21:40

škoda, nebylo by to špatné
fanda do aut a všeho technického, mechanického... jezdí v zimě 1,2HTP s červeným P, zbytek roku 290PS 475Nm :-D
jsovacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 10. 2011 21:50

Ta simka je tam jen na internet. Kup si iPhone
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsovacz 13. 10. 2011 21:52

GSM modul nemá ani iPad2?

-- 13. 10. 2011 22:55 --

iPhone 3GS 32 GB jsem úspěšně prodal, přidal jsem 10000 a koupil jsem si iPad2 32GB 3G, teď čekám na iPhone 4S, ale kdo má to čekání vydržet, na volání používám stařičkou Nokiu N86 8MP
fanda do aut a všeho technického, mechanického... jezdí v zimě 1,2HTP s červeným P, zbytek roku 290PS 475Nm :-D
jsovacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 10. 2011 22:09

Stařičká, ale dobrá Nokia. Ne, volat neumí ani iPad2. Tohle sis měl zjistit před koupí, nebo googlit. iPad je tablet. Není k volání. Stačí to takhle?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků