Pár otázek na iPhone před koupí.

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ohm_ 22. 8. 2008 20:02

Zdravím, chtěl bych se zeptat na pár otázek ohledně iPhone 3G. Zkoušel jsem i hledat, ale často jsem byl velmi zmatenej, zda se píše o iPhonu první verze nebo o iPhone 3G. A mě zajímá jen iPhone 3G.

Otázky:
1. Lze využívat GPS i bez připojení na internet?
2. Jdou v Iphonu otevřít a číst soubory typu Word, PDF, Powerpoint, Excel? Jestli číst jdou, tak jestli je to použitelné a rychlé prohlížení?
3. U první verze iPhona nešlo nastavit vlastní vyzvánění, jak je tomu nyní?
4. Jdou z internetu (v telefonu) stahovat soubory?
5. Lze iPhone používat jako diktafon?
6. Jak se do iPhonu dostávají dokumenty? Jako je například Word, PDF, Powerpoint, Excel, ...
7. Jdou do kalendáře přidávat záznamy, nebo se to musí dělat jen za pomocí počítače?

Když mi někdo napíše jako alternativu aplikaci třetí strany, tak prosím jen takové aplikace, které jsou zdarma.
Doufám, že mi někdo alespoň na některé mé začatečnické dotazy odpoví. Rozhoduji se, zda koupit iPhone nebo nějaký telefon s Windows Mobile. Díky
DELL 1220, HTC Touch HD, Nikon D60
C#.NET and JAVA!
ohm_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aacid 24. 8. 2008 21:14

1. gps pouzivat ide, ale google mapy sa musia streamovat z internetu, takze bez pripojenia sice uvidis kde si ale na bielej mape :) (neviem ci iphone zobrazuje aj cisto iba gps suradnice)
2. otvorit ano, chvilku trva kym sa nacita vacsi subor, ale potom je to uz celkom svizne.
3. to ti neviem povedat
4. myslim ze nie, ak ako tak maximalne obrazky
5. neviem
6. ako priloha mailu, inak to myslim nejde
7. idu
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harso 24. 8. 2008 22:10

1. ANO. existujú aplikácie (free), čo to vedia, ale nečakaj mapy iba zemepisné súradnice a nadmorskú výšku, prípadne meranie rýchlosti pohybu

3. Žiaľ aj tu sa musíš zatiaľ uspokojiť iba s tými predinštalovanými

5. štandardne nie, ale možno to bude riešiť nejaká third-party aplikácia. alebo už rieši

6. po pripojení k PC sa iPhone tvári ako 8/16 GB disk. tak by to malo teoreticky fungovať, len neviem či sa tie súbory dajú potom aj otvoriť.
harso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aacid 24. 8. 2008 22:55

prave som pozeral http://www.apple.com/iphone/appstore/ a nasiel som minimalne 6 aplikacii ktore umoznuju nahravanie hlasu a dokonca aj jednu zadarmo (EccoNote).
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 25. 8. 2008 01:44

K bodu 6.

Na tomto tvrzení se mi něco nezdá.....mass storage iPhone nepodporuje...(ale možná je na to taky aplikace....)
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 25. 8. 2008 11:31

no ono to tak trochu funguje, ja som to na touchi zistil nedavno, ked som stiahol nejake fotky z mailu do ipodu a potom ked som ho pripojil, tak sa tvaril ako novy fotak a mohol som tam normalne nahravat/stahovat/mazat tie fotky...
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod angelfury 25. 8. 2008 13:20

Odpovim jen na to co nebylo odpovezeno...
3. Blbost, u iPhona 1. generace jde nastavit vyzvaneni pro hovor nebo SMS celkove, pripadne priradit vlastni vyzvaneni pro dany kontakt, nahrajes si ho tam pres iTunes, stejne jako si treba synchronizujes MP3, vyzvaneni je ve formatu *.m4r (je to vlastne jen prejmenovany aac, takze staci jenom prelouskat MP3 kterou chces jako vyzvaneni do aac pres iTunes, zmenit priponu a nahrat ji do knihovny a to je vse), 2. generace na tom bude stejne, firmware se moc nelisi
4. Soubory stahovat jdou, ukladaji se potom do /var/root/Downloads
6. SSH nebo email
about:blank

Sókratés: Scio me nihil scire
angelfury
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků