Problém s Phoenixem

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bejkos 10. 3. 2012 11:35

Zdravím, mám podobný problém jako Neony. Stáhnul jsem si belle ale mám šedivku a zmizela mi z telefonu česká lokalizace. Pomocí programu NaviFirm jsem stáhnul balíček FW pro evropu (PC 059C384), poté jsem ho přesunul do dané složky přesně podle návodu. Zapnul jsem Phoenix, zvolil USB, dal jsem scan product, pak klasicky Flashing -> FirmwareUpdate. A nic. okénko Product Code zůstává prázdné a po kliknutí na [...] mi to hodí hlášku: "Neither DP1.0 nor DP2.0 was found for the Product, or the Product cannot be identified." Dam OK a vyskočí tam na mě okno ve kterém by měl být můj FW,ale je zcela prázdné. Zkoušel jsem uplně vše, měnil jsem několikrát adresář uložení souborů FW ( zkoušel jsem ten v návodu i ten který je napsaný ve Phoenixu v lištičce při stahování FW přes Phoenix ) a stále nic. Odinstaloval jsem antivir, vypnul bránu Firewall a stále nic nepomáhá. Nevěděl by někdo co s tím? Když se pokouším stáhnou FW přímo přes Phoenix, tak na mě po kliknutí na scan availability v nabidce Data Package Download skočí hláška: "Systém nepodporuje kódování utf8. Řádek 1, pozice 31." Z tohoto důvodu stahuji FW přes Navifirm a ne rovnou přes Phoenix. Snažil jsem se tu něco najít, a jediný stejný problém byl řeen přes icq nebo skype. Mám WIN7 64bit a ntb Sony Vaio, takže v tom by snad neměl být problém. Předem děkuji za každou radu. Bejkos // (Dotaz jsem přesunul sem na žádost moderátora).
bejkos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 3. 2012 11:37

Verze firmwaru?
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bejkos 10. 3. 2012 11:48

V telefonu mám 111.030.0609 s product code 059C379 a potřebuju do něj dostat tu samou verzi FW akorát pro product code 059C384, abych v něm měl češtinu. Je to totiž telefon přítelkyně a neumí moc anglicky :-D . Dík
bejkos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek1982 10. 3. 2012 23:49

Měl jsem úplně stejný problém a celý večer jsem se s tím trápil - nakonec se povedlo. Kontroloval jsem, zda mám správnou verzi firmware pro daný product code. Soubory z navifirmu jsem dal do program files / nokia / phoenix / products / RM-718 - tuhle složku jsem musel vytvořit. Potom při spuštění phoenixu jsem zapoměl dát connection - usb1 RM718 (na horní liště pod panelem). Protože jsem nahrával jinou verzi, musel jsem přes dead flash... Nezapomínáš dát connection??? Já myslím, že v tom byl u mě problém, že jsem se stim prděl tak dlouho.
Mirek1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bejkos 11. 3. 2012 00:25

Nn, nezapomínám, i ty soubory dávám do stejný složky jako ty :-S
bejkos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek1982 11. 3. 2012 07:49

Protože se tim nezabejvám tak ti s tim víc neporadim, bohužel - čerpám info jak se dá. Jinak z Belle jsem zklamaný - nejsem fanda "nabušenejch" telefonů, chci spíš jednoduchost a přehlednost. Zkusím jít zpět do Anny...

-- 11. 3. 2012 09:30 --

Po přečtení varování před downgradem se na to vykvajznu a nechám si raději Belle. Hraju si teď se svým starým telefonem Nokia 6500s, který je po vykoupání ve vaně nefunkční - zkouším ho deadflashovat - včera se mi to povedlo s jinou verzí sw a productcode. Když jsem chtěl vše vrátil zpět, už jsem s nim nehnul. Ale tohle se stalo: Phoenix opět začal házet hlášky s DP1.0 nor DP2.0... tak jsem ho vypnul, zapnul a už to zaše šlo. Končim a držim palce. ;-)
Mirek1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koss4ever 23. 4. 2012 21:38

Zdravím mám nokii 500 mám tzvn šedivku. naheál jsem Bellu a nemám samozřejmě češtinu. Tak jsem stáhnul phoenixe a když vejdu na "data package download" a zmáčku "check" tak se mi zobrazí hláška "Systém nepodporuje kódování utf8. Řádek 1, pozice 31". takže jsem zvolil cestu druhou a stáhnul jsem NAVI FIRM a stáhnul pro nokii 500 (EURO3) příslušné soubory a snažím se je přes phoenixe nahrát a nedaří se mi to protože když kliknu na firmware uptade tak nevím jak zvolit cestu k souborům které jsem stáhnul pře navi firm protože když kliknu na ikonku se třema tečkama tak mi to napíše hlášku "neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product". Pomůže mi někdo jsem z toho už nešťastný... Předem moc děkuji (jsem amatér a tohle dělám poprvé tak mě hned prosím neodsuzujte, vše jsem dělal podle návodu)
Naposledy upravil Kniter dne 25. 4. 2012 19:57, celkově upraveno 1
Důvod: temy zlucene
koss4ever
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 24. 4. 2012 01:00

Proč seš ve změně PC? Máš tu v sekci téma "Jak aktualizovat firmware přes Phoenix (dohrání češtiny)" kde je postup jak na flash FW přes Phoenix tak pro stažení FW v Navifirm a kam ho pak máš umístit.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koss4ever 24. 4. 2012 09:04

:-D To jsem přesně čekal místo pomoci kibic. Jak jsem psal výše vše jsem dělal podle návodu a proč jsem v této sekci ? protože ani tady viewtopic.php?f=1903&t=1103311 ani tady viewtopic.php?f=1903&t=1105653 se o mém problému nemohu vyjádřit poněvadž sekce jsou zavřené tak jsem zvolil tuto sekci kde se podobné věci probírají a věřím že zde je někdo kdo se s tím setkal a pomůže mi

takže jsem nakonec stáhl už 4-tý phoenix a už jede stahování i firware update ale zase při Refubish mu chybí nějaký soubour který se mi nejspíš nestáhnul a v navifirmu v nabídnce není také
koss4ever
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zlalok 24. 4. 2012 16:54

Musíš jít do options a před flashem a odstranit červený soubor z listingu nejspíše se jedná o Flash content takže ho smaž a pojede ti to ;)
Nokia N8 Belle refresh + joshlog mod, Taskmanager FP1, Klávesnice FP1
zlalok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 25. 4. 2012 01:46

koss4ever>> v něčem s tebou souhlasím, kibic - jo to mi bohužel jde :-)) koukal jsem na ten návod a laik se v něm lehce ztratí, např. mi tam chybí info o zmiňovaném smazání červeně označených souborů (nebo to jen nevidím :hm ) ale cestu pro umístění FW staženého v Navifirm tam zjistíš. Nesouhlasím s tím žes to sekl sem, změna PC s tím nemá nic společného a kor u Nokie 500, to že je návod pro Phenix zamčený přeci neznamená že si nemůžeš založit vlákno s tvým problémem ;-)
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maca.03 30. 12. 2012 15:13

Zdravím,
včera jsem se snažila přehrát firmware do mé šedivky E7, abych ji měla v češtině a těsně před koncem mi Phoenix napsal chybu:

Firmware updating failed.

HRESULT 0x8421001c (-2078212068)

Firmware: Cannot verify communaction to phone after flashing. Make sure that phone booted up correctly and retry.

Deat flash probíhal úplně stejně.

Teď je jen černý displej, na krátké zmačknutí power tlačítka
reaguje 1 zavibrováním (diodka u usb bliká) a při delším zavibruje 3x.

Myslíte, že by pomoh,o stáhnout jiný fw? Budu vděčná za každou radu!

Díky moc!
Maca.03
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 30. 12. 2012 18:50

Hmm, doufám že jsi nedělala downgrade? Už sem ti jinde psal který FW, tak ho stáhni a udělej Dead flash. Lej tam stejnou nebo vyšší verzi FW, nikdy ne nižší! A nelítej o celým fóru :oboze
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maca.03 31. 12. 2012 01:30

Díky, díky, díky moc za cenné rady!!! :tleskani :tleskani :tleskani
Původně jsem stáhla zřejmě starý firmware, proto mi to hlásilo chybu a tím pádem mi mobil zhasl... Udělala jsem ale dead flashs doporučeným fw a, DÍKY BOHU, mobil naběhl i v češtině!!! Spadl mi obrovský kámen ze srdce a už se asi víckrát v ničem takovém pro klid duše hrabat nebudu... O:-)
Maca.03
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 31. 12. 2012 07:19

Buď ráda že nezhasl nadobro, downgrade je nebezpečnej, sem rád žes to rozchodila a hrabat se v tom už můžeš, máš zkušenost, sama sis ho oživila a jen blázen udělá stejnou chybu vícekrát ;)
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků