Změna Product Code přes NSS a Phoenix (nově!)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 3. 2010 23:53

Upozornění - změnit Product Code nelze na telefonech s novějším Symbianem, typicky Nokia C7, E7, N8, X6, C6-01 a další. U těch je pro nahrání češtiny nutno použít Phoenix a nahrát do telefonu firmware co obsahuje češtinu! :arrow: :arrow: Jak aktualizovat firmware přes Phoenix (dohrání češtiny)

Změna PC je nicméně možná u Nokie N9. (díky za info uiqjirkovi)

Změna produktového kódu

V tomto příspěvku názorně krok za krokem popíši jak změnit produktový kód. Některým uživatelům se bude zdát popis až moc polopatický - pro Vás tedy toto nebude určeno, ale mějte pochopení pro lidi co mění produktový kód poprvé.

Upozornění! Následující změny provádíte na svoje riziko, ani já ani nikdo jiný Vám neručí za bezproblémový proces změny produktového kódu. Případné poškození telefonu, ztrátu dat či ztrátu záruky jsou čistě Vaše věc!

Aby bylo jasno proč změna produktového kódu když mi telefon funguje.
  :?: Proč měnit produktový kód, co mi to přinese?
 • možnost nahrát nejaktuálnější software do telefonu - typicky máte telefon od operátora a oficiální software od Nokie vám nenabízí novější software - i když existuje.
 • po aktualizaci firmwaru telefonu vám zmizela čeština - telefon není určen pro český trh, změnou na "český Product Code" si můžete do telefonu opět nahrát češtinu/slovenštinu.
 • odstranění nastavení operátorů - datových účtů, úvodních animací operátora, spořičů a podobně. Z telefonu se stane po softwarové stránce nebrandovaný telefon

:?: Co to je brandovaný a nebrandovaný telefon?
 • Brandovaný telefon - telefon jehož firmware je upraven pro operátora - tapety, animace, přístupové body, úvodní melodie a podobně.
 • Nebrandovaný telefon - telefon, který není nijak speciálně upravován pro operátora.

:?: Přijdu změnou produktového kódu o záruku?
:arrow: Ano přijdete, není to postup povolený výrobcem.

:?: Jak velké je riziko, že si při změně PC poškodím/ zničím telefon?
:arrow: Šance je mizivá, nikoliv ale nulová. Riziko existuje vždy. Neznám ale případ, kdy při změně PC došlo ke kolapsu telefonu.

:?: Mohu produktový kód změnit zase zpátky?
:arrow: Ano je to možné, postup je stejný jako první změna. Je tedy možné změnit PC na nebrandovaný, nahrát nebrandovaný firmware a pak změnit PC zpátky. Počet změn není omezen.

:?: Funguje tento postup na všechny Nokie?
:arrow: Nefunguje, pokud vám nepůjde změnit PC přes NSS, použijte na změnu Phoenix - viz. níže. Změnit nejde PC např. u nových Nokií se Symbianem 3 - N8, C7, E7, X7, E6, .atd a nebo u starých BBC4 modelů jako je například Nokie 6300, atd.

1. Krok

Stáhněte si software Nemesis Service Suite a tento nainstalujte. Pokud již nemáte telefon připojený přes USB k počítači, tak ho opět připojte.

Obrázek
Po spuštění se vám objeví tato "nevábná" úvodní obrazovka. Klikněte na ikonu v pravém horním rohu - Scan for new device - tím se dostaneme do kompletní nabídky programu.

Obrázek
Klikneme na volbu Phone Info a posléze na volbu Scan a program si načte údaje z telefonu. Pokud se tak nestane, proveďte restart počítače, některé informace hovoří i o vyzkoušení na jiném počítači. Osobně sem musel systém restartovat a pak bylo vše v pohodě. Zajímá nás položka Product code - zatrhneme vpravo volbu Enable a klikneme na Read (načíst)- program si načte produktový kód z telefonu. Kód kterým chceme v telefonu stávající přepsat tak napište místo načteného a klikněte na volbu Write. Tím byl produktový kód změněn. Ukončíme aplikaci a můžem jít nahrát nový software do telefonu.

:?: Kde vezmu produktový kód k mému telefonu?
:arrow: V tomto seznamu. Kód je unikátní pro každý typ telefonu, není možné si vybrat libovolný!!!

:?: Jaký kód si zvolil ty?
:arrow: Zvolil sem kód 0554359, původní produktový kód byl 0556609 (Vodafone). Mám Nokii E51-1! Opět upozorním, že pokud máte jiný model, je třeba použít jiný!

Změna přes Phoenix

Phoenix Service Software 2009.34.014.40684 - download z Rapidshare (120MB, exe)
Phoenix Service Software 2011.2.0.44842 - download z Rapidshare (101MB, exe)
Phoenix Service Software 2011.14.003.45843 - download z Rapidshare (100MB, exe). Pokud by nejel Rapidshare tak tady je uloz.to.

Doporučuji nejnovější verzi Phoenixu 2011, pokud vám nefunguje, či funguje špatně, tak sáhněte po starší verzi. Předtím ale nefunkční Phoenix odinstalujte!. Pokud vám nějaký antivir bude hlásit podezřelou aktivitu Phoenixu (nebo vir), tak toto ignorujte, resp. udělte vyjímku.

Obrázek
 • Po spuštění dole na liště Phoenixu je hláška "No Product", vyberte tedy z roletového menu USB port na kterém máte připojen telefon (v tomto případě jsou připojeny dvě E52, jedna na USB 2 a druhá na USB 4)

  Obrázek
  • Menu Product :arrow: Production Data Edit
  • Položku Product Code asi není třeba popisovat. Product Code pro svůj telefon najdete v tomto tématu.
  • Do pole Order number napiš sedmimístné číslo, je obecně jedno jaké.
  • Jen pro upřesnění, volba Read načte data z telefonu, volbou Write data (Product Code) do telefonu zapíšete. Jiné údaje než Product Code a Order number needitujte!!!!


Nahrání nového softwaru do telefonu.

Po změně PC je možné nahrát firmware přímo od Nokie, tedy přes Nokia PC Suite, Ovi Suite nebo přes službu FOTA (Firmware Over The Air) funguje jen u novějších telefonů se Symbianem - aplikace na aktualizaci je přímo v telefonu.

Obrázek
Aktualizace přímo z telefonu, zde v Nokii E52

A to je vše. Případné připomínky směřujte do sekce "Software & firmware".
dejv
Updatováno 06.05.2012
dejvidek
VIP uživatel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků