Product Code pro telefony Nokia - FAQ, návod

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 1. 2011 18:07

Vzdyt je to jedno ze nejde zmenit PC,aktualizace muzes delat pres Phoenix,na to nepotrebujes mit zmeneny PC.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bb5unlock 12. 1. 2011 19:02

ano presne tak NSS na ziadnom novom tel. od NOKIE uz nefunguje

FW sa musi nahravat priamo cez Phoenix (bez zmeny PC)
navod je tu na fore LINK
len je nutne si stiahnut najnovsi phoenix LINK (ktory podporuje vsetky nove nokie vratane N8)

vzdy nahravat len rovnaku alebo vyssiu verziu ako je ta co je teraz v telefone
bb5unlock
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 17. 1. 2011 18:40

Tak já už fakt nevím.S Phoenixem mám špatné zkušenosti.Zkoušel jsem přehrávat firmware přes verzi 2010.48.004.44602 a neúspěšně.Telefon se začal flashovat a po chvilce to vyhodilo chybu.Zůstal asi tak 10 minut mrtvý a pak šel nahodit.Byl kompletně zformátovaný ,pamět C: i E: Firmware zůstal původní,takže žádná změna.Na jiných forech se píše že verzi 2010.48.004.44602 na N8 nepoužívat,že musí být verze 2010.08.004.41526.Tak ted jsem v rozpacích... :hm
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S10 +Samsung Evo Select 256GB
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 1. 2011 19:54

S Phoenixem maji spatne zkusenosti jen ti co maji zabordelene PC nebo pri flashovani nemaji shozene PC Suite,delaji downgrade apod.I s posledni verzi je flash N8 bez potizi.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod milennium 20. 1. 2011 14:43

Můžu potvrdit, že s poslední verzí Phoenix "2010.48.004.44602" je flešování N8 naprosto bez problémů. Ale, je třeba mít v PC pořádek v driverech.
Pokud je nainstalovaný Ovi Suite, je potřeba ho ukončit a až potom připojit N8 k PC. Pokud ani potom neproběhne správné připojení k PC (hlášky o tom, že chybí ovladače atd.), je potřeba znova Phoenix nainstalovat a pak znova připojit N8 k PC. Pak by měli být nalezeny všechny drivery a až potom flešovat.
A jak už tady bylo psáno, N8 nikdy neflešovat nižší firmware (projde vždy pouze fleš stejné verze a nebo vyšší).
Dále, při flešování může Phoenix hlásit chybějící tuto položku "RM-596_011.012_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx". Jedná se MEMORY_CONTENT a není proto potřeba. Takže flešování můžete klidně spustit.
Kdo, ale chce v N8 mít MEMORY_CONTENT (má velikost asi 890Mb), může si ho stáhnout zde http://nds2.fds-fire.nokia.com/fdp/inte ... 5_16G.fpsx
Upozorňuji, že je to pouze pro N8.
Pokud všechny kroky provedete správně, nechcípne vám PC (doporučuji flešovat na notebooku), není třeba se ničeho obávat...
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 1. 2011 16:45

Taaak,spravne,Milennium to hezky doplnil.Pro flashovani je vzdy vhodnejsi notebook,nikdy nevite kdy vam chcipne proud a nahoda je vzdycky vsude.A je potreba "mit v PC poradek v driverech" take dulezita vec.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jadeoasis 22. 1. 2011 21:52

ahoj,

hledám product key novějšího data na t-mobile nokia 6230i cz

koupil jsem do něj novou baterii 1500mAh, ale mrcha drží jen jeden den, jako s tou starou.

dík!
jadeoasis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nummi 23. 1. 2011 01:33

Dobry den. Mam problem. Vsetko som urobil podla navodu a vsetko funguje. Aktualizaciu softu som urobil preto, lebo som si chcel stiahnut navigaciu zadarmo. Ale presne od tej aktualizacie mi nejde nainstalovat ANI JEDNA aplikacia.. Vypise mi nasledovnu chybu: certificate may not yet be valid, is expired or phone's date setting may be incorrect. Mam nokiu 5800. FW 50.. skusal som ho aj preinstalovat na anglicku verziu, ale nepomohlo to.. neskusal som vratit product code do uplne prvotneho stavu.. neviem co to spravi.. nepokazim to este viac? alebo kde je problem? prosim poradte..
Nummi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kapr73 23. 1. 2011 13:02

@jadeoasis: Nokia 6230i neni pltaforma BB5, tudiz si ji doma neprehrajes.
@Nummi: mas to napsane v te chybove hlasce - spatne nastavene datum
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod jadeoasis 23. 1. 2011 17:11

čau, no to je hezký, tos mne moc nepotěšil.

nějaká šance jak to zpravit, než to hodit do koše?

nový filware to přes updater nenahraje, tak jsem

chtěl změnit seriák na novější.

je to škoda, protože ta baterka je jediný mínus,který

vadí pořádnýmu telefonování.

dík!
jadeoasis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rozicky 28. 1. 2011 15:23

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, mám zájem o lokalizaci do ČJ. N95, RM-159, bohužel jsem aktualizoval software na 31.0.017 před samotnou změnou product code a teď mi to již nechce NSS vzít, píše při zápisu error. Je to moje chyba, domníval jsem se, že lokalizace proběhne pomocí samotné aktualizace. Co teď s tím, díky za všechny tipy.
rozicky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 28. 1. 2011 17:37

Stahnout si firmware dle ceskeho product code (pres Phoenix ci Navifirm) a nasledne flashnout tento firmware.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petrapetina 30. 1. 2011 15:21

Dobrý den,
pokouším se o změnu product code u Nokie E90 zakoupené u Vodafone. Bohužel když nainstaluji program NSS, poté připojím telefon přes PC Suite, ten nechám zavřený a zmáčknu v pravém horním rohu lupu pro rozbalení, nic se neděje, rámeček jen problikne. Nevím v čem je problém, jsem na počítače naprostý antitalent. Poradíte? Nebo lze změnit Product code jinde než v NSS?

Díky Petra
petrapetina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rozicky 31. 1. 2011 08:47

uiqjirka píše:Stahnout si firmware dle ceskeho product code (pres Phoenix ci Navifirm) a nasledne flashnout tento firmware.

Děkuji, nevíte, kde by bylo možné stáhnout firmware 31.0.017 nebo novější? Hledal jsem, hledal, ale nenašel...downgrade se mi podstupovat nechce.
rozicky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kapr73 31. 1. 2011 09:44

@rozicky: novejsi verzi 35 si muzes stahnout napr. zde: http://rapidshare.com/#!download|784l35 ... exe|144652
Kapr73
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka