Kupujete si software pro smartphony?

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Kupujete si software pro smartphony?
Ano, všechny aplikace mám legální 5 %  3%  [ 5 ]
Ano, často používané programy mám legální 10 %  6%  [ 10 ]
Něco by se našlo, ale většina to nebude 18 %  11%  [ 18 ]
Už jsem to zkusil... 4 %  2%  [ 4 ]
Ne, software nekupuji 77 %  50%  [ 77 ]
Nemám smartphone 38 %  25%  [ 38 ]
Celkem hlasů : 152

Odeslat příspěvekod rohm 12. 4. 2005 08:16

Pro mě osobně je nákup nového SW nemyslitelný. Pokud by neexistoval warezz na internetu, proč si něco nekoupit, byl bych jeden z prvních, který by nakupoval!! Ale když máme např. IRC proč si tam něco "nekoupit", že! Když potkám jakéhokoli známého s mobilem s OS myslíte, že nemá nějaký nelegální SW? Vždycky se minimálně 70 % používaného SW skládá z nekoupeného materiálu!! A proč se za to stydět, dělá to každý, tak proč né já!! Český národ je prostě takový!!
rohm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cwb 12. 4. 2005 08:46

Mam uz as stovku programu nasbiranou do doby, nez si koupim symbian mobil. Samozrejme sem za ne neplatil, bo je zatim nepouzivam.
Az tu bude symbian mobil s megapixelem, mp3, radiem, usb mass storage, tak okamzite jej kupim.
Celkem me to stve, tesil sem se na 3230, ale zas nic...
...to chcu az tak moc???
Dokonaly telefon neexistuje..
Cwb
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 12. 4. 2005 08:49

nechci se vymlouvat, ze jsem chudy student. Ja si pred zakoupenim chci program vzdy vyzkouset s tim, ze jestli se mi bude libit, tak ho zakoupim. Problem je pak ale v tom, ze kdyz uz ho v tom telefonu mam, tak se mi ho nechce odinstalovavat a platit... A navic, jak uz tady nekdo napsal - po resetu a tim zformatovani bych si ho musel kupovat znovu...
kodl
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SpoonEcz 12. 4. 2005 09:14

Zatím nemam smartphone, ale snad to brzy příjde.

Software nekupuji a to hlavně z důvodu ceny. Sice je pěkné, že stojí 500Kč, ale při výplatě 11.000Kč toho moc na ten software nezbývá (platím - nájem, internet, pojitka na auto, benzin, opravy a samozřejmě jídlo, oblečení a další a další). A kdybych měl živit PC a ještě mobil taky bych mohl vydělávat jen na software.
Když se člověk trochu zamyslí tak je jasný, že software s dmešními cenami si může kupovat člověk s příjmem tak 20.000Kč a výš. (a to ještě né všechen)
SpoonEcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aress 12. 4. 2005 10:17

Jojo je to tak.Hodne lidi o kterych vim ze maj smartphony a sou na vysokych postech si ty programy kupujou,jenze takovy lidi vetsinou mobilmanii nectou!
Ja sam bych si ty programy taha ilegalni cestou,protoze mi to pripada zbytecny za to platit,idkyz bych si to mohl dovolit(jako hodne lidi)ale otazka zni :Proc?
Je to jako s dvd ktery si lidi prepalujou.Nevim proc by meli platit nehorazny penize obrovskym korporacim ktery je jen zdimaj!Az to bude za prijatelnou cenu,tak je lidi budou kupovat,ted je to bohuzel jinak.
aress
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 12. 4. 2005 10:28

No ne tak docela. Existuje hodne free programu a nejsou to zrovna stupidni java hry. Nektere jsou dokonce lepsi nez placene. Casto jsou k mani i se zdrojovym kodem. Ale i tady se obcas narazi na sw patenty. Nektere programy proste ve free verzi nejsou jen a jen z duvodu sw patentu.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Holant 12. 4. 2005 11:54

No ja uz smartphone nemam,ale v budoucnosti na nej asi znovu presedlam.Kazdopadne,i kdybych ho stale mel,a mel bych na software penize,jako ze nemam,stejne bych si ho nekoupil.Pripomina mi to totiz to same,jako kdyz chcete darovat krev.Musite jet az do Plzne abyste jim dali krve jak z vola...nikde jinde to nejde (nebo driv prej neslo).Taky se musite doslova ,,vtirat" abyste zaplatili za program,kterej je predrazenej a muzete ho sehnat mnohem jednoduseji na netu.
Holant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EXIT 12. 4. 2005 15:17

Protože foun často formátuju a proto, že programy dokážu sehnat zadarmo, nevidím důvod, proč je kupovat..
EXIT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Desperado 12. 4. 2005 17:27

EXIT píše:Protože foun často formátuju a proto, že programy dokážu sehnat zadarmo, nevidím důvod, proč je kupovat..k/quote]

Co ma spolecneho formatovani telefonu s neochotou koupe softwaru ? Ten je vetsinou vazany na imei ktery se formatem nezmeni...

Ja treba mel vsechen soft koupeny pro P900, tu jsem pak zformatovanou prodal a koupil P910i. Vyrobcum softu jsem napsal slusny email a poprosil je o nove seriove cisla dle noveho imei. Do druheho dne jsem to mel.
Desperado
Junior

Odeslat příspěvekod chev 12. 4. 2005 18:43

rk747 píše:Chudy student a 3 smartphony,to je snad spatny vtip?!

Jo, na všechny jsem si tvrdě vydělal, to za prvé, za druhé: nemám je pro parádu... nemůžu ti za to, že máš jen jeden, pořiď si taky tři a nenavážej se do ostatních :D
HC Moeller Pardubice!
chev
Junior

Odeslat příspěvekod Nokia-Maniak 12. 4. 2005 19:28

Mám dva Smartíky a aplikaci jsem nekoupil zatím žádnou. Důvod je zcela prostý, oficiálně nikde není prodejna kde by se daly prográmky koupit s certifikátem kvality a kde by je někdo odborně nainstaloval odzkoušel a zaručil se za to že budou fungovat tak jak mají.Některé mám stažené free, něco trial občas se zadaří a přes stránky MM jsem ulovil plnou verzi NetFronta i následný upgrade.Až nýní je možno na http://www.series60.cz snad něco získat za peníze.Je to škoda,, protože v každém z telefonů mám okolo 20 APP které používám a kdyby to bylo jednoduché a i cenově dostupné jako jinde (prográmek pro Němce za 10 euro je fakt za babku) v Evropě urřitě by značně povadl trh s crack programy, protože FileMan např.za 67 Kč nebo DVD Player za150,- s certifikátem by si koupil každý. Třeba teď SymbianCommander...kolik z nás by ho hned bralo ale není...
Nokia-Maniak
Nokia-Maniak
Junior

Odeslat příspěvekod TomasNM 12. 4. 2005 23:20

Osobne software nemam potrebu kupovat,pretoze moj MDA II kolabuje tak casto,ze ani nestihnu vyprsat platnosti trial verzii. :)

Je to smutne,ale je to tak(aj s mojim PC). Nuz co uz. Windows...
TomasNM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Banny 13. 4. 2005 06:55

já sem si nekoupil nic. zatím. a ani to tak nevypadá že bych si něco měl koupit. vždyť 500Kč za program je podle mě nějak moc, kdyby to bylo tak možná těch 20Kč místo 20$ tak bych si snad aji někdy něco koupil, ale takhle... ee, nic sem si nekoupil a ani neplánuji (v dohledné době - do dalších 50 let)
Banny
Junior

Odeslat příspěvekod jenicekk 13. 4. 2005 07:27

Slonik píše: Poté co se objevil Symbian Commander, půjdou oba do háje a investuju těch 9,90$ do něčeho, kde jsem opravdu doma.
d/quote]

jen te chci varovat, abys radej neinvestoval do symbian commanderu, dost se to nevyplati, je to ta nejjednosusi app co sem zazil, ma nejakech 13kb, a neumoznuje ani posilani souboru ven z founu, sice se rika v jednoduchosti je sila, ale co je moc , to je moc....zlatej fexplorer
jenicekk
Junior

Odeslat příspěvekod mvp 13. 4. 2005 11:21

Veškerý software jsem si kupoval již na prastaré Palmy a nyní i na veškeré zařízení jak na PPC i na Smartphona . Nákup softwaru není podle mne pouze otázka financí , hlavně morálky a etiky . Vzhledem k tomu že krádež se s mým svědomím neslučuje - nekradu . A na co nemám prostředky - prostě nekupuji , tím pádem nemám , rozhodně to neřeším krádeží .....
mvp
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka