N95 8GB a antivirus

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sluníčko 28. 1. 2008 19:51

Vím, že okolo programů na antiviry se tady diskutovalo moc, ale mám trochu jiný problém. Mám nainstalovaný F-Secure a díky tomu, že jsem si přehrála novou verzi softu, jsem přišla o zkušební verzi. Můžete mi, prosím, poradit, jakým způsoben se dá oficiální verze zakoupit? Zkusila jsem to z menu programu, ale nemám s tím zkušenosti a nevím si s tím rady. Chce to č. kreditní karty a hlavně nějaký CVV2 kód a ten nemám a nevím, kde ho vzít. Nebo mám nainstalovat jiný antivirový program? Ale jaký? Vážně nevím, poradíte? :oops:
sluníčko
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 28. 1. 2008 20:28

CVV kód je na kreditní kartě zezadu, většinou na pruhu s podpisem, ve formátu XXXX YYY, tak tebe zajímá ten třiciferný.
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sluníčko 28. 1. 2008 21:26

Aha, moooooc děkuji. A nemůže se stát, že těchto dat někdo zneužije? Nebo nedá se to zaplatit převodem na účet?
sluníčko
Junior

Odeslat příspěvekod Breaker 28. 1. 2008 21:49

Pozrite sa, viem, že budem trošku OT, ale ak Vám môžem poradiť, kúpte si za rovnaké peniaze nejakú lepšiu aplikáciu, ktorú skutočne využijete... ;) Čím ďalej tým viac som totiž presvedčený o tom, že AV na Symbian sú určené len na ťahanie peňazí z ľudí... Vírus na Symbian by ste si totiž museli sama podpísať svojim certifikátom a to už by bola iná irónia. :)
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sluníčko 28. 1. 2008 22:01

To je vážně dobrý. Teď jsem z toho úplně mimoň. Proč je antivirák zbytečný? Ve všech možných diskuzích spousta lidiček antivirový program podporuje a má. Není to hazard bez antiviru? Četla jsem i diskuzi, že se virus do telefonu dostal.
sluníčko
Junior

Odeslat příspěvekod Pade 28. 1. 2008 22:12

Ak neprijimate nezname sis aplikacie cez bluetooth, alebo ak si nedavate do mobilu nezname sis aplikacie, nemalo by hrozit nic. pri symbiane s60 3rd, sa pred instalaciou aplikacie overuje certifikat, a ak je neplatny, alebo ak neexistuje, aplikacia sa nenainstaluje.
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sluníčko 28. 1. 2008 22:23

Moooc si vážím vašich odpovědí. Se symbianem teprve začínám. Myslela jsem, že symbian antivirus mít musí zrovna tak jako počítač. Na druhou stranu, jak poznám, že v aplikaci není virus? Vždyť i Opera mini při instalaci hlásila, že aplikace pochází z neznámého zdroje a že může dojít k poškození telefonu.
A ještě jedna věc mi není jasná. Co znamená sis aplikace a jak ji poznám?
sluníčko
Junior

Odeslat příspěvekod igi 28. 1. 2008 22:29

2 Pade: do mobilu mozes instalovat akekolvek symbianove aplikacie ktore uz maju certifikat... riziko hrozi iba u aplikacii ktore si sam podpisujes ;-)
igi
Junior

Odeslat příspěvekod sluníčko 28. 1. 2008 22:53

Děkuji, děkuji, konečně mi svítá. A hned se člověku uleví.
sluníčko
Junior

Odeslat příspěvekod toxic_woxit 28. 1. 2008 23:36

A co všeobecný certifikát - říká vám to něco? SMS dialer se všeobecným certifikátem už jsem napsal a úspěšně odzkoušel, ale do světa ho nepustím.
sluníčko: můžeš být klidná, v současné době žádný virus na Symbian 3rd neexistuje, ale bojím se že jednou se najde někdo kdo nějakou havěť do světa pošle. Zatím je antivir v mobilu jen na to aby ho zpomalil.
*.sis nebo *.sisx aplikace je aplikace symbianová, na rozdíl od javové s příponou *.jar. Poznáš ji právě podle té přípony *.sis nebo *.sisx a podle toho že je při spouštění o dost rychlejší a většinou má taková hra nebo aplikace lepší grafiku a více funkcí.
toxic_woxit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sluníčko 29. 1. 2008 00:08

Vážně děkuju. Všeobecný certifikát mi něco málo říká, ale přece jen jistota je jistota. Potom stejně nechápu, proč spousta lidí po antivirových programech tolik šílí.
Nojo, kdo umí, ten umí a já smekám.
sluníčko
Junior

Odeslat příspěvekod toxic_woxit 29. 1. 2008 00:41

sluníčko: to s tím všeobecným certifikátem byla reakce na tohle :

Breaker píše: Vírus na Symbian by ste si totiž museli sama podpísať svojim certifikátom a to už by bola iná irónia. :) /quote]

igi píše: riziko hrozi iba u aplikacii ktore si sam podpisujes ;-)


Pade píše: pri symbiane s60 3rd, sa pred instalaciou aplikacie overuje certifikat, a ak je neplatny, alebo ak neexistuje, aplikacia sa nenainstaluje.


lidi šílí jen proto,že už se po letech dozvěděli že na s60 1st a 2nd kdysi byly viry, dokonce skutečné, destruktivní. Pamětníci si možná vzpomenou na CaBir I, II, III, GavnoB nebo AntiMosquito.
Kdo umí umí - jestli jsi to myslela na mě tak zdání klame a rozhodně neumím tolik kolik bych chtěl. Natož aby přede mnou někdo smekal. A dáma? To už vůbec ne.
toxic_woxit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ousteen 29. 1. 2008 13:03

sluníčko: kašli na antivir. Riziko nakažení "virem" je malinké ne-li nulové. Za celou dobu co používám symbian (3 roky) tak jsem se s virem na telefon vubec nesetkal. Pro klid duše můžeš každou aplikaci kterou si budeš do telefonu dávat otestovat antivirem v počítači. Třeba AVAST umí kontrolovat sis soubory. Ale jak říkám. Je to úplně zbytečné. 8)
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod Breaker 29. 1. 2008 18:10

toxic_woxit píše:A co všeobecný certifikát - říká vám to něco?o/quote]
Všeobecný certifikát pre Symbian 9.x? A odkiaľ? Pokiaľ mi je známe, tieto certifikáty vydáva Symbian Signed po niekoľko týždňovom testovaní konkrétnej aplikácie alebo potom konkrétnemu vydavateľovi, opäť po dôkladnom overení. Alebo bol zas niekto "šikovný" a "vyzrál" na to?
Naposledy upravil Breaker dne 29. 1. 2008 20:50, celkově upraveno 1
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod toxic_woxit 29. 1. 2008 18:41

b) je správná odpověď - ruští přátelé :wink:
Upozornenie administrátora: nevkladajte do podpisu linky
###########
Mé upozornění pro milého neznámého pana administrátora: Mýlíte se. Toto nebyl, není a nikdy nebude link: forum.n73.eu.
A proto znova:
Bydlím na forum.n73.eu
toxic_woxit
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků