Na co symbian?

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cordel 28. 5. 2006 13:53

To sem přesně čekal... že se tady zase někdo začne blbě navážet. Já chápu, že to co máš ty je vždycky nej. i já to tak beru ale tady se zabyvám tim, že ten systém prostě neni zdaleka tak dobrej a supr ja kse třeba může zdát a mimochodem napsal sem, že doufám, že to je kec a tady to vypadá, že za pravdu se člověk asi nejvíc zlobí:))
• Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris
• Nekteří lidé nosí pyjamo se Supermanem. Superman nosí pyjamo s Chuckem Norrisem
• Chuck Norris nečte knihy, jen je pořádně zmáčkne a dostane informace, co potřebuje
Cordel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 5. 2006 13:59

že ten systém prostě neni zdaleka tak dobrej a supr ja kse třeba může zdáte/quote]
jezis marja, dyt mi ti tu docela dlouho vysvetlujem ze to zalezi na uhlu pohledu. ze pro nekoho kdo jen vola je opravdu na nic, ale po nekoho kdo telefon vyuziva na plno jinych veci, je to pozehnani!
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petcool 28. 5. 2006 13:59

Cordel píše:To sem přesně čekal... že se tady zase někdo začne blbě navážet. Já chápu, že to co máš ty je vždycky nej. i já to tak beru ale tady se zabyvám tim, že ten systém prostě neni zdaleka tak dobrej a supr ja kse třeba může zdát a mimochodem napsal sem, že doufám, že to je kec a tady to vypadá, že za pravdu se člověk asi nejvíc zlobí:))s/quote]


A v cem se navazim? uz na zacatku jsem rikal, ze je to moznost volby.A Symbian je naprosto normalni system, nekdo ho vyzdvihuje, nekdo zatracuje, takze si klidne udelej svuj nazor. Tohle je forum, takze se samosebou objevi i hlasy, co s tebou nebudou souhlasit. Nehlede na to, ze jsi sam predvedl, ze se bavis o vecech, o kterych mas prehled a znalosti dost staryho data (viz GPS modul). Takze se staci jen podivat po Netu a pak si teprve delej nazor. To samy muzes zalozit i o WinXP. Najdes plni pro i proti. Proste vec nazoru a zkusenosti.
petcool
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marta pakoš 29. 5. 2006 13:06

já mám simbian hlavně ke hraní a možnostem
ahoj lidi mam sek750i+1gb ms duo+3,5 jack kdo chce můžeme pokecat přes icq
marta pakoš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veramu 29. 5. 2006 16:14

lidi to VUBEC nechapou, kazdy machruje s telefonem malym jak krabicka sirek. ja mam N6600 a nestydim se za svou cihlicku kulatou a myslim si svoje. Kdo neskace neni symbian :lol:
Alcatel OTE, N 3210, N 3330, N 7650, N 6600 ***CARPE DIEM***
veramu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod veramu 29. 5. 2006 16:16

HURA uz jsem konecne JUNIOR!!!!!!!!! ve svym veku...... :?
Alcatel OTE, N 3210, N 3330, N 7650, N 6600 ***CARPE DIEM***
veramu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 29. 5. 2006 16:38

Osobně bych už "normální" telefon nechtěl...
Na své N70 využívám navigaci TomTom (s GPS origo Nokia za 2300,-), časové profily (o nic se nestarám a každý den se mi v noci přehodí na tichý a ráno na normální), MUMsms (od zvolených osob ukryje příchozí i odchozí sms). To je asi to nejlepší pro mě z aplikací které nemůže mít obyčejný telefon...
Jinak co si nemůžu vynachválit je možnost kopírování textu (něco jako ctrl+C a ctrl+V), neomezený počet her a aplikací, možnost umístění programu na pozadí a víc mě teď nenapadá, ale ono se vždycky něco našlo když jsem třeba chvilku používal 6230i tak jsme něo potřeboval udělat a ona to neuměla :pozor2
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 29. 5. 2006 16:39

Symbian bych neviděl jako nějaký skvělý operační systém, přece jen je určený pro mobily, spíše je to vylepšení k zavedené jave, proti jave ma zname vyhody, proti puvodnim nebo javovym aplikacim maji nezpocet vyhod, hlavne teda multitiasking.
Slovníky (SlovoEd, Multilex) - neznam zadny javovy slovnik ktery by byl na takove urovni a slovni zasoba tech javovych je mizerna.
Navigace - je sice hezke kdyz mate navigaci v telefonu, ale stoji za to ten maly displej a mizerny zvuk, ani pro pda neexistuji nejake uzasne navigace a šidítka typu Garmin stoji za kulovy, originalni navigace v aute je uplne jina.. velky kvalitni displej, lepsi i po zvukove strance (i kdyz treba nemecke kecy).
Video - Přehrávání videa v avi je prostě lepší než 3gp.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 31. 5. 2006 20:42

Příspěvky OT o navigaci v Mercedesu jsem oddělil na Smetiště.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já Osobně 1. 6. 2006 16:54

Proč OS? Protože to, co mi nevyhovuje si můžu napravit jiným programem. U hloupého telefonu musím většinu (pro mě) nedostatků prostě přetrpět :roll: A také programy na pozadí, to je prostě nádhera, když mám v ruce hloupý foun, vždycky zjistím, že zrovna teď bych potřeboval něco shodit na pozadí a pak se k tomu vrátit a ejhle, ono to nejde :mrgreen:

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavels4 23. 6. 2006 18:44

jannnn píše:tak je pravda ze v soucasnosti ti velkou cast funkci nabidnou i "hloupe" telefony, ale symbian ti je nabidne 50x komfortneji.

To je ten zasadni rozdil..

pak dalsi jako mnohem lepsi hry, jedna z nejdulezitejsich veci: moznost mit programy schozene na pozadi,mnohem vetsi cekova propracovanost, neomezenost vlastnostma predinstalovanych funkci,...a mnoho dalsich...

samozrejme pokud potrebujes telefon jen na volani a SMS, tak je symbian (OS obecne) naprosto zbytecny....

neřikej mi, že si na mobilu přehráváš filmy přes smartmovie, z toho člověk nemá žádnej požitek,n/quote]kino to nenahradi (necekane :) ), ale treba na cestu autobusem/vlakem to je naprosto skvela vec...

Aplikací je fakt hafo ale praktickej smysl ve smyslu praktickýho smyslu drtivá většina nemá,n/quote]no veceri za tebe neuvarej, to jo..jinak totiz nevim co si mam pod pojmem prakticky smysl predstavit..
Naprosto souhlasím :tleskani
pavels4
Junior

Odeslat příspěvekod Tulkas 12. 9. 2006 11:30

hele lidi nechte ho bejt, mě prijde jako člověk kterej měl symbiana, nechal se uchlachlolit nejakou reklamou a kopil si tupej telefon, ted toho lituje. A tak musí nadávat na symbian aby zmírnil svůj smutek po inteligenci symbianu. Vůbec se nemá cenu porovnávat symbian s tupejma mobilama. To je jako nebe a dudy.
Bluejacking is good sport.
Tulkas
Junior

Odeslat příspěvekod jetel 12. 9. 2006 11:49

jannnn píše:reprezentuje?!?!? ja kdyz vetsinou nekde ukazu svuj telefon, tak vetsina lidi (normalnich, ne mobilnich maniaku) si pomysli co je to za velkou, tezkou a osklivou cihlu!


moje rec :hm
didaktik gama + videoterminál meteor
jetel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ekim 12. 9. 2006 11:54

Symbian je sikovna vecicka. Ano telefon je sice velkej ale ja stejne nemam rad maly founy. Sem rad kdyz vim ze ten telefon mam v kapse a nepremejslim kde sem ho nechal. Telefon se prave diky sve velikosti dobre drzi v ruce. Displej je vejkej tak akorat. Filmy si sice opravdu nevychutnas v dolby okolo-sound a tv se 105" uhloprickou ale kdyz jedes vlakem ci busem kde je malo mista na NB je to dokonale. Nekdo ma rad telefony bez OS ja uz si telefon bez OS nedokazu predstavit nebot nejsem odkazan pouze na jednu aplikaci ale muzu hned mit X palikaci stejneho druhu (napr. Hudba) ktere se chovaji jako kdyby byli v telefonu hned od pocatku. Symbian ma hlavne vyhodu ve sve prizpusobivosti. Nekdo vic uzije hudbu jinej vic hry a nekdo zas to ze si na tom v klidu precte knihu... Vse je otazka pristupu...
ekim
Junior

Odeslat příspěvekod oco1 12. 9. 2006 12:31

Symbian je dobrá věc, ale všechna řešení mají své výhodi i nevýhody, to jistě už každý ví...

Ale osobně se nemůžu zbavit pocitu(ikdyž mám symbian), že Symbian jako takový je jen "jakoby taková nádstavba" hloupého mobilu - snad mě pochopíte :D
Jako operační systém se vším všudy se mi jeví WM a PALM, ať si ríká co chce kdo chce. Má více věcí společného s klasickými stolními OS, například registry apod.

Neříkám, že symbian je špatný, to ne, jen mi vůbec nepřipadá jako plnohodnotný operační systém - ale pod pojmem operační systém si asi každý vybaví něco jiného... 100 lidí 100 názorů...

Za nejvetší výhodu Symbianu považuji multitasking, který nokia u některých telefonů pohřbívá malou RAM.
Ale třeba zároveň telefonovat, hrát hry a pak ještě k tomu třeba prohlížet kalendář - tyhle kousky ´"hloupý" mobil v dnešní době prostě neumí.
S7 edge
oco1
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků