Treo 650 z Kanady

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vasekreb 8. 2. 2006 23:43

Mam moznost koupit si treo 650 a nechat dovest z Kanady, jenomze nevim, jestli to budu moct pouzivat tady...konkretne jestli tam je slot pro sim cartu, protoze oni zadne simky nemaji.
Nemate s tim nekdo zkusenost jestli to pujde?
http://www.bestbuy.ca/catalog/proddetai ... atid=20161
vasekreb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 8. 2. 2006 23:57

Number of Modes CDMA Digital Dual Band 800/1900 MHz

To tady asi nerozjedes...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod vasekreb 9. 2. 2006 00:03

a co tenhle http://www.canadacomputers.com/index.ph ... 35f3cb97b1
chci si neco privest :)))
vasekreb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasekreb 9. 2. 2006 09:02

Napsal jsem jim do toho ishopu mail a tohle mi odpovedeli, tak co si ma clovek pak myslet
Dear Customer:
We don't have this item in online stock right now. After you place an order
we will transfer this item from our store location. Then we will ship to you
directly.
Note: You can use it in any other country, this is the unlocked unit.
vasekreb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 9. 2. 2006 09:52

vasekreb píše:a co tenhle http://www.canadacomputers.com/index.ph ... 35f3cb97b1
chci si neco privest :)))

To muzes klidne, ale neda se z toho telefonovat... Osobne bych doporucoval HP iPaq hx4700 ;)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod elit 9. 2. 2006 19:49

No nevim, rika se ze, OS Palm One je Treo Killer. :)
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kojot 9. 2. 2006 20:14

elit píše:No nevim, rika se ze, OS Palm One je Treo Killer. :)

Palm one neexistuje, jmenuje se proste Palm.

OS neni od Palma, ale od Palm Source.

Nechapu co myslis tim, ze je to Treo killer?
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod elit 9. 2. 2006 22:27

Palm One neexistuje? A jak se jmenuje spolecnost co Treo vyrabi? Pod zkratkou OS jsem myslel neco jako operacni system :)

Treba tady se mozna neco dozvis.
http://mobilmania.cz/kapesni/ar.asp?ARI=109619&CAI=2129

A co tim myslim, ze je treo killer? Nekteri rikaji, ze nebyt palmu, tak je to dobrej komunikator.
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trocken 9. 2. 2006 23:26

Spolecnost co vyrabi Treo se jmenuje Palm Inc., napis palmOne je tam jiz od drivejska kdy se tato spolecnost behem oddeleni Palmsource nachvilku prejmenovala na palmOne ;)
Pokud mas nejake dotazy ohledne palmOS tak napis a nehledej je v katalogu mobilu ;)

"A co tim myslim, ze je treo killer? Nekteri rikaji, ze nebyt palmu, tak je to dobrej komunikator."
Kdo to rika? Widlari? :D :D :D

Jeste link na vyrobce: http://www.palm.com

elit píše:Palm One neexistuje? A jak se jmenuje spolecnost co Treo vyrabi? Pod zkratkou OS jsem myslel neco jako operacni system :)

A co tim myslim, ze je treo killer? Nekteri rikaji, ze nebyt palmu, tak je to dobrej komunikator.
Naposledy upravil trocken dne 9. 2. 2006 23:35, celkově upraveno 1
Základ tuningu je chlupatý volant!
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 9. 2. 2006 23:29

Sem myslel, ze Trea vyrabi Handspring ?
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod trocken 9. 2. 2006 23:33

Handspring uz asi dva roky neexistuje, byl koupen spolecnosti Palm Inc. a poslednim founem co udelal sam bylo Treo 180 resp. 300.
Treo 600 je dilo Handspringu, ale vyroba jiz probihala ve spolecnosti Palm resp. palmOne.
mousefromhouse píše:Sem myslel, ze Trea vyrabi Handspring ?
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 9. 2. 2006 23:40

trocken píše:"A co tim myslim, ze je treo killer? Nekteri rikaji, ze nebyt palmu, tak je to dobrej komunikator."

Vono by to Treo 700w nebylo spatny, ale tim displejem 240x240 to uplne pokazili... S takovou je asi lepsi ta palmi verze, zato s normalnim displejem....
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod trocken 9. 2. 2006 23:41

Treo 700p bude urcite lepsi uz i diky pouzitemu OS ;)
mousefromhouse píše:
trocken píše:"A co tim myslim, ze je treo killer? Nekteri rikaji, ze nebyt palmu, tak je to dobrej komunikator."

Vono by to Treo 700w nebylo spatny, ale tim displejem 240x240 to uplne pokazili... S takovou je asi lepsi ta palmi verze, zato s normalnim displejem....
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kojot 9. 2. 2006 23:46

elit píše:Palm One neexistuje? A jak se jmenuje spolecnost co Treo vyrabi? Pod zkratkou OS jsem myslel neco jako operacni system :)

Smutny je, ze zrovna MS diky svym "rozlisenim" a "user friendly control" je take PPC komunikatory killer, to si nevyberes :wink:
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod elit 10. 2. 2006 00:04

Nevim, pouzival jsem Treo 600 a 650, ted mam PPC rx3115 a hw6515 a rekl bych, ze co se tyce OS(operacni system) tak se mi privetivejsi zdal prave ten Ipaq. Uz jen co se softwaru a podpory hardwaru tyce( chtel jsem externi GPS pro SD slot a neexistuje). Navic uzivatelsky rozhrani neni vubec hezky pokud to mam srovnat s WM, podivny barvy v menu, kosticky, kvalita fotek atd. Je pravdou, ze ve verzi 650 si polepsili, ale stejne jsem na to zanevrel.
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kojot 10. 2. 2006 00:06

No pokud hodnotis podle barvicek ikon, tak jsme na jine urovni diskuse, navic, zrovna u Palma je milion a jedna moznost, jak vzhled OS totalne prekopat. Vic ti k tomu ale nereknu, ja je nepouzivam, jsem zastancem co nejcisciho OS.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod elit 10. 2. 2006 00:11

Podle barvicek nehodnotim, ale pokud na me kouka podoba jako vystrizena z Atary, tak se mi to proste nelibi. Navic ani podpora softu neni takova jako u WM. Proste mi Ipaq vyhovuje diky svemu rozsireni a vsudypritomne podpore ze vsech stran. At uz je to vyrobe hardware nebo software.
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trocken 10. 2. 2006 09:30

palmgear.com: Thursday, February 9, 2006 | 29,201 software titles submitted to date

pocketgear.com: Friday, February 10, 2006 | 20,586 Windows Mobile for Pocket PC software submitted to date

To jen k te softwarove podpore ;)

Jeste info k podpore WM5 v linuxu:
Attention Windows Mobile 2005 device owners!

These devices do not work with SynCE. If you are interested in getting these devices supported by SynCE, please join the SynCE-WindowsMobile5 mailing list. Se also bug report 1332550.

elit píše:Podle barvicek nehodnotim, ale pokud na me kouka podoba jako vystrizena z Atary, tak se mi to proste nelibi. Navic ani podpora softu neni takova jako u WM. Proste mi Ipaq vyhovuje diky svemu rozsireni a vsudypritomne podpore ze vsech stran. At uz je to vyrobe hardware nebo software.
Naposledy upravil trocken dne 10. 2. 2006 09:38, celkově upraveno 1
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 10. 2. 2006 09:37

trocken: ono to zas neni jenom o tom poctu... Navic pokud se do toho pocitaji i CB aplikace pro starsi verze PalmOS...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod trocken 10. 2. 2006 09:40

Jenze ty stare aplikace jedou i na novych palmech, narozdil od softu pro PoPelniCe ;)
mousefromhouse píše:trocken: ono to zas neni jenom o tom poctu... Navic pokud se do toho pocitaji i CB aplikace pro starsi verze PalmOS...
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod trocken 10. 2. 2006 09:50

Ty ze jsi pouzival Treo?
Malinkej testik: kde se nastavuje hlasitost zvuku v Treu resp. palmOS? :wink:

elit píše:Nevim, pouzival jsem Treo 600 a 650, ted mam PPC rx3115 a hw6515 a rekl bych, ze co se tyce OS(operacni system) tak se mi privetivejsi zdal prave ten Ipaq. Uz jen co se softwaru a podpory hardwaru tyce( chtel jsem externi GPS pro SD slot a neexistuje). Navic uzivatelsky rozhrani neni vubec hezky pokud to mam srovnat s WM, podivny barvy v menu, kosticky, kvalita fotek atd. Je pravdou, ze ve verzi 650 si polepsili, ale stejne jsem na to zanevrel.
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 10. 2. 2006 10:15

Me teda zatim jely vsechny aplikace pro PPC, vcetne tech starych (nemam samozrejme na mysli aplikace pro H/PC apod. :) ) No jo, ale prece jenom ty starsi programy uz nejsou vono :)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Kojot 10. 2. 2006 12:00

mousefromhouse píše:Me teda zatim jely vsechny aplikace pro PPC, vcetne tech starych (nemam samozrejme na mysli aplikace pro H/PC apod. :) ) No jo, ale prece jenom ty starsi programy uz nejsou vono :)

Jo? Vem treba tomtom 2, ktery umi i jihovychodni evropu, kdo ho ma, je spokojeny a ted si koupi nove ppc a s prekvapenim zjisti, ze jeho oblibena a plne dostacujici navigace nebezi a ze ho ceka investice 5k, hmmm.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 10. 2. 2006 12:04

Tak navigaci sem jeste fakt nezkousel, nemam GPSku, ale chtel sem jenom rict, ze zatim vswechny apps pro PPC2002 apod., ktery jsem zkousel, tak fungovaly bezproblemu. Samozrejme se muze najit neco, co fungovat nebude, ale to se muze stat i u Palmu...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Kojot 10. 2. 2006 12:11

Nojo, ale u tve hromady SW se jedna bud o male castky, nebo jsou aktualizovane, nebo maji nahradu ve freewaru, ale u SW, za kterej vyplaznes polovinu ceny PDA?
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 10. 2. 2006 12:14

Kojot píše:Vem treba tomtom 2...

Sorry, ale nechat se navigovat pomocí TomTom 2 tě může dostat do pěkně nepříjemných situací - silnice se staví nové, ruší se, a s papírovou mapou pár let starou by ses mohl šeredně divit.
Nicméně bych to viděl spíše na prasečinu u TomTomů.
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 10. 2. 2006 12:25

Kojot píše:ale u SW, za kterej vyplaznes polovinu ceny PDA?

kdo platit nechce, tak nemusi ;) , navic, kdyz uz za ten SW jednou zaplatil... Proste tohle neni problem, ktery by se nedal resit...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 10. 2. 2006 12:35

mousefromhouse píše:
Kojot píše:ale u SW, za kterej vyplaznes polovinu ceny PDA?

kdo platit nechce, tak nemusi ;)

Bohužel, větší problém jsou aktivace TomTomu, které jsou dle dostupných informací pouze na jedno zařízení, a v případě koupě nového přístroje - smůla. Tedy, pokud si koupím nový přístroj s WM5, stará mapa mi stejně kvůli aktivaci nebude fungovat :arrow: Kojotův argument s TT2 je mimo. Stejně by dotyčný musel TT2 koupit znovu na nové zařízení. Což nevím, proč by dělal - koupil by si nejspíš rovnou TT5, pokud by k výrobci software, co se k zákazníkům chová tak macešsky, ještě choval důvěru či chuť svěřit jim své peníze.
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 10. 2. 2006 12:41

Aha takze kdyz si poridim nove PDA, tak musim za TT platit znovu ? To je tada dobry, vzhledem k cenam navigacniho SW... Nastesti existuji alternativy...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Kojot 10. 2. 2006 12:52

Urcite jsem nikde nikomu nedoporucoval porizeni Tungstena T2, to je nesmysl, to jsem spis mluvil o E2.
Tungsten T5 je nastesti za nama, nebyl to uplne stastny model, je tu jeho perfektni nahrada TX.
Tomtom nabizi moznost preregistrace 1x za 1/2 roku, staci prostudovat tomtom stranky.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod elit 10. 2. 2006 15:40

Tusim, ze na boku pristroje stejne jako u meho hw6515. Zvoneni se vypina nahore. Ja nevim, ze kazdej uzivatel neceho jineho nez Microsoftu si pripada strasne dulezitej.
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trocken 10. 2. 2006 15:42

Hehe, pouzival jsi prdlajs a ne Treo ;)
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod elit 10. 2. 2006 15:46

Ted si delas srandu, ze jo.
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trocken 10. 2. 2006 15:48

Mas moznost to napravit a napsat spravnou odpoved ;)
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod elit 10. 2. 2006 15:49

Znovu opakuji, ze je na boku pristroje pokud se bavim o hardware tlacitkach.
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 10. 2. 2006 15:50

No, nevim jak je to u ostatnich zarizeni s Palmem, ale na T|E2 se vazne musi vlezt do nastaveni... ...a je to pekne otravny :)
Naposledy upravil mousefromhouse dne 10. 2. 2006 15:53, celkově upraveno 1
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod trocken 10. 2. 2006 15:50

Bavime se o nastaveni hlasitosti pristroje, ne o tlacitkach ktere funguji jen behem hovoru ...
elit píše:Znovu opakuji, ze je na boku pristroje pokud se bavim o hardware tlacitkach.
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod elit 10. 2. 2006 15:51

Tak to nevim nepamatuji se.
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trocken 10. 2. 2006 15:51

Nenapovidej, at si to nagoogluje sam :)
mousefromhouse píše:No, nevim jak je to u ostatnich zarizeni s Palmem, ale na T|E2 se vazne musi vlezt do nastaveni... ...a je to docela otravny :)
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod elit 10. 2. 2006 15:52

trocken píše:Nenapovidej, at si to nagoogluje sam :)
mousefromhouse píše:No, nevim jak je to u ostatnich zarizeni s Palmem, ale na T|E2 se vazne musi vlezt do nastaveni... ...a je to docela otravny :)

Vis me je to naprosto jedno kde to je. Tuhle placku uz nepouzivam, protoze mi nevyhovovala.
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 2. 2006 17:46

Debata smazána, chatujte si jinde.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trocken 10. 2. 2006 17:48

To dneska trvalo ;)

dejvidek píše:Debata smazána, chatujte si url=http://chat.mobilmania.cz]jinde[/url].
dejv
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod will27 11. 2. 2006 04:24

Ty umis delat bordel,Trockene....na to,ze o WM vis prdlajs... :roll:
will27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kojot 11. 2. 2006 11:53

Pockej, tim chces jako rict, ze dokud nebudu hluboko znat OS, tak si nemuzu koupit dobre?
Nebo si koupim vzdy spatne, pokud nepujdu s zfanatizovanym davem do MS?
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 11. 2. 2006 12:05

Kojot píše:Nebo si koupim vzdy spatne, pokud nepujdu s zfanatizovanym davem do MS?

Zas tak bych to nehrotil, na PDAcku mam widle rad, ale na PC bych mel nejradsi Linux...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod MufloX 11. 2. 2006 12:22

Nechej ho, on je zcela zaslepeny tim bozkym telefonem co foti jako papirovej dirkon z abicka :lol:
Kojot píše:Pockej, tim chces jako rict, ze dokud nebudu hluboko znat OS, tak si nemuzu koupit dobre?
Nebo si koupim vzdy spatne, pokud nepujdu s zfanatizovanym davem do MS?
MufloX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 11. 2. 2006 14:17

muflox: Jestli si vybiras telefony podle fotaku, tak asi moc velky odbornik nejsi ;)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod will27 11. 2. 2006 14:20

Sdilim nazor s tebou...vybirat si telefon podle fotaku je naprosta hloupost...Me by dokonce nevadilo,kdyby tam zadnej nebyl a tel. byl neco levnejsi :D
will27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MufloX 11. 2. 2006 14:37

Se nedivím, neboť Qtec 8310 má (nejen) foťák naprosto k ničemu :idea:
will27 píše:Sdilim nazor s tebou...vybirat si telefon podle fotaku je naprosta hloupost...Me by dokonce nevadilo,kdyby tam zadnej nebyl a tel. byl neco levnejsi :D
Nikdy neříkej nikdy :)
MufloX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 11. 2. 2006 15:08

MufloX píše:Se nedivím, neboť Qtec 8310 má (nejen) foťák naprosto k ničemu :idea:a/quote]

Pro mě rozhodně platí - lepší foťák k ničemu, než OS k ničemu. :mrgreen:
Právě proto by člověk měl prozkoumat OS, co jsou na trhu, osahat si je, a pak si vybrat přístroj požadovaných "hardwarových" vlastností.
Nyní AKCE! Ke každému dieselovému motoru rakovina pro vaše děti zdarma!
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod MufloX 11. 2. 2006 16:06

Co mas ty za zazrak, urcite nejake stare MDAcko od tatinka, ze?
Nejvice si na fotak v mobilu stezuji ti co ho v mobilu nemaji, nebo jim foti blbe ;)
ron.jeremy píše:
MufloX píše:Se nedivím, neboť Qtec 8310 má (nejen) foťák naprosto k ničemu :idea:a/quote]
Pro mě rozhodně platí - lepší foťák k ničemu, než OS k ničemu. :mrgreen:
Právě proto by člověk měl prozkoumat OS, co jsou na trhu, osahat si je, a pak si vybrat přístroj požadovaných "hardwarových" vlastností.r/quote]
MufloX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 11. 2. 2006 17:03

MufloX píše:Co mas ty za zazrak, urcite nejake stare MDAcko od tatinka, ze?
Nejvice si na fotak v mobilu stezuji ti co ho v mobilu nemaji, nebo jim foti blbe ;)

Rikam, ze fotak v mobilu je okrajova funkce a rikal jsem to i v dobe, kdy jsem mel K750i. Mozna by nebylo na skodu, kdyby sis nekdy nejake zarizeni s WM vyzkousel ;)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 11. 2. 2006 17:33

MufloX píše:Co mas ty za zazrak, urcite nejake stare MDAcko od tatinka, ze?

Mám staré MDA2, které jsem si koupil - zkus si to představit - úplně sám, nedotované. Přece jen, v mém věku bych si připadal divně, kdyby mi hračky kupovali rodiče. :wink: V současné době čeká na důstojného nástupce - zatím ale takové zařízení nikdo nevyrábí. :(
(quote="MufloX"]Nejvice si na fotak v mobilu stezuji ti co ho v mobilu nemaji, nebo jim foti blbe ;)

Vůbec ne. :pozor2 Na focení mám 8Mpix Nikona, a to telefon stěží nahradí. Neříkám, že by se občas lepší "foťák" nehodil, ale jeho kvality při výběru zařízení u mě rozhodují jen zcela okrajově.
Nyní AKCE! Ke každému dieselovému motoru rakovina pro vaše děti zdarma!
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod MufloX 11. 2. 2006 19:31

Precti si muj podpis, mam vyzkouseny snad uz vsechno co existuje ;)
Kdyz tam ten fotak je tak at funguje jak ma, jinak at ho tam radeji nedavaji. Softwarove to bohuzel moc zlepsit nejde :(
[quote="mousefromhouse"][quote="MufloX"]Co mas ty za zazrak, urcite nejake stare MDAcko od tatinka, ze?
Ne
MufloX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod will27 12. 2. 2006 04:08

Rad bych se te zeptal,MufloXm jak nastavis adresu IP u wifi na Qteku 8310,kdyz ho mas a co se nachazi ve slozce Windows\Activesync...urcite lehka odpoved.. To je to posledni,co jsem ti napsal..
will27
Trvalý BAN