Kódování češtiny v Agile Messenger

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ivo M. 27. 3. 2005 13:21

Tento problém řeší jistě spousta lidí. Jaké s tím máte zkušenosti?
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 27. 3. 2005 13:27

Když mám nastaveno No conversion, občas mi sice chybná diakritika přijde, ale to opravdu jen zřídka. Příjemci si na chybu v háčcích a čárkách nestěžují. Uvidíme, jak jsou na tom ostatní.
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 13:34

Zdravím!

Mám následující zkušenosti (a z nich plynoucí dotazy :wink: ):

- používám Agile 3.0
- komunikuji na síť ICQ
- Nokia 6630

Zkoušel jsem posílat zprávy s diakritikou, ale vždy došly české znaky jako "zmršeniny". Testoval jsem nastavení Charset na kartě General. Vyzkoušel jsem Win1250 a ISO8859-2 - v obou případech byly špatně znaky už v contactlistu. Jediné kódování, ve kterém jsem dostal správné znaky v kontaktech, mám zatím odzkoušeno UTF8.

Nyní používám "No conversion" a vypnutou T9 - nepřišel jsem zatím na kombinaci, při které by chodily zprávy na ICQ se správnou češtinou a zároveň byly správně kontakty...

A závěrem off-topic (ale to opravdu není mým zvykem 8) ) - hlasitost upozornění na došlou zprávu - dle mého názoru jde pouze (a jen pouze - bohužel) o 2 polohy - zapnutá (a bohužel maximální) hlasitost a vypnuto. Nebo někomu to šoupátko funguje???
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ivo M. 27. 3. 2005 13:48

Nefunguje.
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 14:11

Tak jsem se rozhoupal a zkusil si založit "testovací icq účet". Zatím mám vyzkoušeno, že UTF8 na ICQ 2003a Pro posílá češtinu O.K. Problém ovšem nastal s Flashovou verzí ICQ2Go - tam jsou znaky poslané z Agile opravdu zmršené...

... budu zkoušet dál ...
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod huncut 27. 3. 2005 14:46

Ja sem s tim mel taky spoustu problemu. Nakonec pouzivam totu kombinaci: cesky preklad nalezeny na symbianforu + nastaveni kodovani win1250 (zmeny v kontaktlistu se projevy az po znovupripojeni) a diakritika mi funguje konecne bezproblemu.
huncut
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 18:09

huncut píše:Ja sem s tim mel taky spoustu problemu. Nakonec pouzivam totu kombinaci: cesky preklad nalezeny na symbianforu + nastaveni kodovani win1250 (zmeny v kontaktlistu se projevy az po znovupripojeni) a diakritika mi funguje konecne bezproblemu.


Tak to gratuluju... Bohužel se mi nastavení Win1250 projevilo jen zmršením jmen v kontaktech... Jinak posílání zpráv z mobilu na ICQ zůstalo stejné - pořád chodí "rozsypaný čaj"...

... teď jsem si ještě uvědomil - mám nainstalovaný AM ve verzi "Agile Messenger for Nokia 6600, 7610, 6620" - ale je tam i "for Nokia 7650, 3650, 36xx, N-GAGE" - nemám náhodou na své 6630 nainstalovanoou špatnou verzi...??? :roll:
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 19:02

... sice je trošku zvláštní diskutovat sám se sebou ... Ale pro informaci, nainstaloval jsem i verzi "for Nokia 7650, 3650, 36xx, N-GAGE" - a stále stejné... Na ICQ chodí zmršeniny...
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ivo M. 27. 3. 2005 20:16

Pekolik píše:... sice je trošku zvláštní diskutovat sám se sebou ... Ale pro informaci, nainstaloval jsem i verzi "for Nokia 7650, 3650, 36xx, N-GAGE" - a stále stejné... Na ICQ chodí zmršeniny...
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Profa(smazano) 30. 3. 2005 06:24

Mám AgileMessenger na 9300 v3.30 a jestliže na druhé straně není Agile nebo ICQ 5, tak je obousměrný text rozsypaný.
Profa
Profa(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 30. 3. 2005 14:23

Nápodobně, ať už na UIQ nebo Series 60 se mi AgileMessenger nepodařilo rozchodit, aby čeština chodila normálně a né jen zmršeniny...

A zkoušel češtinu někdo u jiného klienta? :)

Každopádně existuje i počeštění AgileMessengera, ale to jsem ještě nezkoušel... :)
dolnajs
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Profa(smazano) 2. 4. 2005 06:42

Počeštění přeloží popisky, s kódováním nepomůže.
Profa
Profa(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků