problémy s Nokií 6630

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 12:34

Zdravím,

mám dva dotazy ohledně používání Nk 6630:

1) jde nějak nastavit velikost písma nebo poměr mezi názvem typu kontaktu a tel. číslem při zobrazení seznamu po "zeleném tlačítku"?

Příklad (protože nějde přidávat soubory - jinak bych připojil obrazovky):

mám kontakt, u kterého jsou tato čísla:
telefon (domů): +420111222333
telefon: +420444555666
mobil: +420777888999
mobil (domů): +420333222111

po zmáčknutí zeleného tlačítka se mi zobrazí seznámek:
telef...
telef...
mobil
mobil...
... a vedle popisků příslušná (ovšem taky pokrácená) čísla

což ovšem není zrovna nejlepší - potřeboval bych spíš vidět, že jde o "telefon (domů)" - z "telef..." poznám "kulový" - to si nemusím psát čísla do mobilu a můžu si je rovnou pamatovat :roll:

2) zkoušel někdo spojit 6630 s iPAQem přes BT - OBEX? mám iPAQ 2750 a po spojení se mi ukáže jen prázdná obrazovka - žádné složky. S mojí "starou dobrou S55kou" to šlape O.K. Jediné, co funguje, je možnost odeslání souboru z Nokie přes BT do iPAQu - ale to není zrovna "pravé ořechové"...

Díky za odpověď

Štěpán
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ivo M. 27. 3. 2005 13:09

Na první dotaz bude asi jednoduchá odpověď: Ne, nelze. Obávám se, že tento problém v angličtině řešit nebudou, protože si pro každé číslo najdou svůj výraz. Česká verze firmware však takový problém má a s tím se asi nedá nic dělat.
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 13:18

Chápu...

... kdyby šlo aspoň přepnout zobrazení... Na takový seznam, který se objeví při stisku tlačítka Volby... :roll:

... což o to, pro volání si Volby stisknu a mám vymalováno, ale když třeba chci přidávat příjemce do SMSky, tak tam už si nepomůžu (myslím SMS pro více příjemců, pro jednoho lze samozřejmě vytvořit zprávu zase ze seznamu po tlačítku Volby - vím... 8) )
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ivo M. 27. 3. 2005 13:25

Pro SMS (ale vlastně i volání apod.) si můžete nastavit výchozí čísla, která budou vždy použita.
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 13:43

Ivo M. píše:Pro SMS (ale vlastně i volání apod.) si můžete nastavit výchozí čísla, která budou vždy použita.d/quote]


SUPER FUNKCE!!! O té jsem opravu nevěděl!!!

... jen, kdyby šlo definovat, že "toto" je výchozí číslo pro to a to ... Ono se zase nakonec otevře ten zmršený seznam ... ach jo ...

... that's not bug, that's feature ... :roll:
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 28. 3. 2005 16:58

Pekolik píše:
Ivo M. píše:Pro SMS (ale vlastně i volání apod.) si můžete nastavit výchozí čísla, která budou vždy použita.d/quote]

SUPER FUNKCE!!! O té jsem opravu nevěděl!!!

... jen, kdyby šlo definovat, že "toto" je výchozí číslo pro to a to ... Ono se zase nakonec otevře ten zmršený seznam ... ach jo ...

... that's not bug, that's feature ... :roll: /quote]


To nejde a ani nevim, ze by se o to nekdo pokousel. Muzete napsat do Nokie, aby to treba opravili v dalsim FW, ale: pravdepodobnost, ze se tk stne je temer nulova a a ni nevim, zda hjo to technicky mozne :)
MobilerxXx
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků