Win x BB x Android x (Apple??!)

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod trutnovacek 6. 1. 2014 21:40

jaký systém do mobilu.

nejsem šťoura....co funguje, neopravuju...
kromě zábavy uvažuji i o seriouznější práci (hry moc nehraju)
(hubda, videa, mapy (navigace), fotografie
aplikace moc nestřídám a nezkouším....

nějak se v tom neorientuju...je toho moc....
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 7. 1. 2014 01:59

To je jednoduche, jestli nechces zkouset aplikace, tak zustan u systemu, ktery mas ted a vyhovuje ti. Jakakoliv zmena je o zkouseni a nadavani :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trutnovacek 7. 1. 2014 08:39

mám symbian.........momentálně
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 1. 2014 09:08

I já mám symbian se svojí n808 PV :-)
V současnosti ať se to zdá k nevíře, nenajdeš mimo rychlosti nic komplexnějšího.
Jestli Ti neva dlaždice bez možnosti upravení vzhledu (widgety), tak jdi do wp8 u Nokie.
Já je zatím vzhledem a použitím nedávám :-(
Jinak to můžeš na symbianu odzkoušet - je na to program eight.sis....
Jinak telefon 4-palec pro práci ???
No já končím na této velikosti na e-mailu...nedovedu si na tomto představit pohodlné úpravy a editaci word-excel či prezentačky...tam pod 10-ti palec nejdu (max.věkem do 30roků věku,potom už to oči nedávají, a o komfortu to není vůbec), takže ntb s win je jistá volba...
Jestli v androidu, tak číňan s 3000mAh baterkou (Lenovo,THL atp..) je jasná volba v této 5k ceně...
Naposledy upravil anonymni dne 7. 1. 2014 13:37, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod radek_03 7. 1. 2014 09:59

já doporučuji wp8, měl jsem nokii e72, dosloužila, koupil jsem samsung s3, nějak mě ten android nesedl, telefon mám hlavně pro práci, přešel jsem na wp8, lumia 925, synchronizace s všemožnými účty perfektní, rychlost systému ve srovnání s androidem super, má to malé mouchy (práce s přílohami mailů) ale ty mají být aktualizací a pak upgr. na wp 8,1 odstraněny, vzhled mi vyhovuje, strohý, účelný... já doporučuji wp, nějakou lumii s dobrým foťákem
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod Powerslave 7. 1. 2014 11:00

BlackBerry. V ruce jsem měl všechno od Androidu přes iOS až po WP. WP mám doma a nedovedu si představit na tom pracovat...

Po Symbianu jsem taky hledal nástupce a jedině BB10 je svým způsobem reálná možnost. Umí víceméně všechno a updaty jsou frekventované a jdou znát.

Představ si, že jak máš Symbian, který vlastně netrpí nějakými nedostatky ve funkčnosti, tak u všech systémů kromě snad ještě Androidu budeš muset udělat kompromisy.

Takové ty věci jako Mass Storage a správce souborů jsou podle mě podmínkou pro kvalitní práci na zařízení.

BlackBerry je plynulý, nikdy se neseká, nezpomaluje a aplikace na něm jedou způsobem obdobným u iOS.

Pokud tě zajímá více, tak dej vědět třeba přes PM a všechno ti rád ukážu.
Powerslave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petryk 7. 1. 2014 12:29

Teď jsem si pořídil jako pracovní Blackberry Q5, mám na doma S. Note II, měl jsem Nokii E5 a iPhona a hodnotil bych:

BB10 ... na práci perfektní, multimédia průměr, mapy (navigace) slabé. Je těžké si na něj zvyknout, ale pak je to úžasný systém
Symbian ... dokonalý na práci, leč mrtvý :-)
iOS ... na práci použitelný, multimédia úžasná, mapy skvělé
Android ... zmatený systém, který umí vše perfektně, ale dá práci to najít.
WP8 ... neznám, nemohu posoudit.

Kdybych měl neomezený rozpočet, koupím si iPhone, měl jsem na mobil 10 tis., Blackberry nelituji...
Mobilmania: Philips Fizz>Alcatel 302>Siemens ME45>SE T630>MDA Vario>iPhone 3G>Samsung G. Note II>nic>Samsung Gal. A50
Služební O2: 3310>6310i>6300>E51>E5-00>BB Q5>Len.Vibe Shot>nic>BB Classic>Redmi N.8Pro
petryk
Junior

Odeslat příspěvekod PD 7. 1. 2014 14:04

Rozhodoval bych se taky podle navazujících služeb:

Gmail, Gkalendář, obliba Linuxu = Android

Něco od Applu jako ipod nebo Macbook = iphone

Náklonost k dlaždicím ve Win 8 = WP8

Můžu porovnat Symbian S60 v3 a Android. V jádru nastavování a ovládání je dost podobný. Co jsem nepochopil, je fungování multitaskingu u Androidu. Když tam pošlu aplikaci ma pozadí, tak usne nebo umře. Neni to jako ve Windows, Linuxu nebo Symbianu. U Androidu je dobrý si dávat pozor na velikost vnitřní paměti. I když lze aplikace přesouvat na kartu, tak na rozdíl od Symbianu velká část dat zůstává ve vnitřní paměti a u laciných telefonů se pak rychle vyčerpá. U levných telefonů člověk může zapomenout na lepší hry. Téměř každá část Androidu se dá nahradit jinou (jako třeba kalendář), ale to neznamená, že ze 40 alternati si člověk skutečně vybere. Mě to dalo dost práci si telefon přetvořit k obrazu svýmu.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 7. 1. 2014 17:48

Ono se na Symbian často plivá, ale faktem je to, že díky dlouhodobému vývoji a dědictví z dob historických měl některé funkce výborně řešené.

trutnovacek píše:nějak se v tom neorientuju...je toho moc....

Pro takového uživatele pravděpodobně WP nebo iOS.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trutnovacek 8. 1. 2014 23:25

No.. zajímalo by mě, kdyby došlo k reinkarnaci Symbianu, kolik uživatelů současných systémů by se k němu vrátilo...
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 8. 1. 2014 23:50

Myslím že minimum - znám pár lidí co to zkusilo a rychle se vrátili..
A ano, znám i pár lidí, co požadují specifické funkce ze symbianu a nadávají, nicméně nevrátil se na trvalo nikde.. Těch nevýhod je prostě víc, převážně v online fungování, rychlosti, aplikační základně, ergonomii a spolehlivosti. Prostě user experience odpovídá systému jenž vznikl v minulém století.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 1. 2014 06:59

to mimonaut:
jenom v online....a to ještě by se o tom dalo diskutovat.
Co kdo chce na max.4palci po třicítce věku bez brýlí na tom display ve wordu či excelu ze zoufalství dělat?
Při telefonování,e-mailu a sms snad na symbu nikomu nic nechybí...:-)
Jo a těch co spěchají a mají nervy že musí pár vteřin čekat jsou "plné hřbitovy".
Takže kdo nemusí a nepotřebuje ty všelijaké soc.sítě, ho také jako já doposud používá.
anonymni

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 1. 2014 10:44

Symbian měl zůstat na nedotykových zařízeních, stačilo stále vyrábět Nokie E52, E66 a E72.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 1. 2014 11:13

to myšpulín:
a ještě bych poprosil do seznamu doplnit mojí holku opečovávanou n82 :-) ---děkuji
Jinak já jedu nyní už dva roky na n808PV....ale n82 je připravené kdykoliv zaskočit...
Koukám už i po jiných, ale pořád nic...a to to zkouším i přes eight.sis, ale dlaždice prostě zatím nedávám..:-(
anonymni

Odeslat příspěvekod Naecken 9. 1. 2014 12:31

Rádoby aplikace nikdy nedokáží plně vystihnout chování a ovládání jiného prostředí.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků