DISKUZE: Platforma Symbian OS v7.0s Series 80 2nd Edition

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod flamingo 22. 7. 2010 22:55

Zdravim.
Dnes jsem si do prace poridil tento minipocitac tedy Nokii 9500 bazarovou s novym krytem a v pefektnim stavu za bratru 3.5k coz je myslim dobra cena.
Zamrzi ze uz se nedelaji takove masinky jako byly PSIONy a dalsi takze jsem sahnul po teto i kdyz starsi nokii.Potrebuji kapesni pocitac preevsim na dokumenty,net,tabulky proste kanc, praci a tohle vyhovuje vyborne....nastupce E90 se mi moc nelibi zkratka to s S60 neni ono.
Problem tohto founu je ten ze nokia zastavila (treba docasne...) podporu vyse zmineneho OS7 Series 80 a venuje se novym a zejmena jako vetsina vyrobcu dotykovym telefonum.....treba N97 neni spatna ale take to neni ono.

Poprosim tedy vsechny fandy techto masinek o odkazy na free aplikace a preevsim nejakou diskuzi...kdysi jsem videl ceske stranky jakysi klubkomunikatoru ale ne a ne je najit...
FW z telefonu je z roku 10/2006 (verzi doplnim...) a zajimalo by me zda se necha updatovat.....pres NSU to tusim nejde,dat. kabel samo mam.
Poprosim zda ma nekdo odkaz na kompletni nejnovejsi/posledni FW vcetne Phoenixu v cestine pro tento telefon/komunikator,moc diky.
Naposledy upravil flamingo dne 22. 7. 2010 23:32, celkově upraveno 1
Samsung S8500 WAVE / FWS8500XXJH3
flamingo
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 7. 2010 23:01

9500 plánuju taky koupit, ale spíš do sbírky.
Jen si myslím, že podpora nebude jen dočasně přerušena, ale kompletně ukončena. Nokia se k této verzi OS vracet nebude. I E90, nástupce 9500 dostala S60 a to už je nějaký pátek
Bablbam
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flamingo 22. 7. 2010 23:17

Kazdopadne je to skoda....je to fakt spis pocitac nez telefon.....navic symbian vychazi z PSIONovskeho OS (nazev si nevzp.) a i aplikace maji stejnou priponu a snad jsou i nektere kompatibilni.....
E90 se mi moc nepaci....je to postavene na S60 a ten podle me nema v komunikatoru co elat
flamingo
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 7. 2010 23:22

Epoc to byl. Psiona jsem měl přes rok. Ona ta E90 ale nebyla špatná.
Bablbam
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flamingo 22. 7. 2010 23:24

Jasne dik hele ja stale nevim jde pres NSU prehrat SW nebo ne? http://www.symbianforum.cz/viewtopic.php?t=52353
Jinak diskuze je: http://www.symbianforum.cz/viewforum.php?f=12

EDIT:
Jinak uz jsem prisel na to jak udeůat FORMAT founu....kody 7370 a pod. neplati:
Je nutne po zandani baterie drzet pri nabihani tohle: Ctrl+Shift+F
Pak naskoci obrazovka s dotazem a format je otazkou minuty...jen nevim jak moc je dukladny...u S60 jsou kody 7370 a tusim 7770 nebo jak a ten prvni je podstatne dukladnejsi...
flamingo
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 7. 2010 23:36

Pro Nokii 9500 podle stránek Nokie není NSU dostupné, tak nevím :hm
Bablbam
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flamingo 22. 7. 2010 23:46

Jasne prave jsem chtel zkusit pres PHOENIx je stejne dukladnejsi ale netsuim kde jej najit....tady nic neni: http://www.blue-nokia.com/index02.html a tady jsem odkaz taky nevidel: http://www.symbianforum.cz/viewtopic.php?t=33520
Popravde neverim ze by to zvladnul jen servis....chci to flashnout sam a verim ze se povede.

EDIT:
nevi nekdo proc nejede web klubkomunikator.cz ? nebo jestli ma jinou adresu...
flamingo
Junior

Odeslat příspěvekod flamingo 24. 7. 2010 09:31

seterwohipikule píše:Pro Nokii 9500 podle stránek Nokie není NSU dostupné, tak nevím :hm

No je to tak....asi se na to vybodnu protoze foun je bazarovy a automaticky v mobilpohotovosti prehravaji FW na nejnovejsi (preventivne) takze mam posledni "Novy" FW 6.27
Co me ale stve ze se nokia vykaslala na podporu co se tyce Nokia/OVI Maps....nejsou.
Vyresil jsem to ale jinak jednak mam SmartCom GPS s mapou ceske republiky 1:400 000 a take tohle: viewtopic.php?f=6&t=41029&hilit=+Nokia+9300 treti prispevek odspoda....aplikace hodi a Atlas CR mam taky je to myslim lepsi a rychlejsi nez zmineny smartcom gps...
Az budes N9500 mit napis rad ti poslu odkazy na mapy abalik asi 60MB vsech existujicich aplikaci co jsem nasel na RS:

EDIT: for seter
Takze mapy jsem zprovoznil a dyz budes mit zajem poslu ti linky....vim ze je to W ale koupit jaksi nejdou...je to kompletni installer stadtplanienst od nemecke envi kg a podklady z palma se kterymi si rozumi...jestli chodi gps pres bt ci navigace nevim a nezkousim.
Tyhle mapy mam jen a pouze jako nahradu kapesni papirove mapy....k navigaci mam v aute Garmin Nuvi 1350,PNA navigace jsou fajn ale vektorove mapy co pouzivaji se k nicemu jinemu nez navi nehodi...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

PS
Jinak jestli mas zajem o N9500 pospes si...v moblpohotovosti co jsem ji kupoval tam maji jednu v orig baleni+komplet prislusenstvi vc. docku a jeste rocni!!!!! zarukou za 3.69k :!:
Jedine minu a duvod proc jsem ji nevzal je ze ma nemeckou klavesnici jestli ti to nevadi jinak je netknuta....ta moje je v poho samozrejme ma trochu osoupane rohy jak se sloupava lak od bezneho noseni....uzivatele si na to casto stezuji a nokia 9500 ac je z finska povrchovy nastrik kapanek ojebala.....kdyz budes chtit hodin live fotky sveho kom.
flamingo
Junior

Odeslat příspěvekod flamingo 27. 7. 2010 18:04

Takze Nokii 9500 s platformou Symbian OS v7.0s Series 80 2nd Edition pouzivam necely tyden a spokojenost.Mam to jak na volani a jelikoz se cely den pohybuji v aute tak i na kazdodenni agendu v praci,vykazy/uzaverky dokumenty a dalsi.Klavesnice je pohodlna je to prakticky minipocitac/komunikator ale par veci na tehle S80ce zamrzi mozna to kdysi v recenzich bylo take.Vim ze je foun stary pres 5let ale telefon na prednim viku je neuveritelne oklesteny....nechapu proc tam nokia nedala nastroje a do nich kalendar pro rychly,kalkulacku a budik....kvuli kazde prkotine musim 9500 otevirat a lezt na plochu pod patricnou ikonu.zamrzi to zejmena u kalkulacky (tu mam ale i v navigaci takze neva) a predevsim BUDIK....proc musim kvuli nastaveni buzeni lezt vecer kdy jsem utahanej do menu netusim.....profily na vnejsim modulu lze jen prepinat a casovat....vyzvaneni nastavit take nejde.

Nokii 9500 jsem si koupil predevsim jako minipocitac/databanklu proste el. diar s moznosti pristupu na net s funkci GSM telefonu.....psiiony 3/5MX se dnes ptrakticky nedaji sehnat,sim karty pro internet take nemaji a rozsiritelnost pameti je dnes kvuli absenci spec. modulu prakticky nemozna.Nokii E90 jsem nechtel kvuli nedotazenosti portace S60 na tento pristroj a prepinani aplikaci vnejsi/vnitrni displej ktere je mizerne a pomuze jedine trochu task manager.Je celkem skoda ze jakys takys nastupce N9500 byl model s linuxem N900....E90 se za nej povazovat neda a kombinace dotyk/klavesnice N97 + mini rovnez ne....asi o tyto pristroje neni zajem jinak nechapu proc je nokia pro managery a bezne lidi kteri jejich funkci vyuziji nedela dal stejne jako ostatni vyrobci.......mimochopdem databanku/diar od casia jsem uz take dlouho nevidel zadnou poradnou/y....dnesjka peroste vladnou dotykace nebo ty ktee navic pridavaji klavesnici....Handheld PC jasko byvaly kdysi Psiony ci HP Jornady,Philipse casia a dalsi prakticky vymrely a je to velika skoda...
flamingo
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 7. 2010 19:13

No vidiš, já nedávno Psiona 5MX v perfektním stavu s příslušenstvím prodával :wink: Nikdo ho nechtěl, zájem moc nebyl.
Bablbam
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flamingo 27. 7. 2010 20:48

Ja kdysi 5MX ku mel na pujceni...ta masina me uchvatila ale dnes je pase....simku tam nedas,takze si nezavolas ani nepripojis k netu....ale ten CB monochromatickej displej mel vyhodu v lepsi vydrzi (Tusimk ze byl na 2xAA clanky)a citelnosti ale N9500 diky reflexni vrstve na tom taky neni zle.
Jak jsem psal je skoda ze tenhle trend Handhelsd PC vzal za sve.....dneska jsou mini nooteboky a klasicke velke padla ale nic mezi tim a telefony kombinujici klavesnici a dotykovy displej jako N97 ci N900 a dalsi nejsou proste ono.
Psiona jako firmy je myslim skoda....oni snad funguji ale ale delaji prumyslove pocitace a skenery podobne jako nedavno motorola koupila Symbol co delal skenery a pocitace se cteckami car kodu a dalsi.Prakticky hned potom co psion ukoncil vyrobu techle masinek a EPOCu jako oper. systemu se zrodilo sdruzeni symbian a ten je na psionech prave postaveny....jaro myslim bude stale stejne i kdyz ted uz asi ne...

EDIT:
Jinak jsem koukal ze bych si 9500 prekrytoval a ty kryty jsou celkem palka: http://www.telel.cz/nahradni-dily/kryty-nokia/9xxx/ snad original nevim.Nemam foun primo omlacenej ale na rozich a ve stredu se barva trochu loupe jak jsem psal v prvnich prispevcich a je to vlastnost....ostatni founy tohoto stari na tom nejsou lepe.Nejradsi bych tu stribrnou z vnejsiho krytu uplne necim odstarnil ale cim....lihem to nepusti a redidlo (ani nevim jaky) se bojim pouzit.

EDIT2:
Poprosil bych o doporuceni ohledne nasledujiciho:

Shanim nejake mini reproduktorky s 3.5mm JACKEm co nejmensi/pasivni neco ve stylu tohoto: http://www.sonyericsson.com/cws/product ... c=cz&lc=cs
nebo od jine treba noname znacky

Dale potrebuji nejake pouzdro do ktereho by N9500 padla jako ulita a spodek se prychitil treba pomoci sucheho zipu.zatim ji mam v obalu pro Sony PSP ale neni to ono....proste jakou jsou brasny/nicky na notebooky tak neco pro muj foun.

Posledni,shanim kvalitni prehravac MP3/AAC/OGG pro nokii 9500 ten vestaveny nestoji za nic.

Hezke jsou take od samsungu zde: http://www.1m.cz/detail/11042/samsung-s ... ack-3,5mm/

Takže ty repráčky jsem nakonec koupil a hrají vzhledem k velikosti dobře: http://obchod.samsungmobile.cz/samsung- ... tory-cerne

Samsung SP-100
Obrázek

Pripojim je hrave protoze k 9500ce mam mimo datoveho kabelu i redukci z konektorou na 3.5mmJACKa samicku s dalkovym ovladanim prehravace+hlasitosti...regul. hlasitosti maji zminene repro take a jsou napajene 3xAAA mikroclanky ktere by mely vydrzet cca. 40-50h

Diky pokud si nekdo udela cas a uvedene dotazy zodpovi.

POPROSIM ADMIN/MODY O PREJMENOVANI TOHOTO TEMATU NA "DISKUZE: Nokia-Komunikatory Series 80" DIKY PREDEM POKUD TO BUDE MOZNE ;-)
flamingo
Junior

Odeslat příspěvekod PD 9. 8. 2010 22:10

Pro S80 hrst programů existuje... možná spíš hrstka

:arrow: http://www.free-symbian.eu

edit:
jo a tady je nejspíš poslední tvůrce SW pro S80

:arrow: http://www.symbioosi.net/English/projects.html
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 9.0)
PD
Junior