Otazky zaciatocnika

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Caver 4. 6. 2010 15:59

Dobry den,

som novy uzivatel smartfonu Nokia E52, tak mozno tu budu hlupe otazky, ale kto sa neopyta, nevie :-)

1. Velmi rad by som vedel ako to funguje s kontaktami ulozenymi v telefone. Kde sa nachadzaju (pamat telefonu, pamatova karta, SIM) a ako ich dokazem medzi tymito uloziskami premiestnovat?

2. Stiahol som si nejake aplikacie cez BT z PC do telefonu. Prisli klasicky ako SMS a rad by som ich presunul do nejakeho adresara. Nainstaloval som si aj X-plore, skusal som hladat aj cez nokia PC suite, tieto subory vsak neviem najst!

3.Celkovo mi je system adresarov v telefone zatial spanielkou dedinou. Ak niekto vie o nejakom navode ako to funguje a kde sa co uklada budem velmi rad.
Caver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomopk 4. 6. 2010 17:18

2. V X-plore stlač číslo 4 alebo choď do nástroj - správy, zobrazia sa ti súbory ktoré sú v zložke Správy. Môžeš ich označiť a kdekoľvek presunúť.
3. Čo myslíš pod systémom adresárov?
HD2
tomopk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Caver 4. 6. 2010 17:40

super, dakujem za 2. bod :-)
Pod systemom adresarov myslim spravu systemu (asi sa zle vyjadrujem). Ako vo win viem na co je program files, my documents, windows (adresare) .... tak tu neviem kde sa co uklada.
Caver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 4. 6. 2010 17:59

Citaj tento FAQ viewtopic.php?f=13&t=36390
kontakty mozes presuvat na kartu alebo z karty do telefonu takto:
V n95 to mam v kontaktoch das volby/kopirovat/ na sim, na kartu, z karty
V n97 mini to mam volby/kopirovat(na sim), alebo kopirovat vizitku(na kartu a z karty). Predtym ich mozes oznacit viac alebo vsetky.
Skopirovane kontakty su na karte v zlozke others(ine)/contacts

alebo temu o E52 viewtopic.php?f=6&t=1082090
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod GiFu 15. 6. 2010 14:36

Zdravím náhodné přítomné. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměl symbián, i když jsem měl asi 11 nokii, tak jsem začátečník. Chtěl bych koupit N8 se sym. 3, takže bych rád věděl, jak přehrát divX a jestli tam půjde něco stáhnout. Rozhodoval jsem se mezi N8 a Wave, ale raději bych N8, ale ten DivX je docela směrodatnej :hm . Díky za odpověď. ;-)
Galaxy Note8
GiFu
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 15. 6. 2010 17:32

Symbian 3 nemam. Neviem ci bez doinstalovania aplikacie prehra DivX. Na ostatne symbiany staci doinstalovat DivXplayer, smartmovie, coreplayer, alebo podobny prehravac.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod GiFu 16. 6. 2010 08:32

Díky, teď je otázka jestli bude kompatybilní se starým symb.
Galaxy Note8
GiFu
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 6. 2010 11:26

O tom se psalo mnohokrát, má být kompatibilní. Některá z dalších verzí už ne.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod GiFu 16. 6. 2010 12:11

Díky. ;-)
Galaxy Note8
GiFu
Junior