BlackBerry 9000

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fux1 19. 4. 2009 16:42

nejde mi z mojeho bolda stahnout google sync, nevite nekdo jestli to tam jde nainstalovat pres desktop managera?
fux1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juaquin 20. 4. 2009 13:46

Možná to bude trochu mimo téma, ale přijde mi zbytečné zakládat další téma. Ale máte někdo zkušenost s nákupem originálního pouzdra na blackberry? Chtěl bych nějaké na pásek a zatím jsem nenašel obchod kde se dá zakoupit. Díky za Vaše tipy.
Juaquin
Junior

Odeslat příspěvekod mkappa 20. 4. 2009 14:25

Řeším stejný problém. Nějaká pouzdra má T-mobile, ale nic moc. Takže buď vyrazit za hranice všedních dnů pro originál nebo se rozhlédnout po internetu - z vyzkoušených značek můžu jako pouzdra na míru doporučit Krusell - http://www.krusell.se/nav/searchResults ... +Bold+9000 (v ČR je prodává Sunnysoft) nebo www.pdair.com
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arrow79 20. 4. 2009 17:12

Chalani, puzdro som kupoval cez ebay. Vyslo do cca 400Sk aj s postovnym z USA. Za tyzden tu bolo. Inak, fotka je uz tu vo fore, konkretne tato:

Obrázek

Je to originalne puzdro, nie kozene, len ta kvazi imitacia. Kto by chcel nieco kvalitnejsie, existuje rovnake, kozene, naspodku nema diery. Puzdro ma otocny klip o 360 stupnov. Je genialne.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Juaquin 20. 4. 2009 20:20

Ja bych prave nejradsi original, zrovna u blackberry se to vyplati kvuli tem funkcim. Ted se chystam o vikendu do Bruselu, tak se tam mrknu, jestli treba nebude sance neco tam sehnat a pak se tedy znovu vrhnu na hledani na netu, jestli se povede najit treba e-shop, ktery by posilal do CR.
Juaquin
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 20. 4. 2009 20:40

iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Dave 20. 4. 2009 23:18

Tak se právě rozhoduji jestli by to BlackBerry stálo za to, a měl bych pár dotazů, které by mi to rozhodování určitě usnadnily. Možná tady už nějaké padly, ale vážně si tu diskusi teď nepamatuji celou, tak se omlouvám pokud budu něco opakovat.. a taky vím že většina se dá vygooglit, ale občas jsou na netu tak rozporuplný odpovědi, že se radši zaptám tady a přímo :)
Zajímá mě hlavně právě model BB 9000..

1. Je k dispozici SKYPE klient, který funguje i přez 3G, nejen přez WiFi jako u iPhonu?

2. Chápu dobře že PIN je něco jako instant messenger, ale jen pro BlackBerry? S jinými přístroji se nespojí?

3. Jak je to s výdrží baterie? Tady jsem našel snad nejvíc protichůdných názorů..

4. Dají se na to v česku stahovat Aplikace? Někde jsem čet že u O2 je s tím nějakej problém (někdo si na to stěžoval ve fóru), ale moc sem nepochopil v čem :)

5. jak funguje řazení SMS? Klasicky, nebo jako na iPhonu (=podobně jako třeba na ICQ) ? Ten systém co používá právě iPhone je mi velice sympatickej.. pokud to nejde, existuje na to nějaká aplikace?

6. Otázka na tělo pro majitele BB - koupili by jste si ho teď po těch zkušenostech znovu? :)

Díky moc za každou odpověď.. BB je pro mě velice sympatické zařízení, a popravdě.. shaním zařízení, které mi do co největší míry nahradí notebook/netbook, ať už na práci s e-maily, tak na prohlížení webu, na komunikaci MSN/ICQ, push-maily beru jako velkou výhodu.. a BB 9000 vypadá velice zajímavě..
"In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?"
Dave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arrow79 21. 4. 2009 06:36

1. Coskoro sa chysta oficialny klient od Skypu. Momentalne na skype pouzivam iSkoot, funguje aj cez 3G
2. BlackBerry Messenger je nieco ako IM. Spoji sa ale len so zariadeniami BB. Pre ostatnych je tu kopa dalsieho softu, ICQ, GTalk, AOL, atd atd
3. Momentalne 2 pracovne dni. Na konci druheho dna mam este cca 20% ale nabijam do rana.
4. Cez AppWorld zatial nie, ostatne aplikacie samozrejme.
5. SMS je klasicke ako pri mailoch, s tym rozdielom, ze ak je nejaka historia, ukaze sa cela po otvoreni sms.
6. Jednoznacne ano!!
Naposledy upravil Arrow79 dne 21. 4. 2009 09:09, celkově upraveno 1
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod mkappa 21. 4. 2009 07:57

Juaquin píše:Ja bych prave nejradsi original, zrovna u blackberry se to vyplati kvuli tem funkcim. Ted se chystam o vikendu do Bruselu, tak se tam mrknu, jestli treba nebude sance neco tam sehnat a pak se tedy znovu vrhnu na hledani na netu, jestli se povede najit treba e-shop, ktery by posilal do CR.

Pokud něco neseženeš v tom Bruselu, ten eBay bude asi jediná rozumná alternativa. Zkoušel jsem totiž oficiální e-shopy BlackBerry v pár evropských zemích, v USA i v Kanadě a narazil jsem na problém, že neposílají zboží do ČR. Samozřejmě jsem neprolezl všechny, asi u 6.pokusu mě to přestalo bavit. Jinak pouzdra mají krásný, i když trochu dražší - příklad: http://www.shopblackberry.com/_blackber ... 0Bold&pid=
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkappa 21. 4. 2009 08:02

Dave: Arrow79 ti už na všechno odpověděl, takže já se vrátím jen ke dvěma otázkám, u kterých mohou být zkušenosti/názory různé:
3. jsem na tom podobně. Při intenzivním používání v pracovních dnech výdrž 2 dny, pokud do toho padne víkend a trochu míň píšu a volám, protáhne se to o den. Vzhledem k tomu, že BB je vlastně neustále online, je to vlastně velmi dobrý výsledek
6. určitě ano!
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave 21. 4. 2009 08:57

Moc děkuju oběma za odpovědi, jen bych se ještě zeptal na jednu věc:

"5. SMS je klasicke ako pri mailoch, s tym rozdielom, ze ak je nejaka historia, ukaze sa cela po otvoreni sms."

Znamená to, že vidím chronologicky jak jdou po sobě zprávy u daného kontaktu, a to jak příchozí tak odchozí? obě dohromady v jednom přehledu - tzn. vlastně skoro stejně jako na iPhonu? Protože tím pádem by to kombinovalo to nejlepší z obou řešení, a to by byl naprostej ideál..
"In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?"
Dave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juaquin 21. 4. 2009 09:06

mkappa píše:# Citace mkappa


Tak mne to nedalo a jeste jsem koukal na web T-Mobile a ty tam maji vsechny ty originalni pouzdra taky v nabidce. Za docela jeste prijatelny penize. Tak jsem poslal mail do prodejen jestli je maji skladem a uvidim s cim prijdou.
Juaquin
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 21. 4. 2009 09:07

Dave, ohladom SMS je to takto. Ked si otvoris schranku SMS, mas tam klasicky prehlad ako pri mailoch, cize vidis kazdu jednu zvlast. Akonahle ale otvoris spravu, hned pod nou budes mat vsetky predchadzajuce pre ten kontakt (resp. cislo). Aj odoslane, aj prijate pokope. Cize jo, pochopil si to spravne ;)

inak ohladom vydrze cez vikend, uplne to suhlasi s mkappom.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Dave 21. 4. 2009 10:16

Nevím no, všechno to zní až moc hezky než aby to byla pravda.. ;-) :-)

Ale vážně.. zapoměl jsem ještě na jeden podstatnej dotaz - jak se chová systém v telefonu po delší době? Když je v něm už trošku víc aplikací.. (rychlost, stabilita..). Třeba ve srovnání se Symbianem, WM nebo iPhonem? A ještě jedna drobnost - dají se v BB vytvářet pro aplikace složky a aplikace si do nich třídit jako třeba na symbianu, nebo je každá aplikace hned "na ploše" jako třeba u iPhonu? Na to jsem už taky slyšel dvě různý odpovědi..

Díky :-)
"In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?"
Dave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ethernaly 21. 4. 2009 12:23

Já jsem na BB přešel z iphone, resp. mám oba :-) ale co se týče práce, tak BB je absolutně super.
Ethernaly
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků