LG Prada

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod eprd 8. 7. 2007 14:34

Pořídil jsem si tento přístroj LG KE850 Prada.Po rozbalení z vkusné krabice,na mě vykoukla jednoduše řešená placka která postrádá alfanumerickou klávesnici.Zcela si vystačíte s Vašimi prsty. Telefon se ovládá přes špičkový velký dotykový displej.K ovládání nepotřebujete dotykové pero.Dotyk je velice jemný rychlý ale někdy jako by na něco čekal hlavně u posuvníku.
Prada má 2 megapixelovým fotoaparát s CMOS snímačem můžete pořizovat kvalitní nejen fotografie, ale ozvučené videozáznamy. Kvalitní blesk s optikou Schneider Kreuznach pomuže při focení v nočních podmínkách.
Má kvalitní hudební přehrávač s podporou formátů MP3, ACC, ACC+, WMA a RA.
Bluetooth 2.0 a možnost přenášení pomocí vysokorychlostního USB 2.0. Oceníte i funkci Mass Storage.Mobil se přes USB aji nábíjí.
Přiložená pmk mikro 256MB rozšiřuje poměrně malou kapacitu vnitřní paměti mobilu.Sám jsem si dokoupil Transcend 2G která byla bez problémmů mobilem přijata.
Telefon pracuje ve všech pásmech GSM a samozřejmostí je i datové EDGE.Bohužel není určen pro videohovory což v naších podmínkách stejně nelze využít.Především pokud přístroj budete využívat jako pracovní nástroj oceníte výbavu s prohlížečem kancelářských dokumentů s podporou formátu doc, ppt, xls, pdf, txt a přehrávačem Macromedia Flash.
V kapsičce u košile ani nepoznáte že tam je.Ovládaní rádia,hudebního přehrávače rozšiřuje přiložený stereo headset s redukcí pro konektor 3.5 mm jack což je příjemné pokud používáte své sluchátka.
Škoda že LG jako ostatně více výrobců zapomíná na češtinu(asi nepředpokládá dovoz)ale pokud nastavení s překladačem v ruce se podaří nastavení(neumím-li anglicky)později není ani potřeba ,obrázkové menu celkem vede intuitivně k cíli.
Výdrž baterie dopíši někdy příště jelikož zatím si s přístrojen hraji a tak nabíjím často.
Máli někdo tento přístroj podělte se se zkušenostmi.
eprd
Junior

Odeslat příspěvekod Martin-N66 8. 7. 2007 14:39

vypada pekne,funkcne je na tom take slusne skoda jen chybejici lokalizace...vzhledem k tomu ze s nim vyrobce pro evropsky trh nepocita mame smulu :?

Blizsi info jsem nasel treba zde: http://mobil.idnes.cz/lg-prada-konkurence-pro-iphone-v-luxusnim-vydani-f6w-/mob-lg.asp?c=A070118_132529_mob-lg_ada

Konkurence je to pro iPHONE obstojna.... :wink: AT SLAPE :D

Jo a tyhle "LIVE" fotky vazne stoji za to: http://mobil.idnes.cz/lg-prada-konkurence-pro-iphone-v-luxusnim-vydani-f6w-/foto.asp?foto1=ADA1877e3_lg_prada_4.jpg
http://mobil.idnes.cz/lg-prada-konkurence-pro-iphone-v-luxusnim-vydani-f6w-/foto.asp?foto1=ADA1877e3_lg_prada_5.jpg http://mobilenet.cz/img.php?id=p192&r=preview&f=prada05.jpg
Pro presnost,telefon na nich je mi uplne fuk :lol: :lol: :wink:

EDIT:
Podle tohoto clanku: http://mobilenet.cz/preview/clanek.php?id=p192&lg-ke850-prada:-primy-konkurent-apple-iphone by se na nas trh mohl dostat trochu ochuzeny model LG KE850 bez pridomku PRADA a ten bude urcite lokalizovany :wink:
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eprd 8. 7. 2007 15:30

Ovládání a vzhled si mužete prohlédnout zde:
http://cappytech.blogspot.com/2007/04/ukzka-uivatelskho-rozhran-ovldn-lg.html
Naposledy upravil eprd dne 12. 7. 2007 16:09, celkově upraveno 1
eprd
Junior

Odeslat příspěvekod Martin-N66 8. 7. 2007 15:43

Diky video je moc pekny a dotykove ovladani bezva :wink: jen prostredi PRADy trochu chybi barvy,je trochu nudny ale je to zamer vyrobce.Co mi ale vadi jsou ty leskle plasty co nam vyrobci neustale "vnucuji"...tusim ze tuhle manii odstartovalo prave LG modlem Choccolate.....kazdy otisk je videt.Bohuzel ostatni znacky se toho drzi jak H...o Kosile a dobra polovina modelu se drzi v tomhle duchu.
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eprd 8. 7. 2007 19:33

Bohužel v tomto asi nelze nic dělat,zadní část mohla být matná nebo pogumovaná.Ale s displejem stejně nic nenaděláme jsou čímdál větší a je na nich vidět každý otisk prstu i ucha.Takže leštit ,leštit.Nebo to tak brát a neřešit - pro volání nevadí upatlanost.
Naposledy upravil eprd dne 12. 7. 2007 16:10, celkově upraveno 1
eprd
Junior

Odeslat příspěvekod eprd 10. 7. 2007 13:51

Je pravdou že toto prostředí se jeví jako modní věc ale již jsem toto černobílé ocenil venku a na slunci je přece jen VIDĚT víc než barevné.
Naposledy upravil eprd dne 12. 7. 2007 16:10, celkově upraveno 1
eprd
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 7. 2007 14:41

Smím-li se ptát, za kolik a kde jsi ho koupil?
Nick Cave je posthunter. Nemá co říci, tak dává odkazy jako cvičená opice. Posthuntering žije!
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lks_ 10. 7. 2007 17:16

Jéé, to jsem moc rád že je tu někdo konečně se zkušenostma s timhle stroječkem. Moc o něm uvažuju, dá se koupit třeba tady http://www.pixmania.cz/cz/cz/528543/art ... prada.html ale vzhledem k tomu že naposled jsem se sklamal s novými sonyericssony, tak by mně (možná i ostatní) zajímalo pár praktických otázek...

1) Umí nějak indikovat zmeškanou událost pokud ho nechám na stole a za půl hoďky přijdu, poznám zmeškanej hovor či sms? (pro SonyEricssony stále jen snem)

2) Funguje standartně bluetooth ? Nevim v čem je problém, ale v katalogu mobilů se psalo že má nekompatibilní bluetooth, fakt nevim jak by mohl bejt nekompatibilní, ale rád bych ho používal v autě s parrotem CK3100, tak mně snad napadá jestli jako bluetooth 2.0 je zpětně kompatibilní s bluetooth 1.0, ale to je snad automatický.... Fakt nechápu v čem by mohl bejt problém, snad jen aby podporoval nejenom profil headset, ale i handsfree - kvůli stažení seznamu.

3) Opravdu umí jen 30 poznámek v kalendáři ? Je to včetně narozenin ? Umí mít opakovanou poznámku v kalendáři (narozeniny) ? Umí se kalendář synchronizovat s outlookem

4) Umí vibrovat a zároveň zvonit ? Aby se nekonalo překvápko alá Samsung....

5) Umí měnit melodii i pro SMSky a poznámky v kalendáři. Zvoní poznámka v kalendáři vytrvale až do zaregistrování, anebo je to ve stylu novejch sonyericssonů který pípnou jako smska a dále se nestarají o to jestli je poznámka zaregistrována... ?

Tolikero mé zvědavé otázky, které jsou silně pragmatické a jejichž zodpovězení je obvykle autory recenzí na mobilmanii zcela ignorováno. Dneska mi přijde že se každej akorát zaobírá otázkou kolik barev zobrazí displej a kolik paměti telefon má, ale základní ergonomický otázky jsou zcela opomíjeny a to je škoda
lks_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loli 10. 7. 2007 18:07

Nema to wifi, kdyby to melo wifi, tak je to docela super.
Loli
Junior

Odeslat příspěvekod eprd 12. 7. 2007 15:52

Na Váš dotaz mohu zatím odpovědět asi takto.
1)zmeškané hovory a sms se na displeji ukazuji a jsou tam dokud je neodpinknete.
2)Bluetooth - nemam žádný problém s pc aji autorádiem aji sluchátky .
3)Poznámky v kalendáři nevím ja jich mam jen 15 a další se mi nechce psat abych vyzkoušel kolik se jich vleze,zvoní minutu a pak zustane na disleji cedule za 5 min zvoní znovu minutu ,dokud nevypneš je na displeji.
Synchronizace přes dodaný pc suite lg -s tim jsem trochu zápasil pak mě napadlo nainstalovat ten sám určený pro jiný lg ale v češtině,byl náhodou stejného tipu,pak jsem pochopil co s tím a s tímto programem jde synchro office outlock,outlock,takže veškeré kontakty jde importovat,exportovat, přijal i svátky a narozeniny,telefoní seznam jde tam pěkně upravovat i poznámky pak stacilo jen přešupnout do mobilu nastaviš co je přednější při synchronizaci (mobil nebo pcsuite)
4)zvoní jak nastavíš vibrace zaroven se zvoněním i bez vibraci nebo jenom vibrace atd.Na sms dáš jaké chceš zvonění.
Naposledy upravil eprd dne 12. 7. 2007 16:08, celkově upraveno 1
eprd
Junior

Odeslat příspěvekod eprd 12. 7. 2007 16:06

Loli píše:Nema to wifi, kdyby to melo wifi, tak je to docela super.

Nemá wifi a k čemu???je to mobil na volání a poslouchání hudby a na spojení internetu kde??? doma nato mam notebook.!!!venku pokrytí slabota !!!A potom čučet na takovou malou obrazovečku když to budu chtít tak si pořídím něco většího !!!! :oboze
eprd
Junior

Odeslat příspěvekod lks_ 13. 7. 2007 10:45

Tak to je super, to bych to snad mohl risknout a zakoupit , anglická lokalizace mi problém nedělá, akorát asi budu muset přepsat telefonní seznam, nepředpokládám, že by zvládla český znaky byť jen zobrazit co ? :-(
Jinak teda predpokládám, že když visí na tom displeji ten zmeškanej hovor, tak sice zhasne podsvícení toho displeje, ale stále je to viditelný, že tam něco visí jo ?

A jinak s tim kalendářem - znamená to, že tam máš opakovaný události typu narozeniny, těch máš 15 a budou se opakovat každej rok ? (ona totiž moje stará T68i to měla tak, že se v outlooku udělala opakovaná poznámka typu narozeniny a pak při synchronizaci se nakopírovala na 5 let dopředu, což tam to nevadilo, paměť byla velká, ale tady jestli je 30poznámek, tak se s tim bude muset hospodařit, takže předpokládám, že když si třeba dám schůzku na zítra, tak že když proběhne, tak asi automaticky zmizí z kalendáře, aby se uvolnila paměť.

Jinak samosebou wifi je kravina, stejně jako surfování po webu mobilem, to je opravdu velká nouzovka
lks_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eprd 13. 7. 2007 17:27

Telefonní seznam bohužel -zrušit háčky neumí je(i když je možná ukáže při importu odjinud protože sms ukáže háčky ale pokud píšeš přímo v přístroji neumí).SMS pokud přijde s háčky tak je umí zobrazit.Co se jedná viditelnosti sms nebo zmeškaného hovoru - pokud zhasne displej je černý a není nic vidět ale stači jen tlačítkem zapnout displej a je vidět vše,možná mám nastaveno uplné vypínání a jde nastavit jinak,sám neumím anglicky a tak si musim vše překládat a určitě nemám vše nastaveno jak sám bych uplně chtěl.A manual mam francouský a v pdf a to nějak nevím jak přeložit.Upomínku či jinou poznámku musíš ručně mazat (zustává) narozeniny, svátky je tam mnoho nastavení a to - opakování v den,denně,vikend,měsíc,ročně tak by to mělo fungovat jelikož PRADU mám týden je ještě pro mne mnoho tajemství v nastavení. Jelikož jak jsem psal neumím anglicky.Ale jinak si chrochtám :lol:
Naposledy upravil eprd dne 13. 7. 2007 18:22, celkově upraveno 1
eprd
Junior

Odeslat příspěvekod Loli 13. 7. 2007 17:43

eprd píše:Nemá wifi a k čemu???je to mobil na volání a poslouchání hudby a na spojení internetu kde??? doma nato mam notebook.!!!venku pokrytí slabota !!!A potom čučet na takovou malou obrazovečku když to budu chtít tak si pořídím něco většího !!!! :oboze
Vec co ma windows mobile 6 neni mobil. Mobil je neco co nema system A ma to moznost volat a ne milion pycovin kolem.
Loli
Junior

Odeslat příspěvekod eprd 13. 7. 2007 18:06

Já byl a celkem jsem zastánce vše v jednom a nenosit 3 věci po kapsách či v batohu (mobil,radio,mp3,excel,word)a to nejvíc splňoval práve mobil-Pda s windows a hlavně synchronizace s pc(nejlepší s windows ale i oki byla nokie se symbianem)ale vždy mě něco zklamalo,a pro dobrej chod jsem musel instalovat jiné aplikace .
Stále hledám něco co by mne nadchlo a konečně vydržel u jednoho přístroje do jeho smrti.
PRADA trochu přiblížila mou touhu. :tleskani
eprd
Junior

Další stránka