LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martik__ 5. 12. 2018 15:18

Vypadá to, že v LG Bridge je nyní dostupná aktualizace řešící problémy s bootloopem u LG7.
martik__
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod dropadred 6. 12. 2018 08:44

V10p-DEC-03-2018 (a v telefóne V10p-EUR-XX) v pohode updatlo, neblokovaný telefón.
Bezpečnostné záplaty z 1.11.18.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2018 12:04

Vyjádření LG k problému s restarty LG G7 ThinQ

https://www.mojandroid.sk/lg-g7-thinq-b ... oblem/amp/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 6. 12. 2018 12:19

https://mobilenet.cz/clanky/restartuje-se-vam-lg-g7-thinq-reseni-je-jiz-na-ceste-36692

-- 6. 12. 2018 12:21 --

No a blbci co tu plakali že za to může HW si můžou nyni prd.del políbit.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod PaulHot 6. 12. 2018 12:22

Aktualizace obdržena. Nic jiného nejde vidět. Jen zabezpečení Googlu. Takže aspoň i to se posunulo. :)
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 6. 12. 2018 15:34

Přesně, to bylo "chytrých" řečí. Takoví jsou nejlepší.
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Rezza 11. 12. 2018 09:01

Tak jsem G7 pořídil taky, ceně nešlo odolat, zvlášť, když je to skoro třetina ceny Pixel 3 XL a polovina ceny Note 9/Mate 20 Pro (ze kterých jsem vybíral). Kdysi dávno se mě podařil podobný deal s LG V10. Sice bylo těžké loučení s HW klávesnicí na KeyOne, ale začala pomalu umírat (po výměně sklíčka foťáku jsem asi dodrbal anténu BT/Wifi, po update na Oreo má nějaké problémy se správou paměti a je to děs atd...).

A prvotní dojmy jsou zatím extrémně rozpačité - absolutně přesně to vystihuje post od dropadred z 22. 10. 2018 13:31. Dva dny bojuji s nastavením displeje, aby se na něj vůbec dalo dívat. Bohužel na https://www.anandtech.com/show/13039/the-lg-g7-review/4 review jsem narazil, až jsem začal hledat, co je špatně. Potvrdil to i ten post. Přitom je jinak ten displej opravdu super, ale ty barvy... To samé pak platí pro fotky. Někde jsem viděl komentář - "pokud se ty fotky nebudou zobrazovat na PC a nebudou zoomovat, tak dobrý". Zabíjí je post processing. Je to strašná olejomalba. Srovnávám si je s KeyOne, kde byl nic moc foťák (spíš nic), ale pokud vyfotím sloupek od vrat protějšího domu, tak na na KeyOne je vidět přesně taková textura jakou ten sloupek má. Na G7 ani nepoznám, že je složený z jednotlivých cihel. Nemluvím o tom, co to udělá s větvemi stromů atd. To samé jak fotí automatika - barvy jsou úplně mimo. S KeyOne bych mohl do obchodu a podle jeho barev vybrat kachličky a donést cca stejnou barvu, s G7 ani nápad. Opravdu nejsou oranžové :D. Zkoušel jsem i gcam, je to o něco lepší, ale ne o moc a zase má problém automatika - tentokrát vyrábí vše příliš tmavé.

Oproti V10 mě štve to oddělení zapínacího tlačítka a čtečky otisků. Chápu, že to mohlo být pro lidi matoucí, že nemají tlačítko na zapnutí telefonu, ale mě to maximálně vyhovovalo. Protože stejně už tam ten prst musím mít.

Jinak jsem nákupem G7 řešil problém s BT na KeyOne a je pravda, že na G7 je hřích používat BT! Ideální telefon pro slepé audiofily.

Takže vrátit či nevrátit? Toť otázka. Nějaký tip, co jsem opravdu minul a je to tak skvělá featura, že mě donutí zvládnout displej (mozek je úžasná věc a prostě se přizpůsobí) a zůstat? Zatím jsem kromě zvuku přes kabel a ceny na nic nepřišel...
BlackBerry Passport SE, Lenovo X1 Carbon 2nd gen s Fedora 23 Alpha, Sony PS3/4/Vita
Rezza
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 11. 12. 2018 10:31

Fotoaparát jsem řešil tak, že jsem fotil do Rawu, pak jsou fotky super. Automat je nepoužitelný, Google cam, záleží podle verze. Myslím si, že obrovské zlepšení přinese A9, ale tipuji, že bude až v lednu, možná únoru. Za mě telefon má obrovský ale nevyužitý potenciál. Nicméně za 11,5 je to prostě TOP koupě.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paolous 11. 12. 2018 10:32

Neni o cem, vratit tenhle srac a zajet si do Mediamarktu do nemecka pro P20 za 400E nebo Samsunga S9 za 500E :-)
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 11. 12. 2018 10:55

Už teď koluje youtubem video z nového prostředí z Androidu 9.
Věřím, že aktualizace posune stejně masivně foťák dál jako tomu bylo u G6 (z A7 na A8) nebo V30 (z A7 na A8).

Osobně tipuju únor.
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 11. 12. 2018 13:18

Paolous používal jsi ho nebo máš s ním zkušenosti? Nebo jsou to jen tvé podložené pocity. Jinak P20 je určitě lepší, má taktéž bezdrátové nabíjení, splňuje certifikaci IP68, hardwarový DAC převodník, displej je stejně jemný, výkon má taktéž stejný, nepostrádá slot na paměťové karty...
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paolous 11. 12. 2018 17:24

Nemam ani nechci mit s LG po nespoctu problemu zkusenost - Boatloap, G6 ruzne fotaky atd...
Jenom mi prijde za stejnou cenu S9 nebo G7 jako ze neni o cem.
P20 jsem mel v ruce, velmi se mi libil hlavne velikosti a za 400E mi prijde v poho, fotky dela bezvadny treba a vykonove je TOP, ne?

https://mobilizujeme.cz/clanky/recenze-huawei-p20-demonstrace-dokonalosti

LG fakt ne, sorry...
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod luisman 11. 12. 2018 20:42

Nevím o tom že by P20 měla bezdrát nemá ho ani P20 PRO. Nemá ani jack a stojí víc. Ale hlavně neumí fotit 16:9. Taky doufam, že Pie pozvedne foťák, zatím to řeším portem Gcam.
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deawon 12. 12. 2018 11:37

G7 budu kupovat jako nový služební telefon v lednu, ale docela mě vystrašily ty problémy s restarty. Za cenu 12500Kč lepší náhradu za G4 ale nevidím.
Motorola T180 Talkabout(jo, kde jsou ty časy), Alcatel 302, Alcatel 535, SE W810i, HTC Touch Pro, Nokia N86 8MP, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S4 LTE-A (I9506), LG G4 leather black, LG G7 Platinum, Samsung Galaxy A52s 5G
Deawon
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků