LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 10. 2018 14:17

Stačí, že bude fungovať sRGB prepínač v vývojárskych nastaveniach a bude po problémoch (u Nexus 6P inak boli tiež tieto problémy a Google nedával žiadne možnosti nastavenia, no sRGB v tých nastaveniach fungovalo a jedným kliknutím opravilo celý problém, vyrovnala sa teplota bielej a znížila saturácia). Ale ak ani tak by to nešlo a nie je v nastaveniach táto možnosť, tak áno, reálne to môže byť problém ale to by som tiež zisťoval až po spáchaní toho skutku (kúpa), tak ako aj pri G7.
Na druhú stranu, nehovoríme znovu o dvoch veciach? Spomínaš snímky ale ja som spomínal presaturované farby displeja, nie fotiek (ktoré pri takom presaturovanom displeji boli tiež).

A čo sa týka tých značiek:
- Apple je cenovo nedostupný a keď je už pomer displej/telo o toľko lepšie je ťažké spraviť "upgrade" na niečo s rovnakými alebo väčšími krajmi (v prípade môjho prechodu z Nexus 6P) a aj celkovo, iOS mám rád, rešpektujem ho ale nechcem mať ten OS, je to ako auto z plagátu, ktoré poväčšinou nakoniec aj chceš, nech ostane len na stene a nedajbože by si ho aj reálne získal
- Pixely sú cenovo nedostupné hlavne pre našu oblasť, u nás sú extra predražené
- HTC je asi tak konkurencieschopný ako Blackberry
- Sony som už komentoval, zrazu nastavili za XZ3 parádnu cenovku ale zatiaľ neukázali poriadne, že to za to stojí (a osobne, priznávam, nenávidím telefóny, ktoré majú branding na prednej strane).
A aj tieto body vyššie boli dôvod, prečo som bral G7 a prečo G7 aj rovno nepredávam - je jedno z najmenších ziel na trhu, keď vezmeme do úvahy HW, SW a ostatné veci krúžiace okolo toho za danú cenu.

Carismatico píše:Ale v automatickém režimu výrazně nezvedneš EV, nebo jo, ale ruku v ruce se ztrátou kvality, respektive výrazným nárůstem šumu. Stále věřím, že to je špatná optimalizace. P20 Pro v RAWu při začátku prodeje (první software) produkovala taktéž šílenou olejomalbu, fotky neměly absolutně kresbu o ostrosti nemohla být ani řeč. Vyšla aktualizace a snímky se zlepšily snad o 30%.

Jen se obávám, že u rybího oka na tom bude mít svůj podíl i mizerná optika. V30 i v RAWu fotila daleko lépe....Na druhou stranu, abych jen nekritizoval, tak s poslední aktualizací se zlepšila vydrž a optimalizace je špičková. Vše reaguje rychle, plynule a svižně.!!!! A za 14 000 nemá konkurenci....

Tak pri fotení do RAW formátu nemá byť čo tam olejomaľba, RAW by mal byť bez akéhokoľvek šahania, no na druhú stranu ten výsledok nesmie byť tak desaturovaný - to by potom značilo naozaj úbohý dynamický rozsah a farebný rozsah (hĺbku farieb?).

Vyskúšal som rozsah EV kompenzácie, z môjho testu to vyzerá, že rozsah v manuálnom režime je trošku väčší ale aj ten, ktorý je v automatike má taký rozsah, že toreticky všetko nad je zbytočné - a prinajhoršom nie je problém prepnúť do Manual a nechať nastavenia na automatike a mať takto tú väčšiu kontrolu.

kultus píše:I s tim RAWem to treba umet a necekat, ze z nej polezou snimky kvalitativne srovnatelne s MFT nebo APS-C. Mizerna optika, pidicip maji vsichni, spis jde o to kdo to jak umi zamaskovat a musim rict, ze pri primem srovnani G7/S9+/P20Pro boduje spis samsung. Videl jsem prime srovnani S7/S8/S9 a samsung udelal slusny krok kupredu. Zatim se mi ale nejvic libil "projev" Pixel 2, proto na S7edge pouzivam apku z Pixelu. Nejsem zaprisahlej priznivec zadne znacky, prave naopak mam rad zmenu, ale kdyz uz vybiram tak drahy telefon, vetsinou je samsung PRO MNE nejprijatelnejsi volba. Na papire vypadaji vsechny vlajky supr, ale jak se zacnou probirat podrobnosti mezi radky tech specifikaci...Tesil jsem se na fotak P20Pro, ale co jsem videl tu haldu fotek a srovnani s vyse napsanyma konkurentama, za ty prachy bych si jej nekoupil. To co leze z G7 je trochu sklamani, strasne odsumovani a priostrovani, neprirozene saturovane barvy (da se zmenit v Pro rezimu)...

Co se tyce RAWu zalezi taky jaky soft pouzivate a co snesete. Ony ty omalovanky jsou presnym obrazem korigovane "kvality" tech fotaku. Takze pokud nechces omalovanky musis snest trochu toho sumu s kresbou. I tak se z tech RAWu da docela dost vytahnout, hlavne prace prosvetleni stinu a odstraneni prepalu. A to ze jsou RAWy po exportu vyblute je v poradku, jedna se pouze o zhluk dat, nikoliv obrazek jako takovy a kazdy editor jej intrepretuje po svem (jake ma vychozi nastaveni). Byl bych rad kdyby nekdo uploadoval jpeg+DNGcko z G7, abych se podival, co se z nej da vytahnout. Predem dik.

PS: Mel jsem Lg G2 a ta "kvalita" optiky byla zretelna hlavne v RAWu, kde bylo jasne videt co vsechno musel vyrobce korigovat, aby se na to dalo koukat. Ostrost od stredu padala ke krajum pekelne rychle...neco podobneho jsem videl i u G4

Kultus, dobre vravíš a musím súhlasiť. 6P/Pixel Gcam je záchrancom všetkého (osobne mám dokonca ešte verziu s peknou nádieľkou nastavení, dnes som napríklad skúšal redukciu zjemňovania (nejakú redukciu šumu na koniec), resp. jej zmiernenie a výsledok sa mi páčil.

Inak, to, čo vytiahneš a nevytiahneš z RAWu vieme, že priamo ohraničí senzor a jeho výkon, bohužiaľ....

Tu je trojica záberov - hdr v telefóne, DNG a HDR+ (to jpegečko bez olejomaľby namiesto kresby)
https://drive.google.com/open?id=1uYjOJ ... 8GWKuQIA43
daj potom vedieť, čo si myslíš, rád sa o takom rozprávam. A aby som len nekrivdil, tak
https://drive.google.com/open?id=1Sw9eX ... a0KFiTwZJk
aj upravené a do jpegu vyexportované RAWko, aj keď to, čo v základe dokáže HDR+ je ešte lepšie (a to na G7čke), akurát samozrejme taká čistota, elegantná redukcia šumu, a taká prirodzenosť pri pohľade na prizoomovanú fotku je samozrejme lepšia pri RAWku (i za cenu šumu).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 24. 10. 2018 21:04

Dik za RAWy, zitra na to zkusim mrknout. Co se tyce sumu, zalezi jak je hruby, samozrejme se bavim o jasovem sumu, jemny se da IMHO vpohode tolerovat, je videt jen pri priblizeni. Vsichni chteji co nejcistci fotky bez sumu, ale myslim si ze zvyseni dynamickeho rozsahu fotky kor z toho pidisnimace a vernejsi barvy z RAWu davaji stale vetsi smysl nez vyzehlene fotky od vyrobce. Chce to najit kompromis sum-detail, bohuzel vyrobci jsou v tomhle naopak nekompromisni a jdou spis na ruku uzivatelum co si pochvaluji "ciste" fotky a neresi detailnost. Neverim, ze je takovy problem dat posuvnik s kontrolou odsumeni/doostreni. Jak dlouho sme cekali na Pro rezimy kde si uz nastavime temer vse...snad prijde i tohle.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 25. 10. 2018 17:15

dropadred píše:Tu je trojica záberov - hdr v telefóne, DNG a HDR+ (to jpegečko bez olejomaľby namiesto kresby)
https://drive.google.com/open?id=1uYjOJ ... 8GWKuQIA43
daj potom vedieť, čo si myslíš, rád sa o takom rozprávam. A aby som len nekrivdil, tak
https://drive.google.com/open?id=1Sw9eX ... a0KFiTwZJk
aj upravené a do jpegu vyexportované RAWko, aj keď to, čo v základe dokáže HDR+ je ešte lepšie (a to na G7čke), akurát samozrejme taká čistota, elegantná redukcia šumu, a taká prirodzenosť pri pohľade na prizoomovanú fotku je samozrejme lepšia pri RAWku (i za cenu šumu).


Mno, je to docela sumitko, mnel jsem problem i to jejich odsumeni napodobit, ale tak na to domaci zvejkani to asi staci. Uprava expozice, o neco sirsi dynamicky rozsah, oprava barev a lepsi doostreni za cenu jemneho sumu oproti rozmatlanemu jpegu primo z fotaku. Skoda, ze ho nemam doma rad bych ho srovnal s S7e. Sumi to ale porad celkem dost, u tak narocnych scen by to chtelo nizsi ISO a klidne delsi cas, telefon to urcite snese. Tady vyrezy 1:1, zadny zazrak to ale neni bud uhnu s detailem nebo bude vic sumu. Optika je dost nekvalitni-musi je dost doostrovat a nastupuji artefakty. Jak jsem psal vyse, je to odraz toho agresivniho odsumovani a doostrovani Lg. Jak pres kopirak srovnatelne s G2...S7e mi prijde ze ma trochu lepsi ty RAWy ale chtelo by to poradne srovnani side-by-side.
Přílohy
srovnani.jpg
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 25. 10. 2018 18:52

Celkem vážně přemýšlím o tom, že přenechám své LG G7 a půjdu do V30, pokud by měl někdo zájem, je v modré barvě, cca 2 měsíce staré, komplet ochranné fólie na přední i zadní straně, plus dám ještě další novou, plus čiré pouzdro i speciální folii na kameru, a kožené zadní pouzdro. Cena 12 000,-
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 25. 10. 2018 20:34

Včera jsem taky objednal V30,za tu cenu již nešlo odolat. Poměr cena/výkon je špičková.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 10. 2018 08:25

kultus píše:Mno, je to docela sumitko, mnel jsem problem i to jejich odsumeni napodobit, ale tak na to domaci zvejkani to asi staci. Uprava expozice, o neco sirsi dynamicky rozsah, oprava barev a lepsi doostreni za cenu jemneho sumu oproti rozmatlanemu jpegu primo z fotaku. Skoda, ze ho nemam doma rad bych ho srovnal s S7e. Sumi to ale porad celkem dost, u tak narocnych scen by to chtelo nizsi ISO a klidne delsi cas, telefon to urcite snese. Tady vyrezy 1:1, zadny zazrak to ale neni bud uhnu s detailem nebo bude vic sumu. Optika je dost nekvalitni-musi je dost doostrovat a nastupuji artefakty. Jak jsem psal vyse, je to odraz toho agresivniho odsumovani a doostrovani Lg. Jak pres kopirak srovnatelne s G2...S7e mi prijde ze ma trochu lepsi ty RAWy ale chtelo by to poradne srovnani side-by-side.


Určite, je cítiť limitácie HW, tu je to potom o klasike, kedy cez deň to fotí v pohode (ale to v dnešnej dobe dokážu v základe aj všetky telefóny za aspoň 300€) ale s ubúdajúcim svetlom je vidieť, že optika má viac a viac roboty. Chcem sa vyhnúť takým bavkaniam, samozrejme, pri všetkých fotkách mohlo byť ISO aj o dva kroky, ale už sme znovu pri riziku roztrasenej fotky (pri slabom osvetlení a trebárs ISO 200-300 by si to už žiadalo aj 1/4 sekundy a podobne a to už znižuje šancu na ostrý záber). A potom je tu faktor babračky - chce sa človeku s tým babrať, keď aj v základe ide o niečo nie dobrej kvality? Má mať potom človek chuť sa s tým babrať a stále to prestavovať, keď vie, že "mhm, zapnem gíkem a budem ešte spokojnejší s výsledkom"? Nemyslím, za seba môžem povedať, že Gcam spraví väčšinu času minimálne tak dobrú robotu ako manuálne handrkovanie sa s RAW ale človek nemusí nastavovať všetko od nevidím do nevidím a potom to všetko pracne preháňať cez PS Express (inak, mám rád PSE, a postup je často rovnaký - pridáš Clarity, doostríš, zredukuješ farbu šumu na min., zredukuješ sum o toľko, aby ho bolo viditeľne menej, no vôbec alebo len minimálne ovplyvnil ostrosť, aplikuješ dehaze, pridáš na vibrance, prípadne ešte jemne upravíš teplotu bielej a hotovo), aby som mal v telefóne potom dva súbory, kde jeden má cez 30MB.

A to v základe hovoríme o tom, že objektív má clonu f1/6, takže dokáže dostať cez seba dosť svetla, no asi trpíme aj druhou stranou mince takejto clony, kedy už je určite mäkšia kresba akoby bola pri f1/8. Zase Samsung nemá problém ani s ich f1/5 clonami, takže sme zase pri kvalite.

Osobne si myslím, že fotiť do RAW pri posledných Samsungoch alebo aj pri iPhone-och by mohla byť zábava. U Pixelu nie, tam je HDR+ maximálne optimalizované.
Potom je tu ešte nová divoká karta - Xiaomi Mi Mix 3, včera predstavená a podľa špecifikácií má 2 12MPix senzory, čo možno bude nejaký väčší a jeden z drahších senzorov. Mohol by to byť zaujímavý kúsok. Ale pri takých ostatných mejnstrímoch veľmi nie (ešte som zvedavý na 1+6T, videl som novú teaser fotku, ktorá mala súvis s foťákom a horším osvetlením)...ale to je jedno, už len fantazírujem, špekulujem a OTčkujem.

Nie som až tak sklamaný, lebo viem, že je portnutý Gcam - síce ten lepší je bohužiaľ trošku menej šikovný, lebo je osobitná app pre obe objektívy ale je to stále lepšie ako nič a som rád, že mám zase aspoň čiastočné pripomenutie pohodlného života s HDR+.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hasicarna1 27. 10. 2018 09:24

Nabijecka - dotaz. Mam na vas dotaz ohledne nabijecky. Kdyz nabiji, tak lehce slysitelne piska. Kdyz mobil odpojim z nabijecky a nabijecka zustane dal v elektrine, tak nepiska. Piskani je slyset jen pri naprostém tichu. Mate nekdo podobny problem? Přemýšlím, jestli to vyreklamovat. Diky za odpovedi.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 27. 10. 2018 10:32

Dropadred: uplne te chapu, ja jsem z tech co cvakaji jen jako zapisnik a tam neni potreba se s tim hrat. Ale kdyz jsem na dovolene tak se rad vyhraju i s nastavenim a po vytrideni mam jen par fotek co stoji za to - zbytek recycle bin. Nikomu to samozrejme neberu, ale nechapu lidi co nacvakaji za vikend 500 fotek a nechavaji si je. Typicky i spousta lidi z rodiny a blizkych pratel...pak kdyz chteji neco ukazat tak to ani nenajdou :D

Jeste jsem nemel cas shanet RAWy z S9 ale podle jpegu budou mit vetsi potencial neco vytahnout. Lg neni v zadnem pripade propadak ale ty kompromisy jsou videt vic. Dam jeste sanci P20pro protoze jsem nasel i recenze kde nefoti tak hrozne a i nocni fotky z Mate 20 Pro maji diky spec.rezimu neco do sebe...nakonec pri prohlizeni na mobilu i TV semelou extra detaily bozi mlyny a clovek vic vnima extra dyn.rozsah sceny (hlavne kdyz je bez prepalu a s prosvetlenym stinem) a celkovou expozici a barvy. A tady Pixely proste vitezi...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Deawon 27. 10. 2018 20:02

Vybiram novy sluzebni mobil s rozpoctem cca 12k bez DPH. A G7 se mi zda jako nejlepsi volba az na to ze jsem ji jeste nikde neobjevil k osobnimu prohlednuti. Napada Vas nejaka lepsi varianta?
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 28. 10. 2018 06:58

Asi bych řekl, že by jsi se měl ptát v jiné sekci jako třeba koupě telefonu do 11000kč nebo do 12000kč ať to tady nezahlcuješ zbytečně. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 28. 10. 2018 09:42

Deawon píše:Vybiram novy sluzebni mobil s rozpoctem cca 12k bez DPH. A G7 se mi zda jako nejlepsi volba az na to ze jsem ji jeste nikde neobjevil k osobnimu prohlednuti. Napada Vas nejaka lepsi varianta?


V tuto chvíli je G7 jedna z nejzajímavějších voleb flagshipů na trhu. A cenově jsi v toleranci. Nicméně podívej se ještě na stájového konkurenta V30. Oba modely jsou si víceméně rovny. Vybíráš jen mezi G7 se Super Bight Displejem (RGBW matice se svítivostí 1000nits) a OLED panelem, který pro změnu dovoluje užívat Google DreamView. Velikost displeje 6 nebo 6,1" neřeším.

Cena podobná: https://www.lgshop.cz/lg-g7-thinq-new-aurora-black a https://www.lgshop.cz/lg-v30-h930-moroccan-blue.
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 30. 10. 2018 23:20

Pořídil jsem si k LG G7 i V30, tak budu srovnávat. I přes vyšší výkon G7 je V30 lépe odladěná. Rychlejší odezva napříč prostředím, a zejména rychlejší práce v galerii (prohlížení, načítání fotek, skrolování).

Další pozitivum je výrazně lepší vydrž na baterii.

A konec konců fotoaparát, fotografie v Rawu jsou skutečně někde zcela jinde. Mají barvy, méně šumu, lepší kresbu. Rybí oko i přes menší rozlišení podává daleko lepší výsledky (širší úhel záběru, lepší kresba, ostrost i úroveň detailů). A konec konců i automatický režim podává lepší výsledky.

Jediné pozitivum u LG G7 je po zvukové stránce lepší reproduktor, přední kamera či lepší čitelnost displeje na přímém slunci. Nicméně V30 už jen svoji cenou a značkovými sluchátky v balení jasně vede. Kdybych si měl nově vybírat, volba by byla jasná.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 10. 2018 22:55

Inak, moja G7 začína mať pekný problém, už druhý deň mi večer z ničoho nič začal preblikávať obraz (obraz - čierna obrazovka - obraz), spraví to párkrát, potom úplne vytuhne telefón a reštartuje sa.

Budúci mesiac asi kúpim niečo nové a tento pôjde na reklamačku a potom rovno do bazáru...
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 31. 10. 2018 23:05

Přesně tak jsem to udělal i já a vyšla mi také lépe V30. Ta odladěnost je perfektní navíc výdrž lepší, pro mě i displej na vyšší úrovni. Foto také o něco lepší a tak pro mě nebylo co řešit. Cena za takový mobil je přímo luxusní.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 1. 11. 2018 00:19

Za 11,5k není skutečně co řešit. Zkoušel jsem teď noční snímky a to jsem skutečně nevěřil vlastním očím, zatímco G7 na automat či manuál produkuje skutečně olejomalbu, tak V30 fotí luxusně. Méně šumu, méně vyhlazuje detaily, daleko lepší kresba. Mají co "ladit", je smutné, když starší zařízení je po všech směrech (až na výkon) lepší.
Naposledy upravil Carismatico dne 1. 11. 2018 20:30, celkově upraveno 1
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků