LG G6 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Katikakus 9. 4. 2019 08:10

Radime, zadny soucasny smartphone (bez ohledu na to, jestli jde o Android nebo iPhone) neumi spustit budik, kdyz je telefon vypnuty. Zkus popremyslet, proc to tak je a proc na tom neni nic divneho. Verim ti, ze na to prijdes. ;-)

Nektere Android telefony maji moznost nastavit automaticke vypnuti/zapnuti telefonu, coz by umoznilo, aby se telefon zapnul treba 5 minut pred tim, nez potrebujes, aby se ti spustil budik.
Settings > Scheduled Power On & Off
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 9. 4. 2019 20:32

Nokia N9 budí vypnutá.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 9. 4. 2019 20:43

Katikatus mýlíš se, mobily s meditek procesorem umí budit I vypnuté a zůstat po budíku dál vypnuté a to už dlouhé roky..
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod koblih.jr 10. 4. 2019 08:16

Mně přijde buzení i při vypnuté telefonu celkem nerozumné. Už jen z toho důvodu, ž představují bezpečenostní hrozbu. Považuji za správné chování, že při vypnutém zařízení by neměl budit vůbec. Stejně tak vypnutý počítač by neměl třeba stahovat aktualizace. Důvodů je několik
* spotřeba baterie: telefon i ve vypnutém stavu musí mít zapnutý nějaký skrytý proces, aby si uchovával informace o tom, že má být stále ve střehu
* kolize upozornění: dost lidí se může vstekat, že budík budí při vypnutém teleofnu, ale neupozorňuje na události v kalendáři. Proč upozorňuje na jeden typ upomínek, ale na druhý nikoliv??? Když už by třeba upozorňoval na notifikace z kalendáře a z budíku, proč neukazuje upomínky z událostí z Facebooku? A bobtná to. Pro konzistenci by neměl ve vypnutém stavu (vypnutý staav = vypnutý celý systém konzistentně!) telefon dělat nic.
* při probuzení (třeba budíkem) se zapne rádio a tedy vytváří hrozbu pro letový provoz??? Protože při zapínání se nezapíná režim letadlo, ale zapíná se naposldy použitý mód - tedy s aktivní SIM kartou a rádiem, aby uživatel mohl volat 112! Pochybuji, že před vypnutím telefonu si uživatel dobrovně zapne režim Letadlo a pak jej ještě vypne. Aby při zapínání udělal stejný postup pozpátku...


Navíc mám po ruce telefon s MT6762 a nebudí. Potvrzuji, že MTK nebudí!

Můžeš mi říct, které chipsety budí a mají provoz na pozadí? Nějaký z roku 2010 možná, ale současná generace? Nevím. ^^
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 10. 4. 2019 10:28

Roy1: bejvávalo.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 10. 4. 2019 10:35

Je to klidně možné, poslední meditek jsem aktivně používal byl asi z před dvou let, je tedy možné že nové generace zase jednu dobrou vlastnost vypustily, otázkou je jestli je to přímo procesorem nebo implementací výrobců.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haens 23. 4. 2019 09:32

vyšla nějaká aktualizace androida (+800mb), ale Pie to ještě není
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod EfineSS 23. 4. 2019 17:24

Aktualizace V20i přidává AI CAM.

Je vidět, že LG na podporu nekašle.
EfineSS
Junior

Odeslat příspěvekod rakepka 9. 5. 2019 10:40

Nemáte někdo tip na nějaký silikonový obal na G6? Postoupím mobil synovi a bez obalu by asi
velkou životnost neměl:-) Díky.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod haens 9. 5. 2019 10:50

já mám nějaký čirý "celly" a je vpoho, ale ten už se asi neprodává, takže asi spigen: https://www.alza.cz/spigen-liquid-cryst ... =9#recenze
případně zkusit ebay/aliexpress
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod radim 9. 5. 2019 11:36

Zkus mrknout na Mobil-case.cz.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 9. 5. 2019 14:38

Pri posledni aktualizaci je jina grafika stopek, jine zmeny? :D
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radim 9. 5. 2019 16:56

Jakou máš verzi sw?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 9. 5. 2019 17:49

V20i-EUR-XX

-- 9. 5. 2019 18:29 --

Posl. akt. ted 6.kvetna 2019
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rakepka 14. 5. 2019 08:00

Už jste někdo měnili baterku na G6 nebo G7? Zatím to nepotřebuji, ale vlastně netuším, kde
a za kolik to jde vyřešit? (hlavně v Brně) Jestli nakonec není lepší raději koupit model mobilu, kde si baterku v pohodě vyřeším sám. Díky.
rakepka
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků