LG G6 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Katikakus 31. 5. 2020 10:39

Tazz1 píše:Tady se zase sešlo hloupých hejtrů. Někteří i opakovaně. S telefony řady G a nyní i V jen dobré zkušenosti. Dobrá podpora, aktualizace srovnatelné s jinými značkami.
U některých je to již obsese a to navíc ještě evidentně dávná, která se jich drží do současnosti.

Jako hlupak se nejenom tady projevujes ty. Pouze naprosty ***** totiz nazve pouhe shrnuti osobnich zkusenosti a subjektivni nazor na znacku jako hejt. To, ze jsem vlastnil G3 a G4 je pouhe konstatovani faktu. To, ze obe odesli do kremikoveho nebe pred koncem zaruky je pouhy fakt. To, ze SW podpora byla tragicka je fakt, snadno dohledatelny - vzpomenme na petice, ktere mely donutit LG aby neco udelalo s podporou. To, ze mi LG nesmi do baraku je pouhe vyjadreni meho subjektivniho nazoru. A na ten mam pravo a zadny hlupak mi ho nebude brat.

Ted si bez nafackovat a prestan se chovat jako urazene decko, kteremu nekdo sebral babovicky.
Naposledy upravil opasino dne 31. 5. 2020 11:23, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna vulgarita.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 31. 5. 2020 11:25

Vaše výměny názorů v tomto rozpoložení ničemu nepomáhájí. Že řada G a nejenom ona, měla až do G5 problémy, je nepopiratelný fakt a není se třeba kvůli tomu hned čertit. Chápu zmínky o nižších řadách, vyplynulo to z diskuze, ale teď už se vraťme zpět ke G6. Děkuji
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod šulda 31. 5. 2020 12:13

A čemu jsi v tom příspěvku od moderátora nerozuměl :roll:
šulda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 31. 5. 2020 14:06

Tazz1 píše:Bohužel někteří nejsou schopni pobrat, co je toto za vlákno a stejně budou své oligofrenní výplody cpát kdekoliv, kde se objeví LG (bohužel toto není jediný případ). Doporučuji dotyčnému, aby se trochu zamyslel a také, aby si opravil ve svém příspěvku pravopisné chyby. Tedy nad formou i obsahem. A to už nemluvím o nadávkách a vulgaritách. Snad se tedy již bude toto vlákno věnovat jen a pouze G6.

Ze jsem reagoval na konkretni prispevek a rozvijel jeho puvodni myslenku ti pochopitlene pri tve omezenosti uniklo. Moderator se ti to pokusil vysvetlit, ani tohle nakopnuti nepomohlo. A pak se divis, ze te vsichni povazuji za hlupaka.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 31. 5. 2020 14:49

nejak sa to tu po mojom prispevku zvrhlo :-)) ... stale si stojim sa tym, ze LG je jednoducho nepoucitelne a vyraba mr*ky ... G6-ka ma okrem nefunkcnej ctecky mnoho dalsich much:

- zacalo to montovanim objektivov s roznou ohniskovou vzdialenostou na ultrawide kameru - afera 2.01 (lepsia) vs 2.09 (horsia) - ja mam tu horsiu ... LG to vyriesilo naozaj salamunsky ... po nejakom update vsetky zobrazuju 2.04 :lol: ... daju sa ale rozoznat volnym okom
- casta signalizacia vlhkosti v USB-C porte - hrozne casto to robilo aj mne, vydrhol som to s IPA a vypol signalizaciu v skrytom servisnom menu
- lahko poskriabatelne resp. praskajuce sklo fotoaparatu - nemam skusenost, az donedavna som mal nalepene ochranne sklo
- umierajuci vibracny motor - toto ma zatial obislo
- duchovia na displeji - u mna sa to zacalo prejavovat mozno po pol roku
- sluchatkovy jack velmi lahko uvolnuje sluchatka - napriek tomu, ze mam verziu s HiFi DAC, jack az tak casto nepouzivam, cize toto ma tiez obislo

o mizernej softverovej podpore a neodladenosti je skoda reci ... do telefonu neinstalujem ziaden balast, dokonca som cez ADB mnoho nepotrebnych veci deaktivoval... pri zmene verzie Androidu robim vzdy factory reset ... no telefon je aj tak velmi nespolahlivy...

aj signal ma mizerny (ked to porovnam napr. s Honor Play - tam kde priatelka cestou vlakom bez problemov signal chyti, mozem ja telefon pouzivat akurat tak ako antistresove tezitko - obaja mame rovnakych operatorov (dualsim, CZ aj SK)

kazdopadne tychto problemov je plny reddit a ine fora ...

objednal som si iP XS Max ... a LG pojde slavnostne z domu ... budem rad, ked z povodnej nakupnej ceny - cca. 10k - dostanem aspon 2500 :D (ako relativne kvalitny audio prehravac sa to mozno niekomu hodi)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone Xs Max 64GB - Silver | Lenovo ThinkPad T430s | Apple Mac mini Server (Late 2012)
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 31. 5. 2020 15:43

A proto jsi s tím telefonem vydržel tak dlouho :-) ? Tedy více jak dvakrát déle jak já, spokojený uživatel? Zajímavé. Ale ať tak nebo tak, nic z toho jsem nezaznamenal.
No každopádně jabkem jsi si moc nepomohl. Ale ať slouží ke spokojenosti :-)
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 31. 5. 2020 18:34

Že vás to baví, pokud se vám LG nelíbí ok, ale krucinal nepište to všude. Jako mi s tím nic neuděláme, chyby má každý viz Samsung a S20, Note 7 atd.

-- 31. 5. 2020 18:39 --

Mr.Bombastic

To co si sepsal je sice hezké i možná pravdivé.

Ale to kdybych ti já měl sepsat kolik chyb má apple tak by ti přešla chuť :D nechci nic říkat ale všude jsou problémy a jsou celkem stejně velké. Si nevybereš.
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 1. 6. 2020 01:14

Tazz1 píše:A proto jsi s tím telefonem vydržel tak dlouho :-) ?

Z vacsej casti fungoval a aj tak som nevedel, cim ho nahradit... nehovoriac o tom, ze uz tak dost stratil na hodnote a calovat za tak kratky cas za telefon dalsie tisice sa mi ozaj nechcelo... vydrzal by som s nim mozno dalsich par mesiacov, nebyt tejto zavady ctecky... mam rad, ked telefon funguje, som entuziasta telefonov, ale nie je to zivotnou prioritou nr.1 ... mal som za ostatne 2 roky mnoho inych zivotnych milnikov, problemov a vyziev...

a dalsi problem, ktory mi teraz napadol je, ze po update na 9.0 Pie sa divne chova AOD ... tak z polovice teda nefunguje

radim píše:Za 2500 se to prodávalo před rokem, kousky ještě v záruce. Jako přehrávač tak za tícku.

cena pouzitej elektroniky ma na moje pocudovanie v poslednych tyzdnoch/mesiacoch celkom divnu tendenciu ... a teda moc neklesa... aktualne najlacnejsi neroztrieskany kusok na bazosi je za 2300 (ano, to je cena, za ktoru to majitel chce predat, nie za ktoru to realne preda) ... moj je okrem takmer nefunkcnej ctecky v relativne peknom stave, navyse je to 64GB dual-sim s hifi DAC... ale uznavam, ze moj odhad resp. prianie je optimisticke

panrt píše:Ale to kdybych ti já měl sepsat kolik chyb má apple tak by ti přešla chuť :D

prezrel som si, ake chyby sprevadzali/sprevadzaju XS Max a zatial ma teda nic nejak zvlast neodradilo ... vdaka kreditke budem mat 3 roky zaruku... to je myslim cas, kedy si este udrzi ako taku hodnotu a potom pojde papa ... mozo bude dovtedy nejak lepsie rozsirene a vyuzitelne 5G

Apple iPhone Xs Max 64GB - Silver | Lenovo ThinkPad T430s | Apple Mac mini Server (Late 2012)
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 1. 6. 2020 12:08

Jarko01 píše:Ze odchadzali vo velkom modely V10, G4 a Nexus 5x je znama vec, maju spolocneho vinnika menom Snapdragon 808.

Mne skor pride zvlastne, ze odisla G5. Ta uz mala Snapdragon 820. Kazdopadne u mna model H870DSU ma uz 3 roky a okrem slabsej baterie je to telefon na vybornu. A to dostava obcas poriadne zabrat.

J.

Netušíš co bylo špatně se Snapdragonem 808? V Lumii950 šlape bez problémů a není známo že by hromadně umírali.
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 1. 6. 2020 12:16

random užívateľ internetu píše:LG G4 has ram layered above the SD 808 SOC. So when SD 808 generate lot of heat and expand, solder bond to ram above will likely crack. Somehow, the low temp solder LG used in it's BGA chips is prone to this failure. Obviously it's not the ram chip itself or SD808 chip, as they have proven to be reliable on other brand phones.

Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod Jarko01 1. 6. 2020 13:33

Damon_Hill píše:Netušíš co bylo špatně se Snapdragonem 808? V Lumii950 šlape bez problémů a není známo že by hromadně umírali.

Snapdragon 808, podobne ako jeho vykonnejsi surodenec Snapdragon 810, trpel na prehrievanie, ktore vo vysledku sposobilo dobre znamy bootloop problem.

Ten nastal vo chvili, kedy sa pri starte telefonu pozadovala odpoved od "vykonnejsich jadier" z clustera, tie vsak v dosledku neznamej chyby uz neodpovedali, nasledkom toho nastal reboot a tak dookola ...

Niektori vyrobcovia to riesili vydanim aktualizacie, znizujucej vykon "vykonnejsich jadier", aby sa telefon nevaril. Samotnych staznosti na prehrievanie bolo v tej dobe mnoho u takmer kazdej vlajkovej lode.

No a kedze vyrobcovia okrem reklamacie alebo ignoracie neponukali permanentne riesenie, na XDA sa objavil script, ktory dokazal odstavit vykonne jadra a telefon tak fungoval sice len na zvysnych 4 pomalsich, ale fungoval! :-)

Vyuzivali to napr ludia, ktori uz boli v bootloop rezime, a mohli sa tak dostat k svojim datam v telefone, ale aj ti, ktori tomu chceli predist. Treba dodat, ze ta prva skupina ludi nebola vzdy uspesna.
Co si tak namatkovo spominam, jednalo sa minimalne o uzivatelov LG G4 (SD808), LG V10 (SD808), LG Nexus 5x (SD808) a Huawei Nexus 6P (SD810).

Snapdragon 821, ktory mame v G6 uz tymto netrpi, overene x-krat, kedze mi ten telefon sluzi aj ako kamera - obcas nataca aj 2h v kuse pri 4K s maximalnym bitrate (a aj v lete). Tak isto ziaden problem s citackou, ziaden problem s 3.5mm jack konektorom (pouzivam pravidelne). Hlasenie vlhkosti nastalo len raz, ked sa tam dostala voda a zmiesala s tym prachom, ktory sa tam pravidelne usadza. Po vycisteni zubnou kefkou uz rok OK. Andorid 9 mi nesadol, takze je tam spat Android 8 a spokojnost. Ako vravim, ja na G6+ nedam dopustit a je pre mna problem najst adekvatnu nahradu.

Samozrejme najdu sa aj nespokojni uzivatelia, ale to je tak pri kazdej znacke. Netreba si robit iluzie, ze konkurencia chyby nema.

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 1. 6. 2020 15:45

Ještě OnePlus 2 mělo SD810 :)
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka