LG G6: Spekulace před představení

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod panrt 5. 12. 2016 21:15

No a po nějaké době kdy vyšel G5 a V20, Příští rok vyjde už LG G6, zde napíši co zatím o něm víme/nevíme.

I když to vypadá, že LG G6 nezdědí modularitu po svém předchůdci LG G5, mohla by jí zůstat funkce, které si zákazníci cení – vyměnitelná baterie.

lg-g5

Podle The Korea Herald se společnost LG bude dále držet vyměnitelných baterií, prý aby zabránila případným problémům s bezpečností. Tato bezpečnost má s největší pravděpodobností co do činění s nedávným fiaskem Samsungu Galaxy Note 7, který v důsledku poškození své neodnímatelné baterie musel být dvakrát stažen z trhu. Samozřejmě, tyto problémy by mohly postihnout i odnímatelnou baterii, ale zajisté je jednodušší baterii v zařízení vyměnit, než svolávat všechny telefony zpátky do výroby.

Korea Herald také rekapituluje dřívější úniky, které naznačují, že by smartphone LG G6 měl disponovat vylepšeným vlastním IRIS očním skenerem, zabudovaným přímo v přední kameře a LG Pay (vlastním platebním systémem jihokorejského výrobce, který prý bude představen příští rok). LG G6 by mělo přinést i „nové funkce“, které ještě žádný telefon nemá. Zatím ovšem není jasné, jak by tyto zázračné funkce měly vypadat.

Komerční neúspěch telefonu LG G5 se projevil i v tržbách společnosti a tak je pravděpodobné, že budou do LG G6 vkládat velké naděje. Podle uniklých informací se G6 nejspíše dočkáme v prvním čtvrtletí příštího roku, na veletrhu MWC 2017 v Barceloně, tedy v období od 27. února – 2. března 2017.
Zdroj Mobilizujeme.cz

Poslední vlajková loď LG G5 zaujala okruh mobilních uživatelů zejména svým modulárním tělem, které se však na nové generaci již neukáže. Tato zpráva přišla z korejského webu ETNews. Co tedy nadcházející smartphone LG G6 v příštím roce získá a naopak ztratí?Rychlou odpovědí na druhou otázku je jednoduše modulární tělo. Právě od tohoto originálního kroku možná LG odstoupí a nabídne nám „klasický“ telefon. Z této ztráty se ale naopak LG pokusí vytěžit co nejvíce a obratem do své nové vlajkové lodi přidá vodotěsnost. Ta bude umožněna pomocí lepidla, což je rozdíl oproti telefonům od Samsungu, které mají to samé vyřešené pomocí pásky. Možná se tedy s LG G6 budeme moci prohánět vodou a užívat léto naplno, jako je tomu například s telefony od Sony.

LG G6 podle všeho také ztratí dlouholetou vlastnost řady G. Někteří už možná ví, že jde o vyměnitelnou baterii, která nejspíš podlehne právě vodotěsnosti a z telefonu ji jen tak jednoduše nevyšťouráme. Naopak do novinky dle stránky The Investor možná přibude také bezdrátové nabíjení a systém mobilního placení přímo od LG.

A jaký je váš názor na změny spojené s nadcházející vlajkovou lodí od LG?
Takže toto jsou novinky co se ví o LG G6. LG dokonce má nového ředitele:
V roce 2016 jsme byli svědky zrodu několika úžasných smartphonů. Galaxy S7 vyřešil všechny nedostatky, které měla Galaxy S6, nová řada Moto Z představila světu Moto módy a OnePlus 3/3T nastavil standard, jaký můžeme čekat od smartphonu za 12 000 Kč. Všechna tato zařízení zažila obrovský zájem a obdiv. Ale pokud se podíváme na rok 2016 ještě jednou, zjistíme, že LG je jednou z firem, které se až tak moc nedařilo.

lg-v20-obr1

Společnost LG letos představila dvě vlajkové lodě – LG G5 a LG V20, ale ani jedna z nich se nestala hitem. První z nich představila poměrně nevýrazný modulární koncept a druhá byla představena v období, kdy byl hlavním bodem zájmu iPhone 7. Výsledkem těchto akcí je ztráta 23 % oproti stejnému období v minulém roce.

Ve snaze pokusit se vdechnout nový život do mobilní divize společnost LG oznámila, že jmenovala nového generálního ředitele. Nový CEO je Jo Seong-jin, který bude přejímat současnou strukturu LG, mobilní divizi v současné době spravují tři různí ředitelé. Dosud byl Seong-jin ředitelem divize domácích spotřebičů a od roku 2013 zvládl zvýšit zisk oddělení o 25 %.

Je zřejmé, že Seong ví, co dělá a to je to nejdůležitější. Mobilní divize LG se potácí ve ztrátách už od druhé poloviny roku 2015. To znamená, že se tato divize nedočkala zisku už v 6 po sobě jdoucích čtvrtletích, takže změna CEO se jeví jako správný tah.

Podle oficiálního prohlášení společnost LG: „Společnost LG Electronics se rozhodla jmenovat Jo jako našeho nového jediného ředitele. Zaslouží si uznání za jeho charismatické rozhodování a představení inovativních produktů v posledních letech, jeho výkonnost potvrzují čtvrtletní výsledky společnosti.“

V příštím roce se dočkáme představení telefonů LG G6 nebo LG V30 a můžeme doufat, že nový ředitel společnosti vnese do těchto projektů ducha a všechny nás ohromí.

Co říkáte na změny a novinky. Co by jste rádi viděli u G6 a co zase radši neviděli. Dokonce se nejspíše dočkáme nového designu ala Samsung Sklo/KOV kvůli bezdrátovému nabíjení, ale to by nešlo vyměnit baterii a tím pádem nebude možné bezdrátově nabíjet G6 ale až V30 a G6 bude Kovový to zatím ale jsou jen Spekulace.

-- 5. 12. 2016 22:15 --

http://www.notebookcheck.net/LG-develop ... 799.0.html
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod panrt 14. 12. 2016 18:55

Fanouškovský Render ale takových 50% bude určitě pravda.

http://www.techconfigurations.com/2016/ ... ering.html
Přílohy
LG G6 Concept5.jpg
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod cartee 14. 12. 2016 21:19

kdyby to mělo druhej displej tak bych do toho šel.. jednej problém co měla v10 byla malá baterka a podle mě nahovno podpora od LG.. jinak bych u něj zůstal a nešel bych do huawei mate 8.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 27. 12. 2016 01:01

LG G6 render který hodně vypadá jako G5:
http://www.phonearena.com/news/LG-G6-re ... G5_id89401
Jen rozměry se málo změnily: 149,4mm(to zůstalo)x72x43mm zde změna G5 má 73,9mm. Jsem velmi zklamán takže doufám že výsledný model bude vypadat hezky a ne jako G5.
Přílohy
Render-of-the-LG-G6.png
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod panrt 28. 12. 2016 01:46

Tak zde máme další Render na G6:
http://www.phonearena.com/news/New-LG-G ... gn_id89430
Máte tam i video.
Přílohy
Renders-of-LG-G6-based-on-factory-CAD-images.jpg
Renders-of-LG-G6-based-on-factory-CAD-images 7.jpg
Renders-of-LG-G6-based-on-factory-CAD-images 6.jpg
Renders-of-LG-G6-based-on-factory-CAD-images 5.jpg
Renders-of-LG-G6-based-on-factory-CAD-images 4.jpg
Renders-of-LG-G6-based-on-factory-CAD-images 3.jpg
Renders-of-LG-G6-based-on-factory-CAD-images 2.jpg
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod panrt 3. 1. 2017 15:24

Další ukázka G6 v krytu.
Přílohy
C1Pw1P2W8AE9kFh.jpg
C1Pw1P2W8AE9kFh.jpg (19.82 ) Zobrazeno 9225 krát
panrt
LG Maniak


Odeslat příspěvekod panrt 8. 1. 2017 01:33

G6 a nové barvy.
Přílohy
LG-G6-official-design-concept-6.jpg
LG-G6-official-design-concept-4.jpg
LG-G6-official-design-concept-2.jpg
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod cartee 8. 1. 2017 11:26

trošku mi to připomíná V20 akorát bez druhýho displeje.. škoda že v20 tady není.. mám V10 a spokojenost až na výdrž..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 9. 1. 2017 11:43

V The Wall Street Journal také oznámil, že LG G6 bude zahájen v Severní Americe, Evropě a Jižní Korea jako první. Takže možná se dočkáme i my G6.
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod roman II 9. 1. 2017 12:20

tak g5 se mi líbí teda více, jestliže g6 po půl roce prodeje bude stát 10 tis. Kč jako G5 tak i ten vzhled kousnu
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 9. 1. 2017 14:08

Podle informací by cena měla by být od 500 do 600 dolarů. Protože výroba G6 bude nižší.
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod panrt 10. 1. 2017 12:12

Dceřiná společnost LG Display oficiálně představila nový 5,7″ QHD+ LCD displej s poměrem stran 18:9, který zamíří do příštího vlajkového modelu společnosti LG, tedy očekávaného smartphonu LG G6.


LG vyvinulo svůj nový displej podle požadavků zákazníků – větší obrazovka co nejefektivněji vyplní prostor na čelní straně smartphonu, a to tak, že poroste do délky nikoliv do šířky a bude mít minimální rámečky.

Telefon, který bude s novým panelem vybavený, se bude například lépe držel v ruce – proto na smartphone docela neobvyklý poměr stran 18:9. Už dříve docházelo ke změnám v podobném duchu, a to 4:3, 3:2, 5:3 a 16:9.

Atypický poměr stran 18:9 má na mobilním telefonu přijít vhod také při sledování videí, multitaskingu, nebo třeba při používání režimu Multi-Window u nejnovějšího Androidu Nougat, který umí na jedné obrazovce spustit dvě aplikace vedle sebe.

Zajímavé jsou i další specifikace, například vysoké QHD+ rozlišení 2880 x 1440 pixelů, které na úhlopříčce 5,7 palců dosahuje jemnosti 564 ppi. Obrazovka tedy bude docela dobře použitelná pro virtuální realitu.

LCD panel je navíc tenký jen 1 mm, takže nebude ubírat místo baterii a dalším komponentám v telefonu. Jeho rámečky jsou pak naprosto minimální – 0,2 mm na bočních stranách a 0,54 mm na spodní části. Vylepšena byla také čitelnost na venkovním světle (o 10 % lepší), nebo spotřeba (o 30 % nižší).

Jako první by se nového displeje měl dočkat vlajkový model LG G6, který má dorazit někdy letos na jaře.

https://mobilizujeme.cz/clanky/displej-pro-lg-g6-oficialne-57-qhd-lcd-s-pomerem-stran-189/
panrt
LG Maniak

Odeslat příspěvekod Jendisek 10. 1. 2017 14:50

snad to bude pravda. displej to chce aspon 5,5"
Jendisek
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 12. 1. 2017 21:26

LG G6 v upoutávce: velký displej, voděodolnost a další

LG se chystá uvést svou novou vlajkovou loď G6 na Mobilním světovém kongresu koncem února v Barceloně. V souvislosti s tím už o zařízení začíná pomalu dávkovat informace.Ve videoupoutávce LG žádá lidi, aby se podělili o svou představu ideálního smartphonu. K odpovědím se řadí velká obrazovka, kterou je jednoduché ovládat jednou rukou, voděodolnost, spolehlivost a dobrý fotoaparát. Není příliš překvapivé, že telefon LG G6 jistě všechny tyto atributy bude splňovat.Výrobce již dříve uvedl, že se nechystá v rámci LG G6 vzkřísit modulární design. Novinka má být mimo jiné vybavena 5,7palcovým QHD+ LCD displejem s rozlišením 2 880 x 1 440 px (a poněkud netypickým poměrem stran 2:1). Smartphone si uchová duální fotoaparát, přičemž primární snímač bude doplňovat širokoúhlý objektiv. Další detaily zatím známy nejsou.


https://mobilizujeme.cz/clanky/lg-g6-v-upoutavce-velky-displej-vodeodolnost-a-dalsi/
panrt
LG Maniak

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků