LG G4 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kocour73 31. 5. 2016 21:43

Zdravím, tak se mi včera podařilo ukořistit na czc.cz poslední dual sim v hnědé kůži. Sérii mám 511 a označení země je BL. To je bulharsko?
kocour73
Junior

Odeslat příspěvekod dusan182 1. 6. 2016 08:43

Ahoj všem,
Přemýšlím o výměně mé už pomalu dosluhující LG G2, s kterou jsem docela spokojený.
V poměru cena/výkon se mi zamlouvá právě LG G4, ke které bych měl několik dotazů:

1.) Kůže vs plast
Má smysl kupovat verzi s koženým krytem, když jsem zvyklej tel. nosit ochranném krytu?

2.) Kde koupit?
Nechci šedivku, nechci tel. který stal rok na skladu, ideálně možnost přikoupení poj./záruky

3.) Jak je na tom G4 s příjmem GPS/WiFi
Stara G2 měla docela slabý příjem WiFi, i GPS někdy zlobila

4.) Verze Androidu
Kterou verzi Androidu použít?
Četl jsem rozporuplné názory na upgrade na Marshmallow, lze doporučit nějakou custom ROM?
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod Mila_s 1. 6. 2016 09:41

Mé zkušenosti:
ad 1.) mám QuickCircle pouzdro, spokojenost.
ad 3.) nemám žádné problémy.
ad 4.) okamžitě po nákupu jsem opgradoval na MM, a je to bez problému.

Uvaž dokoupit (na eBay apod.):
Desktop Dual Dock Battery Charger Station / BL-51Y Battery For LG G4 (za pár stovek náhradní origoš baterka a dobíječka, která dobíjí mobil a druhou baterku najednou),
Schutzglas Panzerglas - tvrzené ochranné sklo na display,
Qi Wireless Magnetic Charging Pad Charger - bezdrátová nabíječka (QuickCircle pouzdro už má vestavěnou anténku pro spolupráci s dobíječkou),
Qualcomm Certified BlitzWolf® QC2.0+2.4A 30W Dual USB EU Charger Adapter With Power3S Tech - superrychlý dobíječ.

S telefonem jsem velmi spokojen. Jediné co zlobí je SD karta - vždy po čase s ní mobil přestane komunikovat.
Win 10 Home, Lenovo Idea Pad Y50-70, 8 GB RAM, HDD 1 TB, Intel Core i5.
Mila_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blacksheep.CZ 1. 6. 2016 10:31

Souhlasím s Mila_s v bodech 1,3 a 4. Kde koupit neporadím. Já kupoval u Vodafone v únoru a vyroben byl v listopadu 2015. To podle mne ujde. ;-]
LG V30 MOROCCAN BLUE
Blacksheep.CZ
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 1. 6. 2016 11:47

dle mého:
1) vzal bych s koženým krytem z principu. V jeho balení je většinou kožený i plastový a cena je skoro stejná.

2) pojištění: ALZA pojištění zprasila novýma podminkama, tam bych se tomu vyhnul obloukem. Dobré zkušenosti jsou s electroworld a datart. Ale mluvím jen za zkušeností mého okolí.

3) GPS pohoda, wifi mohla být malinko lepší, ale není to žádná hrůza

4) jsem pořád na Androidu 5.1. Custom ROM jsem zkoušel cca půlroku zpět, ale nezaujaly. U AOSP ROMek mi vadil chybějící knockcode a další LG vychytavky. Ty upravené LG ROM taky nic extra. Lepší dle mého použít xposed, g4tweakbox atd..
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ksfga 1. 6. 2016 12:30

1) kozena zada jsou super, pouzdro bych kvuli nim nechtel, stejne tak nemam v oblibe flipova pouzdra. Skoda jen toho bezdratoveho nabijeni pouze s flipem:-/

2) pojisteni mobilu obecne neverim

3) prijem v pohode

4) mam MM a super
Ericsson A1018s > Sony CMD-J5 > Sony Ericsson K700i > HTC Magician > HTC TyTn > Samsung Galaxy S > Samsung Galaxy S III > LG G4
ksfga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milan.44 1. 6. 2016 13:01

Zdravím, no jak mám přes 50 let, tak jsem o "šedivce" nechtěl ani slyšet, nic méně na doporučení některých uživatelů jsem nakonec minulý týden zakoupil v CZC LG G4 - hnědá kůže, S/N 602...... , distribuce DEU, již na MM . Za cenu 9 299,- , cca před rokem jsem za G3 dával 9 999,- . telefon jsem kupoval, protože jsem vlastní blbostí poškodil displej na G3 ( až nechám spravit bude další super telefon v rodině. ) Nic méně s G4 max. spokojenost a mohu jen doporučit. Co se týče obalu/pouzdra či podobně, tak zatím jsem bez, ale už mám něco objednáno z AE . Fólie na displeji zatím původní, ale do náhrady koupím tvrzené sklo.
milan.44
Junior

Odeslat příspěvekod Black Sabbath 2. 6. 2016 21:55

Zkusím to ještě tady. Jaké máte zkušenosti se samolepkami pro bezdrátové nabíjení? Sháním co nejtenčí, aby nebyl vystouplý zadní kryt pod tlačítkem a samozřejmě spolehlivou. Objednal jsem si jednu z ebay na doporučení kamaráda. Ovšem já jsem dostal jinou než on, tlustou. Proto sháním osobní zkušenost, kde a jakou koupit. Už se mi nechce kupovat další a zkoušet, jak bude tlustá. Díky.
Black Sabbath
Junior

Odeslat příspěvekod Mila_s 3. 6. 2016 04:28

Já jsem si ji objednal, tenká, přišla, a pak jsem si všiml, že moje flipové pouzdro ji již má. Můžu ji tedy přenechat. Nejseš z Prahy ?
Win 10 Home, Lenovo Idea Pad Y50-70, 8 GB RAM, HDD 1 TB, Intel Core i5.
Mila_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misternet23 9. 6. 2016 08:22

Mám lg g4, spokojenost. Zlobí me akorát pripojeni k internetu přes data. V práci v dílně mi jede edge a hspda, na stejnem místě se takhle signál pořád přepíná, web stránku praktický nezobrazim. Kolega má huawei p8 lite, ten ma na stejnem místě nepřetržitě hspda + internet mu svisti. Máme stejného operátora. Nesetkal stě se někdo s tím že má lg slabší anténu?
misternet23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lokomot1 9. 6. 2016 21:08

LG G4 má nejlepší (nebo druhou nejlepší) anténu ze všech telefonů co jsem měl. Zdá se mi ale, že tento telefon nerad přepíná na rychlejší sítě, pokud nemají alespoň 2-3 čárky signálu. (často mi nechce přepnout na LTE, i když je signál stabilní, ale slabší)
Z toho důvodu občas používám manuální přepnutí sítě: 277634#*# > field > modem > RAT. Třeba to využiješ...
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misternet23 10. 6. 2016 17:07

Díky chlape, už to šlape jak má :-)

EDIT: Tak sem narazil na problém, když v nastavení nechám wxmda/lte tak internet šlape, ale když se dostanu do místa kde není 100% signál tak se nikam nedovolam ani nikdo mě, i přesto že mobil hlásí sílu signálu 100%
misternet23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepan_22 16. 6. 2016 11:10

To není 100% signálem, ale tím že tam je jen 4G a 2G. Takže když se má uskutečnit hlasový hovor, telefon se chce přepnout do 2G ale to jsi v nastavení zakázal. Použij nějakou if that then this appku aby ti přepla telefon do normálního režimu dle lokace a zase zpět až dorazíš do práce. Nebo si to musíš přehazovat ručně.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Miruska27 21. 6. 2016 06:03

Hezký den. Před opravou LG-G4 jsem měl nastaveno, že mobil se mi ve 23 hodin přepnul na tichý režim a ráno v 5 hodin se přepnul do normálu. Teď, po opravě, tuto funkci už 2 dny marně hledám. Neví někdo, kde ji najít? Díky za pomoc...
Miruska27
Junior

Odeslat příspěvekod Pecka88 22. 6. 2016 15:29

Tak mi taky umřel :-(
Do kterého servisu jste vadný kus posílali? (ti kterých se týká stejný problém - bootloop)
Pecka88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků