LG L90 - pár dotazů

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RidgeBerča 23. 4. 2014 10:18

Ahoj. Uvažuju o koupi nového telefonu, všechno se ale bude odvíjet podle uznané nebo neuznané třetí reklamace stávajícího krámu, co mám. Co jsem tam prošla pár mobilů, zůstal mi ve výběru tenhle model možná ještě s LG G2 mini, ale L90 je mi z nějakého důvodu sympatičtější. Hledala jsem nějaké recenze a diskuze, ale zrovna moc jsem toho nenašla, tak bych se chtěla zeptat těch, kteří ho mají...

1) hodně píšu zprávy a na současné xperii mám možnost si přepnout mezi qwerty klávesnicí a klasickým zobrazením, jde to i u L90?
2) má telefon notifikační diodu?
3) na současné xperii mám dvě ikonky, kterými si rychle a pohodlně vypnu/zapnu internet/wifi ( konkrétně tyhle dvě vedle hodin, přikládám screen :-) )
4) líbí se mi telefon v bílé barvě, ale mám obavu, abych z něj po čase neměla nějakou ochmatanou zašedlotinu... Ale tak dlouho ho tu asi nikdo ještě mít nebude.

Určitě jsem chtěla vědět ještě něco, ale už nevím, co :-) Tak nějaká obecná ne/spokojenost... Bohužel ještě není v prodeji tak dlouho, abych se mohla orientovat jen podle nalezených diskuzí a recenzí :-( Nějaké hry neřeším, mám dvě nebo tři, které občas hraju, ale hodně málo. Jde mi hlavně o to, aby se na tom pohodlně psalo... :)

Děkuju za reakce. :-)
Přílohy
10269572_10201920655522165_172440618176371382_n.jpg
RidgeBerča
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 23. 4. 2014 14:58

LG L90 ma volbu prepnuti z Qwerty na klasickou klavesnici,tuto funkci LG nazyva Easy Home. Telefon bohuzel nema podsvetlena senzorova tlacitka pod displejem a ani prostredni HW nema funkci not.diody,jako to mely treba L5 II a L7 II :| K zapnuti WiFi,BT a jinych funkci slouzi obvykla not.roleta. Vzhledem k rozliseni displeje 235 dpi a kapacite baterie 2540 mAh se ocekava nadprumerna vydrz ;) LG L90 zatim jeste zadny mob.web netestoval.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod RidgeBerča 23. 4. 2014 16:12

Dík za odpověď :-) No, ta absence diody je mrzutá, ale důležitější pro mě je ta klávesnice. Na qwerty se mi totiž nepodařilo si zvyknout... Baterka by měla mít výdrž, to se mi taky líbí. Zítra půjdu reklamovat xperiu, tak uvidím, jak to dopadne a určitě se po něm poohlédnu v obchodě, chce to si ho i osahat, přece jen je o něco větší, než xperia. Tak ještě jednou dík, aspoň něco mě potešilo :-)
RidgeBerča
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 23. 4. 2014 16:19

Jo,a bile se nebojte,je hezci,aspon tedy u LG l9 II vypada paradne,zato v cerne nicmoc... :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Reku 23. 4. 2014 16:47

1. klávesnice lze měnit
3. I toto jde stáhnutím aplikace z marketu nebo podobným widgetem s více funkcemi.... I když to notifikační centrum je asi lepší. Taky jsem přecházel z Xperie, kde jsem ty widgety používal ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miple 23. 4. 2014 17:20

Zdravím. Připojím se k tomuto tématu. Měl jsem vybrán LG Optimus L9 II. Má jen 4GB vnitřní paměti pro aplikace. Jak je to u L90? L9 II má HD 1280 x 720 bodů, L90 má qHD rozlišením 960 x 540 bodů Jaký je rozdíl v těchto displejích?
miple
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 23. 4. 2014 17:30

Rozdil je v jemnosti displeje- LG l9 II ma 312 ppi a LG L90 ma 235 ppi,cili L9 II ma jemnejsi rozliseni displeje. Ale i tech 235 ppi dostacuje. LG L90 ma dostupnou inter.pamet 3,3Gb
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod RidgeBerča 23. 4. 2014 17:47

V té bílé se mi hned víc zalíbil. Jen jsem ještě bílý telefon neměla, tak mám trochu strach z toho, jak bude po čase vypadat. Ty widgety budou myslím jen o zvyku :-) Hlavně mi šlo o to, aby měl minimálně takovou baterku, jak xperia, což má daleko lepší a o tu klávesnici :-) Tak ještě jednou dík všem :-)
RidgeBerča
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 23. 4. 2014 18:01

Kdyby LG nedelalo cerne fony s lesklymi kryty ale s matnymi,tak by vzhled byl daleko lepsi... Jinak kamoska si loni vzala Htc Desire X v bile a spokojenost :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod miple 23. 4. 2014 18:34

D.Francis píše:Rozdil je v jemnosti displeje- LG l9 II ma 312 ppi a LG L90 ma 235 ppi,cili L9 II ma jemnejsi rozliseni displeje. Ale i tech 235 ppi dostacuje. LG L90 ma dostupnou inter.pamet 3,3Gb


No tak to s tou pamětí si myslím je dost omezující. Škoda
miple
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 23. 4. 2014 19:18

L9 II ma celkove dostupne miesto 3,94GB, ale zeby to bolo nejak obmedzujuce si nemyslim... teda ked niekto pouziva telefon ako hernu konzolu tak asi ano, inak dost pochybujem.. u mna maju aplikacie 1,15GB a mam stale volne cez 2,26GB... na ostatne veci su predsa SD karty
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod outlier 24. 4. 2014 09:14

D.Francis píše:Kdyby LG nedelalo cerne fony s lesklymi kryty ale s matnymi,tak by vzhled byl daleko lepsi... Jinak kamoska si loni vzala Htc Desire X v bile a spokojenost :)


Tak bílé jsou asi spíš pro ženy, nevím, jestli bych chtěl bílý. Líbil by se mi šedý.
outlier
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 24. 4. 2014 13:14

Presne tak. Kolikrat jsem si rikal,ze kdyby kazdy vyrobce mel i variantu sede nebo sedostribrne,neco jako Ativ S od Samsungu...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod miple 24. 4. 2014 15:40

Eddward píše:L9 II ma celkove dostupne miesto 3,94GB, ale zeby to bolo nejak obmedzujuce si nemyslim... teda ked niekto pouziva telefon ako hernu konzolu tak asi ano, inak dost pochybujem.. u mna maju aplikacie 1,15GB a mam stale volne cez 2,26GB... na ostatne veci su predsa SD karty


No jako hernu to určitě používat nebudu, takže jestli je to tak, tak je to OK. A asi volba LG L9II než ten nový L90?
miple
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 24. 4. 2014 17:06

Volba je na tobe,ale LG l9 II je recenzemi provereny vyborny fon. Jak dopadne LG L90 v recenzich a testech,nevim,ale teoreticky by mel mit vzhledem k nizsimu rozliseni a baterii o vetsi kapacite delsi vydrz...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků