LG Optimus L7 II - obecná diskuse

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Tony Stark 17. 7. 2013 06:46

Brůča1 píše:Reklamace nepomůže, je to SW chyba, takže snad to opraví v příští aktualizaci, už se to řeší i na androidforum.cz.

LOL. Odkdy reklamace resi jen HW? Je uplne jedno, jaka je to chyba? Nefunguje telefon, jak by mel? Reklamovat.
Tony Stark
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 17. 7. 2013 11:00

Brůča1 píše:Tento povedený telefon mám týden doma, objednala jsem ho z kasa.cz za necelých 5 tisíc. Zatím jediná chyba, která se projevila - při nabíjení ztrácí úplně signál, do sítě se znovu přihlásí až po manuálním nastavení, ale za chvíli je opět bez signálu. Při nabíjení přes noc mi to nevadí, ale přes den to moc příjemné není. Překvapil mě displej, který i přes menší rozlišení je krásně čitelný i na slunci, celkové zpracování je taky na dobré úrovni. Zadní kryt je sice velmi tenký, ale zatím nic nevrže.

Ha, zajímavé. Zkusím u nás doma. Jakého máte operátora? V síti 2G/3G? Duální režim?
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Brůča1 17. 7. 2013 14:30

Projevuje se to ve všech režimech, zkoušela jsem všechny možnosti, po pár vteřinách připojení k nabíječce dojde k odpojení sítě. Operátora mám Vodafone, ale zkoušela jsem i sim O2 a je to to samé.

Pouzdra jsem zatím našla tady:
http://www.1m.cz/detail/16841/forcell-slim-flip-oteviraci-pouzdro-pro-lg-p710-optimus-l7-ii/
http://www.mobilduo.cz/forcell-slim-flip-pouzdro-black-pro-lg-l7-ii-p710 - stejné, ale poloviční cena, bohužel zatím nedostupné.

http://www.vsekmobilu.cz/cz-detail-2181 ... zor-s.html
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod otilrak 7. 8. 2013 20:25

Ten problém s nabíjením se tedy objevuje ve všech případech? Není třeba v novějších telefonech vyřešen? Platí to i pro GPS v autě?

A co s tím, že druhá strana neslyší? Také stále není vyřešené?

Telefon se mi líbí, ale stále nevím. Rozhoduji se momentálně mezi moc mobily.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>N 6300>Sa E1120>N 6300>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>UlefoneU008>XiaomiRedmi6
otilrak
Junior

Odeslat příspěvekod Steve4 9. 8. 2013 12:18

taky uvažuju nad tímhle mobilem :) ještě počkám až vyjde Xperia M a bude to boj :D
Steve4
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 21. 10. 2013 10:22

Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Petr H.. 7. 12. 2013 08:16

Rád bych sem přispěl i já svými zkušenostmi s L7 II.

Trochu jsem se jejího pořízení obával po přečtení všemožných uživatelských zkušeností (vypadávání signálu při nabíjení, nefunkční mikrofon při nabíjení...), ale risknul jsem to. Nicméně moje L7 II těmito neduhy skutečně trpěla! (byla z šedého dovozu - Polská, brandovaná od operátora Plus). Po připojení nabíječky vypadl na nějakou dobu signál, když ho pak zas měla, tak při hovorech nefungoval mikrofon. Konstrukčně taky nebyla dokonalá - hodně vzral zadní kryt.

Mobil jsem tedy vrátil a vzal jinou L7 II, tentokrát nebrandovanou z CZ distribuce. Ta už nemá žádný problém se signálem či mikrofonem při nabíjení a zadní kryt nikdy ani nevrzne. Zdá se tedy že konečně je vše dobré... Bohužel se mi ale stává že při hovorech druhá strana leckdy slyší ode mě jakési zvonění ve sluchátku (jako by u mě doma údajně někdo zvonil u dveří), což však patrně dělá právě můj mobil.

Zatím je to na mé druhé L7 II asi jediná vada kterou jsem objevil a není nijak zásadní jako ty vady u prvního kusu, ale i tak to zamrzí že ani tenhle jinak perfektní mobil není zřejmě 100% v pořádku, jak by měl být.

Ohledně baterie jsem zjistil, že při nabíjení se zapnutým mobilem se nenabíjí asi zcela, ač ukazatel zobrazuje poté 100% nabití (logicky když je baterie vybitá zcela, má kapacitu 2.460 mAh a nabíječka dává 850 mAh, měla by se nabíjet přibližně tři hodiny, nabíjí se při zapnutém mobili ale jen dvě hodiny). Po tomto nabití se zapnutým mobilem a následném vypnutí telefonu a znovunabíjení se mobil nabíjí velmi často ještě třeba celou hodinu! Například včera se plně vybitý mobil nabíjel zapnutý zase jen dvě hodiny do 100%. Když jsem jej odpojil poté od nabíječky, během půl hodiny spadla baterie při velmi lehké zátěži telefonu (v podstatě jen zapnutý displej) na 70%.

Nestává se vám to taky? To se L7 II neumít zcela nabít zapnutá? Nevím jestli výše popsané formování baterie v tomhle případě vůbec pomáhá pro budoucí lepší nabíjení při zapnutém mobilu; teoreticky vzato to baterii neuškodí, spíš naopak jí to plně rozhýbe a "sžije se s telefonem", nicméně prakticky nemám pocit že by bylo nějaké zlepšení (po asi osmi nabitích výše popsanou metodou) a zapnutý mobil se normálně nabil naplno (tříhodinové nabíjení).
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod asas 8. 12. 2013 09:23

Podělím se svými zkušenostmi, které jsem získal s L7 II za1 1/2 měsíce provozu.Koupil jsem ho jako cz distribuci a mobil má ty samé problémy.Ztráta signálu při nabíjení a rychlý úbytek kapacity baterie po nabíjení.Zjistil jsem,že když dám mobil nabíjet přes rozdvojku nebo ho zapojím do notebooku následují výpadky signálu,pokud dám nabíječku přímo do zásuvky nevypadl signál ani jednou,absolutně to nechápu,zkoušel jsem to několikrát.Po nabití baterie na 100% taky okamžitě letěla kapacita dolu.Za 10min. cca o 10%.Řeším to tak,když se zve,že je nabitý ,nachvíli ho odpojim
od nabíječky(5-10min)a pak ho dám znovu nabíjet(asi10min).Pak už baterie drží bez problému.Nebýt těchle problémů,tak bych byl s L7II celkem spokojený.
asas
Junior

Odeslat příspěvekod Lovap 16. 12. 2013 10:19

Zdravím,
mám takúto otázku: chcel by som kúpiť tento telefón, ale aj keď to pôjde cez slovenský webshop, prístroj je z CZ distribúcie. Preto by som rád vedel, či tam nie je nejaká zrada - jazyk sa nastaviť dá, to viem, ale či budem dostávať aktualizácie, keď tam nebude česká simkarta, to teda neviem.
Lovap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 16. 12. 2013 18:36

Česko a Slovensko jsou jeden a ten samý region. Čili pokud kupuješ českou distribuci, kupuješ vlastně i slovenskou.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peta-Biker 20. 12. 2013 21:24

Zdravím, v rodině máme tento telefon a mám pár dotazů.

1) dají se v telefonu nějak změnit smajlíci - jsou tam pouze hrozní zelení ufoni...

2) nejdou vložit nikde, pouze do zpráv, v talku a handcent sms nikde smajlík nejde vložit.

Díky moc
Peta-Biker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brůča1 22. 1. 2014 13:33

Dnes mi telefon nabídnul aktualizaci, už to někdo máte? Jsem mimo wi-fi, takže zkusím až se dostanu domů. Těším se na Knock :D .

-----------

Tak už mám novou verzi SW a funkce Knock je super. Na zamknutí displeje je to mnohem komfortnější, než pomocí bočního tlačítka.
Na netu se objevilo video:
http://youtu.be/mGABkzrbtCo
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 23. 1. 2014 10:08

Další dobrá zpráva, byl opraven bug s vypadáváním signálu během nabíjení. Signál drží i při nabíjení přes rozdvojku nebo přes USB :tleskani .
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 4. 2. 2014 20:59

caute, silno uvazujem o tomto smartfone...
vyhovuje mi v podstate po kazdej stranke... som dost nenarocny, doteraz mam klasicky telefon ;-) od smartfonu by som pozadoval hlavne dobre wifi a teda net... ostatok len potesi a hlavne si zakladam na baterii aby to aspon 2-3dni pri mojom "basic" pouzivani vydrzalo..
chcem sa teda spytat ci uz naozaj tie bugy opravene a nie je problem?
ta nemoznost presuvat aplikacie na pamätovu kartu stale plati? je to velky problem ?
a menili by ste dnes za nieco ine v tejto cenovej kategorii ?
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: LG V30 (9.0 stock)
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Lembi 4. 2. 2014 21:50

S LG jsem spokojenej, baterka je super, opravdu vydrži dlouho, proti mému předešlému tel. ZTE Blade, je to velikej rozdíl. Těch bugu jsem si ani nevšiml, většinou tel nabíjim přes noc a to mi skoro nikdo nevolá. Jediný co mě trápí je nefunkční proximity sensor, ale to bude spíš vada kusu, takže půjde na reklamaci.
Lembi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka