LG KM900 Arena - obecná diskuze + FAQ

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2010 22:36

Přehrál bych FW pokud to umíš....to stoprocentně pomůže...telefony od LG a Arena hlavně jsou známy spoustou BUGů ve FW a to bude tvůj případ,takže viz. nahoře.

EDIT:
Jinak tovární nstavení je správné ale nvím zda smaže vše...jestli existuje nějaký kód který paměť founu zformátuje tak ho použij a až pak bych přehrál FW...jestli ani to nezabere servis.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod 0x00 16. 8. 2010 22:47

dracek.177:

Stačí připojit ke komplu v režimu MassStorage a normálně naformátovat, jako jakýkoliv jiný disk..

Tovární reset byl zbytečný, nepomůže.

-- 16. 8. 2010 23:56 --

P.S.
Poté co skončíš formátování, odpoj tel. od komplu, přejdi do správy paměti, rozklikni "Paměť multimédií" a zvol "Vynulovat". Arena si tím vytvoří na nově naformátovaném čistém disku systém složek - dokumenty, obrázky, videa atd.
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod dracek.177 17. 8. 2010 14:48

Díky moc....Pomohlo to.
Naposledy upravil Kniter dne 17. 8. 2010 16:17, celkově upraveno 1
Důvod: Necituj predchadzajuci prispevok
dracek.177
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 17. 8. 2010 15:09

0x00 píše:To je starý trik. :-)
Jen dodám, že můžeš mít spuštěné max. 4 java aplikace + 2 nativní zároveň...


No jo ale já o tom nevěděl,ted mužu konečně hrát a poslouchát zároven.

Jo a prosím jestli je tadyněkdo kdo ten telfon tuní jestli neví adresu na led diodu, ze siemsnu jsem zvyklý že má každá funkce svůj kod a ten když si zadal přes program v mobilu (jo všecky potuněné Siemensy jsou smartphone at si říká kdo chce co chce :P) tak se aktivovala, na LG bude určitě taky seznam příkazů. Třeba v Servisním menu se dá dioda rozsvítit normálně(LG Crysatl) ale je to zdlouhavé a navíc už jsem kvůli tomu dvakrát klikl na "master reset" a to zamrzí :D
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deejay Elwis 22. 8. 2010 23:51

Dobrý den
Mám arenu od 1.června roku 2009 :-) ale poslední rok mi displey začal blbnout že se tam propaloval jako by obrázek z save screenu.Což mě tak neznepokojovalo protože to vždycky po čase zmizelo.Ale ted mi přestal fungovat ten dolní proužek těch 4 ikonek(kontakty,menu atd.) někdy naskočí ale když se toho jenom dotknu tak to nereaguje v 95% případů.... jenom s velkým štěstím se dostanu do menu. Tak mě zajímalo jestli se vám to taky někomu stalo. Jinak verze Firmwaru je V10T od vodafonu. Díky moc
Deejay Elwis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d.d.t33 23. 8. 2010 08:55

no moc te nepotesim mel jsem to same a progresivne se to zhorsovalo az nefungovalo temer nic,pomohla jen reklamace a novy displej a po dvou mesicich ho posilam znovu na reklamaci pac mi opet nereaguje obcas dotyk.displej.Zatim jsem to resil restartem ale je to to same co poprve a dokud je to v zaruce tak at se staraj ;-)
d.d.t33
Junior

Odeslat příspěvekod 0x00 25. 8. 2010 13:15

Prudilo mě, že v OpeřeMini 5 není snadný a přímý přístup k RSS "na jeden klik". Že je nutno prolézat menu kamsi do oblíbených položek. Takže jsem trochu laboroval a zde je postup, jak dostat RSS v OM 5 na home screen vč. vlastní ikony pro ty, kteří RSS používají a také je štve nelogické umístění čtečky...

1 ) Otevřte OM, na domácí obrazovce zvolte požadovanou pozici pro RSS a běžným způsobem otevřte pro úpravy (přidržte prst na čtverečku).

2 ) Do políčka pro URL zadejte link na nějaký předem vybraný obrázek, který chcete použít jako ikonu pro RSS čtečku. Třeba tento..

http://img.blesk.cz/static/data/sport/img/rss_logo.jpg

..rozměrem dobře padnul do čtverečku home screenu.

3 ) Potvrďte změny a OM si do dané pozice home screenu načte ikonu, tedy obrázek z linku.

4 ) Ukončete OM.

5 ) V profilech aktivujte "Letový režim". Tenhle bod je důležitý, nevynechat!

6 ) Spusťte OM a opět otevřte pro úpravy RSS čtvereček na home screenu.

7 ) V poli URL přepište link na obrázek RSS ikony touto adresou "feed://list" (bez uvozovek).

8 ) Potvrďte změnu a odklikněte hlášku která vyskočí, že se OM nemůže připojit k netu.

9 ) Ukončete OM, zrušte Letový režim a to je vše. :-)

Nyní, když otevřete OM, budete mít přímo na home sreenu tlačítko pro přístup k RSS, vč. vlastní ikonky...
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 25. 8. 2010 14:24

Měl bych dotaz jestli se nedá nějak udělataby ta opera byla v 480x800? ted se mi spouští v rozlišení 240x400 jako ostatní java, tím ale ten kvalitní displej ztrácí smysl.

A taky jak donutit interní prohlížeč aby mě nepřesouval automaticky na mbilní verze stránek,když zadám www.seznam.cz dostanu se na www.m.seznam.cz, a to já nechci :D

A taky jestli existuje nějaká speciální aplikace na FB , Už mám snaptu ale není to ono :D
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0x00 25. 8. 2010 16:47

>> jestli se nedá nějak udělataby ta opera byla v 480x800

Nedá.
Poloviční rozlišení pro Javu je nastaveno natvrdo ve fónu, kvůli mizernému výkonu. Aplikací resp. nějakým hackem to nelze ovlivnit.

>> jak donutit interní prohlížeč aby mě nepřesouval automaticky na mbilní verze stránek

To tě nepřesouvá prohlížeč, ale daný server podle user agenta.
Většinou máš však někde na mobilní verzi odkaz na plnou verzi stránek, takže stačí jen překliknout. A některé stránky (např. seznam.cz) si to pamatují a příště už tě nepřesměrují. Nicméně, pamatovat si to budou jen do chvíle, než smázneš cookies, kde je ta informace uložená. Pak musíš překliknout znovu.
A některé stránky (např. idos nebo google) lze volat s parametrem v adrese, který zajistí, že se ti zobrazí plná verze. V takovém formátu pak můžeš uložit adresu i do oblíbených.

>> jestli existuje nějaká speciální aplikace na FB

Tipnul bych že ano, ale fejsbůk nepoužívám, takže to ti snad poradí někdo jiný...
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 25. 8. 2010 17:11

0x00: Děkuju, s tou operou je to škoda a celkově s tou javou, docela by mě zajímaly HW parametry toho mobilu CPU ram a takové ten displej asi bude pěkně náročný.

s tím prohlížečem to budu teda sledovat ted se mi to zdá že si to nepamatuje,ale možná to bude tím že jsem už dvakrát omylem udělal factory reset v servisním menu, když jsem zapínal dioodu a pak se jaksi uklikl :D tam stačí kliknout a je to žádný dotaz jestli opravdu chci všechno smazat :-\ tak sjem si slíbil že do servisního už nepolezu :D

Ono ta lampička že se nedá rozsvítit jako na Siemensu to považuju za největší chybu telefonu.

krystof0 píše:BTW - Mohl bys zkusit na tvém mobilu JBenchmark2? Jaké bude mít Crystal skóre?
Stáhni aplikaci odsud a dej Start - chvíli to bude testovat a potom to ukáže výsledek, Arena má nejvíc 560:
Obrázek


Promiň sice pozdě ale přece, udělalo mi to 563 mám to i vyfocené :D
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wann 25. 8. 2010 17:31

Alternativně k Opeře mini používám Bolt browser.Co neotevře Opera zvládne Bolt. Vyzkoušejte. http://www.boltbrowser.com/aindex
wann
Junior

Odeslat příspěvekod 0x00 25. 8. 2010 20:56

EINEX.SIEMENS:

Z volně dostupných info (neoficiální):

CPU: ARM926EJ-S, max. 312 MHz
ROM: 256 MB
RAM: 128 MB
SD NAND: 7,5 GB
Baseband: S-GOLD3H

Mimo jiné např. HW akcelerace Javy a videa a také nám to nejspíš běží na mnohem nižší, podtaktované frekvenci než je max...
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 25. 8. 2010 23:16

Děkuju,se divím že to teda je tak rychlé ten telefon(KROMĚ JAVY) když to má takový slabý HW, třeba můj 4roky starý Siemens má na rozlišení displeje 132x176 k dispozici 208mhz infinein procesor a k tomu ještě pomocný multimediální procesor od ATI, tady u Displeje 480x800 BYCH ČEKAL MINIMÁLNĚ 800mhz :D no hlavně že to jede rychle to prostředí (na crystalu) javu stejně moc nehraju protože ta průhledná klávesnice zvládne maximálně 2 stisky kláves najednou a to mi u her nestačí :D
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 28. 8. 2010 22:48

někomu se podařilo přetaktovat na nějakých 485Mhz. Ale prý to strašně rychle padalo a hlavně se baterka vybila během několika minut.
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 29. 8. 2010 10:21

Procesor se ještě dá, ale ta RAM to je katastrofa.Jinač jak dlouho vydrží Arena? LG crystal vydrží i 4 dny :D

Snad má Crystal leší parametry :oboze :D
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků