LG KM900 Arena - obecná diskuze + FAQ

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod standa.mis 21. 7. 2010 20:56

nevim nevim jěště si rozmyslím jestli ji koupím nebone akorát sem sejěště chtěl zeptat jesltli je velkej problém stim zamrzáním u areny

-- 21. 7. 2010 21:58 --

je velkej problém stim zamrzáním u areny nebo je to jen občas

-- 21. 7. 2010 21:59 --

jěště bych možná bral samsung jet myslíte že je lepší než arena

-- 21. 7. 2010 22:13 --

jěště bych se chtěl zeptat na kvalitu fotek a videa
standa.mis
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Gastin2 22. 7. 2010 01:08

:-D Stando.mis, snad jakýkoli jiný telefon v ceně Arény je lepší. Bez přehánění, nespalte se jako
tolik lidí před vámi, já k nim patřím. Sebejemnější displej je pak jedno, když se mobil pětkrát
za den restartuje. Já se napálila už před rokem, přečtěte si fórum a nedělejte stejnou chybu.
Já bych ji nechtěla ani zadarmo po těch zkušenostech.
Gastin2
Junior

Odeslat příspěvekod koman666 22. 7. 2010 05:20

Někteří tento telefon kritizují, ale já jsem velmi spokojen, mám verzi firmwaru V10p Win 7 Hack a jsem velice spokojený. S fotkama i videem jsem taky spokojený. Myslím si, že na každém telefonu se něco najde. Neexistuje žádný telefon ani software na PC, který by byl na 100%. Doporučuji tento telefon.
koman666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standa.mis 22. 7. 2010 10:44

já už sem stoho doslova blbej protože sem čet spoustu dalších for a tam píšou že arena šlape bez problémů a že prý záleží co je v telefonu za software
standa.mis
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krystof0 22. 7. 2010 13:38

Já bych řekl, že je to o tom, jak je kdo náročný a ten telefon používá. Nenároční uživatelé budou asi spokojeni, ale ti nároční budou při používání narážet na bugy a různé anomálie, které nespravil ještě žádný firmware. Takže zde namátkou:
1) naprostá destrukce profilů po přehrávání youtube videí přes wifi, zmiňoval to tady již několikrát 0x00, dosud to ale nebylo vyřešeno a chyba se vyskytuje napříč všemi firmwary
--jde o to, že každý nový uživatelský profil se při úpravě tváří jako Normální, parametry nelze změnit, ani profil smazat; Tichý profil nemá vypnuté zvukové upozornění, takže telefon normálně zvoní!!! (docela průšvih), musí se vypnout ručně po každém novém zapnutí telefonu a to se často zapomene
----> jediné řešení je hard reset (-znovu nahrát všechny aplikace, kontakty, zprávy, soubory, ručně celý telefon znovu nastavit)
2) nelze zálohovat aplikace
3) hudební přehrávač je po čase nestabilní - trvá 7 sekund, než se skladba přepne na jinou, mezitím přehrávač nereaguje, trvá pak i 5 sekund, než telefon zareaguje na změnu hlasitosti pomocí hardwarových tlačítek
4) displej bliká
5) fotoaparát často zamrzne a chvíli trvá, než reaguje, pokud ale budete chtít stihnout vyfotit třeba veverku na stromě, pravděpodobně vám dřív uteče, než to na Areně všechno spustíte.
6) po odemknutí displeje často telefon nereaguje na dotyk, je potřeba počkat, než po uzamknutí zhasne displej a poté opět odemknout; zdá se to jako banalita, ale pokud třeba fotíte veverky, je to docela otravné
5) včera jsem chtěl pomocí Opery Mini odpovědět do tohoto fóra, ale při psaní na klávesnici mě telefon nevracel na řádek s kurzorem, takže nebylo vůbec vidět, co píšu, poté se ani příspěvek nepodařilo odeslat (což už teda asi ani není chyba Areny)

Zkrátka je to pomalejší telefon, který možná bude nenáročným uživatelům vyhovovat, asi by vyhovovali mně, kdyby LG zareagovalo na naše nářky a opravilo alespoň tyto chyby a neprohlašovalo, že je nebyli schopní prokázat v ,,normálních podmínkách".

standa.mis:
Kvalita fotek je průměrná, za dobrých světelných podmínek tvoří fotoaparát poměrně solidní snímky. Obraz videa je dobrý, horší je to ale už se zvukem, mikrofon je velmi málo citlivý, takže objekty natáčení musí hodně hulákat, aby je bylo slyšet ;-)
Telefon moc často nezamrzá, vytahovat baterku budete ale poměrně často - kvůli stabilitě.
Samsung Jet bude asi lepší volba, ale absence OS a rezistivní displej je hodně velký kompromis. Podíval bych se po něčem s Androidem.

EINEX.SIEMENS:
Proč měnit Crystal za Arenu? Crystal je novější, takže má možná nějaké ty chyby z Areny vyřešené (i když nevím, nemám s ním zkušenosti) a navíc je hezčí než Arena.
Pokud s Crystalem nemáte potíže, být vámi bych ho za Arenu neměnil. Minimálně problémový přehrávač hudby v Areně by vás zklamal.
--Jinak vím, že je v Areně hodně voleb ekvalizéru, ale není tam uživatelský - nelze vše si nastavit sám podle sebe.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod standa.mis 22. 7. 2010 14:09

ja jí můžu mít za 4500kč mít ulně novou se všim já sem s nokijema skončil mam s nima špatné zkušenosti a se sony ericssonama mám jěště horší zkušenosti takže mimo lg asi jinou značku nechci původně sem tedy chtěl xperii
x10 mini pro v recenzi jsem četl že fotí špičkově a natáčí supr videa ale pak sem
četl na foru že tenhle mobil se fakt nepoved je to hrúza a proto se ho lidi často zbavujou takže skusim štěstí a pudu do areny
standa.mis
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Gastin2 22. 7. 2010 15:07

Stando.mis, je to vaše volba a samozřejmě každý telefon má něco. Snad budete mít víc štěstí.
Kryštof Vám to tu popsal, já nejsem hodně náročný uživatel, ale když mi někdo na ulici zavolal
a telefon se restartoval, to naštve. Na spoustu věcí už jsem ani nestačila přijít, protože jsem ji
po pár dnech ráda vracela. /Kdo ji koupil před rokem ví, jak vynikající recenze byla v Mobilitách/.
Víc už do toho nebudu zasahovat, myslela jsem to dobře.
Gastin2
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 22. 7. 2010 15:13

standa.mis:
Zkusit můžeš, ale opravdu doporučuju si ji vyzkoušet s možností vrácení peněz. U Vodafonu by to bylo ideální, pak ho prostě vrátíš, jestli teda ta nabídka za 4500 počká 2 týdny.
Gastin2:
Samozřejmě problémy potkávají všechny uživatele, ne jen hodně náročné ;-) Ale hodně nároční uživatelé mají větší šanci všimnout si všech chyb Areny. Byla jsi jedna ze šťastnějších, kteří za Arenu dostali zpět peníze. Já jsem si prvních pár týdnů nechtěl připustit, že by tak drahý telefon mohl mít tolik chyb, takže jsem bohužel 14-ti denní lhůtu propásl.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod standa.mis 22. 7. 2010 15:35

Gastin2 píše:Stando.mis, je to vaše volba a samozřejmě každý telefon má něco. Snad budete mít víc štěstí.
Kryštof Vám to tu popsal, já nejsem hodně náročný uživatel, ale když mi někdo na ulici zavolal
a telefon se restartoval, to naštve. Na spoustu věcí už jsem ani nestačila přijít, protože jsem ji
po pár dnech ráda vracela. /Kdo ji koupil před rokem ví, jak vynikající recenze byla v Mobilitách/.
Víc už do toho nebudu zasahovat, myslela jsem to dobře.

já vím skusim štěstí ale i tak vám moc díky za rady

-- 22. 7. 2010 16:39 --

skusim štěstí ale i tak moc díky za rady zítra pro něj jedu tak uvidim jinak kámoš si objednal se vivaz a ptá se předběžně prý jak hraje v recenczi na mobile.net píšou že zvuk je skoro směšný a podle vás
standa.mis
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 22. 7. 2010 15:47

EINEX.SIEMENS:
Proč měnit Crystal za Arenu? Crystal je novější, takže má možná nějaké ty chyby z Areny vyřešené (i když nevím, nemám s ním zkušenosti) a navíc je hezčí než Arena.
Pokud s Crystalem nemáte potíže, být vámi bych ho za Arenu neměnil. Minimálně problémový přehrávač hudby v Areně by vás zklamal.
--Jinak vím, že je v Areně hodně voleb ekvalizéru, ale není tam uživatelský - nelze vše si nastavit sám podle sebe.[/quote]

To je špatně pochopeno, ja jsem se jen zapojil do diskuze , právě že jsem s LG Crystal velmi spokojen , přehrávač se mi líbí líbí se mi to jeho provedení,absence vlastního ekvalizeru mi nevadí když jich tam výrobce přednastavil tolik.

Arena se mi nikdy nelíbila připomína mi jednu nokii a iphone dohromady :D

Ono asi na tom bude ten crystal opravdu líp, vyfocení je rychlé , s profilama problém nemám, tichý funguje jak má (bez vyzvánění) na youtube ¨přes wi fi jsem zkoušel už a profily mi to nezničilo.

Co myslí訚 tím "nelze zálohovat aplikace" já mám ve složce "ostatní" všechnu javu co jsem kdy na telefonu měl a mám, mužu s tím nakládat jak chci.

Blikání dipleje jsem si teda všiml jen jednou , v noci an posteli jsem se koukal na fotky a displej pohasl (nepatrně) a pak zase zvýšil jas po té už se to neopakovalo, v crystalu se dá to čidlo na podsvícení vypnout ale já ho nevypínám podle mě funguje skvěle, čitelnost venku je výborná

Po odmečení nemám problém s dotykem , spíš mi vadí že pokud telfon zamknu a dávám ho dokapsy,omylem stisknu to softwérové tlačítko a telfon se odmekne :D

Zatím nejhorší chyba co mi krystalek provedl bylo to že jsem ho našel na stole vypnutý a nešel zapnout, musela letět ven baterka, soudím že nebyl vyplý ale seklý při zhasnutém dipleji

Já bych teda crystlka doporučil :-)
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof0 22. 7. 2010 16:18

EINEX.SIEMENS:
Tak jestli nemáš s Crystalem problémy, tak gratuluju, asi přece jenom LG udělalo nějaký pokrok. Rozhodoval jsem se mezi Arenou a Crystalem a Crystal byl v té době velmi drahý (asi 12 000) a ještě měl zpoždění při uvádění na trh - původně měl vyjít v květnu 2009 a nakonec vyšel až někdy o prádzninách, prý to bylo z důvodu, že chtějí vychytat software.
Pravděpodobně teda čekali na dojmy z Areny a Crystal už je vyladěnější. To je bohužel ale hodně špatná strategie - opravit chyby až v dalších modelech, a proto já LG nemohu doporučit - hlavně kvůli špatné softwarové podpoře.
BTW - Mohl bys zkusit na tvém mobilu JBenchmark2? Jaké bude mít Crystal skóre?
Stáhni aplikaci odsud a dej Start - chvíli to bude testovat a potom to ukáže výsledek, Arena má nejvíc 560:
Obrázek
EDIT:
To blikání displeje myslím stav, kdy se části tapety ,,vypálí do obrazovky" a celý displej bliká. To nějaké pohasnutí nebo rozsvícení rozhodně není.
Zálohovat aplikace jsem měl na mysli, aby se zálohovaly i s nastavením - v Opeře Mini uložená hesla, ve hrách uložený postup a rekordy apod. Aplikace se ale po hard resetu musí nainstalovat znova.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 22. 7. 2010 16:32

Mi přijde crystal jako telfon bez vážných chyb , to co tady popisujete u areny to už je zřejmě odlazené , dokonce jak jsem se tady ptal zda li jdou měnit tapety na domovských obrazovkách a bylo mi napsáno že nejdou, tak na crystalu jdou měnit na všech 4 obrazovkách ^^

Původně jsem ho chtěl tuňit ale ted mě to nějak neláká , na všech videích a recenzích bylo to hlavní menu s ikonkamave tvaru kapky (prostě kulaté na bílem podkladu) to mi asi nejvíc vadilo na celém telfonu , no aono se to dá pěkně v nastavení přepnout na ten samý styl ikonek jako má arena, takže s tímhle mobilem spokojenost. A doporučuju, navíc každého zaujme na první pohled :love:
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standa.mis 23. 7. 2010 14:43

tak už mam arenu a zatím ůplná spokojenost supr funkce a ten displej to je nádhera

EDIT: koman 666 šlape vám arena bez problémů mě de taky bez problémů nechápu jak tento mobil může někdo kritizovat má supr funkce a bomba displej fotky i videa
mě vůbec nezamrzá a vám
Naposledy upravil Fíla dne 23. 7. 2010 21:24, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
standa.mis
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Maxxes 24. 7. 2010 01:02

Ako dlho Vám vydrží batéria ? Ako dlho a aké činnosti z mobilom robíte počas tohoto obdobia ?

Pretože ja mám už týždeň taký problém, že ak ho cez noc nabijem, ráno zapnem, tak úplne vybitý je už v rovnaký deň navečer (cca. 18:00) !
A to vybavím tri telefonáty a som 3 minúty na webe !!!

Doteraz vydržal 2, výnimočne aj 3 dni. Preto zvažujem kúpu neoriginálnej 1930 mAh batérie.
Keby mal niekto zo Slovenska (alebo z Hodonína) záujem, tak výhodne objednám aj pre neho ;-]
Ericsson T29s > Siemens M50 > Nokia 3100 > Siemens CX65 > SE D750i > LG Arena
Maxxes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wann 24. 7. 2010 10:05

Možná taková blbost...ale odmastil jsem kontakty na baterce a mobil už se sám nevypíná. Stávalo se mi to třeba při položení na stůl... :-)
wann
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků