LG KM900 Arena - obecná diskuze + FAQ

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 11. 7. 2010 15:51

Ahá tak to byla asi náhoda , podíval jsem se na pár videjí a tam to vždy po odemčení vyskočilo do hl.menu :D

EDIT: mužu nsatavit libovolný zvuk na SMS ?
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0x00 11. 7. 2010 21:46

jo :)
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 12. 7. 2010 08:59

Tak jsem zase jednou zavítal do tohoto fóra a co nevidím - 0x00, i ten největší odpůrce Areny si na ni nakonec zvykl - nenadává, ale radí. ;-)
Přesně jako říkal již 0x00, nejlepší FW je asi V10P_UK. Já teda používám HTC Arena FW, který je na bázi V10P a přidává kromě podle mě lepšího vzhledu také mnoho dalších věcí včetně lepšího keylocku a ztlumené spouště fotoaparátu (!). Java je poměrně rychlá, když se telefon zapne s nabíječkou/USB kabelem a je poměrně stabilní. Nový V10F CZ jsem nezkoušel, ale bude to imho to samé jako V10F - pomalé načítání galerie i hudby a bugy, které V10P nemá.

Na nové firmwary nečekejte, náš poslední email LG shrnující většinu známých bugů/chyb/přání byl LG přečten a prověřen, nicméně LG je opravdu nepoučitelné :grr: - polovina bugů se neobjevila na jejich telefonech (,,testování za normálních podmínek"), čtvrtina je v podstatě vlastnost telefonu, zbytek už ani nevím co a poslední 3 bugy sice objevili a opravu ,,zařadí do příští verze LG Mobile Software", ale ,,v současnosti neplánují update sw pro LG Arenu".

Takže asi tak. Já s Arenou vydržím, ale komu už leze opravdu hodně na nervy nebude mít problém s náhradou (např. pecka od Vodafonu - Vodafone 845 s Androidem).

P.S.: pro surfování na Areně doporučuji stále ještě Opera Mini 4.2 fullscreen s fungujícím překlopením obrazu. Je nejrychlejší a ani Opera Mini 5.1 pro low-end telefony s nízým výkonem neběží na Areně rychleji než verze 4.2.
Tapety na homescreen jdou měnit, ale musí se zasáhnout do firmwaru a složitým postupem celý firmware rozbalit a poté ho opět ,,sbalit" a nahrát do telefonu. Smůla pak je, když tapeta po pár dnech omrzí :-D .
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 12. 7. 2010 14:23

krystof0: zajímá mě ta uprava firmwéru :D takové upravy mám rád na Siemensech .. no ale já bych potřeboval upravit FW od Crystalu, le jsou na stejné platformě .. , docela rád bych tu grafku telefon zdecentnil, příjde mi to křiklavé ty barvičky :D
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rysinho 12. 7. 2010 14:53

krystof0 píše:Tak jsem zase jednou zavítal do tohoto fóra a co nevidím - 0x00, i ten největší odpůrce Areny si na ni nakonec zvykl - nenadává, ale radí. ;-)
Přesně jako říkal již 0x00, nejlepší FW je asi V10P_UK. Já teda používám HTC Arena FW, který je na bázi V10P a přidává kromě podle mě lepšího vzhledu také mnoho dalších věcí včetně lepšího keylocku a ztlumené spouště fotoaparátu (!). Java je poměrně rychlá, když se telefon zapne s nabíječkou/USB kabelem a je poměrně stabilní. Nový V10F CZ jsem nezkoušel, ale bude to imho to samé jako V10F - pomalé načítání galerie i hudby a bugy, které V10P nemá.

Na nové firmwary nečekejte, náš poslední email LG shrnující většinu známých bugů/chyb/přání byl LG přečten a prověřen, nicméně LG je opravdu nepoučitelné :grr: - polovina bugů se neobjevila na jejich telefonech (,,testování za normálních podmínek"), čtvrtina je v podstatě vlastnost telefonu, zbytek už ani nevím co a poslední 3 bugy sice objevili a opravu ,,zařadí do příští verze LG Mobile Software", ale ,,v současnosti neplánují update sw pro LG Arenu".

Takže asi tak. Já s Arenou vydržím, ale komu už leze opravdu hodně na nervy nebude mít problém s náhradou (např. pecka od Vodafonu - Vodafone 845 s Androidem).

P.S.: pro surfování na Areně doporučuji stále ještě Opera Mini 4.2 fullscreen s fungujícím překlopením obrazu. Je nejrychlejší a ani Opera Mini 5.1 pro low-end telefony s nízým výkonem neběží na Areně rychleji než verze 4.2.
Tapety na homescreen jdou měnit, ale musí se zasáhnout do firmwaru a složitým postupem celý firmware rozbalit a poté ho opět ,,sbalit" a nahrát do telefonu. Smůla pak je, když tapeta po pár dnech omrzí :-D .



diky za odpoved...a hele cim to je ze ta java jde tak pomalu ,vzdyt i na horsich teleofnech jede dobre....jako nektere java jdou normalne ale vetsina napr. assasins creed 2 mi jede strasne sekave...to jede i tobe takhle pomalu?
a mohl bys dat odkaz na tu opera mini 4.2 s tim automatickym preklapenim prosim?
Diky moc

PS:ted jsem cetl na foru ze prej ty hry muzou byt pomale kvuli tomu ze nejsou presne urcene na arenu je to mozne ,nebo cim to je ze jsou tak pomale?
rysinho
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 12. 7. 2010 15:27

EINEX.SIEMENS:
Úprava je poměrně složitá, je potřeba udělat vše přesně podle tohoto návodu:
http://tiny.cc/y77w1
Je to přeložené z němčiny, takže kdo má problémy s angličtinou, bude mít ještě větší problém s tímhle, protože některé věty vůbec nedávají smysl.
Každopádně tahle úprava by měla být použitelná i pro Crystal a ve výsledku zjistíte, že tímhle způsobem můžete změnit vlastně všechnu grafiku na Areně, bohužel do funkcí telefonu se moc hrabat nelze.
Tahle úprava je jedna z nejvkusnějších:
http://www.youtube.com/v/sqbO0XOzRu0

Zpočátku jsem taky experimentoval s různými fw s různými modifikacemi vzhledu a po těch zkušenostech upřímně prohlašuji, že nebýt otravného zvuku spouště bych se ihned vrátil k původnímu FW od LG, protože upravované fw hýří nevkusnými ikonami a až na pár vyjímek prostředí vypadá jako UI čínské kopie iPhonu.
Myslím, že u Crystalu lze změnit pozadí homescreen (?) a kazit nádherný design Crystalu ošklivými modifikacemi je imho docela škoda, ale experiment ti neupírám a link máš nahoře.

rysinho:
Na hry na Areně zapomeň. Jediné, co se jakž takž dá hrát je tetris, UNO a podobné ne-akční hry. Ty hry, co jsou založené na dynamice a rychlosti jsou prakticky nehratelné na každé Areně.
Jak už jsem psal, maximální výkon, co lze z Areny dostat, můžeš získat tím, že ji zapneš, když se nabíjí.
Opera Mini 4.2:
http://www.mylgarena.com/index.php?action=dlattach;topic=2836.0;attach=1611

Pokud v menu odškrtneš efekty, prohlížeč jede na poměr Areny docela rychle.

Java ale celkově je rychlostí na úrovni telefonů z roku 2004. Je to ale softwarová záležitost, protože low-end Nokie běžící na 200 Mhz procesoru mají rychlejší Javu než Arena. Nejrychlejší byl V10B, ale po negativních ohlasech na výdrž baterie LG musel ještě víc zredukovat výkon v Java aplikacích. Jediným možných zlepšovákem může být přetaktování procesoru, otázkou je, co na to řekne baterie.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 12. 7. 2010 15:53

Ja si grafiku tvořím sám , bude to v jednom stylu. Ovládaní měnit nebudu , odemykaní jako na iphonu necchi. Jen se musím poprat s tou němčinou/angličtinou :D děkuju za rady
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rysinho 12. 7. 2010 16:41

krystof0:
OK diky
hele kdyz sem sosnlu FW Iphone zalozeny na V10P uk tak je rychlost stejna jako u obyc V10P UK
ze??
rysinho
Junior

Odeslat příspěvekod 0x00 13. 7. 2010 02:38

>> 0x00, i ten největší odpůrce Areny si na ni nakonec zvykl - nenadává, ale radí.

Ále.. :-)) ..radím a přispívám k blahu lidstva od počátku..akorát ne tady, ale na mylgarena. ;-)
Nicméně, je fakt, že už se tou mojí kráskou vytáčet nenechávám. Občas prudí, ale která baba ne..že :-)
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 13. 7. 2010 09:08

EINEX.SIEMENS:
Přeju hodně štěstí a nervů, mně se o teda podle návodu povedlo, ale několikrát jsem se zaseknul, že už jsem to chtěl vzdát. Doufám, že pak pošleš nějaké screeny, docela mě zajímá, jak to bude vypadat.

rysinho:
Ten fw jsem neměl, ale mělo by to být stejně rychlé, možná rychlejší, pokud tvůrce odstranil výchozí tapety a zvuky.

0x00:
To je fakt, když si Arenu ochočíš a víš, co od ní můžeš čekat, zvykneš si na ni. ;-)
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 13. 7. 2010 12:24

Tak mám v plánu něco v tomhle stylu , na obrázku to nevypadá moc dobře protože jsem to nemohl kreslit v tak jemném rozlišení ajko má displej,ta fotka původní byla moc malá...ve finále budou ty ikonky vyhlazené a velikostně tak nějak podobné,tohle je opravdu jen orientační :D

Obrázek
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 13. 7. 2010 12:47

Nezapomeň přetaktovat ;)
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rysinho 14. 7. 2010 09:05

Zdar sosnul sem si FW V10P UK Open a zjistil jsem ze mi telefon sam obcas nekomu zavola...
je to mozny?
a kdyztak jestli to je FW tak jaky byste mi doporucili misto neho za nahradu?
nebo staci jen nahrat ten fw znovu?
rysinho
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 14. 7. 2010 11:22

rysinho:
Udělal jsi hard reset? Mám V10P a občas, když telefon vytáhnu z kapsy, tak prozvání, ale myslím, že jsem si za to mohl sám. Má někdo jiný zkušenost se samovolným vytáčením?
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod wann 14. 7. 2010 12:59

A není ta funkce zapnuta? Hovory-spol.nastavení-automatické vytáčení.
wann
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků