LG KM900 Arena - obecná diskuze + FAQ

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 9. 7. 2010 22:16

Prosím odpovězte mi někdo na mé otázky...mám sice v plánu crystal ale ty dva mobily mají stejný softwér :-)

Pokud nainstaluju operu mini je přes celý displej a nebo jsou dole vidět ty SW klávesy? protože na viewty (starém) jdou vidět ty jklávesy a uábírá to místo pro informace.

Lze diodu rozsvítit jako lampičku?
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rysinho 9. 7. 2010 22:18

Prosim napis mi tu cesky navod jak na flash moc prosim,anglictina neni moje silna stranka..

Diky
rysinho
Junior

Odeslat příspěvekod 0x00 10. 7. 2010 09:48

rysinho:

Návodů je na netu anglicky i česky dost, zkus Google. Myslím, že i tady na fóru nějaký bude. Nebo zkus třeba mylgarena.com přes translator (před tím se registruj, jinak neuvidíš linky):

http://translate.google.cz/translate?hl ... garena.com


EINEX.SIEMENS:

Opera Mini 5 je na Areně bez keypadu a fullscreen. Jestli to platí i pro Crystal nevím.

Starší OM nebo jakoukoliv jinou aplikaci / hru můžeš upravit na fullscreen, resp. odstranit keypad tak, že JAR otevřeš ve WinZipu či jiném programu co umí pracovat se ZIP archívy, uvnitř najdeš a otevřeš (normálně Notepadem) soubor MANIFEST.MF a do něj vložíš tyto řádky:

LGE-MIDlet-Width: 240
LGE-MIDlet-Height: 400

Pro aplikace, které používají akcelerometr je lepší toto:

LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240
LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

Pokud máš aplikaci na šířku (třeba nějaká hra), prohoď u výše uvedených variant hodnoty výška / šířka, tedy H na 240 a W na 400.

Samozřejmě pak musíš upraveným Manifestem ten původní nahradit. Případně, můžeš výše uvedené zapsat do JAD souboru (otevřeš v Notepadu), čímž se vyhneš vrtání do aplikací, které mají certifikát a po zásahu do JAR by neprošly ověřením. V tomto případě je pak nutno instalovat přes JAD.

Výše uvedený postup platí pro Arenu, jak je na tom Crystal netuším. Ale domnívám se, že tyto tagy budou platné pro všechny LG fóny s javou, vč. tebou zmíněného Viewty.

P.S.
Rozlišení 240x400 je platné pro Arenu. Pokud má tvůj tel jiné rozlišení, změň samozřejmě W/H na správné hodnoty.


K lampičce (platí pro Arenu, nevím jak je na tom Crystal):
Když zapneš blesk v režimu videa, bude dioda svítit jako lampička.
Další možností je položka pro test diody v servisním menu, je hned na první obrazovce. Sám jsem to však nezkoušel.
Třetí možností je java aplikace. Taktéž jsem nezkoušel, takže ti neporadím která funguje. Možná žádná :-)

No a čtvrtou možností je nesvítit diodou, ale displayem. Ulož si do telu čistě bílý obrázek nebo třeba bílé SWF, prázdný DOC / PDF atd....a ten prostě v případě potřeby otevři přes celou obrazovku.
Ještě jednodušší je prostě otevřít prázdnou složku. :-) Nebo nějaké menu (prohlížeč, průzkumník..), které zabělí obrazovku. Nebo otevři prohlížeč a hned zastav načítání - zůstane bílá stránka.
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod dikfi 10. 7. 2010 11:08

Nazdárek:) Včera jsem v práci narazil na jednoho kluka co má taky arénu a měl v ní hozenej upravenej firmware, má upravený vzhled a je prý rychlejší a stabilnější a i java prý běží rychlejš... Dle mého názoru jde spíše jen o změnu vzhledu,ale i tak bych to rád vyzkoušel. Jenže nevím jak na to přes soubor, kterým bych to měl do telefonu nahrát mi to nějak nejde... Hodím vám sem odkazy a zkuste se na to mrknout a nějak mi poradit... Viděl jsem to přímo v telefonu na živo a vypadá to fakt pěkně:)

http://www.clublgmobile.com/foros/km900 ... 1-2-a.html

http://www.clublgmobile.com/foros/km900 ... -hack.html

Jinak jsem zapomněl dodat že je to ve španělštině,ale google si s tím poradí:D
Lenovo P70, ZTE Blade V, ZTE Skate, Samsung WAVE II, LG Arena, SE k750i
dikfi
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 10. 7. 2010 12:25

0x00 píše:EINEX.SIEMENS:

Opera Mini 5 je na Areně bez keypadu a fullscreen. Jestli to platí i pro Crystal nevím.

Starší OM nebo jakoukoliv jinou aplikaci / hru můžeš upravit na fullscreen, resp. odstranit keypad tak, že JAR otevřeš ve WinZipu či jiném programu co umí pracovat se ZIP archívy, uvnitř najdeš a otevřeš (normálně Notepadem) soubor MANIFEST.MF a do něj vložíš tyto řádky:

LGE-MIDlet-Width: 240
LGE-MIDlet-Height: 400

Pro aplikace, které používají akcelerometr je lepší toto:

LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240
LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

Pokud máš aplikaci na šířku (třeba nějaká hra), prohoď u výše uvedených variant hodnoty výška / šířka, tedy H na 240 a W na 400.

Samozřejmě pak musíš upraveným Manifestem ten původní nahradit. Případně, můžeš výše uvedené zapsat do JAD souboru (otevřeš v Notepadu), čímž se vyhneš vrtání do aplikací, které mají certifikát a po zásahu do JAR by neprošly ověřením. V tomto případě je pak nutno instalovat přes JAD.

Výše uvedený postup platí pro Arenu, jak je na tom Crystal netuším. Ale domnívám se, že tyto tagy budou platné pro všechny LG fóny s javou, vč. tebou zmíněného Viewty.

P.S.
Rozlišení 240x400 je platné pro Arenu. Pokud má tvůj tel jiné rozlišení, změň samozřejmě W/H na správné hodnoty.


K lampičce (platí pro Arenu, nevím jak je na tom Crystal):
Když zapneš blesk v režimu videa, bude dioda svítit jako lampička.
Další možností je položka pro test diody v servisním menu, je hned na první obrazovce. Sám jsem to však nezkoušel.
Třetí možností je java aplikace. Taktéž jsem nezkoušel, takže ti neporadím která funguje. Možná žádná :-)

No a čtvrtou možností je nesvítit diodou, ale displayem. Ulož si do telu čistě bílý obrázek nebo třeba bílé SWF, prázdný DOC / PDF atd....a ten prostě v případě potřeby otevři přes celou obrazovku.
Ještě jednodušší je prostě otevřít prázdnou složku. :-) Nebo nějaké menu (prohlížeč, průzkumník..), které zabělí obrazovku. Nebo otevři prohlížeč a hned zastav načítání - zůstane bílá stránka.


Děkuju ti moc tvé rady jsou velmi cenné , myslím že na crystalu to vše pujde , obě mají stejnou platformu :-)

Ještě tasková možná blbá otázka ale ve světě mobilního internetu se nevyznám ale ta opera mini se umí připojit i přes wifi ? doufám že ano O:-)
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0x00 10. 7. 2010 13:37

Jo. Umí. :)
Pokud máš wifi zapnutou, Arena se tě před přístupem na net zeptá, zda chceš použít mobilní nebo wifi připojení. OM s tím pak normálně pracuje. U Crystalu to bude asi stejně.
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod rysinho 10. 7. 2010 15:12

zdar dal jsem si do areny fw V10P je to UK open
a zda se mi desne pomaly jaky FW mi doporucite...aby byl telefon rychlejsi a java take a havne prohlizec???
diky

Hele jak tu nekdo psal ze ty klavesy zmizi pridanim:
LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240
LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

tak me sice zmizi ale ta hra je posunuta tak ze dole mi kus chybi..jak to???
rysinho
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 10. 7. 2010 15:37

0x00 píše:Jo. Umí. :)
Pokud máš wifi zapnutou, Arena se tě před přístupem na net zeptá, zda chceš použít mobilní nebo wifi připojení. OM s tím pak normálně pracuje. U Crystalu to bude asi stejně.


Děkuju :-)

Tak mě napadá jestli se dá aspoň na jednu s těch 4ec obrazovek nastavit vlaastní tapeta ( viewty to umí přes celý displej a vypadá to skvěle)

Teda doufám že ty tapety jdou to by bylo velké mínus :-]


EDIT: Zůstane telefon tam kde ho nechám (někde v menu) když si ho nebudu chvíli všímat ?

Příklad vlezu do menu třeba na nastavení dipleje , pak někdo na mě zazvoní položím mobil na stůl a vrátím se za 15 minut ..bude viset pořád na nastavení dipleje nebo skočí na domovskou?
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0x00 10. 7. 2010 18:19

rysinho:

>> sice zmizi ale ta hra je posunuta tak ze dole mi kus chybi..jak to???

Pokud tam máš bílý pruh, máš nejspíš hru pro nižší rozlišení (např. 240 x 320). Najdi si verzi 240x400.

Aplikace jako např. OperaMini se roztahují od kraje do kraje. Hry mají většinou fixní layout (kvůli grafice pozadí), takže větší rozlišení z ní nedostneš, než jak je naprogramovaná. Proto výrobci her dodávají tutéž hru v X různých verzích rozlišení.

U některých aplikací / her je potřeba zadat místo 400 hodnotu 380, jinak jsou schované pod horní lištou, nebo naopak pod dolním okrajem. Ale těch je minimum, nicméně můžeš zkusit.

>> fw V10P je to UK open a zda se mi desne pomaly

Nové firmwary z podzimu 2009 (novějších už je jen pár brandů a exotických zemí, takže nemá význam hledat něco jiného) jsou všechny +/- stejně pomalé. Nicméně, také nejméně zabugované v porovnání se staršími fw.
Nejrychlejší je V10B EU Open, ale to je prehistorická záležitost, nedoporučuji. :)

Můžeš zkusit ještě V10F EU Open, což je poslední EUO ze stejné doby jako V10P, ale oproti P má nějaké bugy, které jsou v P odstraněny. Např. F prý neumí žánry v přehrávači hudby....

Pokud jsi dělal upgrade, je vhodné PŘED a nutné PO udělat tovární reset. Pokud jsi zapomněl, může i to mít negativní vliv na rychlost a hlavně spolehlivost.

Mimochodem. Jsi si jistý, že máš originál V10P UK a ne třeba V10P DE / RU, nebo nějaký cracklý bastl? :-)

Javu výrazně a mírně i tel samotný zrychlíš tak, že nastartuješ Arenu z režimu nabíjení, tedy se zastrčeným káblem od nabíječky nebo USB káblem, pokud dobíjíš přes kompl.


EINEX.SIEMENS

>> aspoň na jednu s těch 4ec obrazovek nastavit vlaastní tapeta

Na Areně ne. Nastavit můžeš tapetu zamčené obrazovky a obrázky při zapnutí / při vypnutí.

>> Zůstane telefon tam kde ho nechám (někde v menu) když si ho nebudu chvíli všímat ?

Jo. :)

-- 10. 7. 2010 19:50 --

Ještě k fw:

Existuje i V10F CZ Open, ze stejné doby jako V10P UKO / V10F EUO. Mám pocit, že je dokonce o něco novější než UK / EU.

Já jsem ho však nezkoušel, takže nevím, zda máme v CZ "nej" fw, který vychází z UK / EU a dolaďuje je, nebo zda je to nějaký odfláknutý s*áč z pravěku s "lepším" písmenkem. Osobně jsem po V10P s laborováním přestal a P mi jede více - méně bez problémů už 3/4 roku. Zvyknul jsem si a nemám již ani chuť se s tím rejpat, přenastavovat celý tel po upgradu, atd.

Docela by mě však zajímalo, zda V10F CZO někdo zkoušel a jaký je. :)

Chceš-li, můžeš zkusit:
http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WE ... 10F_00.kdz
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod rysinho 10. 7. 2010 20:04

super diky ..vse jak si rikal..
rysinho
Junior

Odeslat příspěvekod rysinho 10. 7. 2010 21:23

hele prosimte nechci nits rikat ale jakmile tam upravim to 400-380 tak se nic nedeje porad mi tam kus chyb ...vubec nits se nezmeni..jak to??

PS: a vubec nevim proc mam sporadi po udelani tvejch rad ty java hry pomaly..koukal jsem na fora a psalo to tam hodne lidi a i kdyz zapnu letovy rezim tak porad stejny..nevis proc?
rysinho
Junior

Odeslat příspěvekod 0x00 10. 7. 2010 21:55

Psal jsem, že to funguje jen u některých aplikací. :) Standard pro Arenu je 240x400.
V tvém případě to ale nebude o korekci ze 400 na 380. Ty máš zjevně hru v nízkém rozlišení. Tu nijak nenatáhneš. Pokud má výšku např. 320, tak ti těch 80 prostě bude chybět - bílá plocha.

Najdi si a sosni tu samou hru, ale v rozlišení 240x400.

-- 10. 7. 2010 23:00 --

S tou rychlostí jsem ti už také psal. :)
Vypni Arenu, zapíchni do ní nabíječku a až ti naskočí obrazovka "nabíjení baterie", spusť Arenu. Poté co naskočí, můžeš kabel odpojit. Java ti půjde výrazně rychleji.
0x00
Junior

Odeslat příspěvekod rysinho 10. 7. 2010 22:56

a prosimte uz tu hledam dlouho nejake hry na arenu extra...ale vse je bud s d-padem nebo to je posunute..nemel bys jeste nejakou stranku s hrama extra na nasi arenu ,hry dotykove ktere pujdou bez d-padu a bez toho posunuti....jako d-pad odstranim ale to posunuti uz nejde...
prosim dej mi nejakou stranku nebo nejaky odkaz na ty hry...
Diky moc

hele delal sem to s tim nabijeni...vypnu zapojim pockam az tam zacne behat zelene ta baterka pote zapnu zadam pin pockam az se mi to hodi na homescreen a odpojim a hry jdou stale stejne... :( a Fw mam stopro ten V10P Uk Open stahnuty z fora jak si mi daval a tam sem to udelal to flashnuti i podle tamnejsiho navodu.
Tak nevim co s tema java...
rysinho
Junior

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 11. 7. 2010 11:28

0x00 : Super aspoň že se dá tapeta nastavit na tu obrazovku..bude to asi něco jako spořič na SE .

A s tím že telefon zůstane kde ho nechám tak to poteší :-)

Ještě bych měl jeden dotaz, koukal jsem an youtube na videa areny , a pokaždé když ten telefon majitel odmkne skočí mu rovnou do hl.menu , dá se nějak nastavit aby mi to po odemčení skočilo na obrazovku dejme tomu z widgety?
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0x00 11. 7. 2010 14:35

Nevím, co přesně máš na mysli. Nikam mi neskáče. :)
Když zamču Arenu a poté ji odemču, je přesně tam, kde jsem ji zamčel, tedy např. v nějaké otevřené aplikaci, v nějakém menu, v sms, v galerii, na naposled aktivní obrazovce kostky, atd.
0x00
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků