LG KM900 Arena - obecná diskuze + FAQ

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snowboarder 16. 2. 2009 21:36

LG KM900 "Arena"

Obrázek

základní parametry:
>rozměry a hmotnost: 106 × 55 × 12 mm, 105 g
>displej: 3'', aktivní TFT, 480 × 800, 16 mil. barev
>sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz), 3G (2100 MHz), GPS
>data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA (7,2)
>konektivita: USB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
>paměť: 8GB interní, paměť.karty microSD
>baterie: Li-Ion 1 000 mAh
>hudba: přehrávač hudby (s technologií DolbyMobile), rádio, 3,5mm jack
>fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (720 × 480), autofocus, dioda blesk


Otázky a odpovědi:

Jaký je obsah balení - je součástí i fólie na displej?
disponuje pouze folií pro ochranu při převozu v krabici (standardní folie na nových telefonech, dále je přelepený fotoaparát a celý zadní kryt, kde je návod jak se dostat k baterce a jak vložit kartu a sim, v balení jsou sluchátka se špunty, datový usb kabel, nabíječka, instalační cd

●Jaká je reálná výdrž baterie při normálním používání - řekněme 2 hovory, 10 SMS, 5 písniček, 10 minut na netu, chvilka navigace za den?
tipově tak kolem dvou dnů, silnější využívání a hraní (včetně vibrací po stisku nabídky) vydrží den

Lze otevřít Office dokumenty ze starých Office 2003 i z nových Office 2007?
jen 2003, u 07 to nezná soubor

Jak manuálně uzamknu telefon? .. Čekam vždy jen na automatické zamknutá a nějak nevím jak zamknout hned manuálně.
krátkým stiskem zapínacího/vypínacího tlačítka

Lze poslouchat hudbu a zároveň pracovat s telefonem?
Ano, ale nejde spouštět java aplikace.

Je telefon od Vodafonu nějak upravený kromě loga na zadním krytu?
zadní jemně provedený nápis na krytu a uvnitř internetový prohlížeč pojmenovaný Vodafone Live

Lze spustit jakékoliv DivX video na Areně?
některé je třeba konvertovat pomocí DivX konvertoru, který je součástí instalačního CD PC Suite

Je multi-touch plynulý nebo jeho použití není tak snadné jako na iPhonu, jak je napsáno v recenzi na mobilmanii?
Aby obešli práva Applu na multitouch, řešili to trochu jinak a tak to zatím není úplně tak jako na iPhonu, ovšem vše má své pro a proti, problémy jsem nepozoroval

Jak je to se psaním na Areně - prosím o objektivní názor, jestli jsou tlačítka dost velká na psaní, jak se píše na qwertz?
Čekal jsem to mnohem horší a přijde mi to sympatické. Klávesnice je na šířku přes celý displej a do písmenek není problém se trefovat

Jak funguje GPS a jak ji nastavit? Mohou se použít Google mapy offline? Existuje nějaké řešení na kvalitní offline navigaci (bez datových přenosů)
Pro správné fungování online GPS je třeba nastavit profil internetu na "Internet" u java aplikací (je třeba vytvořit, pokud nemáte předvytvořený) a navigaci přepnout do "Assisted GPS". Offline navigaci ještě vyzkoušená není, dá se předpokládat, že by mohly fungovat Java app jako Trekbuddy

Lze sledovat stream videa z internetu?
Perfektně vyřešeno přímo v prohlížeči. Vyzkoušeno na YouTube.

Je možné změnit velikost písma v nabídkách?
Ano, velikost (malá, střední, velká - malá je výchozí) a styl písma (Gothic, Zelený čaj, Máta)

Seká se nebo se samovolně vypíná telefon často?
Někdo hovoří o tom, že se zaseknutím zkušenosti měl při "záhulu", většina jej zatím nezaznamenala, můžete použít vstup do servisního menu (v menu vytáčení čísla) 1809#*900# a zde telefon uvést do čistého znovu nastavení (tzv Hard reset)

Odkazy:

LG Arena: recenze MobilMania (Jiří Kuruc)

LG Arena: První dojmy po rozbalení (blog, snowboarder)

LG Arena v katalogu mobilů

:idea: Návod na flash firmware s možnými chybami a jejich řešením (anglicky)
Naposledy upravil Fíla dne 2. 11. 2010 23:50, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krystof0 17. 2. 2009 09:23

LG KM900 Arena

Vlajková loď LG pro rok 2009. V mobilu je inovované prostředí S-class, pro které jsou typické 3D efekty a další grafické vychytávky.
Obrázek
Obrázek

Specifikace:
rozměry a hmotnost: 106 × 55 × 12 mm, 105 g
displej: 3'', aktivní TFT, 480 × 800, 16 milionů barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G, GPS, TV
data: GPRS tř. 12, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 8 000 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 1 000 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video, autofocus

další info včetně několika živých fotek:
Kód: Vybrat vše
http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana/Novinky-u-LG-Arena-a-pruhledny-Crystal/sc-21-sr-1-a-1121521/default.aspx


Na český trh by měl přijít v březnu.
Tak co na něj říkáte? Mně se docela líbí. Akorát není známá cena... Tak uvidíme, jestli telefon bude konkurovat iPhonu v jeho cenové kategorii nebo spíše Nokii Tube.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 17. 2. 2009 18:25

Dříve jsem byl rozhodnut pro Renoira, ale jakmile jsem viděl tohodle krasavce... Přední strana je nádherná a jsem rád, že opravdu budí dojmu toho, že nemá tak objemné okraje od displeje.
Těším se na 3D prostředí a snad bude opravdu rychlý. Jemnost displeje je jedno z nejlepších a tohle je jadna z věcí, které mě u Renoiru odrazovala.
8GB paměti je pro mě víc jak dostačující a myslím, že ani SDHC ani nepoužiju.

5Mpix je dostačující, ale škoda, že se neinspirovalo LG u Renoiru, jelikož jeho zadní část je skvělá a vypadá stylově.
Zadní strana KM900 je asi jediná věc, která mě zas odrazuje... Na vzhledu přeci záleží, ne?!

Lidi, nemáte někdo tip na cenu? Dle mého by neměl až tak převyšovat cenu Renoiru, který má 8Mpix + xenon...
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof0 17. 2. 2009 18:40

Já taky očekávám cenu velmi napjatě, protože koruna slábne a je to vlajková loď a na ceně mi hodně záleží. Jinak ten telefon je prostě boží, hrozně si přeju ho mít. Ale uvidíme, jestli seženu penízky... :-)
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Tano 17. 2. 2009 18:49

Mě nejvíce láká ten superjemný displej. Trochu mě ale odrazuje, že foťák nemá žádnou krytku.
Jinak co se týče designu, tak nevypadá špatně,ale takové ty "dotykové placky" asi všeobecně o designu příliš nebudou. Na dvou třetinách máš displej a co chceš na tom zbytku z designerského hlediska vytvořit? ;-)
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod stalak 17. 2. 2009 18:55

Arena je opravdu moc pěkný mobil.Mám Viewty a tohle by mohl být nástupce.Mě na ceně moc nezáleží,ale ještě si počkám na jednu věc.A to výkon procesoru který se opět neuvádí.Na Viewty jsem si zkušebně oťukal dotykové ovládání a vyhovuje mi.Z toho co nabízí Arena jsem nadšený.Cena?No :hm těžko odhadovat 15000,- nevím,když bude nižší,jen dobře,ale ten mobil bude stát za to ;-)
LG má ale i jiné zajímavé "mašinky" tak se uvidí ;-)
.............................
.......(relaxuji)...8-).
.............................
stalak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof0 17. 2. 2009 20:01

15 000? To snad ne... To by bylo předražené. Já to vidím tak na 11 000, ale pěkné by bylo, kdyby LG překvapil a nasadil cenu 10 000. To by se dala šedivka sehnat tak za 8 000, no nebudu si dělat iluze. ;-)
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod stalak 17. 2. 2009 20:46

Tak také věřím že bude lacinější,ale Renoir se teď prodává kolem 10000,- (průměr) a tohle je vlajková "loď",novinka,tak moc nevěřím ceně kolem desítky :pozor ,ale netvrdím že by to nebylo pěkné,ale výbava je suprová + ten příjem digitální televize v mobilu což Renoir nemá.Je tu víc dalších faktorů ek.krize,konkurence atd,atd.
Necháme se překvapit a uvidíme za co nám nabídnou tento "founek" :lol:
.............................
.......(relaxuji)...8-).
.............................
stalak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shampoo 17. 2. 2009 20:49

No já taky očekávám něco kolem 10k Kč, ale víc ne. Musí si také udržet konkurenceschopnost a to nejen kvalitou a zpracováním, ale hlavně také cenou. Doufám, že cena bude 10k, ale 15k rozhodně nedosáhne - tahle cena připadne spíše Samsungu OmniaHD, i když je to opravdové dělo a displej je také úžasný.

Jinak co se týče designu - ten by se měl dohánět zadní stranou, např. Viewty a Renoir je přímo skvost,co se týče zadní strany phonu, mezi mobily.

Hlavně se asi nejvíc těším porovnání hudební stránky s např. Nokia Tube, který má kámoš a hraje opravdu úžasně :).
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tano 17. 2. 2009 21:14

Ta GPS navigace by se taky mohla hodit. Nikdy jsem ji neměl. Jak taková navigace v mobilu vůbec funguje? Stačí si jen koupit nějakou počítačovou mapu a už jedete, nebo se musíte připojovat někde na internet, když tu GPS chcete použít? Sory za blbé otázky,ale vážně s tím nemám zkušenosti.

A ohledně ceny .... všude se píše, že je to nová vlajková loď LG, tak bych si tu cenu kolem 15 tisíc i uměl představit, ale je světová krize, tak snad s tou cenou nebudou přehánět,ať se dobře prodává.
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 17. 2. 2009 21:21

Já jsem taky nikdy A-GPS neměl, ale myslím si, že mapa je už integrovaná do systému mobilu - zobrazí ti kde se přímo nacházíš, můžeš si zvolit body A a B a ono ti to vyznačí cestu, ale neupozorní tě na špatné odbočení atp., není to hlasová GPS, ale myslím, že tohle mnohem stačí. O ceně nic nevím.

Kdyžtak opravte a dopište nějaké své myšlenky...
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tano 17. 2. 2009 21:49

Shampoo děkuji za odpověď. Logiku to má. Ještě počkám, jestli ti to někdo nebude vyvracet :-) Mě by se hlavně líbilo, aby to našlo místo, kde se zrovna nacházíš (jak píšeš) a napsalo ti to souřadnice toho místa. Kolikrát jsem si říkal, že kdybych se přimotal k nějaké bouračce na neznámém místě a měl volat sanitku, že bych se nevykoktal, kde se zrovna nacházím. Takhle bych řekl jen souřadnice :-) Bral bych to jako super věc.
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod rammstein 17. 2. 2009 21:50

já bych taky čekal tak 15000, ale zase je to LG a ty jdou s cenou rychle dolů
rammstein
Junior

Odeslat příspěvekod stalak 17. 2. 2009 22:34

Tak cena i když bude jakákoliv,opravdu půjde dolů a nebude to trvat dlouho,to je trend,ne však u všech značek ;-) Nicméně záleží na tom jestli si vezme tenhle founek nějaký operátor pod svá křídla,jaký prodejce si dá tu či onu marži a pod.
Včera jsem jen pro zvědavost coural po internetových obchodech a porovnával cenu Renoira a dá se pořídit od 8900 až po 12600 a to je pořádný rozdíl,proto si myslím že u Arény se klidně můžeme dočkat i té ceny co jsem psal,výrobce sice může doporučit příznivou cenu,ale pro naši smůlu není koncová,tu určuje prodejce svojí marží :-/ a většinou nás zákazníky nešetří.
.............................
.......(relaxuji)...8-).
.............................
stalak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shampoo 17. 2. 2009 22:35

Tano: V tomto případě je to rozhodně užitečná věc,máš pravdu...

Jinak Renoir jako vlajková loď konce roku 2008 také nestartovala na 15k Kč a to měla jako jedna z prvních 8Mpix + xenon.

Navíc paměti ztrácí na hodnotě... Takže doufám, že cena 15k Kč se konat nebudu, to by snad ani neprodali a vlajková loď Samsungu by musela stát cca. >17,5k Kč.
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků