Milí sosači, můžete potěšit ISP stejně, jako on potěšil Vás!

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod _-0-_ 13. 4. 2005 11:19

Provoz DC je přes den natolik výrazně limitovaný, že je download prakticky nulový. Upload ovšem ne. Tak vypněte NetLimitery, nebo SW s obdobnou funkcí, zkontrolujte, jestli sdílíte LEGÁLNÍ data a nechte puštěného clienta.

Zjistíte, že se upload ustálí někde mezi 12-18 kBps (nechce se mi hledat přesný možný teoretický strop). Ostatním z DC tak umožníte, aby od Vás konečně mohli stahovat poměrně rozumnou rychlostí a současně "potěšíte" providera.

Čím? Směšnými 18 kBps? Ano, právě tím. Z principu přenosu CDMA vplývá, že upload zatěžuje síť několikanásobkem své nominální hodnoty (tuším 8x, prosím případně mě opravte) oproti downloadu.

Je to něco jako starozákonné oko za oko...

V noci si opět zapněte limitaci...

Už vidím ty rozvášněné reakce... Pánové, Rusové na to mají krásné slovo: NĚPĚREŽIVAJTĚ! Není co ztratit, jednak to nepochybně nebude masový jev, omezovat již není co a třeba to alespoň trochu bude motivovat Eurotel k tomu, aby se věnoval posilování infrastruktury.

Tak - a teď mě můžete kamenovat. Směle do toho!
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin K. 13. 4. 2005 11:45

Za to vam jiste uzivatele stejne BTS podekuji :) Kdyz nemuzu sosat ja, tak to nepojede nikomu ze? O nejake motivaci Eurotelu k cinnosti bych si plane nadeje nedelal. Ale mozna casem dosahnete sveho cile....ET proste vypovi smlouvu vam....a o to vam jak tak sleduji asi jde. Jen tak dale.
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 13. 4. 2005 12:22

Pokud by mi ET vypověděl bez sankcí smlouvu, tak bych propadl bezuzdnému nadšení. To se ale k mé lítosti nestane, už jen proto, že soudíte-li, že by se to mělo stát na základě mých příspěvků, tak by došlo k jednoznačnému porušení Zákona o telekomunikacích, což by mělo pro příslušné pracovníky za následek trestní postih. V této chvíli jste Vy (administrátoři a moderátoři) schopni identifikovat moji IP, ale pouze Eurotel (a nikdo jiný) je schopen určit moji identitu. Toho bych se neobával. (Tedy na to se nemohu těšit).

Pokud soudíte, že by to bylo kvůli "nadměrnému uploadu", tak je to nepravděpodobné, protože mohu přes P2P uploadovat třeba výsledky své práce, nebo sady fotografií z dovolené... Zjištění skutečného obsahu odchozích souborů opět naráží na Zákon o telekomunikacích.

Pokud By se Eurotel dopustil toho, že by vypovídal smlouvy lidem, kteří využívají broadband tak nevinným možným způsobem, tak by to byla skutečně "mediální bomba". Podle mě si to dovolit nemůže.

Takže jsem zklamán - nic takového se nestane.

Nezanedbatelný je morální aspekt, ale - hledáte viníky na špatné straně. Zakoupil jsem si službu, která se vydává za broadband a má také tak fungovat. Pokud její využití omezuje ostatní, nechť se laskavě obrátí na providera, protože je to záležitostí jejich vzájemného smluvního vztahu, a to jak po stránce technické, tak i mravní a věcné.

Věc se nemá tak, že by proti sobě stály skupiny uživatelů s protichůdnými zájmy, ale na straně jedné je ISP, neschopný dostát závazkům a na straně druhé skupiny jeho klientů s různými zájmy, které měly být všechny uspokojeny připojením CDMA. Rozbroje mezi těmito skupinami jsou jen zopakováním starověké taktiky "rozděl a panuj". Nic více, nic méně.
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin K. 13. 4. 2005 12:35

_-0-_ píše:Pokud soudíte, že by to bylo kvůli "nadměrnému uploadu", tak je to nepravděpodobné, protože mohu přes P2P uploadovat třeba výsledky své práce, nebo sady fotografií z dovolené... Zjištění skutečného obsahu odchozích souborů opět naráží na Zákon o telekomunikacích.
Z/quote]

Sveho casu presne tohle(zajiste to ale meli nejak podeprene smluvnimi podminkami) delala na ADSL Nextra. Proste tem nejvetsim sosacum nabidla ukocneni smlouvy :)

_-0-_ píše:Věc se nemá tak, že by proti sobě stály skupiny uživatelů s protichůdnými zájmy, ale na straně jedné je ISP, neschopný dostát závazkům a na straně druhé skupiny jeho klientů s různými zájmy, které měly být všechny uspokojeny připojením CDMA.
p/quote]

Ano v tom s vami souhlasim. Hlavni problem je, ze FUP bylo zavedeno(nebo se testuje) jaksi neoficialne. Navic se stejne proti nejvetsim sosacum zatim stale jevi jako nepouzitelne...kdo sosat chce, stejne jen restartuje a sosa dal. Navic si kazdy muze prohldnout statistiky na nixu, ktere ukazuji jak umele je to udelano. Bohuzel et asi nezvolil vhodnou strukturu site a tak nektere techniky, ktere by efektivne, poctive a neumele rozdelili konektivitu mezi uzivatele zatim bohuzel nejsou aplikovatenle. Jako nejrychlejsi(ikdyz mozna ne nelevnejsi) reseni bych videl svazani ID modemu s pevnou IP pro kazdeho zakaznika. Na tom se da uz celkem dobre stavet a provadet statistiky prenasene do realneho stavu site. Pokud tohle nemel et uz od zacatku nejak vymyslene, tak sbohem cdma. Bohuzel to by to znamenalo pokracovani stavajiciho chaosu, nebo velice nakladne prebudovani vsech bts.
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 13. 4. 2005 12:52

V tomto případě už jen patrně "uploadovači" (pokus o vtip). Pokud bych dostal takovou nabídku na základě mého celkového traficu, tak by to bylo v pořádku. Jak jsem již napsal, uvítal bych to.

Domnívám se, že bych nebyl sám, protože v současnosti vím o lepších (nových a výhodných) variantách připojení a to nebude určitě jen specifikem lokality, ve které se nacházím. Zatímco užitná hodnota CDMA se postupně snižovala, jiným připojením rostla. Dnešní reálný poměr "cena/výkon" dnes neobstojí oproti lepším možnostem. Je mi jen líto lidí, kteří nemají a nebudou mít jinou možnost.

Kdyby Eurotel umožnil nespokojeným "beztrestný odchod", tak by to bylo jistě nečistší řešení z reálných možných. Na vrácení paušálu za námi placený betatesting, probíhající do současnosti, můžeme samozřejmě směle zapomenout.

K mé lítosti ale vedeme jen ryze teoretickou disputaci, protože k tomuto kroku mohl sáhnout Eurotel již dávno, v dobách, kdy docházelo k oprávněnému znehodnocování toho nejcennějšího, co si draze zaplatil - image společnosti.

Jinak jsme skutečně ve shodě, lidově řečeno to "bylo ušité horkou jehlou". Vše, co se okolo CDMA děje, je jen pouhým důsledkem nedůsledné přípravy.

S tím sosáním máte samozřejmě také pravdu, cest je mnoho, jenom jsou méně pohodlné a sosačům (tedy i mně) ztrpčí život, ale nic zásadního nezmění. Domnívám se ale, že se jedná o statistické vyhodnocení, pro část uživatelů je problém "nainstalovat" a "nastavit" DC clienta, natož, aby se pustili do sofistikovanějších metod. Ti odpadnou a traffic trochu poklesne...

Nicméně argumentaci, která staví do nepřímé úměry aktivity sosačů a propustnost sítě považuji za pouhopouhý mediální trik, mající za účel zastřít skutečné příčiny, které vedou Eurotel k dalším a dalším limitacím...
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 14. 4. 2005 05:44

Ja ET delam radost kazdym dnem, kazdym svym sosnutym GB dat mu roztahuji usmev na tvari, zajiste :D. Denne jsou to tak 3 GB, takze ja jsem spokojen :)
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medved 18. 4. 2005 12:15

Stahujte z ftp://ftp.cesnet.cz/pub pripadne z http://ftp.cesnet.cz/pub . Jedna se o server, na ktery neni uplatneno FUP a jede to opravdu full speed libovolne dlouho. Tim ET v pripade hromadnejsi akce potesite opravdu maximalne.
Medved
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků