Jsem spokojený s CDMA, jsem sám?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lord Mystic 28. 3. 2005 14:28

No měl jsem CDMA hned první den a krom čtvernásobné výměny vadného modemu jsem byl s CDMA spokojen a jsem více méně do dnes. Již bohužel netahám rychlostí 1.8Mbps jako dříve, ale stále jedu přijatelnou průměrnou rychlostí 200-400Kbps. U nás na vesnici bohužel není jiná možnost připojení a na jednom CDMA nás tu vysí dnes 8 lidí a pokud jsou lidi rozumní = zakázal jsem jim p2p a inet rádia, tak i těch 8 lidí může fungovat na jednom CDMA úplně v pohodě a síť ani pořádně nezatížíme... Myslím že CDMA není na velké sosání a pokud bude rozumné omezení, protože lidi se po dobrém nezlepší, tak ta služba může fungovat na dobré úrovní hodně let!
Lord Mystic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FiNCh 28. 3. 2005 17:34

Ja si to poridil 3. den po spusteni na radu kamarada "jede to jak sv*ne". Mam 3 modem a kdybych tekrat nekomu rekl, co errortel s CDMA vytvori, asi by jse mi vysmal. Samozrejme ze jse mi nelibi FUP "1", FUP " 2" a FUP "buhvikolik", ale kdyz vemu v potaz, ze jsem byl driv pripojen pres kabelovku rychlosti 96 kbps a limitem 1 GB/mesic za cenu 900 Kc (jinou moznost pripojeni jesem nemel), tak jsem na tom vpodstate lepe nez driv. FUP "2" na sobe (zatim) nepocituju, p2p temer nepouzivam. Takze jsem celkem spokojeny. Kazdopadne az bude jina moznost pripojeni, zrusim to a modem nekomu daruju.
FiNCh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 28. 3. 2005 17:52

FiNCh píše:....Kazdopadne az bude jina moznost pripojeni, zrusim to a modem nekomu daruju.


Doporucuju potom modem darovat nekomu koho mas obzvlaste "rad", nesmirne mu timzprijemnis zivot ... :lol:
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shadow(smazano) 28. 3. 2005 18:31

Pořídil jsem si cdma v září a od té doby to lítá 400-1600, takže nespokojených je asi 1 procento ale nejvíc řvou.
Shadow(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czechian 28. 3. 2005 18:45

Já jsem taky docela spokojený.

:arrow: Rychlost douwnloadu přes den okolo 600-800kbit, v noci až 1mbit.
:arrow: Upload 10-15kB/s, naprostá spokojenost.
:arrow: Ping mezi 100-180ms, oproti GPRS úžasné (k jedné sekundě).
:arrow: Výpadky za poslední dobu jenom minimálně.
:arrow: Modem jede 24/7 a vůbec mu to nevadí. Možná je trochu znát, že odchází baterka.

Já si vlstně nemám (až na FUP) na co stěžovat.
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod andre (novy) 28. 3. 2005 18:57

no ale tak je snad jesny, ze to je vysokorychlostni mobilni internet pro lidi, kteri nestahuji desitky GB tydne. Nikdy asi nepochopim lidi, kteri stahuji takove mnozstvi dat, ja bych nemel cas na tohle. Co delate s temi vsemi GB dat ?[/code]
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigBigCharlie 28. 3. 2005 19:00

Jsem s CDMA spokojený, vyhovuje mě hlavně mobilita.

Od té doby co Eurotel zavedl opatření proti notorickým stahovačům z p2p sítí je to ještě lepší. Tato skupina uživatelů si prostě musí uvědomit, že pro ně CDMA není vhodným řešením připojení k internetu a zvolit si jiný (pro ně vhodnější) způsob připojení k internetu.
BigBigCharlie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czechian 28. 3. 2005 19:19

BigBigCharlie píše:Jsem s CDMA spokojený, vyhovuje mě hlavně mobilita.

Od té doby co Eurotel zavedl opatření proti notorickým stahovačům z p2p sítí je to ještě lepší. Tato skupina uživatelů si prostě musí uvědomit, že pro ně CDMA není vhodným řešením připojení k internetu a zvolit si jiný (pro ně vhodnější) způsob připojení k internetu.
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod Rene_Zavadil 28. 3. 2005 19:22

Bál jsem se, že po zavedení tohoto tématu, se to tu zvrhne v podobnou slovní rvačku jaká je vidět na cdma.cz. Ale potvrzuje se, že CDMA má víc spokojenějších zákazníků než těch, kteří nadávají a "stávkují".
Jsem zvědavý jaký bude postup uživatelů, kterým smlouva vyprší. Zůstanou? Odejdou? Případně na které připojení?
Rene_Zavadil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czechian 28. 3. 2005 19:22

andre píše:no ale tak je snad jesny, ze to je vysokorychlostni mobilni internet pro lidi, kteri nestahuji desitky GB tydne. Nikdy asi nepochopim lidi, kteri stahuji takove mnozstvi dat, ja bych nemel cas na tohle. Co delate s temi vsemi GB dat ?


Většina se zahodí. Proč taky skladovat tolik zbytečností. Stáhnu video (a nemusí být ihned ilegální - co třeba záznamy CS zápasů?), kouknu jednou, dvakrát a letí do koše.
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod czechian 28. 3. 2005 19:25

Rene_Zavadil píše:Bál jsem se, že po zavedení tohoto tématu, se to tu zvrhne v podobnou slovní rvačku jaká je vidět na cdma.cz. Ale potvrzuje se, že CDMA má víc spokojenějších zákazníků než těch, kteří nadávají a "stávkují".a/quote]
Rvačka k tomu patří. Je to přece diskusní fórum = vyměňování názorů.

quote="Rene_Zavadil"]Jsem zvědavý jaký bude postup uživatelů, kterým smlouva vyprší. Zůstanou? Odejdou? Případně na které připojení?
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod tomashl 28. 3. 2005 19:35

no, osobně se tešim, až mi v řijnu vyprší smlouva a tak nějak se taky tajně modlim, aby u nás do tý doby udělali ADSL, bejt další rok na CDMA by nebylo moc hezký, prostě mi to chodí na ho*no.
:arrow: download furt nějak kolem 20kBps, v noci to letí rychlejc-tj kolem 40kBps a to když se mu chce, asi to tu má moc lidí(Praha-Východ), jelikož ze začatku to lítalo kolem 80kBps
:arrow: modem se občas přestane nabíjet, prostě se mu nechce
:arrow: upload je na CDMA slušnej, kolem 15kBps, takže si nemužu stěžovat
:arrow: štve mě FUP na p2p, ale respektuji ho a chápu, ale ten novej FUP mi prostě neleze přes hlavu, jestli tim třeba eurotel neporušuje smlouvu, kde stojí "neomezený internet" ???
tomashl
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 3. 2005 19:42

czechian píše:A ten, kdo denně udělá několik stovek MB nemusí být ihned notorik. Stačí si pustit nějaký stream na 400kbit a hned mám za hodinu nějakých 150MB.a/quote]

Stream 400kbps je přesně 10minut do omezení. A potom restart připojení, pokud to chci dokoukat - s pauzou 2 minuty. Trochu tricky, ještě, že jsou ta fóra, a člověk si zapřemýšlí, jestli ten stream doopravdy potřebuje, vždyť zprávy jsou i na portálech. Na co potom vysokorychlostní CDMA s krabičkou, adaptérem a kabelem, když už mám jeden mobil? Uvidíme, co ET vyhlásí.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czechian 28. 3. 2005 19:47

Ovo píše:Stream 400kbps je přesně 10minut do omezení. A potom restart připojení, pokud to chci dokoukat - s pauzou 2 minuty.n/quote]
Teď už zbývá jenom koukat na streamy v noci :twisted: .

quote="Ovo"]Trochu tricky, ještě, že jsou ta fóra, a člověk si zapřemýšlí, jestli ten stream doopravdy potřebuje, vždyť zprávy jsou i na portálech. /quote]
Ano, tak proč vůbec koukat na televizi, když máme noviny? Neschopnost operátora nemůžeme omlouvat tím, že lidé v době kamenné taky žili a nepotřebovali 400kbit na stream.

tquote="Ovo"]Na co potom vysokorychlostní CDMA s krabičkou, adaptérem a kabelem, když už mám jeden mobil? Uvidíme, co ET vyhlásí.y/quote]

Takhle demagogicky bychom mohli dojít zpět do pravěku. Doba de kupředu a Eurotel se moc nesnaží držet krok.
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.white 28. 3. 2005 19:48

Tak nevim je tu spousta názorů na CDMA. Jiná možnost připojení pro mě není. Potřebuju rychlý a do určitý míry neomezený připojení a to dial ani GPRS neni a nic jinýho na malý vesničce neseženete :D . Tak nevim asi počkám a uvidim :shock: :D 8)
Mr.white
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků