Eurotel, NIX a CDMA

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Casial 8. 4. 2005 22:49

Už několikrát jsem se snažil zabřednout debatu na téma celkové rychlosti ET připojení, protože graf http://www.nix.cz/graf4/nix-agr-47.html mě opravdu děsí. Někde jsem kdysi četl, že ET má do NIXu 1Gbit připojení, kdežto Oskar jen 100Mbit. Nicméně graf nixu ukazuje maximum okolo 200Mbit a to to ještě donedávna bylo cca 170Mbit. To se pak můžem divit, že to jede pomalu a ET zavádí jeden FUP za druhým, když je cca 30tis lidí na 200 megabitech, že. Proto jsem čím dál tím víc přesvědčen o tom, že ET FUP zavádí jen a pouze z důvodu omezení celkového trafficu. Protože věřím, že za traffic platí.

A taky nikomu nepřipadá divné, že FUP se regenruje každou celou hodinu? Ne hodinu po připojení, ale každou celou. Proto je ten nixový graf tak zubatý. Tohle přeci není žádné přerozdělení zátěže, jak je FUP2 prezentován, to by přece museli použít jiný algoritmus.

Vyvraťte mi to někdo, dík.

Ať tak či onak, po vypršení smlouvy s ET navěky končím, takhle IMHO nejedná solidní firma.
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 8. 4. 2005 23:08

Ja bych rekl, ze mas celkem pravdu. Kapnul jsi na to ;)
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Techchch 9. 4. 2005 00:27

Vypadá to, že máš pravdu. :tleskani

Co z toho vyplývá je tedy evidentní. :(
Techchch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ovo 9. 4. 2005 05:25

Není pochyb, že cílem nového FUP není optimalizace trafiku.
Ale co je cílem, to nevím, asi znechutit.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venca 9. 4. 2005 08:35

Kdyby to bylo kvuli trafiku, tak omezi i http ne :?: Nebo zavedou datove limity. :hm
venca
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin K. 9. 4. 2005 10:21

Casial píše:Už několikrát jsem se snažil zabřednout debatu na téma celkové rychlosti ET připojení, protože graf ourl]http://www.nix.cz/graf4/nix-agr-47.html[/url] mě opravdu děsí. Někde jsem kdysi četl, že ET má do NIXu 1Gbit připojení, kdežto Oskar jen 100Mbit. Nicméně graf nixu ukazuje maximum okolo 200Mbit a to to ještě donedávna bylo cca 170Mbit. To se pak můžem divit, že to jede pomalu a ET zavádí jeden FUP za druhým, když je cca 30tis lidí na 200 megabitech, že. Proto jsem čím dál tím víc přesvědčen o tom, že ET FUP zavádí jen a pouze z důvodu omezení celkového ai]trafficu[/i]. Protože věřím, že za traffic platí.

Vyvraťte mi to někdo, dík.

Ať tak či onak, po vypršení smlouvy s ET navěky končím, takhle IMHO nejedná solidní firma.
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod citron(smazano) 9. 4. 2005 14:11

Nechci ti kazit predstavu o FUP2, jenze ja mam omezeny i http.
citron(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Casial 9. 4. 2005 14:57

citron píše:Nechci ti kazit predstavu o FUP2, jenze ja mam omezeny i http.

Já mám taky ten dojem, že omezené je lautr všechno.
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 9. 4. 2005 15:14

Martin K. píše:
Druha vec je, jakym zpusobem je vedena konektivita k nixu od eurotelu..predpokladam nejaka pronajata opticka vlakna, nebo ATM od telechromu :twisted: . Nejak se proste musi dostat data od eurotelu k nixu a v tom mozna bude to uzke hrdlo a za to mozna bude vetsi palka nez za samotny porty na nixu :cry: . Navic nam jeste chybi grafy zahranicni konektivity, ke kterym se asi jen tak nikdo nedostane :pozor2


Úzké hrdlo tam rozhodně někde je. Jestli ET dvougigovou lajnu má, tak to je možná poznat na počítačích u ET, ale rozhodně nikde jinde.

Taky by mě zajímalo, jestli opravdu platí za objem přenesených dat, aspoň zahraničních. Studovat dokumenty NIXu se mi momentálně nechce, mám teď dost jiných starostí :?

Nicméně způsob, jakým FUP2 funguje opravdu nenaznačuje, že by mělo jít o přerozdělění zátěže, to mi nikdo nevymluví. IMHO je to způsob, jak ze sítě vypudit lidi, kteří něco stahují, a tím nemyslím jen notoriky. ET si je tam svou kampaní natáhl (co čekali, když slibovali rychlý a neomezený? Filmy, hudbu budete stahovat velmi rychle, na to sosači slyší výborně...).

Pokud měli v plánu nabrat hodně lidí, uzavřít spoustu smluv, které jdou blbě vypovědět a po nás potopa, pak se jim to zadařilo výborně. Zajímalo by mě, kolik lidí bude v užívaní pokračovat i po vypršení smlouvy. Já tedy ne a určitě nás bude dost, ale dost lidí jim zřejmě zůstane, buď proto, že jim to stačí i tak jak to je, nebo potřebují mobilitu, nebo nemají možnost jiného připojení kromě analogového dialupu.
Ono bude pár měsíců trvat, než začnou vypršovat (to je ale blbé slovo, jak se to řekne normálně? Pršet? Vyprchávat? :hm) první smlouvy a je lidskou přirozeností zvyknout si téměř na všechno... I na FUP2, hlavně že to nějak jede...
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod citron(smazano) 9. 4. 2005 23:51

Myslim ze je kazdemo moudrejsimu cloveku jasny, ze to FUP2 je opravdu o necem jinem nez o ferovem rozdeleni pasma mezi uzivatele.

Tohle opravdu vypada na to, ze eurotel chce (?nebo musel?) z nejakeho duvodu omezit data, ktera protekala z jeho site do jinych siti.

Pokud by FUP2 melo rozdelovat dostupne pasmo ferove mezi vsechny uzivatele, tak by krivky na nixu musely vypadat jinak. Preci kdyz nekdo "potrebuje" cast linky a nekdo jiny (napr. "sosas") tu cast linky vyuziva, tak po odpadnuti "sosace" by preci jeho misto musel prevzit ten, co tu linku "potrebuje" a tudiz by zatizeni linky bylo porad stejne, spise jen o malo mensi, nez pri stahovani "sosace",ne? V kazdem pripade by ty zuby na nixu nebyly takto zubate, ale byly vice splostele (rozdil mezi maximem a minimem by byl mensi).

Takze at jde eurotel nalhavat nekam jinam, ze to nove FUP je pro uzivatele. Asi by mel zmenit slogan z "Vice ze zivota" na "Vice ze zakaznika".
citron(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Casial 10. 4. 2005 22:25

citron píše:Pokud by FUP2 melo rozdelovat dostupne pasmo ferove mezi vsechny uzivatele, tak by krivky na nixu musely vypadat jinak. Preci kdyz nekdo "potrebuje" cast linky a nekdo jiny (napr. "sosas") tu cast linky vyuziva, tak po odpadnuti "sosace" by preci jeho misto musel prevzit ten, co tu linku "potrebuje" a tudiz by zatizeni linky bylo porad stejne, spise jen o malo mensi, nez pri stahovani "sosace",ne?


No přesně tak. Tohle je opravdu jednoznačně levárna na zákazníky, kterou by si firma s takovou image jako ET neměla v žádném případě dovolit. Jen by to chtělo, aby se o tom víc dozvěděla veřejnost, protže takhle jim to víceméně v tichosti prochází...
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.S.P. 11. 4. 2005 08:45

Naprostý souhlas. Dlouhodobě mám ve své lokalitě rychlost připojení kolem 750kbps, ale stejně je na mě uplatňovám FUP2. Velmi dobrý signál mám z 5 BTSek a na třech z nich dosahuju mimo špičku (19 - 22) mnohem vyšších rychlostí, než je ten jejich průměr 256 kbps. FUP2 se dá chápat v lokalitách, kde je BTS přetížená, ale proč omezovat nevytížené linky? To může napadnout akorát bolševika z ET.
M.S.P.
Junior

Odeslat příspěvekod _-0-_ 12. 4. 2005 11:49

Pan Casial má skutečně prvenství v úvaze o zavedení FUP jako prostředku na omezení trafficu. Od samého počátku to na mě působí stejným dojmem.

Je velká škoda, že není k disposici jakýkoliv údaj (graf, tabulka, ceny) o zahraniční konektivitě ET. Z toho by šlo usuzovat podstatně přesněji, než z grafů NIXu. Nemáte je někdo a nemůžete je tady umístit?
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin K. 13. 4. 2005 07:30

Eurotel podle grafu na nix.cz presel z lokality NIX4 SITEL Telehouse Praha 10 na lokalitu NIX1 České Radiokomunikace Praha 3. Uvidime jak se to projevi v celkove propustnosti site a jestli k NIX1 treba nema silnejsi lajnu a nedojde ke zvyseni propustnosti smer cznix. Diky za uprzorneni od uzivatele _-0-_
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků